Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (410. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
116
Favori
539.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 408409410411412
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HonneurNs

Valla bende aynıyım 100mbit 75tl tarifemi 99.90 dediler çok dedim işte kullanımdan dolayı fiyatlar arttı falan diyor.
    Bir kaç gün önce çözdüm ben. Bu ayın 28 inde bitiyor sözleşmem. Kampanya birimini aradım once, 50 mbps için 94 lira fiyat verdiler. Biraz ısrar ettim geri adım atmıyorlar. Sonrasında evde internet müşteri hizmetlerini aradım ve tekliflerini begenmedigimi, modemi nasıl teslim etmem gerektiğini sordum. Aynı teklifleri sundular, yine yok dedim. Eski müşteri devam.kampanyasi varmış, oradan bakayım bir de dedi. 50 mbps e 74.90, 24 mbps e 64.90 dedi. 50 mbps i kabul ettim ve 2 senelik yenilendi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kesinlikle bağlatmayın evinize kafayı yersiniz. 1-2 haftada bir dns_probe hatası alıyorum siteler bazen açılıyor bazen açılmıyor. 2 dk siteler açılıyor sonra tekrar gidiyor sorunu anlatıyorsunuz çözümü yok ekip geliyor sorun yok diyor
  • Bende başka speedtest yapamayan var mı? :)

Finding optimal server ... 'da takılıp kalıyor.
    Yine bir işler karıştırıyor Vodafone :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charmlander

Bende başka speedtest yapamayan var mı? :)

bende de aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charmlander

Bende başka speedtest yapamayan var mı? :)

siz yine iyisiniz hocam ben de bu sabahtan beri dns_probe hatası veriyor bazen açıyor sayfaları bazen açmıyor. Speedtest dediğiniz yerde takılıyor :D
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    Ben de yapamıyorum. Vdf gerçekten rezalet firma

• şuan vodafone genel anlamda sıkıntılı sanırım download yaparken bile dalgalanma oluyor başka sorun yaşayan var mı? ayrıca şuan fark ettim 100mbps internetle twitch bile izleyemiyorum, rezalet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klamopon -- 9 Haziran 2020; 0:55:25 >
  • Yurtdışı çıkışlarda da sorun var. Valve 100ms

• Sorunun kaynağının DNS Hijacking olduğu belli aslında da..Son 1 haftadır abarttılar olayı yani ...Sürekli sayfalar açılırken bekliyor, DNS probe hatası vs.

DNS over TLS'e geçtiğimde sorun kalmıyor ama en azından eskiden speedtest sitesinde bu kadar takılmazdı...

mini PC Router alma planım vardı ama Covid pandemisi, doların uçması vs. sebeplerden ertelemiştim ama artık alma vakti gelmiş demek ki...
  • Yurt dışı çıkışları patates
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    En kolay yoldan nasıl dns over tls yapabiliriz acaba kolay bir yolu var mı çok anlamıyorum çünkü :( vpn kullanmayı da pek tercih etmiyorum açıkçası.
  • Android 9 veya 10 kullanıyorsanız ayarlarında Özel DNS/Private DNS bölümü olması lazım. Oraya kullanmak istediğiniz DoT adresini girin ve kaydet'e basın. En kolay yolu bu.
  • Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Peki bilgisayarda nasıl yapabilirim?
  • klamopon K kullanıcısına yanıt
    Ben Windows'ta Yoga DNS üzerinden DoH kullanıyorum. Ayrıca DNSCrypt seçeneği de mevcut. Fakat DoT mevcut değil, zaten gerekte yok. DoH ile aralarında fark yok, hatta DoH birkaç konuda daha üstün.
  • İlginiz için çok teşekkür ederim.
  • klamopon K kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, önemli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KISKANIYORLAR

100 mbit 75 TL olan fibermax (aynı fiyata 4 yıldır aynı paketi kullanıyorum) yakında taahhütü bitiyor.Devam edersek ne gibi teklif veriyorlar ?
    Hocam merhaba benim Mayıs'ta bitti. 80TL dediler, biraz konuşunca ilk 6 ay 65 TL son 6 ay 80 TL olmak üzere anlaştık
  • Arkadaşlar benzer sorunu yaşayan var mı? 1 haftadırwww.speedtest.net sitesinde test yapamıyorum.

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-
  • merhabalar yaklaşık 2 ay önce superonline'dan vodafone.net'e geçiş yaptım. 99mbitlik paketi kullanıyorum. virüs salgınının başladığı zamanlarda bile hız testi yaptığımda 100mbps'in altına düşmezdi hatta 110-130 arası ölçüm yaptığım testler mevcut. şu son 2 haftadır yaptığım testler nedense 85-90mpbs arasında gidip geliyor. modeme reset atıp ip değişmeme rağmen sanki bilinçli olarak hız kısıtlanmış gibi.

benzer bir durum yaşayan var mı?
  • Merhaba, binamizda kablonet var. Ttnet vb altyapi yok. Bizde kablonet kullaniyoruz. Vodafone nete gecis yapabiliyor muyuz ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 408409410411412
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.