Şimdi Ara

Vodafone net iptal çilesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
4.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RoseCity

Hayır hocam sms falan gelmedi. İptal için mail attıktan sonra
    ''XXXXX numaralı iptal talebiniz alınmıştır. Evraklarınızın ve elektronik posta adresinizin kontrol süreci tamamlandıktan sonra sizi tekrar bilgilendireceğiz.'' şeklinde mail geldi.

BTK üzerinden yaptığım şikayete de şöyle bir cevap geldi.
    ''Yapılan incelemede; Mevcut Müşteri Fiber Fırsat Kampanyası (VF) Fiber 100 Mbps kampanyası ile katılım sağladığınız görülmüştür.
    Şikayete konu hususun iptal işlemi ile ilgili olduğu anlaşımıştır. Yapılan incelemede iptal evraklarının tarafımıza ulaştığı tespit edilmiş olup, tarafımızdan akış başlatılmıştır. Tarafınıza yapılacak aramada iptale onay vermeniz halinde işlem tamamlanacaktır.
    İptal işlemi tamamlanana kadar fatura üretilmekte olup, ödeme yükümlülüğü müşterilere aittir.''
    Bende buna da itiraz ettim. Hala arayan soran yok.
    vodafone net i hala kullanıyorsunuz o zaman internetiniz kesilmedi anladığım kadarıyla

• varslan kullanıcısına yanıt
    Evet kesilmedi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • anladım hocam kolay gelsin
  • Kerros kullanıcısına yanıt
    DNS Bilgisini öğrenebilirmiyiz almadan önce ?
  • RoseCity kullanıcısına yanıt
    Sanmıyorum vereceklerini. Talep açsanız bile bir aya dönerler muhtemelen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • e-Devlet üzerinden abonelik iptali yapılabiliyor. Ancak 3 gün sonra arayıp e-Devlet'ten dilekçeniz gelmedi sistemde yok denilip e-Devlet başvurunuz yani fesih başvurunuz iptal ediliyor. Yeni yöntem bu. Süreç sürünceme de bırakılıyor. Ne yaparsanız yapın ne derseniz deyin e-Devlet başvurunuz kabul edilmiyor ve fatura ödemeye devam ediyorsunuz. İlgili Kanun, Yönetmelik ve BTİK Kararları uyarınca e-Devlet üzerinden yaptığınız başvurunuz sonucunda 7 gün içinde aboneliğinizin iptal edilmesi gerekiyor. Ayrıca bütün belgeler e-Devlet tarafından onlara iletiliyor. Ancak sizi müşteri hizmetlerinden aradıklarında ne derseniz deyin onlar görüşme yaptık diye fesih başvurunuzu iptal ediyorlar. 3. başvurumu yaptım e devletten bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Compass

e-Devlet üzerinden abonelik iptali yapılabiliyor. Ancak 3 gün sonra arayıp e-Devlet'ten dilekçeniz gelmedi sistemde yok denilip e-Devlet başvurunuz yani fesih başvurunuz iptal ediliyor. Yeni yöntem bu. Süreç sürünceme de bırakılıyor. Ne yaparsanız yapın ne derseniz deyin e-Devlet başvurunuz kabul edilmiyor ve fatura ödemeye devam ediyorsunuz. İlgili Kanun, Yönetmelik ve BTİK Kararları uyarınca e-Devlet üzerinden yaptığınız başvurunuz sonucunda 7 gün içinde aboneliğinizin iptal edilmesi gerekiyor. Ayrıca bütün belgeler e-Devlet tarafından onlara iletiliyor. Ancak sizi müşteri hizmetlerinden aradıklarında ne derseniz deyin onlar görüşme yaptık diye fesih başvurunuzu iptal ediyorlar. 3. başvurumu yaptım e devletten bekliyorum.

İstedikleri kadar çamura yatsınlar sonuçta sen devletin resmi kurumundan başvuru yapmışsın seni ilgilendirmez eksik belgen yoksa eşşekler gibi iptal etmek zorundalar yok gelmedi yok görünmüyor derse gitsin devletle çözsün işini , üçkağıtçılar  

• bende iptal başvurusu yaptım

önce mh iptal biriminden iptal etmek istediğimi vs söyledim.

daha sonra e devlet üzerinden fesih işlemlerini başlattım.

bu işlemleri 24 saat önce yaptım, hat hala kesilmedi ve e devlet üzerinden işlem hala değerlendiriliyor olarak gözüküyor. umarım yan çizip uğraştırmazlar.

ulan şubeden gider iptal yaparsın gelmedi derler fax atarsın gelmedi derler ne çile bu

• Taahhütün bitimine 45 gün var. Sizce ne kadar ceza yansıtırlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu an iptal ederseniz taahhüt bitene kadar ödemeniz gereken faturaları ceza olarak yansıtır. Yani aylık faturanız 60 TL ise 30 kullanım için 30+60 da kullanmadığınız için gelir. Toplam 120 TL. Kısacası taaahhütü tamamlatır. Anlatabildim umarım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • helsloot kullanıcısına yanıt

Maalesef çamura yatıyorlar. Gerekli şikayetleri yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Kanun ve Yönetmelik gayet açık. Tüketiciyi bu şekilde mağdur etmeleri hukuksuz. Güvenli elektronik imza ile imzaladığım evrakı kabul etmiyorlar. Bende bu sefer internet bankacılığı üzerinden bağlantı yapıp dilekçemi ıslak imza ile imzalayıp fotoğraf formatında e-devlete yükledim. Bakalım şimdi ne diyecekler.

• The Compass T kullanıcısına yanıt

hocam ben de edevlet üzerinden bu şekilde yaptım cuma günü. örnek pdfden çıktı alıp imzalayıp fotoğrafını yolladım. 36 saatten fazla oldu internet ne kesildi ne de aradılar.

her şekilde yan ciziyorlar

• Arkadaşlar niye endişe ediyorsunuz isterse iptal etmesinler sizin oraya yüklediğiniz evraklar devletin kendi sitesi sonuçta yan çizecek birşey yok siz yüklemişsiniz onlar iptal etmezse kendileri bilir

• Winter Is Coming kullanıcısına yanıt

Ben BTK’ya şikayet kaydı oluşturmuştum. İnternetiniz kısıtlanmış ve iptal işlemi için gerekli değerlendirme devam ediyor diye cevap vermiş olmaz olası Vodafone. Sizin internetinizde kısıtlanmıştır. Başvuru yaptıktan sonra 3. Gün arıyorlar. Ben tecrübeliyim artık hiç şaşmıyor. Bugünde aradılar 3. Gündü. Açmadım bu sefer :) bakalım ne olacak, deniyorum.

Müşteri hizmetleri sizi arıyor evrakın eksik diyor ve onlara e-devlet başvurusunu iptal etmek yetkisi verilmiş. İstediğiniz kadar konuşun, anlatın dinlemiyorlar ve onayınızı almadan telefon görüşmesi sonunda fesih başvurunuzu iptal edip sürecin en baştan başlamasını sağlıyorlar bu şekilde fatura düzenlemeye devam ediyorlar. Benim fesih başvurumu onayım olmadan ne hakla, hangi hukukla, hangi kanuna dayanarak iptal ediyorlar aklım almıyor. E-devlet üzerinden böyle onaysız bir işlem yapma yetkisi bu firmaya neden verilmiş. Yönetmelik hükümleri gereğince bütün bilgileriniz ve başvuru evraklarınız bu firmaya iletiliyor. Bize gelmedi demeleri ve bu süreci sanki ben yürütüyormuşum gibi beni mağdur etmeleri hukuksuz bir eylemdir. Maalesef kendi beceriksizliklerinin sıkıntısını biz çekiyoruz.

• 4. Gün iptal edildi, arada cumartesi pazar olmasaydı belki 2.-3.gün iptal edilecekti.

Bu 4 günde beni müdürlükten 2 kere aradılar.

Öyle eimza, kep mailine de ihtiyacım olmadı

Şimdi ise faturanın çıkmasını bekliyorum ne kadar cayma parası kitleyecekler diye..

• quote:

Orijinalden alıntı: Winter Is Coming

4. Gün iptal edildi, arada cumartesi pazar olmasaydı belki 2.-3.gün iptal edilecekti.

Bu 4 günde beni müdürlükten 2 kere aradılar.

Öyle eimza, kep mailine de ihtiyacım olmadı

Şimdi ise faturanın çıkmasını bekliyorum ne kadar cayma parası kitleyecekler diye..

Hocam benim 26 aralıkta bitiyor taahhüt ne zaman iptal işlemlerini başlatmalıyım ? 26 aralıktan 10 gün kadar önce iptal etmek için edevletten başvurumu oluşturayım mı ? Ayrıca seni müdürlükten aradıkları zaman fiyat teklifi yaptılar mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 17 Kasım 2020; 16:21:9 >

ben direk sözleşmeden caymak için iptal ettirdim. normal iptal ettirme hakkında bilgim yok.

ceolara ingilizce mail attım bu maile istinaden dönüş yaptılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Winter Is Coming

ben direk sözleşmeden caymak için iptal ettirdim. normal iptal ettirme hakkında bilgim yok.

ceolara ingilizce mail attım bu maile istinaden dönüş yaptılar.

Hocam, mail adresi ile metnini bizimle paylaşsanız. Biz de atıversek.

• Pdf indirip imzalayıp gönderdim hattım anında kısıtlandı ama hala sinyal var başvurunuz değerlendiriliyor diyor. Sizce kaç gün sürer? bu işlemler bitmeden yeni abonelik alabilir miyim?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.