Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
7.397
Cevap
114
Favori
339.940
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> VodafoneNet >> VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-
Giriş
    8998 Mesaj
    Beni kurulum için aradılar ama SOL hala iptal etmediği için o zaman yarın tekrar ararız sizi dediler.

İşlemler tamamlandığında SOl altyapısından vodafone 100mbit testlerini paylaşırım size
    |
    |
    CPU: AMD Ryzen 2600 | MB: MSI B450 Gaming Plus Max | GPU: ASUS Rog Strix Vega 64 | RAM: XPG 2x8GB 3000 CL16 | SSD: JAMESDONKEY JD12 512GB NVMe | MONITOR: SAMSUNG LC24FG73 24' 144Hz 1Ms | CASE: MSI Mag Vampiric 010M | PSU: GIGABYTE G750H 750W 80 Gold | KEYBOARD: EVEREST KB-G9X | MOUSE: STEELSERIES Rival 105 | PAD: STEELSERIES Qck | HEAHPHONE: LOGITECH G930
  • Yüzbaşı
    266 Mesaj

Evet var.Aylik 6 ₺

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    whitelated kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1. yıl 81.80 tl
    2. yıl 96.80 tl

Herşey dahil.
    |
    |
    whitelated kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    INTEL CORE I5 2500K - CORSAIR H80 - MSI Z68A-GD65 (G3) - MSI GTX1060 GAMING 6G - CORSAIR VENGEANCE 4 X 4 GB DDR3 1600 MHZ - KINGSTON HYPER X SAVAGE SSD 480 GB - SEAGATE BARRACUDA 1 TB (ST31000524AS) - ASUS DRW-24B3ST - COOLER MASTER HAF 912 PLUS - COOLER MASTER GX750W - XIGMATEK XLF-F1706 - INTEL DUAL BAND WIRELESS-AC 8265 - DIGITUS DS33221

VIEWSONIC VX2453MH - LOGITECH C310 - LOGITECH G213 - LOGITECH G502 - BLOODY OFFENSE ARMOR B-071 - EDIFIER M3200 - LOGITECH WIRELESS SPEAKER ADAPTER - LOGITECH G930 - EPSON V37 - AKASA DUODOCK X WI-FI - KINGSTON MEDIA READER FCR-HS3 - ASUS SDRW-08D2S-U LITE - WD ELEMENTS 3.5" 1 TB - WD ELEMENTS 2.5" 1TB
  • Yüzbaşı
    552 Mesaj
    Bana da mesaj geldi AKK ile ilgili. Taahhüt bitene kadar kotasız kullanacaksınız diyor.
    |
    |

insan
    ya hayrandır sana, ya düşman.
    ya hiç yokmuşsun gibi unutulursun
    ya bir dakika bile çıkmazsın akıldan...

FENERBAHÇE!
  • Yüzbaşı
    552 Mesaj
    Arkadaşlar ben Vodafone'a geçeli 4 ay oldu, 2 yıl taahhüt var işte. Arayıp uzatabilir miyim? Sizce uzatmalı mıyım?

insan
    ya hayrandır sana, ya düşman.
    ya hiç yokmuşsun gibi unutulursun
    ya bir dakika bile çıkmazsın akıldan...

FENERBAHÇE!
  • Çavuş
    43 Mesaj

Vodafone’a geçmek istiyorum ama dm atmak ile sorunlarım var. O yüzden başka birşekilde size nasıl ulaşabilirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: burakkosucu
  • Yarbay
    2020 Mesaj
    Vodafone 100 mbsn fiber kullanıyorum. Bu interneti tam randımanlı bir şekilde kablosuz olarak kullanabileceğim bir modem/router önerir misiniz ? Çok pahalı olmasın lütfen aklımda bir fiyat yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Merhabalar,

Forumda okuduklarıma göre: Xaomi Mi Wifi Router Öneririm. N11’de 159TL:https://m.n11.com/xiaomi-mi-wifi-router-3c-4-antenli-r3l-P260196844?gclid=EAIaIQobChMIsbWdt8Cs3wIVykMYCh1vdQCKEAQYAiABEgI-KvD_BwE&gclsrc=aw.ds

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    udolu1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    136 Mesaj
    Müşteri hizmetlerini aradım. Ping sürelerinin fiber bağlantı için çok yüksek olduğunu söyledim. Bana ısrarla 11 MS'nin normal olduğunu 1-100 arası ping sürelerini normal kabul ettiklerini söylediler.
    Konuyu teknik ekibe yönlendirmediler, istersem genel müdürlüğe mail atmamı söylediler. Şaka gibi, fiber bağlantıda 10 MS ping değeri mi olur. TT VDSL ile bile 6 MS alıyorum. Fiber ile bunun maks 3 olması lazım.

Vodafone Fiber (Superonline)

TT VDSL(Millenicom):

Bu pingin fiberle vdsl le pek alakası yok sunucuya giden rota farklıdır 2 şirket arasındaki 11 ping kabul edilebilir.
    |
    |
    badboy2006 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İki bağlantı da oldukça güzel.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    notimetocryz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    3905 Mesaj
    test

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goosebumps -- 27 Ocak 2019; 16:10:8 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: badboy2006

Müşteri hizmetlerini aradım. Ping sürelerinin fiber bağlantı için çok yüksek olduğunu söyledim. Bana ısrarla 11 MS'nin normal olduğunu 1-100 arası ping sürelerini normal kabul ettiklerini söylediler.
    Konuyu teknik ekibe yönlendirmediler, istersem genel müdürlüğe mail atmamı söylediler. Şaka gibi, fiber bağlantıda 10 MS ping değeri mi olur. TT VDSL ile bile 6 MS alıyorum. Fiber ile bunun maks 3 olması lazım.

Vodafone Fiber (Superonline)

TT VDSL(Millenicom):

Az önce feci lag başladı yine. Vpndeki her frankfurt serverına 70 - 150 arası sürekli dalgalanan ping var. TT vdsle taktım kabloyu. 47 sabit ping ...

Hocam ben size gerçek olmayan hiç bir şeyi söylemedim. İnanıp inanmamak elbette size kalmış bir durum.

|
    |
    just4w0n kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    14849 Mesaj

Sürekli istikarasızsa Vodafone hattı milleniye devam etmeniz daha mantıklı olur.

|
    |
    225 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

İki bağlantı da oldukça güzel.
    45 ile 54 arasında sürekli dalgalanması bir problem işaret etmez mi hocam ?
    Öbürü 47-48 iken ?

bende burak bey sayesinde almıştım hatta baya da olay olmuştu Ankara ayağa kalktı 100mbit 240 gb şuan 100mbit sınırsız oldu.

Keşke 100mbit 50gb kotalı veya neyse daha uygununu alsaydım diyorum tabi, fakat bizim binada vodafone kendi altyapısın kurduğu için ms 3 ile 5 arası çıkıyor hızımız çok iyi sadece arada modeme res atmak zorunda kalıyorum 5ghz bazen sapıtıyor.

Direk bayiden alsaydım da ilk 1 yıl 69 sonraki 1 yıl 79 ödeyecektim. Bunda kurulum ve modem ücreti olmadı her halde aynıya denk geldi. Şimdilik 100mbit hız çok iyi gidiyor rabbim bozmasın
    |
    |
    Bahsedilenler: burakkosucu
    Problem superonline altyapısında. Bu da bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilir ama çözüm için öncelikle problem olduğunu kabul etmeleri gerekiyor.
    Yurt içi fiber bağlantıda en düşük ping 10 MS olması kabul edilebilir değil. Kaldı ki superonline yurt dışı çıkışlarda dar boğaz uyguluyor, daha ona alışamadan bi de ping problemi çıktı.
    |
    |

Bireysel kullanıcı için bence çok etkilemez, ama yukarıdaki mesajınızda 70'li 100'lü değerlere fırladığnı yazmışsınız.

İkisi de aynı hız ve benzer fiyatlarda ise Milleni'de devam etmenizi öneririm. Ancak tahahüt olmaması tehlike.

|
    |
    3038 Mesaj

Onu sadece SOL yapmadı, KabloNet de dahil olmak tüm ISS'ler 25'leri bahsettiğiniz sebepten dolayı AKN sisteminden kaldırdı. 1mbps için 8 yerine 16 vermek istemediler. Serbest piyasa böyle bir şey. Yasal olarak da niye kaldırdın diye hesap sorma hakkı da yok kimsenin. Çakallık mı, evet çakallık. Benim bahsetmek istediğim bu çakallıklar değil. Sadece bir türlü anlatamadığım altyapı kiminse ondan hizmet almanın avantajlı olduğu, aksi hareket her zaman dezavantajlarla doludur. Yıllardır bu işlerde hizmet alan tarafındayım ve çok çeşitli yöntemlerle hizmet aldım. Yılların tecrübesi diyelim. Daha önce de yazdığım gibi evimde vodafone altyapısı olsaydı kesinlikle vodafone kullanırdım. Kendi altyappısından hizmet alanların pek sorun bildirdiğini görmedim. Binamda fiber olması evet bir şans ama bu fiber SoL'e ait, o da bir şanssızlık sanırım. Ama 3. taraflardan hizmet almama prensibinin altın kural olması nedeniyle SoL'den hizmet alıyorum. Umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir. İleride ISS'ler birbirlerine çelme takmayı bırakıp kaynakları ortak kullanmayı gerçekten isterlerse belki bu kuralı değiştirmek gerekebilir. Ama şimdi değil.
    |
    |
    Melburg kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Mobilya Takımları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.