Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.197
Cevap
116
Favori
540.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 100mbit/240 gb AKK kullanıyorum.Biraz önce aşağıda ki sms geldi.Jetfaturadan güncel kullanıma baktığımda download:111 GB upload:14 GB. Daha kota dolmamışken böyle bir sms geldi.

Birde 304.84 gb kullanıldı yazıyor ama altta 111 gb yazıyor.

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KISKANIYORLAR -- 12 Aralık 2017; 17:24:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: skynet

Bu sefer Twitter'da destek hattına yazdım ertesi gün modemi değiştirdiler . Nokia modem diğerine göre çok iyiymiş gerçekten.

Güle güle kullan bu arada 5Ghz bandında 200 mbps değerini goruyormusunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • semih_izmir kullanıcısına yanıt
    sağolun. evet hocam 199'a kadar gördüm
  • Kaşif79 K kullanıcısına yanıt
    yok öyle bi sorun olmaz modem kurulumu ayrı bi olay ben sadece şifreyi kullandım kimsede vermedi müşteri hizmetlerini aradım kimseyle muhattap olmadan şifreyi aldım girdim adam geldiğinde dedi sinyal alıyorsunuz dedim aynen vodafone şifre girdim kullanıyorum oda iyi etmişsin dedi.
  • Cep telde speedtest 4mb cıkıyor pc de 100mb neden olabilir
  • Vodofone yanimda uygulamasinda bazen kalan kotayi yanlis gosterebiliyor. 1 aralikta 20 gb kaldi yaziyordu. Sonraki gun 100 gb yazdı. Herhalde kotama mennuniyet acisindan ekleme yapmislar dedim.

Dün kotam bitti diye mesaj geldi halbuki en az 75 gb kalmasi lazim.

• quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

100mbit/240 gb AKK kullanıyorum.Biraz önce aşağıda ki sms geldi.Jetfaturadan güncel kullanıma baktığımda download:111 GB upload:14 GB. Daha kota dolmamışken böyle bir sms geldi.

Birde 304.84 gb kullanıldı yazıyor ama altta 111 gb yazıyor.

bana da aynı durum oldu. Sanırım sistemsel sorun var.

• melmur M kullanıcısına yanıt
    internet hızımda düşürüldü,sizinki de düşürüldü mü ?
  • Banada sınırsız yazıyor 50.50gb kullanıyorum ne iş anlamadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vodafone uygulamasını yükleyip bakıyorum.0B/240 GB'dan kota kalmış.3 mbitle devam edebilirsiniz diye yazıyor.Jetfaturada 115gb kullanım var.Vodafone sistemlerinde sorun var galiba.
  • skynet kullanıcısına yanıt
    Hay Maşallah, piyasada haricen satılıyor mu gidip alsak bu arada güle güle kullanın

• Bu Nokia modemi bizde talep edebilir miyiz beyler ?
  • Aksamlari hiz dusme problemi yasayan arkadaslar duzeltebildilermi acaba?
  • Yeni abonelere nokia modem veriyorlar. Eger eski modeminiz var ise musteri hizmetlerini arayip benim modemden bazen yanik kokusu , duman filan geliyor deyip degistirebilirsiniz. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: fagala

Yeni abonelere nokia modem veriyorlar. Eger eski modeminiz var ise musteri hizmetlerini arayip benim modemden bazen yanik kokusu , duman filan geliyor deyip degistirebilirsiniz. :)

Nokia modemin resmi varmı hocam ? hangi açılardan daha iyi nokia modem sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

quote:

Orijinalden alıntı: fagala

Yeni abonelere nokia modem veriyorlar. Eger eski modeminiz var ise musteri hizmetlerini arayip benim modemden bazen yanik kokusu , duman filan geliyor deyip degistirebilirsiniz. :)

Nokia modemin resmi varmı hocam ? hangi açılardan daha iyi nokia modem sizce ?

Modemin resmi bu.

Ben fiberi 1,5 aydır kullanıyorum. Bu modem verildi. Diğeri ile kıyaslama yapamayacağım ama gündüzleri 100 mbit e kadar görüyorum. 5ghz bandından.

Akşamları internet yavaşlıyor. Sanırım yoğunluktan.

• quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

internet hızımda düşürüldü,sizinki de düşürüldü mü ?

şimdi bakındım hızım yavaşladı fakat kota birden ondalık basamak gibi 22.89 gb kullandınız oldu. enteresan geçiyor bu aralık ayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaşif79

Tekrar Merhaba,
    Superonline Fiber'den , Vodafone Fiber'e geçiş işlemlerim yılan hikayesine dönmeye başladı, acil cevaba ihtiyacım var arkadaşlar.

İşlemlerim 5 gün önce başlamasına rağmen Vodafone bir türlü bağlantıyı yapamıyor. Önce daire numarasında sorun çıktı, sistemlerine daire no'yu 2 girmelerine rağmen 4 çıkması sorunu, ve şimdi de binada boş port olmadığı için Superonline aboneliğimin tam olarak iptal olmasını bekliyorlarmış. Superonline aboneliğimi Vodafone'a başvurduğum gün iptal ettirdim zaten, ama 7 gün onay süreci varmış, faturadan düşürüp hızımı düşürdüler zaten. Ama vodafone diyor ki tam olarak iptal olacak ki boş port olsun. Superonline'ı aradım, onunla alakası yok diyorlar, Vodafone'un kendi alt yapısından kaynaklanan bir sorun, kendi portları doludur diyorlar. Ne diyorsunuz hiç maceraya girmeden Superonline'a devam etsem mi, yoksa Superonline tamamen iptal olup, kendimi Vodafone'un kollarına bırakıp risk mi alsam? Açıkçası Vodafone'un 5 gündür bağlantıyı sağlayamaması beni biraz endişelendirdi. Bu arada binada Superonline altyapısı var. Ne tavsiye edersiniz?

Vodafone'da başvurduğum paket = 50 mbit hız / 100 GB kota / ilk sene 60 TL / ikinci sene 70 TL
    Superonline'a devam etsem geçeceğim paket = 24 mbit hız / 50 GB kota / 2 sene 60 TL. ( ilk 6 ay 100 mbit hız hediye ) Hızda sorun yok da işte kota felaket, zaten kotaya kızdığımdan Vodafon'a geçiş yapmıştım.

Bu aksam kapi caldi actim. Vodafone dan geldigi soyleyen satis temsilcisi cikti karsima. Binaniza vodafone fiber alt yapisi geldi gecmek istermisiniz diye.

Suan 24mbit 100gb akn 62tl civari superonline kullaniyorum. Eski aboneyim gecen hafta taahhut yeniledim.

Vodafone gecersem 50mbit 50gb akn sonrasi 16mbit 55tl

50mbit 100gb 60tl dedi. Cayma bedelinide karsiladiklarini soylediler. Sizin fiyata gore daha cazip. Yeni bi kampanyami acaba?

Sizce gecmelimiyim?

Sartlar guzel ama kalite nasildir acaba?

• Cumartesi fiver GPON bağlattım, bu sabaha kadar herşey güzel gidiyordu. Sabah 8.30dan itibaren küçük cihazda LOS ışığı kırmızı yanıp sönüyor. İnternette araştırma yaptım, kablo ucu kırılmış gibi şeyler söyleniyor fakat ben kabloları hareket ettirmedim, bina ana çıkışınada baktım benim hat sağlam duruyor. Sorun ne olabilir?

• ozgur_yildiz O kullanıcısına yanıt
    Şimdi şunu anlamadım, zaten Superonline kullanıyormuşsunuz, Vodafone nasıl binaya yeni altyapı kuruyor? Bence alt yapı kime aitse ondan alın. Superonline altyapısı varsa devam edin hiç Vodafone a bulaşmayın. Benim apartmandaki altyapı Superonline a ait, ben Vodafone a geçmeye çalıştım, sorunlar çıktı, daha kuruluma gelemediler, yeniden Superonline a geçicem.

Fiyat olarak farklı değil benim yazdığımla aynı. Vodafone 50 mbit / 100 GB / ilk sene 60 TL ikinci sene 70 TL.

Bu arada Superonline 24 mbit 100 GB, 62 TL size nasıl verdiler, bu paketin fiyatı 69 TL, ben de eski müşteriyim, yeni abonelere fiyat neyse eskilere de o dediler indirim yapmadılar bana.

• 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.