Şimdi Ara

Vodafone ping değerleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vodafone kullanıcıları ping değerlerini yazabilir mi ?

Antalya/Merkez.Vodafonun kendi fiber altyapısı.

Ping değerleri sabit değil,değişken.Çok sık şekilde 30-150 ping arası gidip geliyor.4 yıldır kullanıyorum.Ping değerleri konusunda hiçbir düzeltmeye gitmediler.

• Pubg de ara ara 200 300 pinglere çıkıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende Turkcell de 22.aydayım. 24.ayda 99mbit Vodafone 99mbit 99TL ye geçeceğim. İzmir de Turkcell de olsan, Turkcell üzerinden Vodafone da alsan, Millenicom da alsan facia. 2010 da 40 50ms olan Avrupa pingleri 2020 de en az 60 oldu. Türk Telekom 50mbit VDSL ile vie.valve.net 38ms veriyor Bornova da.
    Berbat bir routing durumu söz konusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jademugla -- 27 Temmuz 2020; 19:19:41 >
  • Tekirdağ kapaklı, Vodafone kendi altyapısı 99-5mbps.

• bu kesintiden once speedtest 2ms, lol 12ms, valorant 9-12ms, cs 50ms civarıydı
    kesintiden sonra speedtest 6ms, lol 25ms, valorant 25-30ms.
    sol altyapısı hızda bi problem yok ama yayınlarda arada dropluyor ilginç şekilde.
  • 2017 gibi vodafone kullanmıştım 16mb kadar olan paketi. Cs go 50 ve altı ping alıyordum. Şuana kadar kullandığım iss arasında en iyi ping aldığım firmaydı.
  • A.Bozoğlu kullanıcısına yanıt
    Benim upload hızım düşmedi henüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Benim upload hızım düşmedi henüz.
    Ben abone olduğumda zaten upload hızlarının sonngunu idi. :(

• Antalya Kepezdede aynı problem var
  • Merhaba hocam, ben de Antalya merkezde aynı sorunu yaşıyorum. Ping 30 gösteriyor yalnız günlük kullanımda 44 altını görmedim vodafone ile. Önceden Konyaaltında superonline fiber kullanıyordum onda böyle sorun yoktu 17-20 ms max görüyordum.
  • Antalyada ping konusunda çalışmaları yok

• antalyada nerdesiniz tam olarak ben de yeni bağlatmayı düşünüyorum? bir de sorununuz hala devam ediyor mu

• verystrunk V kullanıcısına yanıt
    Diğer bir konuya soruna verdiğim cevaptaki değerleri burayada ekleyeyim.

Antalya Bahçelievler Superonline Altyapı Eve Kadar Fiber kablo geliyor. ONT cihazı evde.

Yukarıdaki arkadaşın söylediği üzere Superonline kullanırken 15-25 ms ti pingler.

Vodafone geçince tüm değerler aşağıdadır.

Ethernet bağlantısı yada Wifi çok fark yok kullandığım router sayesinde. 5 ms düşük düşünebilirsiniz kablo ile testimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 2 Eylül 2020; 10:31:36 >

• Konu başlığını Vodafone Fiber Antalya (Superonline Altyapı) diye mi yapsak?

Görünen o ki Antalya üzerinden bir IP alabilmişsin.

149
    31
    178
    hangisi ile başlıyor IP'in?

benim çoğu zaman böyle de. Adana'ya hoşgeldiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 2 Eylül 2020; 10:41:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jademugla

Bende Turkcell de 22.aydayım. 24.ayda 99mbit Vodafone 99mbit 99TL ye geçeceğim. İzmir de Turkcell de olsan, Turkcell üzerinden Vodafone da alsan, Millenicom da alsan facia. 2010 da 40 50ms olan Avrupa pingleri 2020 de en az 60 oldu. Türk Telekom 50mbit VDSL ile vie.valve.net 38ms veriyor Bornova da.
    Berbat bir routing durumu söz konusu.
    Şu an 41ms alıyorum Denizli Superonline ile. İyi mi kötü mü bilemedim.

Tabi İzmir Vodafone TR ye 25 ms ping alıyorum.. Çok acayip.
    İstanbul Radore 17 ms. Speed test bu 2si. Diğeri CMD.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuhan Apatay -- 2 Eylül 2020; 11:44:4 >
  • Bende kepeze yeni taşınacağım Vodafone düşünüyordum kendi routerımı takabildiğim ve 99 tarifesi uygun olduğu için. Binamda ayrıca superonline altyapısıyla kablonette var. Ve çok yakınımda hipernet dolabı var. Tabi VDSL fiberin yerini tutmaz ama Antalya hakkında deneyiminiz varsa bana bir şey önerebilir misiniz?
  • indieGenie İ kullanıcısına yanıt
    Mümkün olan tüm altyapılar var gözüküyor bölgenizde.

Superonline altyapısı ilk o Kepez bölgesinde döşenmeye başlamıştı zaten. Testler ilk o bölgelerde yapılmıştı. Yalnız 1 senedir Antalya santral yok. Bir saha ekibi düzeltmiyorlar, omurgada kablo koptu demişti. Şehirde de baz istasyonlarına sinyal oradan gidiyor hatta. Antalya santral yokken bu hızı verebiliyoruz düşün aslında nasıl altyapı var demişti.

Superonline 5 numara müşteri hizmetleri, ping sorunu yok, fiyat 40-50tl ortalama daha yüksek, web arayüzü ile yönetim mevcut. (Santral olarak genellikle İzmir tarafından sağlıyorlar hizmeti.)
    Vodafone, müşteri hizmetlerini bi kere aradım çileden çıktım, ping süreleri daha yüksek, webte şikayet oluşturabileceğiniz yada en basitinden kotanızı takip edebileceğiniz bir arayüz bile yok. ((Santral olarak genellikle Adana tarafından sağlıyorlar hizmeti.)

Kesinti oluyor mu. Hayır böyle sorunum olmadı hiç Superonline ve Superonline altyapısında Vodafone'da.

Kablonet, tarifeleri kafana yatıyorsa tercih edilir. Bİr kaç ay evvel şöyle birşey duymuştum. ABonelik alıyoruz ama modem yok. Bende evimde zamanında kullanmıştım. Sene 2000'lerde. 1gbps test vermişlerdi hatta.

Hipernet dolabın var ise o VDSL'dir zaten. Şöyleki Kemer'de fiber adı altında VDSL hattı da kullanıyorum. 100mbit. Ping değerleri gayet güzel 9-15 arası genel olarak wifi üzerinden yaptığım testlerde.

İşin aslı 3 büyükten çok şaşma diyebilirim.
    Fiber = Superonline
    Kablonet = Turksat
    VDSL = TTnet

ana altyapı sahiplerinden bundan sonra şaşmamayı düşünüyorum. Superonline fiyat politikalarından bıktırmıştı. Vodafone 2 sene taahhüt yaptım. Sabredeceğim. Düzelmezse devam etmem.

Yaşayacağın her sorunda aracı firma durumu hep ana sağlayıcıya bildirecek. Bir sorunun 1 saatte halolabilecekken 2 saatte olabilecek mesela.

Yine de işinii iyi yapan aracı firmalar vardır tabiki.
    Millenicom maceram vardı benim birde geçen sene. Daha en başında müşteri hizmetlerine ulaşamamaktan kaydı bitiremedim ve o sıra Superonline indirim ile geri dönüş yapınca, az da olsa zamlı fiyatta olsa 1 sene daha Superonline'da dayanmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 3 Eylül 2020; 8:21:45 >

• verystrunk V kullanıcısına yanıt
    Antalya/Kepez.Vodafone kendi altyapısı ping 25-30 arası.4 yıldır değişmedi.Pandemi zamanında pingler duzensizdi bayaga.

• Detaylı açıklama için çok teşekkür ederim Superonline almak en mantıklısı gibi duruyor, tek sorun felaket ötesi modemleri sanırım. Sol altyapısında kabloneti biraz araştıracağım. Tekrar teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: indieGenie

Detaylı açıklama için çok teşekkür ederim Superonline almak en mantıklısı gibi duruyor, tek sorun felaket ötesi modemleri sanırım. Sol altyapısında kabloneti biraz araştıracağım. Tekrar teşekkür ederim.
    KabloNet'in modemleri daha feci. ZTE modem bağlatırsanız çok sıkıntı çekmezsiniz. Kötünün iyisi olur :)...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.