Şimdi Ara

🔴 Vodafone Net FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP 🔴 (223. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.245
Cevap
58
Favori
164.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Darısı başınıza hocam :)

Vodafone bu aralar iyi yatırım yapıyor fibere.
  • Arkadaşlar bizim sokağada vodofone fiber geldi vodafone fiber kullanan arkadaşlara sorum olaxaktı vodafone modemde airties 5760 modemi kullanabilirmiyiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nevrans kullanıcısına yanıt
    Maalesef

• Forumdan edindiğim izlenim, Vodafone bu fiber işini Superonline'dan daha iyi yapıyor gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logic_Man -- 21 Mayıs 2017; 9:27:44 >
  • nevrans kullanıcısına yanıt
    Access point olarak router gorevinde kullanirsin.

• Arkadaşlar 64 e 240 paketindeyim. Air 5650 modem almıştım malesef ac desteği yokmuş. Şimdi kablosuz da 35 mbiti geçemiyorum. Kabloluda 72 yi görüyorum. Kablosuzda bu hızı görmenin bir yöntemi varmı? Ayrıca bütün kanalları da denedim çözüm olmadı.

• Serkan4554 S kullanıcısına yanıt
    aynı modemi kullanıyorum aynı hız değerlerni alıyoruz ben yakın zamanda 5760 almayı planlıyorum ac desteği var ancak sizde bu şekilde tam verim alabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serkan4554

Arkadaşlar 64 e 240 paketindeyim. Air 5650 modem almıştım malesef ac desteği yokmuş. Şimdi kablosuz da 35 mbiti geçemiyorum. Kabloluda 72 yi görüyorum. Kablosuzda bu hızı görmenin bir yöntemi varmı? Ayrıca bütün kanalları da denedim çözüm olmadı.

Bilgisayardaki Wi-Fi kart-adaptör aygıtının marka-model nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logic_Man -- 21 Mayıs 2017; 14:29:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Logic_Man

quote:

Orijinalden alıntı: Serkan4554

Arkadaşlar 64 e 240 paketindeyim. Air 5650 modem almıştım malesef ac desteği yokmuş. Şimdi kablosuz da 35 mbiti geçemiyorum. Kabloluda 72 yi görüyorum. Kablosuzda bu hızı görmenin bir yöntemi varmı? Ayrıca bütün kanalları da denedim çözüm olmadı.

Bilgisayardaki Wi-Fi kart-adaptör aygıtının marka-model nedir?

intel r dual band wireless ac 3160 driver.marka model bu hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YuBa2

aynı modemi kullanıyorum aynı hız değerlerni alıyoruz ben yakın zamanda 5760 almayı planlıyorum ac desteği var ancak sizde bu şekilde tam verim alabilirsiniz

hocam bu işi çözemezsem bende ilerde almayı düşünüyorum ama 5760 5650 bunların çekim alanı az gibi geliyo bana.ben antenli olan modellere bakmayı düşünüyorum .anteni gizli olmayan modeller yani.
    Aygıt yöneticisinden wifi aygıtı bulup özelliklerine girin. Orda "gelişmiş" sekmesinde yer alan özellik listesinin ekran görüntüsünü buraya ekleyebilirmisiniz.

Birde şuan kullandığınız driver versiyon nedir?

Airties modemin firmware update yapılımı, versiyon kaçta?
  • Logic_Man kullanıcısına yanıt
    🔴 Vodafone Net FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP 🔴🔴 Vodafone Net FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP 🔴

hocam istediğiniz resimleri attım.modemin versiyonuda güncel en son versiyon.
    Özellik sekmesinin aşağıda kalan kısımlarınıda eklermisiniz.

Mavi renkte seçili olan "2.4GHz için 802.11n..." özelliğinde Değer kısmında Otomatik dışında hangi değerler var?

HT Modu kısmını seçince Değer kısmındaki seçenekler neler?

wifi kart driver eski. Güncel sürücülerin hepsi 2017 tarihli. O aşamaya sonra geliriz.

Airties modemin donanım versiyon kaç? Modemin üstünde yazar.
  • quote:

Özellik sekmesinin aşağıda kalan kısımlarınıda eklermisiniz.

Mavi renkte seçili olan "2.4GHz için 802.11n..." özelliğinde Değer kısmında Otomatik dışında hangi değerler var?

HT Modu kısmını seçince Değer kısmındaki seçenekler neler?

wifi kart driver eski. Güncel sürücülerin hepsi 2017 tarihli. O aşamaya sonra geliriz.

Airties modemin donanım versiyon kaç? Modemin üstünde yazar.

🔴 Vodafone Net FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP 🔴
    20 Mhz değeri var.
    ht modu kısmında devre dışı - ht modu - vht modu var.
    donanım versiyon air5650 yazıyo modemin altında.
    Adım adım gidelim

Modem firmware güncel versiyon 1.0.0.15 yazıyor, aynımı?
  • quote:

Adım adım gidelim

Modem firmware güncel versiyon 1.0.0.15 yazıyor, aynımı?

evet aynı.
    🔴 Vodafone Net FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP 🔴
    Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor. Bağlantı hızı düşüklüğü sadece modemden değil, wifi kartınızdan da kaynaklanıyor. WiFi kartınız 300Mbps desteklemiyor, 2.4GHz 802.11n için en fazla 150Mbps destekliyor. Pratikteki mevcut bağlantı hızınızı driver güncelleme yaparak ve ayar çekerek biraz daha artırabilirmiyiz bunu deneyeceğiz.

Modeminiz kablosuz kısmındaki mevcut ayar görüntülerinide buraya eklermisiniz.

Driver update yapmadan evvel, olası sistem sorunlarını önlemek için "sistem geri yükleme noktası" oluşturun. Ondan sonra işlemlere başlayalım.

Sistem hakkında bazı başka bilgilerde gerekiyor. Tek tek hepsini sormak yerine linkten yükleyeceğiniz programla rapor oluşturup, dosyayı bir dosya paylaşım sitesini yükledikten sonra linkini bana ulaştırın:
    http://download.aida64.com/aida64extreme590.exe

Bu programla rapor oluştururken rapor profilini "tüm sayfalar" olarak işaretleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logic_Man -- 21 Mayıs 2017; 17:11:19 >
  • Logic_Man kullanıcısına yanıt
    Hocam ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Ama benim şimdilik vaktim yok uğraşmaya. Tekrar teşekkür ederim.

• Superonline 16mbit adsl`den 32mbit vdsle taşıma yaptırdım. sizce pişman olur muyum? Birde vodafone vdsl`de kaç upload tanımlıyor?
    O halde mevcut haliyle yapabileceğiniz en basit ayarı size anlatıyım ve bu ayarı yaptıktan sonra notebook'u modemin yakına getirip tekrar hız testi yapın.

Size bahsettiğim aygıt özelliklerinin gelişmiş ayarlarında bulunan HT Modu'nun değerini "HT modu" olarak seçip tamam deyin tekrar test edin. Değişiklik olursa sonucu burayada yazın.

Aynı zamanda modemde de bu ayarın karşılığı olur genelde.(kablosuz menüleri içinde) 20MHz, 40MHz şeklinde yada otomatik. Bunuda kontrol edin devre dışı olmasın. Varsa otomatik ayarı seçin. Otomatik ayar yoksa 20MHz seçin.

Bu yazdığım ayarlar bu modem geçerli, modemi değiştirseniz ayarı geri alın. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logic_Man -- 21 Mayıs 2017; 17:41:16 >
  • 
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.