Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı
7.397
Cevap
114
Favori
339.674
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> VodafoneNet >> VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-
Giriş
    3340 Mesaj
    arkadaşlar 25 mbit en düşük akkli fiber pakete başvurdum, 3 ay iptal opsiyonlu. Turksat altyapısı kullanılacak, henüz kurulum vs yapılmadı bi şüphe düştü içime. Sizce ne yapmalı kabloneti başka adreste kullanıyordum memnundum aslında. Ama şuan bi süpheye düştüm. Alt kattan çekebileceğim ttnet aboneliği var 35mbit fiber. Şuan wirelesstan bağlanıyorum onun için testler doğru göstermeyecek, fakat yılbaşından itibaren tt'ye ne olacağı hala belli olmadığı için hat çekip router almak yerine vodafone'a başvurdum. Başka değerlendirebileceğim bir seçenek var mıdır?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Vodafone

TTnet
    Exhell

Bu ping dalgalanmasını nasıl test ediyorsunuz?

100gb 100 mbit tarifesini kullanıyorum 80 tl. 2019 da ne olacak akn kalkınca fiyat sabitmi kalır?
    |
    |

Sizinki zaten il ulaşmada geç ulaşıyor bir de tur atınca. Bakalım ne çıkacak şu iş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    DH | equ* kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    14828 Mesaj

MSAN'a tracert attığınızda aşağıdaki TT hattı gibi çıkması lazım, doğru bir altyapıda.

|
    |
    notimetocryz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    14828 Mesaj

TT'de mevcut AKN'li tairfeler limitisize dönüşecek.

|
    |
    _AsDeRf_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    14828 Mesaj

Hocam aslında ADSLhattı bile olsa olur, sizin uçtuğunuz saatlerde ping var mı onu görebilmek lazım.

|
    |
    AvriL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    5141 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Hocam aslında ADSLhattı bile olsa olur, sizin uçtuğunuz saatlerde ping var mı onu görebilmek lazım.
    hocam alt komsudan kontrol etmiştim o adsl ping yoktu benim pingin uçtuğu saatlerde fakat üst komsu ttkom ve ona dün teknik ekipten bir geldiğine göre o da sorun yaşıyor diye düşündüm ama üst komsu adsl mi vdsl mi fikrim yok.

Büyük ihtimalle aynı DSLAM'a bağlıdır ADSL aboneleri de VDSL aboneleri de. Komlunuza sormanız kafi, çok fikir verecektir zira ona göre sizi yönlendirebileceğim bir adres var mı şikayet için bakacağım.

|
    |
    AvriL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    5141 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Büyük ihtimalle aynı DSLAM'a bağlıdır ADSL aboneleri de VDSL aboneleri de. Komlunuza sormanız kafi, çok fikir verecektir zira ona göre sizi yönlendirebileceğim bir adres var mı şikayet için bakacağım.
    soracağım hocam o zaman aksam bakalım durumu ne onun ona göre yazarım

|
    |
    Arkadaşlar antalya kepez ilçesi karşıyaka mah vodofon altyapısında kullanan arkadaşlar nasıl ping değerler kopmalar oluyormu hız nasıl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 26 Aralık 2018; 10:4:48 >
    |
    |
    Arkadaslar malum kurulum 2-3 gun sürüyor. Bugun ve yarin aknli fiyatlardan girip aknsiz kullanabilmek icin son 2 gun. Cumaya sarkan girisler yetismeyebilir. Vodafone fibere gececeklerin aralik ocak faturasi bize ait olmak uzere son basvuru gunleri. 05547228642 whatsapptan ulasabilirsiniz kampanya bitmeden hemen ilgilenebiliriz.

|
    |

3 gün önce ttnet ile 35 mbps + modem 70 tl taahhüt yaptım. müşteri temsilcisi mahallede kendi fiber altyapılarının olmadığı için hipernet dedikleri hizmet olan vdsl i kullanabileceğimi söyledi. adsl de 14 mbps zor görürken vdsl de 35 mbps yi nasıl göreceğim. eve kablomu çekecekler. çekeceklerse nasıl çekecekler.

ikinci sorum
    3 gün sonra vodafon dan geldiler ve kendi altyapılarının olduğunu (evet var) 50 mbps ye kadar hizmet alabileceğimi ve cayma bedelini 500 tl ye kadar karşıladıklarını söyledi. müşterilerinden örnek gösterdi referanslarını anlattı. evin içine modeme kadar fiber kablo çekeceklerini gerçek fiber hizmeti aialacağımı söyledi.

şimdi ben ttnetde mi kalmalıyım vodafona mı geçmeliyim.

Orijinalden alıntı: korayakbiyik

arkadaşlar iki sorum olacak.

3 gün önce ttnet ile 35 mbps + modem 70 tl taahhüt yaptım. müşteri temsilcisi mahallede kendi fiber altyapılarının olmadığı için hipernet dedikleri hizmet olan vdsl i kullanabileceğimi söyledi. adsl de 14 mbps zor görürken vdsl de 35 mbps yi nasıl göreceğim. eve kablomu çekecekler. çekeceklerse nasıl çekecekler.

ikinci sorum
    3 gün sonra vodafon dan geldiler ve kendi altyapılarının olduğunu (evet var) 50 mbps ye kadar hizmet alabileceğimi ve cayma bedelini 500 tl ye kadar karşıladıklarını söyledi. müşterilerinden örnek gösterdi referanslarını anlattı. evin içine modeme kadar fiber kablo çekeceklerini gerçek fiber hizmeti aialacağımı söyledi.

şimdi ben ttnetde mi kalmalıyım vodafona mı geçmeliyim.
    Geçekten fiber altyapı varsa 100 mbps verebilmeleri lazım, 50 mbps ye kadar verebiliyoruz ifadesi biraz çelişkili olmuş. Eğer gerçekten fiber altyapı varsa alıp denemenizi öneririm.

• Yüzbaşı
    592 Mesaj

kendi fiber altyapılarını 1 ay önce falan kurdular.
    asfaltı kazıp fiber kablolar döşediler. asfalt da üzerinde f/o yazan yuvarlak kapaklar var. dolaplar kurdular ve bina önlerine kadar küçük yer kapakları koydular. bina içlerine kadar kablo geldi. o konuda eminim ama dediğiniz gibi ifade çelişkili.
    ttnet e 35 mbps kadar taahhüt verdiğimi söylediğimde abi mimkün değil siz en fazla 24 mbps fiber alabilirsiniz dedi. bende zaten fiber olmadığını hipernet olduğunu (vdsl ile aynı şey sanırım) olduğunu söyledim. o zaman tamam abi fiberde 50 mbps alırsın dedi. 100 mbps lafı hiç geçmedi nedense. hız ve hizmet konusunda asla mağdur olmayacağımı referanslarını falan anlatınca bende sözleşmeyi imzaladım.
    kafam karıştı iyice. 100 mbps alabilecekken neden bahsetmedi. fiber kabloyu modeme kadar nasıl çekecekler. evin içinde kabloya hanım asla izin vermez. ttnet de bu kablo işi nasıl ouyor bir türlü anlamış değilim.
    en kötü ihtimal zaten kampanyaları 3 ay deneme kampanyası 1 ay kullanıp cayabilirim. cayna bedeli yok. sözleşmede yazıyor zaten. ama bu seferde pirinç bulgur hesabına dönecek gibi bizim iş. ttnet in teklifini kaybetmiş olacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korayakbiyik -- 26 Aralık 2018; 12:50:45 >
    |
    |
    badboy2006 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2380 Mesaj
    Superonline'da 90-92 mbit alıyordum Innbox modem ile.
    Vodafone ZTE Modem kurdu, 50-65 mbit alıyorum 5ghz de..
    Şikayetimi ilettim bakalım ne olacak.. :)
    Youtube/BelgeselciDayı

AMD Ryzen 5 1600 || Asus B350 Prime Plus || MSI GeForce GTX1070 Ti GAMING 8GB GDDR5 256Bit Nvidia DX12 || GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 3200MHz CL16 RGB LED || Samsung 860 Evo 500gb || Samsung 850 Evo 250gb || Seagate 1 TB 210MB || FSP HYDRO 700 80 BRONZE 700W || NZXT S340 ELİTE || Asus MX279H 27" İPS
  • Yüzbaşı
    592 Mesaj

yazmayı unuttum.
    altyapı sorgulama yaptım vodafon ve birkaç siteden alabileceğim en yüksek hız 66 mbps gözüküyor. belkide bu yüzden bahsetmedi 100 mbps den diye düşünüyorum.
    |
    |
    badboy2006 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
seo paketleri
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
6,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.