Şimdi Ara

🔴 Vodafone Net FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP 🔴 (195. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.252
Cevap
58
Favori
165.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    saat 7-12 arası pingim inanılmaz artıyor. istanbul küçükçekmece cennet mahallesindeyim. 2 aydır bu sorun var.
  • Bende bahçelievlerdeyim durum aynı akşanları ping artıyor ve hız aşırı düşüyor.

🔴 Vodafone Net FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP 🔴
  • Jetfaturadan kotasına bakabilen varmı ?
  • Fibernet aboneliğimi sonlandırıp dijital dükkana başvuru yaptım.

4 aylık kullanma bedeli yaklaşık 250 tl cayma bedeli çıkartacaklar. Bundan sonra kota derdi olmadan devam edeceğim.
  • bu kota hesaplamasında hata yok mu?

24.10.2016 tarihinde saat 12:52:52'de son 25 saatlik kullanım 7206 diyor.
    sonra 25.10.2016 tarihinde saat 01:14:55'de 37 saatlik kullanımı almış ama arada ki süre 12-13 saat.

yani 11000-7206=4gb civarı kullanmama rağmen öncekini de birleştirip 11 gb kullanmışım gibi göstermiş

hatta ayın 23ünde de varmış aynı olay şimdi farkettim. burda da önce ki 11 saat ile birleştirmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 25 Ekim 2016; 12:10:41 >

• b0Ni kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilmiyorsam onlar saat değil, dakika.

Yani sen ayın 24 ünde 7gb , 25 inde de 11 gb kota harçamışsın. Aşağıda benim detayı görebilirsin :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simetri -- 25 Ekim 2016; 12:16:57 >
  • simetri kullanıcısına yanıt
    2. sütundakiler verinin gönderildiği saati, 3. sütundakiler de önce ki veri ile arasında ki zamanı gösteriyor bende. 3. sütun saat olarak ayrıca dakika olarak değil.

örnek şimdi modemi kapatıp açtım

bundan önce 11:57'de kapatıp açmıştım yine, 11:57'den 12:20'ye kadar olan 22 dakikalık zamanın kullanımını gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 25 Ekim 2016; 12:28:21 >

• b0Ni kullanıcısına yanıt
    Kotayı sanki biraz şişiriyorlar gibi geliyor bu ay. 6 günde bugün 5-6GB'lık indirmem haricinde 100MB'tan büyük indirme yok, doğru düzgün video vs. izlendiği yok ama 50GB'tan fazla kullanım gösteriyor. %10 fazla sanki
  • akşam saatleri 8-12 arası ping artışı ve hız düşümü yaşayan çok var belliki bilerek yapılıyor bu vodafone kullanıcılarına ama ben yaşamıyorum diyen de var mı?
  • Firaristt F kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle bu ay kotayı şişiriyorlar 1 haftadır özellikle.

Anlamadım ki paramızla adam gibi hizmet alamayacakmıyız...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TITAN kullanıcısına yanıt
    lokasyonlara bakilirsa suana kadar hep ist avrupa tarafinda oturanlar sorun yasamakta.
  • Dün akşam çok yavaştı gerçekten sinir oldum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kotayı aşınca zaten kabul edilemez ping niye daha da artıyor nasıl bi boktan sistem bu.

edit:
    fatura geciktirince jetfaturada otomatik fatura sekmesini açıyor başka hiç bir sekmeye kullanım bilgilerine giremiyorsun şikayet bile yazamıyorsun

edit:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7923C21C1 -- 26 Ekim 2016; 14:24:57 >

• Istanbul,Sarıyer bölgesindeyim dün akşamdan beri hız veya ping sorunu olmadı. Daha önce 2 kez başıma yurtdışı ping testlerinde geldi aradığımda genel arıza var diyip sonra kendiliğinden düzelmişti. Artık sadece vodafone forumdaki modlara yazıyorum. 50 Mbit'e sabitledikleri portu geçen gün yükselttiler 76'ya. Telefondakilere sorsan 72 saat süreç var bekle falan geveleyip sabrını test ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eak101 -- 26 Ekim 2016; 21:12:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu akşam iyice geberdi internet. Youtube'dan video açarsam 3Mbps bile çıkmıyor hız, 480p bile takılıyor, ama aynı videoyu indirmeye çalışırsam 2.5-4.3MB/s arası hızla indiriyorum. Şaka gibi. Ping tabi yine uçmuş vaziyette. Online oyun oynmak mümkün değil. İstanbul/GOP/Bayrampaşa
  • Akşam 7-12 arası ping artışı ve hı düşümü bende dahil çoğu kişi de var hiç mi bir şey yapmıcaz? İstanbula 40 ping aldıgımız için videolar yüklenmiyor bile

• Ben 3 haftadır jet faturadan müş. Hiz. lerinden durmadan şikayet bırakıyorum. Santralin yoğunlukluğuna göre hızda bazı saatlerde düşme olabilir dediler. Vodafone a Arap Telekom dan hattımda problem olmadığı hattımın desteklediği en yüksek hızda sabitlendiği, bina içi tesisatı (5ay oldu kablo cat6) kontrol etmem gerekli diye mesaj iletmişler. Modeme bakıyorum 32 mbps tanımlanmış. Sabah işe giderken hız testi yapıyorum. En yüksek hızı alıyorum. 32 mbps 7 ping. İşten gelince akşam 7 ile 12 arası yani en lazım olması gereken zamanda hız 20 den başlıyor 8 mbps de bitiyor,ping ise 40 civarında çıkıyor. Youtube felç, sitelerin yüklenmesi berbat, film açayım diyorum yurtdışı çıkışlar bitmiş. Kime ne anlatayım bilemedim. 5 aydır hiçbir sorunum yokken nerden çıktı bu lanet sorun. Hep bu arap telekom un başının altından çıkıyor

Yer: Bahçelievler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ens1252 -- 26 Ekim 2016; 20:46:23 >

• Gündüzleri 8ms ping 72mbps hızım varken, bazı akşamlar 38ms ping 5mbps'lere kadar düşüyor hızım enteresan bir durum. Lokasyon Silivri.
  • Arkadaşlar merhaba. Monster Abra A5 v1.1.2 kullanıyorum. Wireless kartım Intel Wireless-N 7260 Uzun zamandır Vodafone kullanıyoruz. Sürekli internet kopmaları, olması gereken hızı görememe vs. Bu da büyük ihtimal modemden kaynaklı bir sorun. Normalde 60-70 mbit i görmem gerekirken 20-30'ları görüyorum. Neyse, benim laptop wireless kartı 5 ghz hızı desteklemiyormuş sanırım 2,4 ghzymiş. Şimdi biz modemi değiştirsek modem de 5 ghz desteklese bile ben yine 60-70 mbitleri göremez miyiz? Yani ne yapmam lazım wireless kartını mı değiştirmem lazım. Lütfen bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: seco917

Gündüzleri 8ms ping 72mbps hızım varken, bazı akşamlar 38ms ping 5mbps'lere kadar düşüyor hızım enteresan bir durum. Lokasyon Silivri.

bazı mı? son 2-3 haftadır durum böyle.

normalde 🔴 Vodafone Net FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP 🔴

akşamları 🔴 Vodafone Net FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP 🔴

bu sorun adına hiç bir adım atmıyor vodafone öylece izliyor

• 
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.