Şimdi Ara

VODAFONE SÖYLEDİĞİ SÖZÜN ARKASINDA DURMUYOR!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tekrar söylüyorum mahkemeye ver. hatta bugün başlat dava işlemlerini.

mağdur olduğun belli ayrıca, bu tür hesaplar bilinçsiz herşeyden habersiz çağrı merkezi çalısanları tarafından yapılmamalı.

o seninle görüşen sana o miktarı veren kişi işe yenide başlamış olabilirdi. ve işe yeni başlayan birine bu tür hesaplar yaptırmak onların ayıbıdır.

onların ihmalkarlığıdır.

mahkemeye versen tazminat bile alırsın ama halen duruyorsun
  • şimdi bakın ben her yolu denemeye razıyım ve bu foruma bu konuyu konu hakkında bılgısı olan arkadaslar bılgı versın ve yolumu ona gore cızeyım dıye actım... DAva acmak mesele degıl açarım ve ınanın o arkadasa 5 kez teyıt ettırdım ben o mıktarı...
    Ayrıca telefonumu sahibinden.com aracılığıyla bana o fiyat verildikten sonra GET aracılığıyla sattım. Sattığım tarih telefonumu yolladığım tarih alıcının miktarı onayladığı tarih, benim vodafonu teyit bozmak için tekrar arayıp yüksek fiyat aldığım tarih hepsi belli ve sıralı bir şekilde...
    YAni ben hepsini mahkemeye sunabılırım cunku herseyı bılgısayar uzerınden yaptım ve alıcıdan tarafıma yatan para banka hesabıma yattı. Anlayacaınız hersey kayıt altında. Elden bır ıslem yapmadıgım ıcın ıspatlayabılırım.
    yanı onlara guvenerek satıs yaptıgım her halukarda bellı ve NET...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dupont81

şimdi bakın ben her yolu denemeye razıyım ve bu foruma bu konuyu konu hakkında bılgısı olan arkadaslar bılgı versın ve yolumu ona gore cızeyım dıye actım... DAva acmak mesele degıl açarım ve ınanın o arkadasa 5 kez teyıt ettırdım ben o mıktarı...
    Ayrıca telefonumu sahibinden.com aracılığıyla bana o fiyat verildikten sonra GET aracılığıyla sattım. Sattığım tarih telefonumu yolladığım tarih alıcının miktarı onayladığı tarih, benim vodafonu teyit bozmak için tekrar arayıp yüksek fiyat aldığım tarih hepsi belli ve sıralı bir şekilde...
    YAni ben hepsini mahkemeye sunabılırım cunku herseyı bılgısayar uzerınden yaptım ve alıcıdan tarafıma yatan para banka hesabıma yattı. Anlayacaınız hersey kayıt altında. Elden bır ıslem yapmadıgım ıcın ıspatlayabılırım.
    yanı onlara guvenerek satıs yaptıgım her halukarda bellı ve NET...

öyleyse neden halen duruyorsun ?

• burak bey siz ne işle meşgulsunuz? yani kesin emin misiniz? Mahkeme açmak sorun değil, sorun en az 3 yıl sonuç beklemek ve bu sırada yapılacak masraflar... adamlar carsaf gıbı kontrat imzaladılar bakacagım orada ne yazıyor... bır arkadasımızın dedıgı gıbı bu işin sonunda ya çok daha zaararlı cıkarsam (haklı olmama rağmen) :(
  • evet ver mahkemeye, kaybettiğinizde ise, mahkeme masrafları avukatlık ücretleri falan filan derken en az 1500-2000 Tl. daha öde birde mahkemenin stresine gir.

sizin yapacağınız tek şey şu olacak vodafoneye bir dilekçe yazacaksınız, dilekçenizin bir örneğinide kendinizde saklayacaksınız. ve dilekçenizie şu ibareyi ekleyiniz "lütfen cevabınızı yazılı olarak adresime gönderiniz."

onlarda size yazılı olarak cevap verecekler ve bu yazı sizin elinizde delil olacak. öyle kayıt altına almakla bilmem ne yapmakla delil olmuyor.

mahkemeye ver diyenler acaba avukat yada avukat yakınımı diye düşünüyorum ,
    ben mahkemelerle 3 yıl uğraştım başka bir konuda haklı olduğum halde 2 yalancı şahit getirdiler haksız duruma düştüm. bu yüzden mahkemelere ve avukatlara inancım kalmadı.
  • peki yazılı olarak ne sonucu talep edecegım ben? ben kendılerınden yaptıgım telefon gorusmelerımı yazılı olarak talep etmek ıstıyorum... yazılı olarak gereklı ısleyıs saglanacaktır yazıp bana yanlıs cevapveren kısı hakkında ıslem yapılacagını soyleyecekler...
    bu ulkede haklı da olsan mahkemeye vermekten cekınıyor ınsan... yazık
  • quote:

peki yazılı olarak ne sonucu talep edecegım ben? ben kendılerınden yaptıgım telefon gorusmelerımı yazılı olarak talep etmek ıstıyorum... yazılı olarak gereklı ısleyıs saglanacaktır yazıp bana yanlıs cevapveren kısı hakkında ıslem yapılacagını soyleyecekler...
    bu ulkede haklı da olsan mahkemeye vermekten cekınıyor ınsan... yazık

hayır sizin yazacağınız özetle şöyle önümüzdeki fatura kesiminden itibaren caydığım taktirde ne kadar ücret yansıyacak hesaplanarak tarafıma bildirilnmesi, diyeceksiniz size kesin hesapla geri dönmek zorundalar.
  • ben hukuk burosunda 2yıl calıstım yalancı sahıt getıremez zaten sen onların avukatıyla muhatap olcaksın zaten 2. Celsede sana o bilgiyi veren cagrılcak.
    Senin elinde ses kayıtları ve o telefonu o parayı vermek ıcın sattıgını belgelıceksın.
    Gerisi hakimin insafına kalmış bişey. Ama mağdur oldugun için dava lehine işliycektir, merak etme.
    Mahkeme masrafları yuksek ama tazmınat da talep edebılırsın mahkemede.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşım ben zaten kesin tutarı öğrenmiş bulunuyorum yazılı almama gerek yok 823 TL kesin tutar... ben aradaki fiyat farkını istiyorum anladın mı? ben 663 TL sözüne güvenerek telefonumu sattım...

Burak arkadaşım mahkeme masrafı var ve tazminata mahkum etmeyebilir hakim. 160 TL nin peşine düşüp 1600 TL ödemeyelim =))
  • quote:

arkadaşım ben zaten kesin tutarı öğrenmiş bulunuyorum yazılı almama gerek yok 823 TL kesin tutar... ben aradaki fiyat farkını istiyorum anladın mı? ben 663 TL sözüne güvenerek telefonumu sattım...

Burak arkadaşım mahkeme masrafı var ve tazminata mahkum etmeyebilir hakim. 160 TL nin peşine düşüp 1600 TL ödemeyelim =))

evet işin ucunda tazminat alamamakda var ama ıyı bır avukat bu ısı cozer.

O parayı odeme

• inşallah bakalım...
  • quote:

inşallah bakalım...

sonucu buraya yaz bakalım ne olcak
  • tamam bi 5 sene sonra yazarım diye düşünüyorum =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: GiresunluBurak

ben hukuk burosunda 2yıl calıstım yalancı sahıt getıremez zaten sen onların avukatıyla muhatap olcaksın zaten 2. Celsede sana o bilgiyi veren cagrılcak.
    Senin elinde ses kayıtları ve o telefonu o parayı vermek ıcın sattıgını belgelıceksın.
    Gerisi hakimin insafına kalmış bişey. Ama mağdur oldugun için dava lehine işliycektir, merak etme.

mahkemeyi kaybederse, (haklı olduğu halde,kaybedeceği belli ) ödeme dediğin parayı, faiziyle + her türlü masrafıyla mahkeme sonunda ödeyeceğini söylememişsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan

quote:

Orijinalden alıntı: CeSiN

quote:

Orijinalden alıntı: twofaceofmirror

HİÇ DURMA btk nın sayfasına durumu yaz.Arkadaşımın başına aynısı geldi.bir yıl kullandığ b.berry kampanyası için 660 tl çıkacağı söylenen cihaz bedeli 2.010 çıktı.inanırmısın aynısını bizede söylediler arkadaşla ilgili gerekli işlem yapılacak diye.hemen yazdım btk ya.bekliyorum.

Merak ettiğim birşey var vodafonedaki eleman buna sistem üzerinden bakmıyor mu neden farklı tutarlar çıkıyor ki ortaya ? Oturup kendi hesap ediyorsa bunlar mühendis değil ya mutlaka hata yapacaktır :)

Konuya gelince geçen biri daha ufak rakamlar içerisinde bu durumu yaşamıştı ama mevzu şu 2. dedikleri tutar doğruysa ben senin lehine birşey çıkacağını sanmıyorum sadece ilk söylenen tutar yanlışmış denilecek.

Siz hangi ay almıştınız desire s i hani yaklaşık olarak hesap edelim biz sitesindeki bilgilere göre bakalım kaç tl çıkacak.Birde fatura kesim tarihinizi söylerseiz hani ocak ayı faturası kesilip kesilmediğini anlamak için.

Cesin hesap makinesi ile hesapliyorlar

Cunku ben ip4 kampanyasindan cikarsam ne kadar oderim dedigimde 3 kez farkli bilgi alinca mail atmistim en dogrusunu o mail ustune arayinca vermislerdi

Hatta ara deneme amacli sor, 5 ay odemissin telefonun degeri bu, dusunce yaklasik su kadar odemeniz gerekir gibi seyle soyluyorlar..

O zaman tabiki hatalar olur, belki ozamana kadar hesap kitap yapmamış adamda olabilir ordaki sonuçta herkesin hesabı kitabı iyi olmak zorunda değil bu çok yanlış bence.Sistem üzerinde bunun bir kontrolü olması gerek oraya tıklayınca net tutarı belirtmeli.Yok ya ben bulaşmam bunlara ararımj bişi değil yanlışlıkla iptal eder falan :) ben halimden memnunum 24 ayın sonuna kadar giderim, zamanda geçiyor hee mayısta 1. sene dolacak telefonu alalı :)

quote:

tamam bi 5 sene sonra yazarım diye düşünüyorum =)

süperdi hocam.

5 sene olmasa da insanı bezdircek yeter artık ne haliniz varsa görün haline getircek bir süre olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: funnygirl

quote:

ben hukuk burosunda 2yıl calıstım yalancı sahıt getıremez zaten sen onların avukatıyla muhatap olcaksın zaten 2. Celsede sana o bilgiyi veren cagrılcak.

mahkemeyi kaybederse, (haklı olduğu halde,kaybedeceği belli ) ödeme dediğin parayı, faiziyle + her türlü masrafıyla mahkeme sonunda ödeyeceğini söylememişsin.

ne kadar doğru yazmışın yav.

Ama kazanacagınıda düşün

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: funnygirl

quote:

ne kadar doğru yazmışın yav.

Ama kazanacagınıda düşün

Bir işe girerken zaten çıkarını hesaplarsın o tamam ama asıl hesaplanması gereken zararı olacak mı, bu arkadaşlarda bu açıdan yaklaşıyor sonuçta bizzat başımıza gelmemişse de çevremizdeki çoğu insanın benzer durum başına gelmiş ve mahkemeden eli bol dönmüştür, ve burda kişisel bakılınca haklı görünse de kağıt üstünde sözleşmeye uyulduğu için hiçbir şey çıkmaz.Bu olay tamamen iyi niyetle müşteri memnuniyeti bakışıyla çözülebilir, mahkemeye giderse koca firma eli armut toplamayacak ki gerekirse çalışanı işten atarda yine kendini suçlu çıkartmaz :)

Birde şu olay var eğer 660 dendiğinde tamam deseydi 820 yi faturada görseydi yine bi ihtimal tamam şans veriyorum ama bu arkadaş 660 dediğinde de sadece sormuş 820 dendiğinde de sadece sormuş yani hala taahhüt devam ediyor iptal edilmiş yada ne bileyim yanlış çıkarılmış bir fatura yok.İş biraz bu açıdan arkadaşın lehine durmuyor.Misal diğer konuda kişi taahhütü iptal ettirmiş ona söylenenden biraz fazla tutar çıkmış o üstelese haklı çıkabilir belki ama bu durum tamamen farklı.

• ben taahhüdü bozdurmak için tekrar aradığımda 827 TL kabul ediyor musunuz dedi, ne deseydin sence =) boz mu deseydim...
  • quote:

ben taahhüdü bozdurmak için tekrar aradığımda 827 TL kabul ediyor musunuz dedi, ne deseydin sence =) boz mu deseydim...

827 mi
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.