Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (292. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
116
Favori
540.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar verdikleri nokia modemin wifi çekim gücünü tecrübe eden varmı.

Bir arkadaş memnun kalmamış. Değişim söz konusu mu.

Bende arada bir duvar varken 3 diş. Sizde nasıl.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Verilen modem bu.

Teknik verilere hakim olan arkadaşlar bakabilir.

https://networks.nokia.com/products/7368-isam-ont-g-240w-b

• quote:

Orijinalden alıntı: savaskursun

Merhaba arkadaş,

Speedtest üslerinden hız testi yaptığım zaman 80—95 mbps arasın sonuçlar alıyorum ve Ping değerlerimde 5—6 arası ama bu testi fast.com üzerinden yapinca 4 ile 9 arası değişiyor... bu testi Samsung S9 telefonlardan wifi ile, laptop wifi ve kablolu olarak ve Samsung 49" MU8000 8 Serisi Flat 4K UHD TV ile kablolu ve kablosuz olarak yapıyorum ve hepsinde aynı sonuçları alıyorum...

Ama iPad mini 4 ile speedtest sonuçlarım aynı ama fast.com sonuçlarım 50-80 arası veriyor, neden böyle anlamadım, ben bu değerleri tvde almak istiyorum netfix çok izliyorum, ama tablet dışında hiçbirtürlü bu değere yaklaşmıyorum bile... fikriniz nedir acaba...

Servis sağlayıcı: VODAFONE

Altyapı: Superonline

Hız: 100 mbps
    Hocam sen o hızları öpte başının üstüne koy konuları okumuyorsun galiba millet yerlerde sürünüyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: luzumsuzdur

Verilen cevap yanlış.Yaşadığınız sorun dar boğaz sorunu.Bendede durum aynı.Soldada vardı bu durum vodafone geçeyim dedim bu yüzden ama sonuç değişmedi.Avrupa 50 mbps abd 24 mbps hız alıyorum.Bunun sebebi duygusal.Yurtdışı çıkış kapasitesi düşük.Bende innbox modem var.Gponlu sistemlerde bu sorunu yaşayanı görmedim.Ancak converter olunca böyle bir durum oluşuyor.Solda iki yıl bunun mücadelesini verdim.En son bir bir ekip geldi bölgemdekinden farklı olarak merkezden göndermişlerdi onları.Ölçümler yapıldı her şey normal dendi.Gittiler.Sonra bir yetkili beni aradı.Alt yapınılarının yurt dışı çıkışında 100 mbps verebilcek kadar iyi olmadığını belirtti.Durumda duygusal olduğunu açıkladı.Ama benim düşüncem bu converterlı alt yapıların cihazların yazılımlarıda bir sıkıntı var.Yani ben yurt içi 100 alıyorum problem yok.E diğer kullanıcılar 100 alabiliyor ben 24.Dur şimdi vodafona yazayım belki onlar bastırır bir şey yapabilir

Eve genel kanım sizinle aynı, ama zaten b nim için en önemli Netflix ve bazen 3-4 mbps leri bile görüne sinir bozucu oluyor, bu vade 4.5g ile testlerim bile 40 mbps buluyor ama fiber yerlerde..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: SLAHS

Hocam sen o hızları öpte başının üstüne koy konuları okumuyorsun galiba millet yerlerde sürünüyor..

Ne bileyim valla 4K film izlemeyi sık yaparım ama FAST.com yerlerde olunca sinir bozuyor :)

• Herkese merhaba.
    100 mbit 100 gb akn olan tarifeyi kullanıyorum ancak durum bu. Altyapı Superonline. Gerçi superonline aboneliğim daha iptal olmadı ondan böyle olabilir belki.
     VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

Bu da yurtdışı testi.

Bir de google.com'a tracert yollayınca çıkan sonuç. Hedef ipyi bulduktan sonra devam ediyor şunu biri yorumlayabilir mi?

• Bende vodafon geçtim başvuru yaptıktan sonra 1 gün içinde gelip kurdular kendı altyapı mevcut antalya ping 23 ve hız 95 indirme 4.7 stabil sürekli uydunet iptal etmedin ikisini kiyasliyirum yurtdışı çıkışalar uydunet 71 vodofon 38 ping değerler mevcut

• quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

Fast.com her zaman az cikar.Ayrica o hizlarda netflixten 50 tane acarsin.Pingte netflixte onemsiz.

Kisacasi sorun yok fast.com bana gore dandik.

Alıntıları Göster
    fast.com dandik değil, arkadaşların da dediği gibi kısıtlama var. Buyrun benim sonuç:

• quote:

Orijinalden alıntı: korayakbiyik

Haklisiniz benim içinde stabilite önemli. 15 gün deneyip göreceğiz artık.

Modem konusu da ne verirlerse ona razıyız maalesef. ilerleyen zamanlarda üst seviye bir modem alabilirim belki.

Peki ben tekrar ttnet e geçersem nasıl olacak kabloyu söküp alacaklar mi 😁
    Kabloyu Vodafone almaz da TTnet büyük ihtimal söker ya da ona paralel başka kablo geçirirler o kablo boşta kalır.

Bence hiç başka modeme heveslenmeyin hocam, çünkü bu verdikleri modem bile 380 dolar
  • luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt
    Test yapacağım ama harici wifi alıcı ile mümkün. Modemi istediğim yere kurduramadım, elimde yeterli uzunlukta Cat kablo yok.

testi yaptım

Ny Primelink (Plattsburgh)

138ms
    15.98mbit download
    3.95 up

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerros -- 29 Aralık 2018; 14:35:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: badboy2006

fast.com dandik değil, arkadaşların da dediği gibi kısıtlama var. Buyrun benim sonuç:

Alıntıları Göster
    bilmiyorum hocam ben her denediğimde farklı farklı iss hep fast.com az çıkıyordu

• mesaj geldi.

Vodafone Evde'den Yeni Yil Surprizi! Herkesten once limitsiz internet keyfini cikarin diye, 30 Aralik tarihi itibariyla paketiniz ekstra ucret odemeden limitsize donusecek. Ev keyfinize keyif katacaginiz limitsiz paketinizi guzel gunlerde kullanmanizi dileriz. B003

• quote:

bilmiyorum hocam ben her denediğimde farklı farklı iss hep fast.com az çıkıyordu

Bende çok yerde dendim ve %20 lil falan bir kayıp oluyordu benim %90 ların üzerinde kaybım var ..

• Marrusia kullanıcısına yanıt
    Dünyadaki genel internt bandwitdh inin %30'unu sadece Netflix yiyor. Bu çok ciddi bir sayı. O yüzden iss ler bu uygulama özelinde kısıtlamaya gidiyor. Ben de normalde 5-10 mbps alıyorum direkt bağlantıyla. Vodafone ya da Millenicom farketmiyor.
    Ama araya data centera dahil bir sunucu sokunca SSte attığım sonuç ortaya çıkıyor. Kısıtlamanın kanıtı yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gorkster

Herkese merhaba.
    100 mbit 100 gb akn olan tarifeyi kullanıyorum ancak durum bu. Altyapı Superonline. Gerçi superonline aboneliğim daha iptal olmadı ondan böyle olabilir belki.

Bu da yurtdışı testi.

Bir de google.com'a tracert yollayınca çıkan sonuç. Hedef ipyi bulduktan sonra devam ediyor şunu biri yorumlayabilir mi?
    Hobaaa

Aramıza hoş geldin kaç gündür bende buralarda yırtınıyorum da..

Bakalım ne yapacass bilniyorum..

• quote:

Herkese merhaba.

Bu da yurtdışı testi.

Akk yi doldurmussunuz 24mbite dusmus hiz

• DH | equ* kullanıcısına yanıt
    Kurulum daha dün yapıldı.
  • quote:

mesaj geldi.

Vodafone Evde'den Yeni Yil Surprizi! Herkesten once limitsiz internet keyfini cikarin diye, 30 Aralik tarihi itibariyla paketiniz ekstra ucret odemeden limitsize donusecek. Ev keyfinize keyif katacaginiz limitsiz paketinizi guzel gunlerde kullanmanizi dileriz. B003
    Bana gelmedi arada kaynarsam olay çıkarırım
  • quote:

Kurulum daha dün yapıldı.
    Birkac gun sikinti olabilir ilk gunler sikinti yasayanlar olmustu yine burda.

• Gorkster G kullanıcısına yanıt
    Windows tracert komutu default olarak 30 hop'luk rotaya bakar. Sizde de 30'a tamamlamak için son durakta ekstra işlem yapmış. Problem yok yani.
  • 
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.