Şimdi Ara

VODAFONE REDBOX 4.5G EVDE İNTERNET★ANA KONU★ [150GB 139TL , 300GB 199TL , 400GB 249TL] GÜNCEL (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.624
Cevap
39
Favori
216.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fatura 19 Ekim'de sistemde görünecek, o zaman inceleyip ödeyebilirsiniz

Kalan Kullanımlar şuan için sistemde gözükmüyor, modem arayüzdün takip edebilirsin

Pass herkeste görünüyor ama bende tam bilmiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar artık kafayı yiyeceğim. Modem yanlış bandımı seçiyor artık bilmiyorum ama 4 diş çekiyor ve 4 mbps hız veriyor. Modeme reset atıyorum düzeliyor hız 17 oluyor 5 diş çekiyor ne yapıcam huactrlle biraz oynadım ondada verim alamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: syn.BerkaySYM

Arkadaşlar artık kafayı yiyeceğim. Modem yanlış bandımı seçiyor artık bilmiyorum ama 4 diş çekiyor ve 4 mbps hız veriyor. Modeme reset atıyorum düzeliyor hız 17 oluyor 5 diş çekiyor ne yapıcam huactrlle biraz oynadım ondada verim alamadım

İlk baglandıgındaki band ile hızın dustugu band aynı mı? Hua ile sinyal degerlerini de takip et eğer o değerler dusuyorsa hızını etkiliyordur.

ilk 5-10 dk da otomatik band değişmiyorsa,hız hep düşüyorsa modemde bozukluk olabilir bi ihtimal.

Hua ile 4g seçip, internal anten yapıp, tek tek bandları deneyip 10 ar dk test etmeni önerebilirim. En azından verim aldıgın 2 band ile ayrı test et

• Teknik olarak aydinlatim sizi.

Reset attiginizda moddm ilk 800 veya 900 mhz baglanir sonra musait olan yuksek bandlara gecis yapar yani 4 dis çekiyor diyorsunuz buda 1800 2100 veya 2600 den birine baglaniyor bunu huactrl de gorebilirsiniz.

Cep telefonlari genelde yuksek bandlara baglanir ve yuksek bandlari kullanir. Buda yuksek bandlarda asiri hiz kaybina sebebiyet verir. 1000 kişinin kullandigi sinyalmi hizlidir 10 kisinin kullandigi sinyal mi hizlimidir bence 10 kisi.

Huactrl den 800 mhz ve 900 mhz i sabitleyip kullanin hizinin pinginiz iyi olur.

Benim trabzonda başima geldi bu durum

1800mhz de 4mbit

2100mhz de 2 mbit

2600mhz de 7 mbit

Ama

800 mhz ve 900 mhz de 30 40 mbit

Aldim tavsiyemdir .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • astanca111 A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam deniyecem mutlaka

• syn.BerkaySYM S kullanıcısına yanıt
    16-17 alıyordun sanki sen ,face de videoların vardı ? Modemin yerini açısını vs değiştirmeyi de dene sürekli aynı yerde bırakma , en verim aldığın yeri bul . Al life uygulamasında sinyal kalitesini anlık gösteren bir bölüm var . Onu açıp modem için en iyi yönü yeri belirlemeyi de dene .

• ZevkiSefa kullanıcısına yanıt

En hassas sinyal bulmak için huactrl programi tavsiyemdir. Milimlik ayar yapip sabitlemek lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: ylodmr

Fatura 19 Ekim'de sistemde görünecek, o zaman inceleyip ödeyebilirsiniz

Kalan Kullanımlar şuan için sistemde gözükmüyor, modem arayüzdün takip edebilirsin

Pass herkeste görünüyor ama bende tam bilmiyorum

Pas bende gözükmüyor tam nereden bakıyorsunuz

• burak550 B kullanıcısına yanıt
    "Tarife Detayları"na girince alt kısımda

Vodafone Yanımda'ya tarayıcı üzerinden giriyorum

VODAFONE REDBOX 4.5G EVDE İNTERNET★ANA KONU★ [150GB 139TL , 300GB 199TL , 400GB 249TL] GÜNCEL

• MustafaC5 M kullanıcısına yanıt

Aynen Öyle

• Benim gibi android cihazı olmayanlar için bluestack ile de huactrl indirilerek sorun çözülüyor.Elemanın kurduğu 10-20 arasında almıştı. 900+2100 birleştirip 60mb gibi alıyorum ama hala i phonun aldığı 90-95 mb a ulaşamadık denemediğim kalmadı sanırım 3 bant birleştiriyor. Özetle ben memnun kaldım gerekli düzenlemeyi yaptıktan sonra tavsiye ederim telekomun 16 görünümlü deniz dalgası netinden sonra.....

• İki yıllık süre bittiğinde ne olacak acaba?

• h_tunc kullanıcısına yanıt

Elbet bittiğinde birşey teklif ederler olmadı diğerlerinin de elbet kampanyası birşeyi olur olmadı taşırız :)

• quote:

Orijinalden alıntı: astanca111

Teknik olarak aydinlatim sizi.

Reset attiginizda moddm ilk 800 veya 900 mhz baglanir sonra musait olan yuksek bandlara gecis yapar yani 4 dis çekiyor diyorsunuz buda 1800 2100 veya 2600 den birine baglaniyor bunu huactrl de gorebilirsiniz.

Cep telefonlari genelde yuksek bandlara baglanir ve yuksek bandlari kullanir. Buda yuksek bandlarda asiri hiz kaybina sebebiyet verir. 1000 kişinin kullandigi sinyalmi hizlidir 10 kisinin kullandigi sinyal mi hizlimidir bence 10 kisi.

Huactrl den 800 mhz ve 900 mhz i sabitleyip kullanin hizinin pinginiz iyi olur.

Benim trabzonda başima geldi bu durum

1800mhz de 4mbit

2100mhz de 2 mbit

2600mhz de 7 mbit

Ama

800 mhz ve 900 mhz de 30 40 mbit

Aldim tavsiyemdir .

VODAFONE REDBOX 4.5G EVDE İNTERNET★ANA KONU★ [150GB 139TL , 300GB 199TL , 400GB 249TL] GÜNCEL

Şu an band 800-900 den mi bağlanıyor ?

Band ayarları normalde bu şekilde otomatik . Havalar iyiyken 30-40 alıyorum . Hiçbir şeyi değiştirmedim . Bugün yağmurlu havada test ettim 25 verdi. İkinci resimde 800-900 bandları hariç diğer bandların tiklerini kaldırayım mı ? Bir de kanal ayarı nerede ? İkinci sayfa demişsiniz ama ben kanal ile ilgili bi yer bulamadım . Al life uygulamasından optimize ederek seçiyorum kanalı. Sabit kanala nasıl geçiyoruz ?

• Kurulum ayın 7sinde mi ne geldi , kayıtlı telefon numarasından mı sorgulasak acaba faturayı ? Önümüzdeki ay çift fatura mı gelecek yoksa ?

• kullanan arkadaşlara sorum var.

1-upload kotaya dahilmi?

2- bildiğim kadarıyla 12 aydan fazla sözleşme yapılması durumunda 12.aydan sonra sözleşmeden çıkabiliyoruz. burda da durum aynımı?

3-bu cihazı istediğimiz farklı konumda kullanabilirmiyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ZevkiSefa

Kurulum ayın 7sinde mi ne geldi , kayıtlı telefon numarasından mı sorgulasak acaba faturayı ? Önümüzdeki ay çift fatura mı gelecek yoksa ?

15 inde kesiliyor normalde, 8 gunluk bi fatura cıkarırlar. https://online.vodafone.com.tr/yanimda/#/giris. buradan fatura kesim tarihine bakabilirsin. Kesilince 3 gun sonra ödeme yapılabiliyor.

Band/kanal dediğin şey payaştıgın ikinci resim. Orada LTE için Band1 Band3 Band7 Band8 Band20 seceneklerini tek tek deneyebilirsin. Örnegin sadece Band8 tikli kalsın, apply de modem ısıgı kırmızı olup sonra normale donuyor 30 saniye içinde. Tum bantları tek tek bu şekilde deneyip, daha sonra en verimlisini veya en verimli 2-3 kanalı aktif kullanmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: tekniking

kullanan arkadaşlara sorum var.

1-upload kotaya dahilmi?

2- bildiğim kadarıyla 12 aydan fazla sözleşme yapılması durumunda 12.aydan sonra sözleşmeden çıkabiliyoruz. burda da durum aynımı?

Upload konusuna net cevap verebilecek kimse yok sanırım.

Ben eski aboneyim sözlesmeyi 12 ay + 12 ay yapıldı. Ikıncı 12 ay modem taksiti için. ilk 12 ay bitince muhtemelen 1 yıllık daha sozlesme olacak ama ne kadar güvenilir bilmiyorum. Benim sozlesme 12 aylık gorunuyor, kalan aya gore cayma bedeli cıkarıyor. Erken cıkarsam modem ucretini ise her turlu oduyorum.

Modem taşımada sıkıntı yok, ama evin dısında bi yerde cekim garantisi/ sözü vermiyor

• quote:

1-upload kotaya dahilmi?

bağlantıya gelen arkadaş upload dahil dedi bana ama kesin bildiği bir cevap olduğunu sanmıyorum.

• quote:

1-upload kotaya dahilmi?

Ben de sırf upload için alacaktım ama bu sorunun cevabını bulamadım. Bir MT kotaya dahil değil bir diğeri data hattı bunlar dahildir diyor. Kendi telefon hattım da vodafone kendi hattımı hotspot yaparak bilgisayara bağladığımda upload kotadan yiyor. Redbox da özünde mobil internet olduğundan dolayı yüksek ihtimalle kotaya dahildir.

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.