Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (339. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
116
Favori
540.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 337338339340341
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben verdikleri modemi iade edip kira ödemek istemiyorum. Ama mümkün değil dediler. Bu konuda çözümü olan car mi? Kendi fiber modemimi kullanmak istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Polemik kullanıcısına yanıt
    Hocam yapacaginiz sozlesmenizde o sekilde bir ibare varsa olabilir ama oyle bir ibare yoksa size bunu uygulayamazlar. İstediginiz bir paket varsa yarin size sozlesme ornegini atayim bir bakin

• tuqoo T kullanıcısına yanıt
    Sözleşmede böyle bir ibare varsa uygulanacağını zaten biliyorum.

Ancak burada sözleşmesinde kullanım eşiği olmayan insanlar da aranıp Vodafone tarafından tehdit ediliyor.

Ben müşteri hizmetlerine defalarca sordum ancak kullanım eşiği denen şeyin ne olduğunu bilen yok. burakkosucu kullanım eşiğinin Vodafone'un kendi işleyişine ilişkin olduğunun bilgisini bir iç yazışmayla aldığını söylemişti.

Sonuç olarak kullanım eşiği nedir bunun cevabını kimseden alamadım. Siz biliyorsanız açıklar mısınız?
  • Polemik kullanıcısına yanıt
    Hocam kasim ve aralikta sadece donanimhaber uzerinden 100den fazla arkadaşa internet bagladik, hala hepsiyle kontak halindeyim. Asla bu konuda dönen tekbir müşterim olmadi. Ayni sekilde calistigim is arkadaslarima da bu sekilde gelen bir sikayet olmadi o yuzden bu konu sirket icinde dile getirilmedi. Ama sizler icin en kisa surede detayli bilgi edinmeye calisirim.

• Saat 12den beri 800 gblik playstation 4 oyunu indiriyorum. İndirme hâlâ devam ediyor. Yarın sabaha anca biter. Bakalım arayacaklar mı.

Bu konu altında çok sayıda insan mevcut bu durumdan şikayet eden.
    https://forum.donanimhaber.com/vodafone-dan-arandim-asiri-internet-kullanimi-uyarisi--136899514

İşin komiği Vodafone kullanım eşiği diye bir laf uyduruyor ancak bunu tanımlama zahmetine bile girmiyor. Müşteri hizmetlerine soruyorum, telefonu yüzüme kapatıyorlar.

Garip bir durum var ortada. Sizden cevap gelirse çok sevinirim.
  • ado102 kullanıcısına yanıt
    Bende sinirlendim steamde 27 oyun vardı hepsini sildim 600 GB e yakın iniyor haberleşelim

• canhey C kullanıcısına yanıt
    Dünden beri 820 gb indirdim. Bakalım arayacaklar mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beni aradıklarında kadın kullanım eşi dedi tam anlatmaya başlamıştı kapat ben haklarımı biliyorum boş yapma demiştim bakalım bu sefer dinlicem ararsalar bi kısıtlama olursa direk mahkemeye giderim

Forumda cok fazla insan var aranan ayrica sikayetvar . com dolu sikayet var bu sacma sapan sozlesmede olmayan kota ve Mh tarafindan aranilip tehdit edildim diyen kisilerden...Sozlesmede gecen mutat ibaresi disinda mesela 100mbps 400gb gibi rakkamlar yok ayrica mutat alisilmisin disinda manasi tasiyor alisilmisin disi nedir nekadardir kim belirliyo Turkcell 4tb uzerine inceleme yaparken Vodafone bi bakiyoruz 120gb kullanmissin keserim hattini diyo bi bakiyoruz 500gb kullanmissin keserim diyo ve yine baska bir konu kullanim detaylarina baktigimda sol de 10 senelik fiber aboneligimde beceremedigim gunluk kullanimlari vodafone da nasil beceriyorum cozemedim hergun standarta baglamisim 10-11 gb kullaniyorum gozukuyor film indirmiyorum dizi indirmiyorum oyun oynamiyorum sadece 1-2 saat youtube izliyorum yine 10gb :))) ne alirsan 1 lira gibi bir sistem sanirim hicbirsey yapma 10gb yazarim,Ama bole giderse durmadan bu tehditler eziyetler surerse cok fazla iptal baslar belki cok onemsemiyor vodafone ama Donanim haber kullanicilarini cok hafife almasin.Bu arada sakin ustune alinma Tuqoo seninle alakasi yok yazdiklarimin sadece iclerindesin daha kolay ulasabiliyorsun gerekli yerlere diye sana yazdim sevgiler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ediza -- 11 Şubat 2019; 19:45:9 >

• Arkadaslar bir ttnet ftth 35mbit abonesi olarak en buyuk hatayi yapip tttnet e olan genel nefretim, 1 yil ucretsiz digiturk ve 35mbit 5gb upload a kanarak yeni altyapisi biten vodafone uyeligine basvurdum(500tlye kadar taahhut bedeli odeniyor). Ttnet de cs/pubg vs aldigim ping 45-50 iken vodafone da min 85ping ve surekli pack loss vardi. Altyapisi uydunet, baktim canak anten kablosu ile modeme geliyor, simdide kapatmaya calisiyoruz. Bayi temsilcisi en ufak sorununuzla ilgilenecegim dedi ses seda yok, mh den hicbirsey beklemeyin dilinizden anlamiyorlar, servis gonderdiler hicbirseyi cozemediler, zaten cozemeyecekleri asikar ama sorununuzu genel mudurluge iletin tavri yanlis. Simdi soruyorum vodafone takim lideri arkadasa madem boyledi neden attin tuttum ttnet kotu, oyunlarda hemen farkediceksiniz, bizim altyapimiz soyle iyi boyle iyi. Neyseki 14 gun icinde kapatabiliyorum fakat buda ayri dert. Bayiye gidip dilekce verdik neymis bizi arayacaklarmis bide onlari bekliyoruz. Altyapisi turksat ile ortak olan vodafone dan uzak durun arkadaslar. Takim liderinin adi da Fahrettin Altunel, kendisi sozlesmeyi yapincaya kadar samimi tavirlariyla herseyi aciklamaya calisti, tesekkur ederim o konuda fakat, diger konularda gercekten safligima geldi, nasilsa iade ederim edasiyla bir hata yaptik, umarim birde ucret istemezler kapanirken.

• ERtu. kullanıcısına yanıt
    Ben iptal ederken bir problem yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ado102

Dünden beri 820 gb indirdim. Bakalım arayacaklar mı
    Yiğidim seni tanımak istiyorum

İndirin hocam 100 gb indirme ile takipteyim ay sonuna bende 400 geçerim.

• ediza kullanıcısına yanıt
    Dostum tabi ki yazacaksiniz ve tabi ki üstüme alinmiyorum. Sonucta herseyden once ben de bir tuketiciyim hep bunu dile getiriyorum ve telefonumdan bilgisayarima kadar dh sicakfirsatlar sayfalarini takip edip de uygun fiyatlarla bunlara sahip oluyorum. Yani ben de sizler gibi aldigim hizmeti her dqim irdeliyorum. Vodafone içerisinde yonetim kurulunda fikir belirtme yetkisine sahip ust duzey bir pozisyonda falan da degilim o yuzden eleştiriler kuruma yönelik sahsima degil bunun da cok iyi farkındayım. Soylediginiz gibi kime gore olagan disi kullanim, bunun bir siniri kisiden kisiye gore nasil degisiyor bunu ben de anlamis degilim. Cok enteresandır ama bizim bayiden fiber hizmeti alan bir kisiyi bile aramamislar henüz ve dolayisiyla bu konuda bölge mudurunden gelip aciklama yapmasi hic beklenmedi. Ben de kendisine ulasmaya calistim ama hala yurtdisinda lansmanlarla ilgileniyormus kendisi. Net bilgi alsam, daha once emsal teskil eden bir ornek duysam size mutlaka ileteceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: Man Of Earth

Yiğidim seni tanımak istiyorum

İndirin hocam 100 gb indirme ile takipteyim ay sonuna bende 400 geçerim.

Alıntıları Göster
    Tanışalım hocam :)
    Bu arada 1 terabaytı geçtim. Arayan soran yok

Daha aranmayi bekleme zaten adamlar yoldadir direk kabloyu dagitici kutuyla sokucekler :D :D :D
  • ediza kullanıcısına yanıt
    :) yaparlar mı yaparlar valla. 1 terabaytlık oyun daha var ama harddisk yetmedi:) sonuçta illegal iş yapmıyorum. Konu komşuya neti verirsem haklılar ama kendi hanemde istediğim kadar kullanırsam müdahale ederlerse yasal olarak haklı çıkacağımı düşünüyorum. Ki zaten bu indirme olayı bu ay bu şekilde oldu. Normal kullanımım 300 gb'yi geçmiyor.

• Kendi cihazımı kullanıyorum rt-ac86u.Xbox’da indirme yaparken başta 70-80 arası indirme yapıyor ancak bir süre sonra 24-25’e düşüyor hız ve öyle sabit kalıyor.İndirmeyi duraklatıp bir süre bekleyip devam et diyince tekrar 70-70 oluyor hız.Vodafone kendi mi hızı kesiyor böyle?Yoksa kendi cihazımda olunca ayrıca bir ayar mı yapmalıyım?

internet hızınız nedir öyle ki o kadar indirme yapabildiniz
  • babaeski39 kullanıcısına yanıt
    100 mb hocam

• 
Sayfa: önceki 337338339340341
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.