Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (280. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
116
Favori
539.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ping dalgalanmasını nasıl test ediyorsunuz?

100gb 100 mbit tarifesini kullanıyorum 80 tl. 2019 da ne olacak akn kalkınca fiyat sabitmi kalır?
  • DH | equ* kullanıcısına yanıt
    Sizinki zaten il ulaşmada geç ulaşıyor bir de tur atınca. Bakalım ne çıkacak şu iş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • notimetocryz kullanıcısına yanıt
    MSAN'a tracert attığınızda aşağıdaki TT hattı gibi çıkması lazım, doğru bir altyapıda.

• _AsDeRf_ _ kullanıcısına yanıt
    TT'de mevcut AKN'li tairfeler limitisize dönüşecek.

• AvriL kullanıcısına yanıt
    Hocam aslında ADSLhattı bile olsa olur, sizin uçtuğunuz saatlerde ping var mı onu görebilmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Hocam aslında ADSLhattı bile olsa olur, sizin uçtuğunuz saatlerde ping var mı onu görebilmek lazım.
    hocam alt komsudan kontrol etmiştim o adsl ping yoktu benim pingin uçtuğu saatlerde fakat üst komsu ttkom ve ona dün teknik ekipten bir geldiğine göre o da sorun yaşıyor diye düşündüm ama üst komsu adsl mi vdsl mi fikrim yok.

• AvriL kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle aynı DSLAM'a bağlıdır ADSL aboneleri de VDSL aboneleri de. Komlunuza sormanız kafi, çok fikir verecektir zira ona göre sizi yönlendirebileceğim bir adres var mı şikayet için bakacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Büyük ihtimalle aynı DSLAM'a bağlıdır ADSL aboneleri de VDSL aboneleri de. Komlunuza sormanız kafi, çok fikir verecektir zira ona göre sizi yönlendirebileceğim bir adres var mı şikayet için bakacağım.
    soracağım hocam o zaman aksam bakalım durumu ne onun ona göre yazarım

• Arkadaşlar antalya kepez ilçesi karşıyaka mah vodofon altyapısında kullanan arkadaşlar nasıl ping değerler kopmalar oluyormu hız nasıl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akşam saatlerinde hız düşmesi yaşayan var mı? Saat 20-23 gibi hız 20-80 Mbps arası oynuyor. Ping ise 5-10 ms arası. Normalde 100-110 Mbps hız alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 26 Aralık 2018; 10:4:48 >
  • Arkadaslar malum kurulum 2-3 gun sürüyor. Bugun ve yarin aknli fiyatlardan girip aknsiz kullanabilmek icin son 2 gun. Cumaya sarkan girisler yetismeyebilir. Vodafone fibere gececeklerin aralik ocak faturasi bize ait olmak uzere son basvuru gunleri. 05547228642 whatsapptan ulasabilirsiniz kampanya bitmeden hemen ilgilenebiliriz.

• ANTALYA kepez ilçesinde kullanıcı yorumu bulamadım kullanan arkadaşlar az galiba

• arkadaşlar iki sorum olacak.

3 gün önce ttnet ile 35 mbps + modem 70 tl taahhüt yaptım. müşteri temsilcisi mahallede kendi fiber altyapılarının olmadığı için hipernet dedikleri hizmet olan vdsl i kullanabileceğimi söyledi. adsl de 14 mbps zor görürken vdsl de 35 mbps yi nasıl göreceğim. eve kablomu çekecekler. çekeceklerse nasıl çekecekler.

ikinci sorum
    3 gün sonra vodafon dan geldiler ve kendi altyapılarının olduğunu (evet var) 50 mbps ye kadar hizmet alabileceğimi ve cayma bedelini 500 tl ye kadar karşıladıklarını söyledi. müşterilerinden örnek gösterdi referanslarını anlattı. evin içine modeme kadar fiber kablo çekeceklerini gerçek fiber hizmeti aialacağımı söyledi.

şimdi ben ttnetde mi kalmalıyım vodafona mı geçmeliyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: korayakbiyik

arkadaşlar iki sorum olacak.

3 gün önce ttnet ile 35 mbps + modem 70 tl taahhüt yaptım. müşteri temsilcisi mahallede kendi fiber altyapılarının olmadığı için hipernet dedikleri hizmet olan vdsl i kullanabileceğimi söyledi. adsl de 14 mbps zor görürken vdsl de 35 mbps yi nasıl göreceğim. eve kablomu çekecekler. çekeceklerse nasıl çekecekler.

ikinci sorum
    3 gün sonra vodafon dan geldiler ve kendi altyapılarının olduğunu (evet var) 50 mbps ye kadar hizmet alabileceğimi ve cayma bedelini 500 tl ye kadar karşıladıklarını söyledi. müşterilerinden örnek gösterdi referanslarını anlattı. evin içine modeme kadar fiber kablo çekeceklerini gerçek fiber hizmeti aialacağımı söyledi.

şimdi ben ttnetde mi kalmalıyım vodafona mı geçmeliyim.
    Geçekten fiber altyapı varsa 100 mbps verebilmeleri lazım, 50 mbps ye kadar verebiliyoruz ifadesi biraz çelişkili olmuş. Eğer gerçekten fiber altyapı varsa alıp denemenizi öneririm.
  • badboy2006 B kullanıcısına yanıt
    kendi fiber altyapılarını 1 ay önce falan kurdular.
    asfaltı kazıp fiber kablolar döşediler. asfalt da üzerinde f/o yazan yuvarlak kapaklar var. dolaplar kurdular ve bina önlerine kadar küçük yer kapakları koydular. bina içlerine kadar kablo geldi. o konuda eminim ama dediğiniz gibi ifade çelişkili.
    ttnet e 35 mbps kadar taahhüt verdiğimi söylediğimde abi mimkün değil siz en fazla 24 mbps fiber alabilirsiniz dedi. bende zaten fiber olmadığını hipernet olduğunu (vdsl ile aynı şey sanırım) olduğunu söyledim. o zaman tamam abi fiberde 50 mbps alırsın dedi. 100 mbps lafı hiç geçmedi nedense. hız ve hizmet konusunda asla mağdur olmayacağımı referanslarını falan anlatınca bende sözleşmeyi imzaladım.
    kafam karıştı iyice. 100 mbps alabilecekken neden bahsetmedi. fiber kabloyu modeme kadar nasıl çekecekler. evin içinde kabloya hanım asla izin vermez. ttnet de bu kablo işi nasıl ouyor bir türlü anlamış değilim.
    en kötü ihtimal zaten kampanyaları 3 ay deneme kampanyası 1 ay kullanıp cayabilirim. cayna bedeli yok. sözleşmede yazıyor zaten. ama bu seferde pirinç bulgur hesabına dönecek gibi bizim iş. ttnet in teklifini kaybetmiş olacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korayakbiyik -- 26 Aralık 2018; 12:50:45 >
  • Superonline'da 90-92 mbit alıyordum Innbox modem ile.
    Vodafone ZTE Modem kurdu, 50-65 mbit alıyorum 5ghz de..
    Şikayetimi ilettim bakalım ne olacak.. :)
  • beyler 100 mbit internete 7 mbit upluad diyorlar doğrumudur?
  • badboy2006 B kullanıcısına yanıt
    yazmayı unuttum.
    altyapı sorgulama yaptım vodafon ve birkaç siteden alabileceğim en yüksek hız 66 mbps gözüküyor. belkide bu yüzden bahsetmedi 100 mbps den diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emirism

Superonline'da 90-92 mbit alıyordum Innbox modem ile.
    Vodafone ZTE Modem kurdu, 50-65 mbit alıyorum 5ghz de..
    Şikayetimi ilettim bakalım ne olacak.. :)
    Upluad kaç veriyorlar 100 mbps internete?
  • Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    bilmiyorum hız testinde 1-3 arası değişiyordu modem kaynaklı bir sıkıntı var sanırım.
    düzelince söylerim
  • 
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.