Şimdi Ara

Vodafone HTC Wildfire S Cihaz Kampanyas (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.676
Cevap
4
Favori
122.190
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cc.ali

benim tarife için yaptığın hesabın sonucu doğru ancak yöntemi yanlış. Çünkü bu tarife zaten aylık 20 liralık tarife. Kredi kartından çekilen bedeli(aylık 30) bu tarifeden düşerse (20-30) vodafone bana 10 lira borçlu olur her ay. Bu tarifede ilk 12 ay 10 lira düşürüp sonraki 12 ay 20 lira ekliyor. Sonuçta aynı hesaba ulaşıyoruz 480.

sadece genç avantajda öyle derken kastettiğim de telefonun 240 liraya gelmesiydi. 360'a gelenlerde tarifeler pahalı, tarifesi ucuz olan 20lik pakette ise tel pahalı. Vodafone her türlü öpüyor yani :)

Hocam yanlışın var. Vodafone sana borçlu olmuyor. Kalan lirayı sen ayrıca Vodafone a ödüyorsun. Mesela ben Genç Avantajdayım. Şimdi gidip kartla alırsam şöyle olacak:

Önce verileri yazalım:

Tarife ücreti: Aylık 25 TL
    Karttan çekilen tutar: Aylık 30 Tl
    Telefonun tarife kampanyası: Aylık ekstra 10 TL ( 24 x 10 = 240 TL Bu telefonun bana toplam maliyeti olacak)

Şimdi gidip telefonu alırsam Genç Avantajlı olduğum için telefon bana +10 TL ye gelecek ve kartımdan 360 TL çekip 12 aya bölecekler.
    Peki ne olacak aylık ücretim? 25+10=35 TL. Ben zaten 30 TL sini karttan peşin verdiğim için (12x30=360TL) Vodafone a 5 TL borçlu olacağım. Bu böyle 12 ay sürecek. 12 aydan sonra da Vodafone bana güvendiği için ( ) kartımdan peşin çekmek yerine faturama dahil edecek bu 10 TL yi ve ben her ay sadece vodafone a 35 TL ödeyeceğim. Benim 24 ay sonundaki toplam ödeyeceğim miktar Fatura tutarı dahil 35x24=840 TL olacak. Gözünüzü korkutmasın çünkü 600 TL si benim fatura bedelim oluyor. Telefon 240 TL ye denk gelmiş oluyor.

Yani faturadan ücret düşürmek demek yerine Faturayı 35 TL ye tamamlamak demek daha doğru oluyor. Faturadan düşürme dersek senin dediğin gibi Vodafone bize 5 TL borçlu oluyor.

Aslında böyle yapmak yerine toplam tutarı karttan çekip 24 ay sadece banka faturasıyla uğraştırsaydı daha güzel olurdu. Kafamız da karışmazdı.

Özet geç diyecek olanlar için yazayım:

840 TL ye Wildfire S + 24 ay boyunca Her Yöne 500 Dk. + Her yöne 5000 SMS oluyor Genç Avantajlılar için.

Yamuluyorsam düzeltin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caglarcsgn

quote:

Orijinalden alıntı: cc.ali

benim tarife için yaptığın hesabın sonucu doğru ancak yöntemi yanlış. Çünkü bu tarife zaten aylık 20 liralık tarife. Kredi kartından çekilen bedeli(aylık 30) bu tarifeden düşerse (20-30) vodafone bana 10 lira borçlu olur her ay. Bu tarifede ilk 12 ay 10 lira düşürüp sonraki 12 ay 20 lira ekliyor. Sonuçta aynı hesaba ulaşıyoruz 480.

sadece genç avantajda öyle derken kastettiğim de telefonun 240 liraya gelmesiydi. 360'a gelenlerde tarifeler pahalı, tarifesi ucuz olan 20lik pakette ise tel pahalı. Vodafone her türlü öpüyor yani :)

Hocam yanlışın var. Vodafone sana borçlu olmuyor. Kalan lirayı sen ayrıca Vodafone a ödüyorsun. Mesela ben Genç Avantajdayım. Şimdi gidip kartla alırsam şöyle olacak:

Önce verileri yazalım:

Tarife ücreti: Aylık 25 TL
    Karttan çekilen tutar: Aylık 30 Tl
    Telefonun tarife kampanyası: Aylık ekstra 10 TL ( 24 x 10 = 240 TL Bu telefonun bana toplam maliyeti olacak)

Şimdi gidip telefonu alırsam Genç Avantajlı olduğum için telefon bana +10 TL ye gelecek ve kartımdan 360 TL çekip 12 aya bölecekler.
    Peki ne olacak aylık ücretim? 25+10=35 TL. Ben zaten 30 TL sini karttan peşin verdiğim için (12x30=360TL) Vodafone a 5 TL borçlu olacağım. Bu böyle 12 ay sürecek. 12 aydan sonra da Vodafone bana güvendiği için ( ) kartımdan peşin çekmek yerine faturama dahil edecek bu 10 TL yi ve ben her ay sadece vodafone a 35 TL ödeyeceğim. Benim 24 ay sonundaki toplam ödeyeceğim miktar Fatura tutarı dahil 35x24=840 TL olacak. Gözünüzü korkutmasın çünkü 600 TL si benim fatura bedelim oluyor. Telefon 240 TL ye denk gelmiş oluyor.

Yani faturadan ücret düşürmek demek yerine Faturayı 35 TL ye tamamlamak demek daha doğru oluyor. Faturadan düşürme dersek senin dediğin gibi Vodafone bize 5 TL borçlu oluyor.

Aslında böyle yapmak yerine toplam tutarı karttan çekip 24 ay sadece banka faturasıyla uğraştırsaydı daha güzel olurdu. Kafamız da karışmazdı.

Özet geç diyecek olanlar için yazayım:

840 TL ye Wildfire S + 24 ay boyunca Her Yöne 500 Dk. + Her yöne 5000 SMS oluyor Genç Avantajlılar için.

Yamuluyorsam düzeltin.

aynen bu şekilde,basit bi kampanya bilgi kirliliği yüzünden ne hallere geldi arkadaşlar,şu mesajı sabitlesesk da herkes okusa,doğrusu bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smsnn -- 30 Temmuz 2011; 13:04:06 >
  • benim babamın vodafone hattı var bunu genç avantaj nasıl yapabiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: zombisamuray

benim babamın vodafone hattı var bunu genç avantaj nasıl yapabiliriz

Hattı kullanan kişi olarak 25 yaşın altındaki birini gösterebilirsin. Bu arada yukarıdaki bilgileri İstiklal Caddesinde ki bir Vodafone şubesinden teyit etmiştim ancak MH dende teyit etmek için az önce aradığımda adam hem futarımın aylık 5 TL olacağını hemde cihazın 480 TL ye geleceğini söyledi. Sonra durumu anlatınca ayrılmayın araştırıyorum dedi. Sonra geri dönmedi. :D

Ardından bir daha aradım. Çıkan kişi de fantastik bir cevap verip cihazın 699 TL olduğunu ve bir şekilde faturam haricinde bu paranın benden alınacağını söyledi. Sonra o ada bilgilerinize ulaşıyorum deyip kayboldu. :D

Ama İstiklal Cad. sindeki bayan üstüne basa basa anlattığım şekilde olacağını söyledi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zombisamuray

benim babamın vodafone hattı var bunu genç avantaj nasıl yapabiliriz

Hattı kullanan kişi olarak 25 yaşın altındaki birini gösterebilirsin. Bu arada yukarıdaki bilgileri İstiklal Caddesinde ki bir Vodafone şubesinden teyit etmiştim ancak MH dende teyit etmek için az önce aradığımda adam hem futarımın aylık 5 TL olacağını hemde cihazın 480 TL ye geleceğini söyledi. Sonra durumu anlatınca ayrılmayın araştırıyorum dedi. Sonra geri dönmedi. :D

Ardından bir daha aradım. Çıkan kişi de fantastik bir cevap verip cihazın 699 TL olduğunu ve bir şekilde faturam haricinde bu paranın benden alınacağını söyledi. Sonra o ada bilgilerinize ulaşıyorum deyip kayboldu. :D

Ama İstiklal Cad. sindeki bayan üstüne basa basa anlattığım şekilde olacağını söyledi.

oof off.. Ne haldeler
  • arkadaşlar genç avantaj için toplam maliyeti 480 liraymış 24 ay boyunca 10 liralık telefon taksiti de yansıyacakmış yani 240 liraya telefon hayal
  • sikayetvar.com a yazdığım yazı

quote:

Telefon şarjı 10-12 saat gidiyor.Birşey yapan yok.

Vodafone bayisinden faturama +10tl eknelerek 24 aylık sözleşmeyle HTC Wildfire S model cep telefonu aldım. İlk 2 3 gün kullanırken şarjı 10-12 saat gidiyordu (tüm bağlantılar ve şarj yiyebilecek ayarlar kapalı veya en düşükteyken). Daha yeni olduğu için pili kendini toplar nasılsa dedim. Ancak cihazı alalı 1.5 hafta olmasına rağmen şarj durumu halen aynı. Telefonla bırakın herhangi bir işimi görmeyi (internet, foto çekmek vs.) normal konuşmaktan bile korkmaktayım. Aldığım bayiye gittim dediler ki bu cihaz böyle,distrübütör de bize aynı şeyi dedi. Telefonun teknik özelliklerinde ise 570saat bekleme süresi yazıyor. Gece tam dolu şarjdan çıkarıp yatıyorum,sabah kalktığımda şarjın yüzde 30 u gitmiş oluyor beklemedeyken telefon.Bu konuda ne aldığım bayi,ne vodafone,ne de distrübütör firma olan Teleservice birşey yapmamakta.
  • @ksk_mehmet dostum bende de aynı sabah şarjdan aldım. Yalnızca gsm şeklinde diğer herşey kapalı whatsapptan 5 tane mesaj attım 3 saat sonra pil %70e düştü. Böyle birşey yok yani. Çevirici %98 pil yiyor.. simkarttan dedim o da değil değiştirdim gene aynı durum. Sonucu bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: öztuareg

arkadaşlar genç avantaj için toplam maliyeti 480 liraymış 24 ay boyunca 10 liralık telefon taksiti de yansıyacakmış yani 240 liraya telefon hayal

Bu da nereden çıktı???
  • quote:

Orijinalden alıntı: drturbulance

@ksk_mehmet dostum bende de aynı sabah şarjdan aldım. Yalnızca gsm şeklinde diğer herşey kapalı whatsapptan 5 tane mesaj attım 3 saat sonra pil %70e düştü. Böyle birşey yok yani. Çevirici %98 pil yiyor.. simkarttan dedim o da değil değiştirdim gene aynı durum. Sonucu bekliyorum.

yüzde 98 olayı işlemci kullanımı değil şunu aşalım lütfen...pil durumuna baktığınız anda kullanılmış olan pilin ne kadarını çevirici kullanmış onu göstermekte...misal 100 birim pil kullanılmışsa o ana kadar,98 birimini çevirici kullanmış demektir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SİBGATULLAH

quote:

arkadaşlar genç avantaj için toplam maliyeti 480 liraymış 24 ay boyunca 10 liralık telefon taksiti de yansıyacakmış yani 240 liraya telefon hayal

Bu da nereden çıktı???

Zaten taahütnamenin 3.sayfasında kafa bulandırcak şekilde anlatıyor nerdeyse hiçbişey anlamıyosun mh ne mesaj gönderdim bugün aradılar: aylık 10 lira olan telefon taksitinin de faturaya yansıyacağını ve telefonun taahhüt karşılığı 480 liraya geldiğini söyledi (kıvanç tı galiba müşteri temsilcisi)
  • htc hub tan quick officeyi indirdim sonra bluetooht den medeni kanunu attım word dosyası olarak dosya cok süper açılıyo güzel gözüküyor ama 50. maddeden sonra telefon hafızası yetmediği için dosya açılamıyor diyor. ne yapmam lazım arkadaşlar dosya 1 mb den daha küçük boyutlu ve markette güzel ve kolay kitap yüklenebilen e book programı varmı
  • quote:

Tekrar aradım MH ni. Önce KK ndan çekilen tutarın düşeceğini söyledi. Sonra ayrıca ödeyeceğimi söyledi. Durumu tekrar anlatınca bu da bekletti ama geri döndü. Detaylı olarak araştırmış ve tutarın faturamdan düşeceğini, aylık 5 tl ödeyeceğimi söyledi. Sonrasında sadece Vodafone a 35 TL ödeyecekmişim. KK nın diğer seçeneklerden hiç bir farkı yokmuş. Sadece garantiye almak için bu yolu seçmişler. Telefonun Genç Avantajlılara maliyeti 240 TL oluyor. Kredi Kartı kullanımının ücrete etkisi olmuyor. Yani sizin tarifenize hangi ücreti uygun görmüşlerse KK ile de o ücreti ödüyorsunuz. Bende ya bugün ya yarın alacağım.
  • quote:

quote:

Tekrar aradım MH ni. Önce KK ndan çekilen tutarın düşeceğini söyledi. Sonra ayrıca ödeyeceğimi söyledi. Durumu tekrar anlatınca bu da bekletti ama geri döndü. Detaylı olarak araştırmış ve tutarın faturamdan düşeceğini, aylık 5 tl ödeyeceğimi söyledi. Sonrasında sadece Vodafone a 35 TL ödeyecekmişim. KK nın diğer seçeneklerden hiç bir farkı yokmuş. Sadece garantiye almak için bu yolu seçmişler. Telefonun Genç Avantajlılara maliyeti 240 TL oluyor. Kredi Kartı kullanımının ücrete etkisi olmuyor. Yani sizin tarifenize hangi ücreti uygun görmüşlerse KK ile de o ücreti ödüyorsunuz. Bende ya bugün ya yarın alacağım.

kaç gündür beklemedeydi hiçkimseden net bir cevap alamadım bugün de telefonu aldım. daha sonra aradılar beni bu şekilde anlattılar. bana öyle geliyo ki bazılarına farkına varmadan faturadan biraz giydirecekler
  • Arkadaşlar biriniz 240 diyor biriniz 480

Mh de şaşırmış galiba ki sizlere farklı bilgiler veriyor.
  • yaf hala kafa bulandırmak için açıklama yazanları tokatlayasım geliyor. Kaç yüz milyon kere anlatacağız birader, her müşteri hizmeti yetkilisi ve her bayii calısanı tam olarak bilgilendirilmemiş. Olay gayet net daha ne zorluyorsunuz neyin kafasındasınız ? tarifelere göre extra cihaz bedelleri var. Hangi tarifedeyseniz + cihaz bedelini 24 ile carpın cihazın size maliyeti o olacaktır. Gayet 4 işlem şeklinde olan soruyu neden 10 bilinmeyenli denklem gibi çözmeye calısıyorsunuz ? Artık bu fiyat ile ilgili yalan yanlış bilgi yazmayın yeter ya.
  • Telefon konuşmaları kayıt altına alınıyor. Söylenenler dışında bir işlem gerçekleşirse gerekli hukuki işlemi başlatırız. Büyük markalarla yapılan anlaşmalar ve atılan imzalar bakkal zihniyetinden farklı oluyor. Giydirme kime olur bilmem de bana olmaz. İşini garantiye almak isteyen arasın mh ni, zorla söyletsinler faturadan düşüldüğünü ve toplam 240 tl ye geldiğini.

Faturasına yansımayan bir arkadaş var sanırım. Onun faturasına yansımama sebebi de fatura kesim tarihi olabilir. Bir sonraki faturasına yansıyacaktır ancak faturada bir gariplik var gibi. Eğer bir sonraki aya yansıyacak olsa bile 25 + Cepnet ücreti olması gerek diye biliyorum. Arkadaş araştırıp buraya yazarsa hepimiz aydınlanırız.
  • quote:

Telefon konuşmaları kayıt altına alınıyor. Söylenenler dışında bir işlem gerçekleşirse gerekli hukuki işlemi başlatırız. Büyük markalarla yapılan anlaşmalar ve atılan imzalar bakkal zihniyetinden farklı oluyor. Giydirme kime olur bilmem de bana olmaz. İşini garantiye almak isteyen arasın mh ni, zorla söyletsinler faturadan düşüldüğünü ve toplam 240 tl ye geldiğini.

Faturasına yansımayan bir arkadaş var sanırım. Onun faturasına yansımama sebebi de fatura kesim tarihi olabilir. Bir sonraki faturasına yansıyacaktır ancak faturada bir gariplik var gibi. Eğer bir sonraki aya yansıyacak olsa bile 25 + Cepnet ücreti olması gerek diye biliyorum. Arkadaş araştırıp buraya yazarsa hepimiz aydınlanırız.

ses kayıtlarının yaptırımı sandığınız kadar fazla değil.

arkadaş yanlış bilgi vermiş onun hakkında işlem yapılacak uyarı alacak vs diye olayı kapatıyorlar.
  • HTC Wildfire S Cihaz Kampanyası

Katılım Koşulları

Cep Avantaj Mini Her Yöne+, İş Ortağım Mini+ tarifelerinden birisine 20TL aylık ek ödeme ile, Cep Avantaj Mini Süper, Cep Avantaj Midi, Cep Avantaj Vodafone'lularla, İş Ortağım Midi, Yeni Cep Kamu, Cep Kamu 1000 Midi, Cep Çiftçi 30, Hesaplı Esnaf tarifelerinden birisi aylık 15TL ek ödemesi ile, Cep Avantaj HerYöne, Cep Avantaj HerYöne Ekstra, İş Ortağım Maxi, İş Ortağım Süper, Cep Kamu 1000 Maxi, Yeni Cep Kamu 1000 Maxi, Cep Çiftçi 40, Genç Avantaj ve Bereketli Esnaf tarifelerinden birini 10 TL aylık ek ödemesi ile veya Red Mini, Red, Red+, İş Ortağım Süper +, İş Ortağım Mega, İş Ortağım Mega+ tarifelerinden birisini 5 TL aylık ek ödemesi ile beraber 24 ay boyunca kullanmayı taahhüt eden aboneler bu kampanyaya dahil olabileceklerdir.

Son 8 aydır faturalı Vodafone abonesi olan ve son 8 aylık faturaları toplamı en az 200 TL olup faturalarını düzenli ödeyen aboneler kampanyaya kredi kartsız katılabileceklerdir.

Bu kriterlerden herhangi birisini sağlamayan aboneler, HTC Wildfire S model cihazı için 30 TL * 12 : 360 TL değerindeki tutarı kampanya kapsamında yer alan banka kredi kartları ile 12 eşit taksit eşit taksit ile ödeyerek dahil olabilirler.

Numara taşıma ile son 30 gün içerisinde geçiş yapmış ve geçiş yaptığı operatöre ait en son faturasının tüm vergiler dahil 50 TL veya üzeri (fatura ibrazı şarttır) olduğunu ibraz eden aboneler kampanyaya kredi kartsız dahil olabilirler.

Ücretlendirme

Kampanya kapsamında abonenin taahhüt etmiş olduğu tarife paketi içerisinde bedava data kullanımı olmaması durumunda, abonelere 6 ay boyunca, aylık (30 gün) 100 MB daha data kullanım hakkı ücretsiz olarak sunulacaktır.

30 gün içerisinde kullanılmayan data hakları bir sonraki aylara devredilmeyecektir.

İlk 6 ay boyunca aylık ücretsiz 100 MB'lık data kullanımını aşan ve/veya bedava data kullanım hakkı sona erdikten sonra data kullanımına devam eden aboneler standart data tarifesi üzerinden ücretlendirilecektir.

Diğer

Vodafone, kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Fiyatlara KDV(%18) ve ÖİV(%25) dahildir.

Kampanya 30 Eylül 2011'e kadar geçerlidir.

http://www.vodafone.com.tr/Kampanyalar/HTC-Wildfire-S-Cihaz-Kampanyasi.php
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksk_mehmet

quote:

Orijinalden alıntı: drturbulance

@ksk_mehmet dostum bende de aynı sabah şarjdan aldım. Yalnızca gsm şeklinde diğer herşey kapalı whatsapptan 5 tane mesaj attım 3 saat sonra pil %70e düştü. Böyle birşey yok yani. Çevirici %98 pil yiyor.. simkarttan dedim o da değil değiştirdim gene aynı durum. Sonucu bekliyorum.

yüzde 98 olayı işlemci kullanımı değil şunu aşalım lütfen...pil durumuna baktığınız anda kullanılmış olan pilin ne kadarını çevirici kullanmış onu göstermekte...misal 100 birim pil kullanılmışsa o ana kadar,98 birimini çevirici kullanmış demektir..

Yukarıda ki nereyi yanlış anlamış olabilirsiniz diye 3 kere okudum fakat yanlış anlaşılacak bir yer yok. Telefonumu şarjdan aldıktan sonra biraz kullandım. %70lere düştü dedim. Giden %30luk kısmıda %98 olarak çevirici harcamış, %1 sistem beklemesi harcamış %1 telefon boştayken harcanmış. İşlemci kullanımıyla alakalı hiçbir şey yok. Bu arada belirteyim yabancı forumlarda çevirici hatasını oluşturan devamlı çalışan yakınlık sensörüymüş. Bir arama yapıldıktan sonra yakınlık sensörü devamlı çalışıyormuş. Bu da çok pil yiyormuş. eski versiyonlarda ayarlardan kapatınca düzelirken android 2.3 ile bu manuel kapatma devredışı bırakılmış sanırım. O yüzden kapatıp deneyemedim. Yakınlık sensörünü kapatmayı becerebilirseniz sorun bu da olabilir bence. Hani telefonu kulağınıza dayadığınızda kapatmasın diye dokunmatiği-ekranı falan kapatan şeyi.
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.