Şimdi Ara

Vodafone Red 35 Vs Türk Telekom Prime Sınırsız Sosyal Medyalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
74
Cevap
0
Favori
2.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen ay
  • Cevaplayan Üyeler 20
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 18
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 47 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 11
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Yokizm (18 mesaj) gurme35 (9 mesaj) SINIRSIZNET (7 mesaj) muratoto (6 mesaj) Jazzalyn (6 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (7 mesaj) Mobil (37 mesaj) Mini (9 mesaj) Uygulama (21 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> Mobil Operatörler >> Türk Telekom >> Vodafone Red 35 Vs Türk Telekom Prime Sınırsız Sosyal Medyalı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3172 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Kullanmış olduğum Turkcell hattımın cezasını ödeyip başlıkta görmüş olduğunuz paketler den birine geçeceğim, evdekiler ile ortak kullanacağız ders falan, o yüzden hangisine geçeyim sizce arkadaşlar?

Bölgem de Vodafone'da, Türk Telekom da süper çekiyor internet konusun da memnunum, ama bu aşım falan nasıl yapabiliriz? Mesela hediye geldiğinde sınırsız paketten değil de hediye den gidiyormuş gibi sorunlar duydum, hangisini tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

Bakmayın ihalede en kötü bandları aldığına, iki operatöründe çekim ve hız sorunu olmadığını varsayarsak TT kullanmak hiiiç aklımın işi değil.

Bende TT varda hızlıda noluyor. Uygulamasına girince öğürüyorum. Kalite namına hiçbirşeyi yok.

Vodafone'un kırmızısı yeter.
    Bu sektöre bir Turkcell vardır ve birde diğerleri. Adam akıllı hizmet Turkcell'de.. Madem bazı şeyleri göz ardı edeceksin, madem bunu yapıyorsun, biraz sorgula.

Evet Vodafone hız olarak en kötüsü ama seni bu durum ilgilendirmiyor, bölgende iyiymiş.. Ama bunun yerine tercih ettiğin operatör TT, yapmayın... 2 seneden sonra Vowifi ve volte açıp onu bile doğru düzgün beceremeyen, kıytırık bir uygulamaya sahip olan, müşteriler arası farklı fiyatlandırma yapan, 3G'de rezalet bir ses kalitesi olan, şehir merkezi hariç patlak olan, sistemleri doğru düzgün çalışmayan, yeniliğe kendini kapamış TT'yi tercih etmek ne bileyim tuhaf. Buradakilerin pohpohuna gelinmiş belli ki.

Madem biraz hizmet kalitesini düşürüp, içerikle kurtarmaya çalışıyorsun bunun için kesinlikle Vodafone seçmeliydin. Yukarıda saydıklarım bir operatör için utanılası şeyler ve Vodafone'da onların birini bile yaşaman çok uzak ihtimal. Ne güzel Vodafone'da da hızın varmış.

Herneyse yinede karar senin, faturayı ödeyecek hizmeti alacak olan sensin.
  • Yüzbaşı
    544 Mesaj
    Hediye gelince sınırsız paketin gitmesi durumu her iki operatorde de mevcut hocam. Vodafone'da mesela Video Pass paketleri var mesela, size 1GB hediye geldi. YouTube kullanimi yaptığınızda öncelikli olarak 1GB gider. Gördüğüm kadarıyla aynı durum Türk Telekom'da da geçerli. Yoğun saatlerdeki hız karsilastirmasini yapmanız(3G/4G'de) ve ona göre karar vermeniz daha doğru olur. Ayriyetten sehirlerarasi yollarda ve kırsal'da Vodafone performansı daha iyidir. Ancak sürekli şehir merkezinde bulunuyorsaniz TT tavsiye ederim. Tabii öncelikle ikisini de test edebilme şansınız varsa öncelikle test edin derim.

Evde İnternet yokmu.

Yok hocam burada altyapı sorunlu vs, uğraşmaya deymez onunla.

|
    |
    muratoto kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    7093 Mesaj
    Gerek kampanyaları, gerek servisi ile Vodafone tokat manyağı yapar.

Bakmayın ihalede en kötü bandları aldığına, iki operatöründe çekim ve hız sorunu olmadığını varsayarsak TT kullanmak hiiiç aklımın işi değil.

Bende TT varda hızlıda noluyor. Uygulamasına girince öğürüyorum. Kalite namına hiçbirşeyi yok.

Vodafone'un kırmızısı yeter.

|
    |

Aynı hocam neredeyse, Türk Telekom 35 Mbps gösterirken Vodafone'da 40 Mbps gösteriyor büyükşehir deyim hocam, yazları köye gidiyorum sadece, gerçi seneye şehir değiştirme ihtimalim var o zaman da gerekirse bakarım oranın durumuna göre artık hocam.

Yani hediye olayı hepsinde de aynı demek, o zaman galiba Türk Telekom dan yana tercih yapacağım hocam, sağolun yazdığınız için

|
    |
    gurme35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Eğitim hocam, hepimizi belini büktü  

Evdekilerle bir kullanacağız, ağırlıklı olarak ben kullansam da  

|
    |
    iriven kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Üstelik geçen seneki depremden sonra oatladı

• Yarbay
    2144 Mesaj

Vodafone.

|
    |
    Yokizm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    544 Mesaj

Son 1 ayda VoLTE hizmeti ile Turkcell'liler ile HD+ kalitesinde gorusebiliyorum. Vodafone denemedim, ama en son onunla da VoLTE'den HD kalitede gorusebiliyordum. 3G'deki ses kalitesi Turkcell ve Vodafone'a göre kötü ancak kullanılmayacak kadar da kötü olduğunu düşünmüyorum. VoLTE konusundaki tek sıkıntı sadece(bu durum sadece faturasız da oluyor zannedersem.) aradığımda bazen 3G'ye düşüyor olması.

Kalan kullanimlar konusunda tüm operatörler %100 tıpatıp , doğru sonuç gösteremiyor. 1.5 ay önce Turkcell kullanırken nadiren de olsa kullanımlarım sisteme geç dusuyordu. Uçak moduna alınca hemen yansıyor. Keza TT'de ve Vodafone'da da durum aynı . Son 1 yıl içinde ucunu de kullandim.Tum operatörler için en garantili yol uçak modunu açıp kapatıp kullanımlara bakmaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurme35 -- 11 Ekim 2020; 19:37:12 >
    |
    |
    Mahmut8567 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3172 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Hepinize teşekkürler arkadaşlar, şimdide Vodafone düşünmeye başladım ama yarın kesin kararı vereceğim

Sınırsız Youtube da video son kalite izlesek normal internetimizden mi gidiyor yoksa sınırsız dan mı? (İki operatör içinde soruyorum)

Hocam bildiğim kadarıyla Vodafone'da 480P sınırı var diye geçiyor (Video Pass uygulaması için) ancak bu sınır uygulanmiyor diye biliyorum.

Edit: Vodafone'nun web sitesindeki Red35 tarifesinin detaylarını inceledigimde, 480P sınırı göremedim. Demek ki kaldırmışlar. Eskiden bu şekilde bir sinirlama vardı diye hatırlıyorum.

TT'de herhangi bir sınırlama yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurme35 -- 11 Ekim 2020; 19:43:53 >
    |
    |

Edit: Vodafone'nun web sitesindeki Red35 tarifesinin detaylarını inceledigimde, 480P sınırı göremedim. Demek ki kaldırmışlar. Eskiden bu şekilde bir sinirlama vardı diye hatırlıyorum.

|
    |
    Genel olarak baktığımızda, ikisi de fena değildir hocam. Kampanya ve ayrıcalıklar konusuna baktigimizda da ,Vodafone'da bildiğim kadarıyla Trendyol gibi kampanyalar da mevcut gördüğüm kadarıyla. TT'nin ise Prime ayrıcalıkları mevcut. Biletix'te Çarşamba günü alınan biletlerde 200TL'ye kadar yüzde 25, sonrası için 50TL gibi kampanyaları da mevcut TT'nin. Belki çok kullanılan bir ayrıcalığı vardır ancak Vodafone'nun "Red" ayrıcalıkları kapsamında pek işe yarayan bir şey sunduğunu da görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurme35 -- 11 Ekim 2020; 19:53:26 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    594 Mesaj

VoLTE konusunda bi şey söyleyemem ben hiç TT'DE VoLTE kullanmadım.

Eski TT yeni vodafone kullanıcısı olarak (Turkcell'i de deneyimledim) kalan kullanımda vodafon Turkcell' den biraz TT'den ise daha iyi

Hadi bunlar kişiden kişiye değişir; Peki geçen sene 26 eylül de yaşanan depremde telekom un rezilliği lni nasıl telafi edeceksin asıl en önemli konu bu!

|
    |
  • Yarbay
    3965 Mesaj

Uğraşsanda zor çözülür zaten. Bence sistemini bozma. İlla net olsun diyorsanda Wifi paketi al derim.

https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/internet/sayfalar/evimde-mobil-wifi-tarifeleri.aspx

|
    |

Depremde yaşanan problemin yoğunluktan ziyade yazılımsal kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü yoğunluğun İstanbul'da yaşanmasına karşın tüm Türkiye'de hizmet vermeyi kesti. Bu yazılımsal problemi yüksek ihtimal cozmuslerdir.(Zaten cozmediler ise, yine bu tip bir durumda bu sefer telafisi olmayacak, çok büyük bir abone kaybı yasarlar.) GSM şebekeleri tam yoğunluğa göre tasarlanmaz. Yanlış hatırlamıyorsam da Mayıs veya Haziran olması lazım bayramda her üç operatorde de ufak tefek de olsa arama-aranma problemleri yasandi. Burada amacim Türk Telekom'u savunmak değil, bu tip (yoğunluk kaynakli) problemler her operatorde olabiliyor. Mesela bu yılın Ocak aylarında olan Akhisar depreminde, deprem lokasyonuna yakın bir lokasyonda Vodafone hat ile birisini aramaya calistigimda "şebeke meşgul" hatası alıyordum. Turkcell hattım ile sorunsuz aramistim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Mahmut8567 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam bunlar yerine Mobil Wifi paketlerinden daha uygun olan TT'nin Magnet paketleri mevcut.(100GB 99TL, 200GB 129TL. ve taahhutsuz.) Ev internet altyapısı olmayanlar veya sıkıntı yaşayanlar(port problemi vs.) belirli pilot bölgelerde alabiliyor. TT Magnet yerine Turkcell Superbox veya Vodafone Redbox'da tercih edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurme35 -- 11 Ekim 2020; 20:7:20 >
    |
    |
    muratoto kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3965 Mesaj

Benim dediğim Taahütsüz kullanılabiliyor. Magnet hiç alan kullanan duydunmu. Türkiye genelinde daha 10 aboneye ulaşamadı ve başka yerde kullanım olamıyor. Superbox iyi ama Taahütlü ve Cayma bedeli yüksek oluyor. Redbox bilemiyorum ama okuduğum kadarıyla Taahütlü ve Cayma bedeli yüksek aynı şekilde. Ama en en önemlisi hız limiti net değil ve sistemsel sıkıntıları var. Sabit Net olabilseydi Netgalaksi denenebilir. 8 mbit 100 GB kota 45 TL.

https://netgalaksi.com.tr/yalin-telefonsuz-internet

|
    |
Radyo Dinle
Sohbet
SEO
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Ekonomi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,638
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.