Şimdi Ara

VODAFONE REDBOX 4.5G EVDE İNTERNET★ANA KONU★ [150GB 139TL , 300GB 199TL , 400GB 249TL] GÜNCEL (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.624
Cevap
39
Favori
216.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

teşekkür ederim.

• Bu günde çok komik birşey yaşadım, Dün internetten form doldurup yarım bırakmıştım. Beni aradılar lokasyonu teyit edip paketleri kontrol edelim dediler. Sonrada şöyle çok ilginç bir bilgi aldım ( Müşteri hizmetlerinin bana belirttiği). Eğer evde internet altyapısı varsa RedBox verilmiyor efendim dediler :) dedim siz dalga mı geçiyorsunuz :) benim canım onu almak istiyor ve alamayacak mıyım dedim? Bildiğim kadarı ile böyle efendim dedi :)

Bu şekilde bilgil alan kimse oldu mu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: bad_boy97

Bu günde çok komik birşey yaşadım, Dün internetten form doldurup yarım bırakmıştım. Beni aradılar lokasyonu teyit edip paketleri kontrol edelim dediler. Sonrada şöyle çok ilginç bir bilgi aldım ( Müşteri hizmetlerinin bana belirttiği). Eğer evde internet altyapısı varsa RedBox verilmiyor efendim dediler :) dedim siz dalga mı geçiyorsunuz :) benim canım onu almak istiyor ve alamayacak mıyım dedim? Bildiğim kadarı ile böyle efendim dedi :)

Bu şekilde bilgil alan kimse oldu mu acaba?

aynısını bana söylediler. okadar tutarsızlarki birinin dediğini diğeri yalanlıyor. bana tek adreste kullanabilirsiniz adrsiniz kaydediliyor falan dediler.

• bad_boy97 kullanıcısına yanıt
    Evet Mevcut vodafone net aboneliği olana verirmiyor. Adres olarak değil tc olarak adına abonelik olmaması gerekli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Farklı adreste kullanım yaparsınız ama ilk verdiğiniz adresin dışında çekmediğinde sebeke olmadıgında vs sorumluluk sizde oluyor.

• SINIRSIZNET S kullanıcısına yanıt
    Ben normalde İstanbulda fiber kullanıyorum Vodafone üzerinden. MT temsilcisi diyor ki: sorduğunuz adreste (Yalova da) evde İnternet alt yapısı var, bu alt yapı varsa Red box vermiyoruz.

Birden fazla da mı abonelik alamıyorum? Hayatımda duyduğum en saçma şey olabilir.. Diyelim ki zenginim 5 evim var hepsi aktif sadece birine mi verecekler İnternet hizmetini :)))

• bad_boy97 kullanıcısına yanıt
    Evet sistemleri böyle saçma. Bırak internet aboneliği ni abonenin üzerindeki normal telefon hattı 5 tane ise ve evinde internet olmasa bile vermiyor bunu

Ama dediğiniz üzere abonelik istanbulda ama evde yalovada başka iss internet var birdaha alamazsınız demesi sallama olmuş. Ona inanmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SINIRSIZNET -- 9 Kasım 2020; 9:9:47 >
  • Funnyl F kullanıcısına yanıt
    Hocam normal tarayıcı üzerinden 20 kat belki daha hızlı indiriyorum net hızıma bakmadım ama. Sorun sadece App Storede. Apple Desteğe yazdım onlar da çözemedi.

• dostlar yeni ceo Alex Froment' in e-maili var mı elinizde? baya bi araştırdım bulamadım. adamın twitterı bile yok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seperatex -- 10 Kasım 2020; 17:5:31 >
  • VODAFONE REDBOX 4.5G EVDE İNTERNET★ANA KONU★ [150GB 139TL , 300GB 199TL , 400GB 249TL] GÜNCEL

vodafone şaşırtmıyor.. şimdide heryerde kullanabilmek için ek 30 tl istiyorlar.

• 15mbitlik sınırsız paket başvurum için soru sormuştum daha önce gerçekten 15 mi diye. Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.

Bağlattım 2 hafta önce. Band ayarlarını yaptım. Evde öyle gezdirmeden prizin yakınına bıraktım. Hız konusuna gelecek olursak sürekli(sequential) indirme yapıyorsanız hız anlık olarak 40lardan başlıyor 17-16 mbit seviyelerine kadar düşüyor. Sürekliden kastım şu. Örneğin torrentten film indiriyorsanız hız 5-10 saniye sonra 16 civarına sabitleniyor. Ama youtube veya netflixten 4k içerik açarsanız parça parça indirme yaptığı için her seferinde yüksek bir hızdan başlıyor ve ortalama 22-23 mbit hızla izliyorsunuz ki bu 4k içerik için gayet yeterli.

Band ayarlaması yapmadan önce lag spike sorunu oluyordu oyunlarda. 1900-2100 bandlarına geçince o da kalmadı. Fiberde 10ms ping görürken şimdi 50-60 ms görüyorum ama buna da şükür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fukaraca -- 11 Kasım 2020; 19:4:23 >

• Bilgisi olan yardım edebilir mi? Turkcell ile superbox için konuştum. 32 adet cihaza kadar bağlantıya izin verildiğini söyledi. Ancak evimde akıllı ev sistemi kurduğumdan 70-80 adet cihaz bağlanıyor. Bu cihazlar çok düşük veri kullanıyor. Redbox ta böyle bir kısıtlama var mı. Cihazın kapasitesi önemli değil. Kendi mesh sistemli routerlarım var. Kapasitleri yüksek. Önemli olan vodofone böyle bir kısıtlama yapar mı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MrRadon M kullanıcısına yanıt
    Akıllı eve sahibim . Statik ip kullanmadığı için telefondan uzaktan yönetim yapamıyorum bilginiz olsun.

• İlginç , farklı lokasyonda kullandınız mı hiç redbox ı?

• quote:

Orijinalden alıntı: tekniking

vodafone şaşırtmıyor.. şimdide heryerde kullanabilmek için ek 30 tl istiyorlar.

Aynisi uygulamayi bu gün bakarken Turkcell in sayfasinda da gördüm ek lokasyon hizmeti olarak kurumsal da 10 tl bireysel den emin değilim.

Bu işe el atacakları benim gözümde kesindir. Sözleşmede zaten var madde nereye kadar görmezden gelecekler vatandaşın hayrına is nerede görülmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 12 Kasım 2020; 12:1:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ZevkiSefa

Akıllı eve sahibim . Statik ip kullanmadığı için telefondan uzaktan yönetim yapamıyorum bilginiz olsun.

O sıkıntı değil. Benim sistemler bulut kullanıyor. Direkt bağlanmam yanı statik ip gerekmiyor. Benim için önemli olan aynı anda 70-80 cihaz bağlansa sıkıntı olur mu? cihazların büyük kısmı sn de max 1 kb veri aktarımı yapacak. oda çalışır durumda olduğunun bilgisi.

• quote:

Orijinalden alıntı: MrRadon

O sıkıntı değil. Benim sistemler bulut kullanıyor. Direkt bağlanmam yanı statik ip gerekmiyor. Benim için önemli olan aynı anda 70-80 cihaz bağlansa sıkıntı olur mu? cihazların büyük kısmı sn de max 1 kb veri aktarımı yapacak. oda çalışır durumda olduğunun bilgisi.

Alıntıları Göster

sözleşmede en fazla 16 cihaz bağlanabilir diyordu.

• Bugün görüştüm ve sordum. Wifi kapsitesi o dedi. Lan çıkışarına da bağlayıp sayı artar dedi. Kendi routerımı bağlasan 70-80 cihaza versem sıkıntı olur mu dedim. Olmaz dedi. Sınır cihazın wifi kapasitesindenmiş. Bakalım. Gelsin eğer sıkıntı yaratırlarsa kapatırım.

• Kalan kullanım bilgisini vodafone yanımda dan vs görebilen varmı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.