Şimdi Ara

Vodafone Sinyal Kesilmesi (Sinyal Yok,Aranıyor Sorunu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38
Cevap
0
Favori
3.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

sorun basit..arada bir sinyal kesilmesi oluyor bende, örneğin 4g gidiyor, ekranda kısa süreli sinyal yok veya aranıyor yazıyor ardından şebeke geliyor..birkaç kere oldu,herhalde baz istasyonu kaynaklıdır..sizde de oluyor mu acaba? en son 2010-2011 gibi bu sıkıntıları yaşıyordum..sene oldu 2017, 4G geldi ama aynı hadise hız kesmeden devam ediyor..

Turkcell'e laf ediyorduk ama bunların yanında 10 numaraymış sinyal gücü..ne bir kere hat kesildi ne bir kere şebeke gitti..

• Müşteri hizmetlerine şikayet edin, baz istasyonu ya da bölgedeki kapsama ile ilgili bir şeydir.

Turkcell'e gelince Hakkâri'de Vodafone'un bir ay hizmet vermediği dönemde bile hiç sıkıntı çıkarmadı. Tekirdağ'daki evimde ise kışın biraz fırtına çıktı diye yılbaşına sinyalsiz girdik. Yedek radyolinki kurunca ayarları iyi yapamamışlar, biri gidince diğeri de gitmiş. 😂 Onu da yağmurda kesiliyor diye kurdurmuştuk. 😀

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende telefonda sıkıntı oldu sanıyordum .demek genelmis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vizarali061

Bende telefonda sıkıntı oldu sanıyordum .demek genelmis.

Bende ilk etap öyle sandım ama emin olmak istedim.. telefon elimdeyken de gözlemledim. 4g 3 diş çekiyor, sinyal tamamen kesiliyor, aranıyor veya şebeke yok yazıyor. Birkaç saniye sonra hat geri geliyor. Sizde de bu şekilde oluyor herhalde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Detaylı durum bilgisi paylaşacağım zaten kendileri ile. Baz istasyonu da hemen evimin sokağının karşısındaki caddede. Bundan 8-9 yıl önce İstanbul Avrupa yakası santralini su basmıştı da uzunca bir süre sinyal verememişti vodafone. Epey şikayet almıştı o zaman. Özellikle Çatalca, Silivri, avcılar, Büyükçekmece, Bakırköy ve o hat üzerindeki mahalleler etkilenmişti. Beşiktaş'a geliyordun sinyal geliyordu, Bakırköy tarafına gidiyordun kesiliyordu. O günden bu güne kadar hala baz istasyonu sorunları yaşamaları çok kötü.. Turkcell bu sıkıntıyı halledeli yıllar oldu ama Vodafone hala stabil bir şekilde bağlantı kuramıyor.. yazık..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • benzer sorun yaşayanlar konunun altına yeşillendirsinler lütfen :)
  • Aynen öyle sorun genel galiba MH aramaya gerek yok çözülecektir .

• vodafone destek twitter sayfasından da belirttimi vodafone forum'daki ana konuya yazmamı istediler, devlet dairesi gibi oradan oraya yönlendirdiler adeta :) yazdım bakalım ne olacak
  • Aynen abi ya bu ne biktim internet desen 3G bile olmuyor oluncada sinyal gitti diyor arama yapiyorum iki dakika konusuyorum kesiliyor arama iyice mok oldu bu vodafone

• Crysiz kullanıcısına yanıt
    http://www.milliyet.com.tr/sel-telekomunikasyon-devi-vodafone-u-boyle-vurdu-gundem-1138047/

http://www.milliyet.com.tr/Milliyet-Tv/video-izle/Sel-Vodafone-nu-boyle-vurdu--fj0BnpPG3cgw.html

ben bu olaydan sonra bırakmıştım vodafone'u, yaklaşık 8 sene sonra tekrar hat aldım ve şebeke problemleri devam ediyor..bir arpa boyu yol alınmamış.. bu saatten sonra da vodafone'dan bir yol olmaz artık eminim..

• Şuan hiçbir sıkıntı yok Tekirdağ

• Siceyy kullanıcısına yanıt
    moral bozmayayım ama turkcell'e göre bu hız yerlerde kalıyor..ben ortalama 80mbit görüyorum turkcell'de. vodafone ile daha 50'yi göremedim. çok fırın ekmek yemeleri gerekiyor anlaşılan..
  • arkadaşlar şimdi vdafone full çekiyor ama ne arama yapıyor ne de mesaj atıyor kapatıp açtım teli aynı hala? turkcellde uygun paket yokkı geçsem bende

edit:devam ediyor sorun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limonen -- 13 Temmuz 2017; 22:19:22 >
  • vodafone hala sıkıntılı sinyal konusunda buna kanaat getirdim. forumlarını biraz kurcaladım zaten her bölgeden benzer şikayetler var.
  • Aynı sorunu uzun zamandır yaşıyorum ben Bolu'da. Müşteri hizmetlerini aradım olmadı. Twitter'dan yüklendim foruma yönlendirdi. Foruma yazdım yine olmadı. Ağustos ayında taahhüt bitiyor anında Turkcell'e taşıyacam hattımı.

• hamzaai kullanıcısına yanıt
    hep de klasik cevaplar vermişler ''Kayıtsız şartsız müşteri memnuniyeti ilkemiz doğrultusunda, ilgili bölge kapsama çalışmalarımız çerçevesinde yeni yatırım planında değerlendirilmek üzere dikkate alınmıştır''

değişen ne? 4g ye hazırız..mevcut sim kartlarınızı kullanabilirsiniz..4 bucak g ile en geniş kapsamayı vaad ediyoruz demekle olmuyormuş.
  • 800 MHZ desteklemeyen bir telefon kullanıyorsanız bu sorun olabilir. O şekilde yapın araştırmanızı.
  • OnderT O kullanıcısına yanıt
    iPhone 5s kullanıyorum bildiğim kadarıyla 800mhz mevcut. 800-1900-3600 destekliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: OnderT

800 MHZ desteklemeyen bir telefon kullanıyorsanız bu sorun olabilir. O şekilde yapın araştırmanızı.

800mhz haricinde mediatek dedigimiz mtk islemcili cihazlarda 3g de baglanti problemi var

• Türbülans Havayolları A.Ş T kullanıcısına yanıt
    5s de A7 işlemci var sanırım benim sıkıntım tamamen kapsama ile ilgili

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makale_Helvetia -- 16 Temmuz 2017; 13:57:17 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.