Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
116
Favori
540.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ArtificialIntelligence

Arkadaşlar ben de aranıza yeni katıldım çok memnunum hemen gelip kurulumu yaptılar aynı gün içerisinde
     VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

Bune hız bilader. Biz 5 mbit sabit hız bulsak seviniyoruz vala

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu hizmet türkiye şartlarında çok iyi bence özellikle upload hızı çok iyi insan keşke diyor sadece.
  • Merhaba dün saat 16dan beri fiberim yok menemen Kasımpaşa bölgesi genel bir sorun mu acaba yoksa kişisel mi ? Modeme girdim isp timeout yazmış çok anlamam bu işlerden biri bilgi verebilir mi?

• Vodafone fiber sorgulama sitesinde Telefondan sorgulattığımda 90mb gözüküyor.Adresten sorgulattıgımda 58 mb gözüküyor.Modem arayüzünden de 90 mb görebiliyorum.

Müşteri hizmetleri 58 den fazla alamazsın diyor.

sizce 90 alabiliymiyim bu konu hakkında net bilgiyi kim verebilir.
  • Dün Antalya'dan fibermax la aranıza katıldım. Ttnetin alt yapısı en fazla 2 mb görüyordu ama oyunlarda ping 5-10 arasındaydı((cs go).Video felan izletmemekle birlikde sosyal medyada cep telefonuyla bir zor giriyorduk. Şimdi 64mb -120 gb kotalı pakete geçtim. Dün itibari ile internetim acıldı. Kablolu hızım 61mb olmakla birlikde uzun bir aradan sonra bu hızları tekrar görmek mükemmel. Ama ping berbat. Sabit 32 ping alıyorum. Buna çözüm var mı ?
  • Beyler bunun gelmesi için alt yapı çalışması yapmaları için başvuru gibi birşey varmı ? ulan daireler 600 700bin fiber bile getirmediler.. kıçı kırık saçma sapan yerlerde var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hykr0

Dün Antalya'dan fibermax la aranıza katıldım. Ttnetin alt yapısı en fazla 2 mb görüyordu ama oyunlarda ping 5-10 arasındaydı((cs go).Video felan izletmemekle birlikde sosyal medyada cep telefonuyla bir zor giriyorduk. Şimdi 64mb -120 gb kotalı pakete geçtim. Dün itibari ile internetim acıldı. Kablolu hızım 61mb olmakla birlikde uzun bir aradan sonra bu hızları tekrar görmek mükemmel. Ama ping berbat. Sabit 32 ping alıyorum. Buna çözüm var mı ?

Hayırlısı olsun öncelikle Ping değerinin düzelmesi şu an için mümkün değil ama yakın zamanda İzmir ve Antalyaya Server kurulacak( EN AZINDAN GENEL MÜDÜRLÜKTEN BANA BÖYLE DEDİLER ONLARIN YALANCISIYIM) bununla birlikte ping değerlerinde düzelme meydana gelicektir....Benimde 32 ms değerim merak etme

• ping 32 sıkıntılı mıdır? bende şuan uydunet var 32-40 arası gidip geliyor. Oyun için mi acaba diyorsunuz ping durumunu? lokasyonuma şuan 72 verebiliyormuş sorgu sayfasından baktım. Cayma hakkıyla değerlendirsem mi diyorum fakat stabilitesi henüz yok gibi geldi bana.
  • Cevabın için teşekkür ederim. İnşallah dediğinizi yaparlar. Genel anlamda 2 gün ama mutluyum. Dediğim gibi daha önceden 2 mbts e göre çok çok iyi. En azından youtubede felan sıkıntısız takılıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeqi1985

Merhaba dün saat 16dan beri fiberim yok menemen Kasımpaşa bölgesi genel bir sorun mu acaba yoksa kişisel mi ? Modeme girdim isp timeout yazmış çok anlamam bu işlerden biri bilgi verebilir mi?

Sorunun halloldu sanırım Cem Bey ve ekibi gelicekti size Herşeydende haberim var
  • semih_izmir kullanıcısına yanıt
    Dün İstanbul'dan 3 aldım ilk defa.
    Bu da Frankfurt :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArtificialIntelligence -- 23 Eylül 2016; 21:38:26 >
    Semih bey ne yazık ki hala internet yok ve internet üzerinden çalışan biri olarak telefon faturam bu kesinti yüzünden iki katına çıktı, yapılan bilgilendirmede mahalle çapında bir sorun olduğu belirtildi ve modem değiştirildi ve 48 saat içinde sorunun çözüleceği belirtildi şu anda +40 saat oldu ve hala çalışamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: zeqi1985

Semih bey ne yazık ki hala internet yok ve internet üzerinden çalışan biri olarak telefon faturam bu kesinti yüzünden iki katına çıktı, yapılan bilgilendirmede mahalle çapında bir sorun olduğu belirtildi ve modem değiştirildi ve 48 saat içinde sorunun çözüleceği belirtildi şu anda +40 saat oldu ve hala çalışamıyorum

Evet bugün öğrendim mahallenizde Genel bir arıza oluşmuş ve gelen ekip ile alakalı değilmiş merkez ile alakalı bir durummuş...Problem neyse en kısa zamanda çözerler umarım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: melmur

ping 32 sıkıntılı mıdır? bende şuan uydunet var 32-40 arası gidip geliyor. Oyun için mi acaba diyorsunuz ping durumunu? lokasyonuma şuan 72 verebiliyormuş sorgu sayfasından baktım. Cayma hakkıyla değerlendirsem mi diyorum fakat stabilitesi henüz yok gibi geldi bana.

Bu sayfa Fiber Max konularını ele alıyor sizinkisi Türk Telekom alt yapısı ile alabileceğiniz max değer 72 mbps'dir...Ping konusu sıkıntı değil ama fiber teknolojisine yakışmıyacak değerler bunlar o yüzden düzelmesi gerektğini belirttim arkadaşa...
  • quote:

Dün İstanbul'dan 3 aldım ilk defa.
    Bu da Frankfurt :

İstanbul Vodafone sunucusundan 3-4 ping değeri alan Frankfurttan bu değeri görmemesi gerek aslında 40-45 değer beklerdim en fazla....

Yurtdışı bağlantı yurtiçi kadar iyi değil herhalde o yüzden genel olarak yurt dışına yaklaşık ping değerleri verirken yurtiçi çok fark ediyor

• quote:

Yurtdışı bağlantı yurtiçi kadar iyi değil herhalde o yüzden genel olarak yurt dışına yaklaşık ping değerleri verirken yurtiçi çok fark ediyor

40-45 arası gördüm Vdsl Vodafone ile ...Ki bizler Fiber kullanıyoruz hadi beni geçtim İzmirdeyim ben senin daha iyi değer görmeni beklerdim...Aşağıdakide benim değerim..

BEN SENDEN UMUTLUYUM 40 RAHAT GÖRÜRSÜN...

• quote:

Orijinalden alıntı: semih_izmir

quote:

ping 32 sıkıntılı mıdır? bende şuan uydunet var 32-40 arası gidip geliyor. Oyun için mi acaba diyorsunuz ping durumunu? lokasyonuma şuan 72 verebiliyormuş sorgu sayfasından baktım. Cayma hakkıyla değerlendirsem mi diyorum fakat stabilitesi henüz yok gibi geldi bana.

Bu sayfa Fiber Max konularını ele alıyor sizinkisi Türk Telekom alt yapısı ile alabileceğiniz max değer 72 mbps'dir...Ping konusu sıkıntı değil ama fiber teknolojisine yakışmıyacak değerler bunlar o yüzden düzelmesi gerektğini belirttim arkadaşa...

benim adresime de geliyor gpon sizle aynı yerdeyiz. Ezbere yanıt veriyorsunuz. Konunun farkındayım ping konusunda sıkıtı olmayacaksa tüm cezayı ödeyeceklerini belirttiler denemek için düşünüyorum. Fakat 72 üstü hız gelmeyecek almamın pek faydası kalmayacak.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: semih_izmir

quote:

benim adresime de geliyor gpon sizle aynı yerdeyiz. Ezbere yanıt veriyorsunuz. Konunun farkındayım ping konusunda sıkıtı olmayacaksa tüm cezayı ödeyeceklerini belirttiler denemek için düşünüyorum. Fakat 72 üstü hız gelmeyecek almamın pek faydası kalmayacak.

Siz üstüne basa basa max 72 değer alabileceğinizi yazıyorsunuz...Oysaki Gpon sisteminde 1000 mbps'ye kadar hız olur...Bulunduğunuz lokasyonda Vodafone Fiber Optik alt yapı çalışması yapmış olabilir ama bunu binanıza çektirmedikten sonra fiber hizmetinden yararlanamazsınız....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih_izmir -- 24 Eylül 2016; 20:33:46 >

Server olarak Frankfurt Vodafone mu yoksa başka bi server mı ?
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.