Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (341. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
116
Favori
540.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 339340341342343
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sözleşmesi gelmeyen ve imzalamayan kişilere bir bilgilendirme yapayım bu arada.
    sözleşme imzalamamış kişiler de "evrak eksikliği" görünüyor ve uyarılıyor. eğer hala imza atılmazsa internet kesiliyor.
    vodafone evrak kontrolü izmir de yapılıyor.
    o yüzden sözleşme imza atmamış kişiler acilen sözleşmelerini istesinler ve imzalasınlar.

ben artık vodafone kullanmıyorum kurtuldum ama sizler için bilgilendirme yapayım istedim.
  • SOL alt yapısında HG255s harici Vodafone'un verdiği router var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WoLeRiNe -- 18 Şubat 2019; 13:27:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mageji

sözleşmesi gelmeyen ve imzalamayan kişilere bir bilgilendirme yapayım bu arada.
    sözleşme imzalamamış kişiler de "evrak eksikliği" görünüyor ve uyarılıyor. eğer hala imza atılmazsa internet kesiliyor.
    vodafone evrak kontrolü izmir de yapılıyor.
    o yüzden sözleşme imza atmamış kişiler acilen sözleşmelerini istesinler ve imzalasınlar.

ben artık vodafone kullanmıyorum kurtuldum ama sizler için bilgilendirme yapayım istedim.
    Sol üzerinden alınan Fiber'de kurmaya geldiklerinde yanında getirmişlerdi sözleşmeyi.

Bu arada kullanım detayı göremiyorum en son 650 gb'dı 4 gündür giremiyorum sadece fatura görünüyor daha ödemedim daha doğrusu forumdaki tuqo arkadaş ödüyor oda ayın sonunda ödüyor. (İlkini ödedi bakalım.)

• WoLeRiNe kullanıcısına yanıt
    Benim altyapı innbox,innbox getirdiler.Fakat xboxta indirme sorunu var.100mbps hızım var ancak 70-80 arası gidiyor hız.5-6 Gb iniyor sonra 24’e düşüyor.8-9gb dan sonra hızlanıyor 60-70 arası gidiyor.Sonra düşüyor çıkıyor 50-40 oluyor.Sonra çıkıyor 70-80 oluyor bazen oluyor 110-120 yani öyle sabit hız yok çok dalganlama var kablolu bağlı bu arada.Alacak olanlar için bilgi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luzumsuzdur -- 20 Şubat 2019; 12:52:26 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cumhuriyet Kuvvetleri kullanıcısına yanıt
    biz vodafone fiberin ilk abonelerindeniz, bizlere fiber çevirici ve modemi ayrı verdiler, elimde şuan birtane fiber çevirici ve airties modem var, hiç superonline kullanmadım, sonra o dandik nokia modemleri dağıttılar allahtan bize denk gelmedi
  • Az önce ben de fazla kullandığım için arandım. 540 Gb harcamışım şu ana kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: methamz

Az önce ben de fazla kullandığım için arandım. 540 Gb harcamışım şu ana kadar.
    bugün ben de arandım bu ay 2.5tb harcamışım :D önümüzdeki hesap kesimi döneminde de bu kadar harcarsam tarife ile ilgili aranıcakmışım :D
  • benide aradılar sıkıyorsa iptal veya değişiklik olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu arkadaşlar, donanımhaber üzerinden Genç Aile 100mbit 200gb AKN 24 Ay taahhüt verelim dedik, verdik, Jet Fatura kısmında "Vodafoneluya Özel 3 Ay Deneme Fibermax Kampanyası Genç Aile 100 Mbps Limitsiz" yazıyor.

Bu Genç Aile 100/200'e başvuruların alındığı zamanlar 500 TL'ye kadar cayma bedeli karşılanır diye Detaylar kısmında yazıyordu, ama şimdi müşteri hizmetleri diyor ki, "Katılmış olduğunuz 3 ay deneme kampanyasında diğer operatörden yansıtılan cayma bedeli karşılanamamaktadır."

Bu 3 ay nedir şimdi ya? 350 TL cayma bedeli ödedim elimde patladı. Var mı böyle bir şey yaşayan? Ne yapmalı?
  • filojistoN kullanıcısına yanıt
    Selam Dost !

Sözleşmenize bakınız, muhtemelen 100 gb akn olarak tanımladılar 100 gb yi geçince bağlantınız kapanır bilginiz olsun.
    3 Aylık deneme tahütlerinde cayma bedeli karşılanmaz. Sizin 350 tl cayma bedeliniz malesef karşılanmayacaktır. Kafa bir Bayi bulursanız ancak öyle karşılanır
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Selam hocam. Sözleşme ortalarda yok, Jet Fatura sayfasında 3 ay sonra sözleşme yüklenir diyor, buradan vodafone bayii çalışanı tarafından yaptırdım, o da hala göndermedi hala sözleşmeyi. Mesajlara dönüş yok. 24 aylık için başvuruyorum dedim ama 3 aylık görünüyor. E 3 ay sonra ne olacak? 500 GB'dayım şu an. Kapanma olmadı, aranmadım da fazla kullanım muahabbetinden dolayı. İlk başlarda 100 mbit 200 GB AKN görünüyordu 1 - 2 hafta sonra Sınırsız'a döndü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filojistoN -- 22 Şubat 2019; 0:7:37 >
  • filojistoN kullanıcısına yanıt
    - 100 GB AKN falan muhabbeti devam ediyorsa 3 ihtimal var.
    1. 100 Gb den sonra internetinizi kapatırlar.
    2. 100 Gb yi geçince bir sonraki ay aynısı olursa interneti kapatırlar
    3. 100 Gb yi geçince ek ücret alırlar.

Şimdi sizde sınırsız yazıyorsa endişeniz olmasın yukarıda yazdıklarım geçerli olmaz fakat Vodafone mafya gibi milleti arıyormuş bu kadar çok kullanırsan bir sonraki ay hat iptal olur falan diyorlarmış...

Bayi size sözleşme göndermediyse hiç bir ak idda edemezsiniz. Şuan size fiyat olarak 200 tl bile isteyebilirler. Bence BTK'ya ve Savcılığa ilgili bayiyi şikayet edip başka bir firmaya geçin ben çok büyük dolandırıcılık seziyorum sizin gibi 10 kişi falan var sözleşmesi gelmeden interneti açılmış bayiye ulaşamıyorlar. Sözleşme gönderilmez 1-2 gün en fazla 1 hafta anlarım ama Bayi de ortalık da yok.

3 Aylık gibi bir ibare varsa 3 ay bedava veya indirimlidir veya size 3 aylık hat açılmış ve 3 ay sonra kapatılır.

Vodafone Genel Merkezi arayıp bilgi alın buradan diyecek bir şeyimiz yok. Vodafonu bayiler yönetiyor arada beni arıyor bayiler numaramı bayilere falan vermedim. Türk Telekom kullanıyorum mutluyum.

Genel Merkezi arayıp kesin ve net bilgi almanız da fayda var olmazsa Genel Merkez size sözleşme vs evrakları göndermesi gerekir sonra sıkıntı çıkmasın

• TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Anladım, yarın ilk iş Müşteri Hizmetlerini arayıp sistemdeki Sözleşmemin mail atılmasını, tarifemin bilgilerini isteyeceğim. İlk ayın faturası normal geldi şimdilik. 2. Ayın faturası daha gelmedi. Bir b*k ettik, altında ezilmesek bari.
  • Az önce modemime sanki uzaktan restart attılar, anadolu yakası var mı başına gelen 5dk önce oldu. Sadece bana değil yakınlarda oturan arkadaşıma da oldu. Fiber altyapısındayız eve kadar.

İşin ilginç tarafı sadece hat bağlantısı gitmedi tek power yandı ilk başta ethernet kablosu sinyalide gitti. Modemde bu kadar yetkileri var mı gerçekten ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Staree -- 22 Şubat 2019; 3:37:12 >
  • Staree kullanıcısına yanıt
    Bende anadolu yakasında oturuyorum. Modem arayüzünde modemin çalışma süresi 4 gün, İnternet bağlantısı 9 saat yazıyor. İnterneti kapatıp açmışlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Modemi onlar verdiyse bütün yetkileri tam her istediklerini yapabilirler

Ben böyle bir şey olmasın diye Asus DSL Ac68U modem almıştım Türk Telekom kullanıyorum

Hem modem parası ödeyin hem adamlar her şekilde müdehale etsin kesinlikle etik değil

Asus. Modem alın kendi modemlerini iade ediniz

Modeme güncelleme yapmış olabilirler.
  • JUNE8O kullanıcısına yanıt
    Hayır yapılmamış Sürüm: HG255sC163B029
    Har türlü müdahalede bulunabilirler, hatta yerel ağınızdakş QoS ayarlarını bile değiştirebilirler

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Farklı modemlerde değişiklik yapabilirler mi

Mesela modeme HDD bağlayıp eşim ile özel video ve fotoğraflarımızı barındırsak bunları görebilirler mi

• 
Sayfa: önceki 339340341342343
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.