Şimdi Ara

Vodafone Ölüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
1.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üniversite çevresinde yaklaşık 30-40bin öğrenci var ve evet yoğun internet kullanımı olabilir ama ne bu yani?

4G de 2 mbit indirme hızı nedir yani? Kötü dediğimiz avea çok daha fazlasını veriyor ama 4G çekmiyor

Türkcell konuşmayacağım sadece karşısında saygıyla eğiliyorum. 3G de Vodafone u ikiye katlayıp üçle çarpar.

Konumumda durum böyle. Bu durumda olan sayısı da az değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• niye bu kadar takılıyonuz 3g de kullanın 4g de kullanımdaki amaç ney yada sürekli benim gibi dosya mı indiriyorsunuz?

yada müzik yada video da yakılma mı oluyor ?
  • krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    3G daha mı hızlı sanki? 4G varken neden böyle bir şey yapılır anlamıyorum. Tabi vodafone için fark etmiyor. Vodafone gerçekten geriye gidiyormuş gibi.

• circassianmen C kullanıcısına yanıt
    Çeliyorsa 10 mbps üzeri hızları alırsın hızlı olunca ne olacak onu öğrenmeye çalışıyorum yoğun bölgelerde daha hızlı

Konumunuza göre konuşuyorsunuz. 4G de aldığım rezil hızın, türkcell 3g den az olduğunu biliyorum. Bunu neden savunuyorsunuz anlayamadım.?

• Elbette boyle dusuk hızlar verilmemeli orası ayrı ama @krkmz1666 arkadasın demek istediği sanırsam şu. Cep telefonunda dusuk kotalar oldugu için 4G ile 1000 mbit olsada sosyal medyayı kullanıyor, webde geziniyorsunuz 3G İLE 5-10 mbit olsada aynı seyler yapılıyor. 3G ile yapamadıgınız neyi 4G ile yapıyorsunuz cep telefonu üzerinden mesela? Cepte hızların uçması bişeyi değiştirmiyor aslında. atıyorum o 5-10 ile özellikle video izlerken takılıp donmuyorsa cepten her işinizi görür o hızlar bencede. Ama kesinlikle dusuk olmasını savunmuyorum yanlıs anlasılmasın. Sadece cepten yaptıgımız seylerde okadar yuksek hızlara ihtiyacımız yok bu cok bariz ortada. Özellike 3-5 gblık kotalarda. Hee benim kotan çok fazla ben film dizi indiriyorum diyorsanız o ayrı tabii.
    neyi savunuyormuşum söylermisin ?
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Ben eğer 4G diye bişey veriliyorsa istenilen hızı vermesinden bahsediyorum. Reklamda uçuyor kaçıyor . Ki 3G de zaten doğru düzgün instagramda video izlenmiyor. 4G de bile donduğu oluyor. Vodafone konumumda berbat 4G olmasına rağmen diyorum. 3G neyine yetmiyor gibi şeyler söyleniyor. Komik. Ayrıca 5-10mbit hız falan değil bence.

Yoğun bölgelerde daha hızlı ve 10mbit üstünde hız alabileceğimi? Şimdiye kadar max 16 mbit aldım vodafone. Gerçekten yetersiz. 4-5 uygulama kullanınca hepsi internetli ise kesinlikle donmalar yaşıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: circassianmen

Ben eğer 4G diye bişey veriliyorsa istenilen hızı vermesinden bahsediyorum. Reklamda uçuyor kaçıyor . Ki 3G de zaten doğru düzgün instagramda video izlenmiyor. 4G de bile donduğu oluyor. Vodafone konumumda berbat 4G olmasına rağmen diyorum. 3G neyine yetmiyor gibi şeyler söyleniyor. Komik. Ayrıca 5-10mbit hız falan değil bence.
    Bende 4G reklamlarındakinin reelde olması gerektiğini düşünüyorum buna itirazım yok ama Ben 3G neyinize yetmiyor demiyorum benim haddime olan bir durumda değil ama 5-10 mbit hız bence cep telefonundan internet kulanımı için gayet yeterli bir hız oldugunu dusunuyorum. Başka bir sorun varsa bilemem ama ben köyde turkcell ile sadece 3g var ve o hızlarla cepten tv bile izliyorum. Yani benim için gayet yeterli hızlardır işimi görüyor cunku. o yuzdendir ki yeri gelir 5-10 mbit candır :)

• Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Konumumda vodafone 4G si, türkcell 3g sinden daha kötü

Normalde sorun olmuyor da biraz yüklenince donuyor yani hiç donmayacak şekilde hız olması benim isteğim.

SENİN DONman ye sistemsel yada telefon kaynaklıdır 16 mbps bilgisayarda tüm işlerini rahatlıkla yapanlar vardır

bende diyorum ki yoğun zamanda ya da neden sürekli 4g kullanmak için zor ediyorsun
    4g de yavaş olan yerde 3g kullan 3g ile dene
    Türkcell ile donmayan telefon vodafone ile donuyor!!

Ayrıca 3g hızında da deniyorum sanki bilerek 3g yi yavaşlatmış gibi 1 mbit hız alıyorum. 2g de ise sadece bildirimler geliyor wp anca giriyor. Yine söylüyorum konumum için konuşuyorum. Fakat %50 vodafone böyle.

Bizde 2600 kurtarıyor işi biliyorum Vodafone nin halini hız sayfasında zaten götürüsün

• Şu "3G neyinize yetmiyor " diyenleri anlamak çok zor. Adamlar reklamlarda "en hızlı biziz eheh" demesini biliyor ya? 4G hız testim 0.5 mbps çıkıyor. Bu ne demek? 15 yıl öncesinin internet hızı resmen. "Neyinize yetmiyor" dediğiniz için bu halde zaten.

• Angel of the Lord kullanıcısına yanıt
    Vodafone da 4g bant genişliği problemi var hala. 4g kapasite sorunu olan yerlerde bazen 3g daha hızlı. Bölgemde merhaba glikoz cihaz arttıkça 3g hızı artıyor :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2018 yılında hala vodafone kullanan mı var yahu? paran varsa en iyisini biliyosun, yoksa alternatifi de belli, vodafone nedir?

not: en iyisi ve ucuz alternatifinin ne olduğunu isim vermeden anladıysanız zaten olayı çözmüşsünüzdür.

• quote:

Orijinalden alıntı: circassianmen

Vodafone 4G de hiç bi zaman hızlıyız demedi zaten en geniş 4G kapsama alanı bizde diyor hızdan çok kapsamaya önem vermişler

• gulnare G kullanıcısına yanıt
    Hocam benim bulunduğum yerde 3G de sorunlu. İki dakikada bir bağlantı kopuyor. Ping aşırı yüksek oluyor. Pişmanlık resmen.

• Xeqona X kullanıcısına yanıt
    Yeni yeni kurulan direkler 75mbps den vermeye basladi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.