Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
116
Favori
540.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burak bey SOL altyapısında bu ping sorununun nedeni nedir? 3 aydır kullanıyorum ondan önce SOL bağlıydı ama hiç ping sorunu olmuyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakkosucu

Ocağın ilk haftası ulaşır size :)
    Superonline fiber varken Vodafone başvuramaz mıyız hocam? Hiç bir yolu yok mu şubatta bitiyor bunun taahhütü :(
  • 3 aydir ping ve hiz sorunu yasamiyordum.Son 2 saattir 60-80 ping 15 mbit hiz aliyorum.SOL altyapisindayim

• Arkadaşlar yardım lazım uydunet kullanıyorum 50 hız 50 akn taahüt biticek 4 ay var ve binamda vodofone kendı altyapı mevcut antalya kepez ilçesi karşıyaka mah burası pilot bölge seçilmişti burda yaşayıp int vodofon kullanan arkadaşlar varsa yardım lazım nasıl ping değerler kopmalar oluyormu hız nasıl.

• Arkadaşlar yardım lazım uydunet kullanıyorum 50 hız 50 akn taahüt biticek 4 ay var ve binamda vodofone kendı altyapı mevcut antalya kepez ilçesi karşıyaka mah burası pilot bölge seçilmişti burda yaşayıp int vodofon kullanan arkadaşlar varsa yardım lazım nasıl ping değerler kopmalar oluyormu hız nasıl.

• quote:

Orijinalden alıntı: GavisconDoubleAction

arkadaşlar baya canım sıkılmaya başladı akşam saat 8-10,45 arası ping 80 100 arası hızımda 8 mbite kadar düşüyor.
    Her akşam düzenli oluyor artık cann sıkmaya başladı.
    Müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattın mi hiç hocam? Nasıl bir açıklama yapıyorlar?

• Sol iptal ettirdim. Vodafone a başvuru yapmıştım ancak ping hız sorunları vs varsa başvuruyu iptal edeceğim.
  • Ping sorunu bölge ile alakalı. Bayağıdır test yapmıyorum bir ara Ping yüksekti şu an 4ms çıktı. Bölge İstanbul Ataşehir, SOL fiber altyapısı.

Edit1: verilen Huawei modemi kullanmıyorum. Modem kendime ait tplink archer c9

Edit2: Bağlantı wifi 5ghz

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -HKN- -- 19 Aralık 2018; 23:58:59 >
  • @burakkosucu hocam aracılığıyla cumartesi günü 100 mbps/200 akn olan paket için başvuru yaptım. Bugün vodafone fiber den aranarak kurulum için ilgili arkadaşlar geldi. Superonline alt yapısında fiber kablosuna vodafone ibareli huawei hg255s model modemi kurdular. Superonline da ping 3-5 ms iken burada 20-30 arası çıkıyor. Şaka gibi ama kablolu olarak 110-120 mbps hız alıyorum. Modemin yakınlarında 70-80 mbps arası hız alıyorum. Modemin uzağında ise uzaklığa göre değişmekle birlikte 20-40 arası hız alıyorum. Ilk izleninim tabiki bir superonline gibi değil ancak verdiğimiz ücreti düşünürsek fiyat/performans ürünü diyebilirim. Umarım şu anki aldığım ortalama hızların altına düşüp beni hayal kırıklığına uğratmaz.

• Amsterdam için rasgele bi sunucu seçip yaptığım test:

Vodafone(SO Fiber):

Millenicom(TT VDSL):

• Arkadaşlar ping sürelerinizin daha isabetli değerlendirilebilmesi için:

1- Bağlantı tipi

2- Hizmetin hangi firmanın altyapısıyla sağlandığı

3- Testin kablolu mu yoksa kablosuz bağlantıyla mı yapıldığı(kablolu bağlantı her zaman daha isabetli sonuçlar verir)

4- Testin yapıldığı saat(Akşam 8-10 saatleri arasında yapılacak test, ping süresinin en fazla kaç ms olacağına dair daha net bilgi verir çünkü bu saatler ülke genelinde internet kullanımının en yoğun olduğu saatlerdir)

5- İnternet hizmetinin alındığı şehir/bölge

6- Ping atılan IP'nin yurtdışında olup olmadığı

7- Tracert komutu ile bağlantının izlediği güzergahın tablosu ve bu güzergahtaki aktarma noktalarında alınan ping süreleri

gibi bilgileri vermeniz gerekir. Benim aklıma gelmeyen/bilmediğim başka bilgiler de gerekebilir. Bu bilgileri paylaşırsanız aldığınız süreler diğer kullanıcılarla daha kolay kıyaslanarak ping süreleriniz hakkında yorum yapılabilir.

• badboy2006 B kullanıcısına yanıt
    Superonline altyapısından (Vodafone FiberMax)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi just4w0n -- 19 Aralık 2018; 23:45:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: just4w0n

Superonline altyapısından (Vodafone FiberMax)

Bu rakamı kablosuzda mı gördünüz hocam?

• 0nime-N0-Kyo kullanıcısına yanıt
    Olaysız günümüz yok ki :) güle güle kullanin :)

• -Demokritos - kullanıcısına yanıt
    Genelde modem kaynaki. Bayilerde genelde huawei hg255s var. Q4 serisi olsa yine iyi ama eski modemler sorun çıkarıyor. Zte verse taş gibi modem. Ping falan sorun olmaz. Ama abasma gereği elindeki modemlerden veriyorlar

• Man Of Earth kullanıcısına yanıt
    Tabiki başvurabilirsiniz, yardımcı olabilirim :)

• sevdayeli kullanıcısına yanıt
    İlk 48 saat dalgalanma normal, 2 gün içinde duzelmezse yardımcı olurum :)

• just4w0n kullanıcısına yanıt
    Olması gereken bu. 10 MS nedir. Bir de Amsterdam ve Frankfurt testleri atabilir misiniz.
  • burakkosucu kullanıcısına yanıt
    Yeni modem isteyebiliyor muyuz Vodafone'dan?

• -Demokritos - kullanıcısına yanıt
    Önce arıza kaydı açtırın, gelen ekip degistirir

• 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.