Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
116
Favori
540.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nedense bu verdikleri modemler hep başarısız.uydunet superonline falanda böyle.Kendimiz alsak daha mantıklı sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar 1 hafta sonra turknet sozlesmem bitiyor, ne dersiniz bende katilayim mi vodafone a? Hat kontrolu yaptim 68mbps ye kadar destek verebiliyoruz dediler. 64mbps lik kampanyaya gecmeyi dusunuyorum. Yardim ederseniz sevinirim. Son olarak 120gb akk bana az geldi, ekstra akk paketi de var midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi facepunchS -- 12 Haziran 2016; 22:16:39 >
  • Merhaba bende aranıza katılmak istiyorum ancak hattım 63 mbps e kadar destekliyor ve ttnet altyapısı var sadece acaba vodafone a talepde bulunsam kendi fiberini bulunduğum binaya getirebilirlermi 5 katlı binada yasıyorum ve aile binası olduğu için kazma vs işlerinde sorun olmaz
  • mobilephone M kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: abdrhm

Evet yeni bağlattım 64 mbps 120gb akn yanlış yazmışım alcatel-lucent modem fakat wifi ını cidden hiç beğenmedim hadi onu halledim de ping baya yüksek

Sizin ping değerleriniz nedir? Bu arada zaten Antalya'da Vodofone sunucusu yok ? İstanbul Vodafone testi yaptığınızda ping değeriniz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih_izmir -- 14 Haziran 2016; 0:03:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: facepunchS

Arkadaslar 1 hafta sonra turknet sozlesmem bitiyor, ne dersiniz bende katilayim mi vodafone a? Hat kontrolu yaptim 68mbps ye kadar destek verebiliyoruz dediler. 64mbps lik kampanyaya gecmeyi dusunuyorum. Yardim ederseniz sevinirim. Son olarak 120gb akk bana az geldi, ekstra akk paketi de var midir?

Katılamazsın izin vermiyorum Vodafone'nun kendi fiber alt yapısı yok denecek kadar az olduğu için malesef bu imkandan yararlanamazsınız...İstanbulda sadece Acarkentte hizmet vermektedir lütfen Vdsl ile karıştırmayın dediğimi...

• semih_izmir kullanıcısına yanıt
    İstanbulla yapınca ping 19ms fakat ankara 70ms izmirden cevap yok zaten ama wifi aşırı sağlıksız ama fiber sonlandırıyor ben router alıcam ama hem router hem modem çalışıcak ne yapayim bilemedim ya

• quote:

İstanbulla yapınca ping 19ms fakat ankara 70ms izmirden cevap yok zaten ama wifi aşırı sağlıksız ama fiber sonlandırıyor ben router alıcam ama hem router hem modem çalışıcak ne yapayim bilemedim ya

Benimde İstanbul 16 ms çıkıyor çok bir fark yok....Ankara 23 ms,,, İzmir 28 ms ...Zaten ben sitede 4 aydır belirttim kablolu kullanın diye ...Modem sıkıntılı Wireless konusunda hayıflanmaya gerek yok umarım en kısa sürede atak yaparlar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih_izmir -- 14 Haziran 2016; 0:25:44 >
    Modemi kötü yapmışlar keşke daha güzel yapsalardı kablodan başka çare yok ama tv ve mobil sıkıntı olcak üstelil yatağımda hiç çekmiyo

• quote:

Modemi kötü yapmışlar keşke daha güzel yapsalardı kablodan başka çare yok ama tv ve mobil sıkıntı olcak üstelil yatağımda hiç çekmiyo

Bant genişliğin 40 Mhz, Kanal Modun auto durumundamı ?
    Evet

• quote:

Evet

Benim modem aslında kanal modu olarak 11'de duruyordu en sağlıklı veriyi bu kanalda alıyordum son 1 haftadır modemde bi dengesizlik oluştu ve mod 11'i kabul ettiğimde modem çalışmaz hale geldi yani miladını doldurdu şu an Auto modda kullanıyorum zorunlu olarak.Bu arada modemin durduğu oda ile sizin diğer mesajda belirttiğiniz yatağımda giremiyorum dediğiniz yer arası kaç metre uzaklıkta ki? Bu arada benim ev ufak 100 m2 genel olarak çekiyor ama kalite yerlerde o ayrı mesele...
    Benimde 110 m2 pek bi fark yok da yatağımla modem arası baya uzak menzil genişletici yada router alıcam heraldr

• Daha önce burada yazıldığını görmedim ama forumda İstanbul'da Vodafone'un FTTH abonesi olan arkadaşın ping testleri.

quote:

Orijinalden alıntı: AYIBOGAN

Az önce ilk denememi yaptım sonuçlar gayet tatmin edici, avrupadan almanya isviçre ve avusturya serverları ile de test yaptım avrupa serverlarında ping 40-60 arası ama hızda değişme yok hep 90-99 arası down 8-10 arası uploud alıyorum.Daha testler yapıcam ve ps4 ps3 sistemlerinde de deneme yapıcam.Modemin markası Alcatel G-240-W-A

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

Son denemeler bu şekilde,

Kendisi online oyun ve torrent deneyimini bizle paylaşırsa süper olur. Genelde ben vdsl'deki 4 mbit upload hızıyla max. 450 kb'a kadar up görebildim.@AYIBOGAN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eak101 -- 14 Haziran 2016; 1:33:54 >

• Az önce müşteri hizmetleri ile tekrar görüştüm. Modemi ayda 6 Tl den olmak üzere 144 TL ye verildiğini söyledi. Marka olarak ise Huwai.
    Fakat sitede modem kullanım için ücretsiz. Abonelik sona erdirilirse iade edilmekte yazıyor.

huwai modemi kullanan varmı Vodafone un verdiği.

Önerebileceğiniz modem nedir wireless konusunda verim alabileceğim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksk26

Az önce müşteri hizmetleri ile tekrar görüştüm. Modemi ayda 6 Tl den olmak üzere 144 TL ye verildiğini söyledi. Marka olarak ise Huwai.
    Fakat sitede modem kullanım için ücretsiz. Abonelik sona erdirilirse iade edilmekte yazıyor.

ben de aldım 144tlye modemden merak ediyorum nasıl?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksk26

Az önce müşteri hizmetleri ile tekrar görüştüm. Modemi ayda 6 Tl den olmak üzere 144 TL ye verildiğini söyledi. Marka olarak ise Huwai.

Fiber ile VDSL'i karıştırma arkadaşım.... Ücretsiz verdiği modem web sayfasında görsel olarak yok zaten fiber için dağıtıyor özel bi seri her ne kadar verimli olmasada....Sizin baktığınız vdsl modem illa kendilerinden almak zorunda değilseniz dışardanda temin edebilirsiniz ama konu fibere gelince onların verdiği modemi kullanmak zorundasın tıpkı bende olduğu gibi... Vdsl hizmeti alıcaksan şayet adam gibi AC destekli bir modem almanı tavsiye ederim tam verim alabilmen için...

• eak101 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Şimdiye kadar çok memnun kaldığımı söyleyebilirim.Ps4 de online oyunlarda pinglerim daha da iyileşti, oyun indirmelerinde saniyede 10 MB görüyorum uploud hızı aynı şekilde HD oyun yayını hiç takılmadan ve kesintisiz yapabiliyorum, HD filmlerde zaten hiçbir sorun yok gayet akıcı ve rahat şekilde izliyorum.Kısacası kullanmaya başladığımdan beri gayet sorunsuz ve hakkını verdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AYIBOGAN

Merhaba,

Şimdiye kadar çok memnun kaldığımı söyleyebilirim.Ps4 de online oyunlarda pinglerim daha da iyileşti, oyun indirmelerinde saniyede 10 MB görüyorum uploud hızı aynı şekilde HD oyun yayını hiç takılmadan ve kesintisiz yapabiliyorum, HD filmlerde zaten hiçbir sorun yok gayet akıcı ve rahat şekilde izliyorum.Kısacası kullanmaya başladığımdan beri gayet sorunsuz ve hakkını verdi.

İstanbul'da yaşamanıza rağmen ping değeriniz 20 ms bu bana biraz çok geldi açıkçası.Ben izmir'den test yaptığımda İstanbul Vodafone Server'inı seçtiğimde 15-16 ms çıkıyor siz İstanbulda olmanıza rağmen 20 çıkması beni şaşırttı fazla gibi geldi....
  • Dün son aldığım bilgiye göre İzmir Menemen ve Uğur Mumcu Mahallesi bölgesinde POP noktası daha aktif edilmemiş.
    3-4 haftayı bulacakmış.
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.