Şimdi Ara

Vodafone HTC Wildfire S Cihaz Kampanyas (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.676
Cevap
4
Favori
122.198
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cc.ali

quote:

Orijinalden alıntı: Lincoln10

Arkadaşlar,
    Şu 480 TL kesilen faturaya takıldım ben ve bu konuda bilgi kirliliği var resmen.. Aklıma karıştı iyice..

360 TL kart çektim, tarifenizden 12 ay boyunca 30 Tl eksik ödeyeceksiniz ve bunun 10 TL si telefon için dediler.. Tamam burada bi sorun yok, kalan 12 ay boyunca da faturaya eklenecek o 10 TL o da tamam..

Ama ben 360 TL kart çekiyorsam, neden 480 TL fatura kestiler bana ? Bayiilere soruyorum hepsi birbirinden farklı ve birbirinden manasız cümleler kuruyorlar.. Forumları inceliyorum farklı farklı açıklamalar var..

Şu işi bilen biri açıklasın lütfen, bu forumu ülkemde çok insan takip ediyor, bi durum varsa vodafone kimseyi kandıramasın..

Teşekkürler.

Bu konuyu birçok kez araştırdım ve sonuca ulaştım.

Olay şudur:

Kredi kartından 360 TL çekilir. 24 ay taahhütlü x tarifesi seçilir. (Örneğin; x tarifesi aylık 250 dakika her yöne 20 TL olsun.)

Bu durumda ilk 12 aylık ödemeniz cep tel taksidi (360/12=30 TL) + x tarifesinin aylık bedeli (20 TL) = 50 TL olur.

Vodafone bu olayı pazarlarken sizi şöyle cezbeder: Sanki telefona para ödemiyomuşsunuz da sadece tarifeye para ödüyormuşsunuz gibi hissettirmek için yukarıda bahsedilen cep tel taksidinin bir kısmını faturanızdan düşer. Böylece 30 TL kredi kartına 20 TL tarifeye, toplamda 50 TL ödeyeceğinize 50-10=40 TL ödersiniz.

İlk 12 ay geçtikten sonra (13. aydan itibaren) YANİ SİZ KREDİ KARTI TAKSİTİM BİTTİ DİYE SEVİNİRKEN faturanıza bu sefer +20 ilave edilir. Böylece siz yine 12 ay boyunca 40 TL ödersiniz.

Şimdi gelelim zurnanın zırt dediği yere: 40 x 24 = 960 TL

Bunun 20 x 24 = 480 TL'si tarife ücretine gitti. Geri kalan kısmı da telefon taksidine. Dolayısıyla 360 TL diye bi'şey yok, telefon 480 TL NİTEKİM BU DURUM SİZE KESİLEN FATURA İLE AÇIK BİÇİMDE ORTADA!

Vallahi helal olsun...

Ben buna desteksiz sallamada son nokta derim...

İnsan birileri hakkında yazmadan önce nezaketen de olsa kısa bir araştırma, soruşturma yapar... En azından VODAFONE'nun sitesinde yazılan kampanya koşullarını okur...

Bakın bakalım orada yazılanlar ile sizşn söyledikleriniz birbirini tutuyor mu?

El insaf...

http://www.vodafone.com.tr/Kampanyalar/HTC-Wildfire-S-Cihaz-Kampanyasi.php

• quote:

Orijinalden alıntı: dammak

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lincoln10

Arkadaşlar,
    Şu 480 TL kesilen faturaya takıldım ben ve bu konuda bilgi kirliliği var resmen.. Aklıma karıştı iyice..

360 TL kart çektim, tarifenizden 12 ay boyunca 30 Tl eksik ödeyeceksiniz ve bunun 10 TL si telefon için dediler.. Tamam burada bi sorun yok, kalan 12 ay boyunca da faturaya eklenecek o 10 TL o da tamam..

Ama ben 360 TL kart çekiyorsam, neden 480 TL fatura kestiler bana ? Bayiilere soruyorum hepsi birbirinden farklı ve birbirinden manasız cümleler kuruyorlar.. Forumları inceliyorum farklı farklı açıklamalar var..

Şu işi bilen biri açıklasın lütfen, bu forumu ülkemde çok insan takip ediyor, bi durum varsa vodafone kimseyi kandıramasın..

Teşekkürler.

Bu konuyu birçok kez araştırdım ve sonuca ulaştım.

Olay şudur:

Kredi kartından 360 TL çekilir. 24 ay taahhütlü x tarifesi seçilir. (Örneğin; x tarifesi aylık 250 dakika her yöne 20 TL olsun.)

Bu durumda ilk 12 aylık ödemeniz cep tel taksidi (360/12=30 TL) + x tarifesinin aylık bedeli (20 TL) = 50 TL olur.

Vodafone bu olayı pazarlarken sizi şöyle cezbeder: Sanki telefona para ödemiyomuşsunuz da sadece tarifeye para ödüyormuşsunuz gibi hissettirmek için yukarıda bahsedilen cep tel taksidinin bir kısmını faturanızdan düşer. Böylece 30 TL kredi kartına 20 TL tarifeye, toplamda 50 TL ödeyeceğinize 50-10=40 TL ödersiniz.

İlk 12 ay geçtikten sonra (13. aydan itibaren) YANİ SİZ KREDİ KARTI TAKSİTİM BİTTİ DİYE SEVİNİRKEN faturanıza bu sefer +20 ilave edilir. Böylece siz yine 12 ay boyunca 40 TL ödersiniz.

Şimdi gelelim zurnanın zırt dediği yere: 40 x 24 = 960 TL

Bunun 20 x 24 = 480 TL'si tarife ücretine gitti. Geri kalan kısmı da telefon taksidine. Dolayısıyla 360 TL diye bi'şey yok, telefon 480 TL NİTEKİM BU DURUM SİZE KESİLEN FATURA İLE AÇIK BİÇİMDE ORTADA!

Vallahi helal olsun...

Ben buna desteksiz sallamada son nokta derim...

İnsan birileri hakkında yazmadan önce nezaketen de olsa kısa bir araştırma, soruşturma yapar... En azından VODAFONE'nun sitesinde yazılan kampanya koşullarını okur...

Bakın bakalım orada yazılanlar ile sizşn söyledikleriniz birbirini tutuyor mu?

El insaf...

hiç cevap vermeye değmez hocam.

birileri çekemiyor işte ...

vodafone ve htc Türkiye pazarında büyümek için AN-LAŞ-TI-LAR !!
    BU YABANCI KAYNAKLARDA BİLE HABER OLARAK YER ALDI !!

vodafone Türkiye'ye gelirken ilk 4 yıl zarar açıklayacağını duyuran türden bir şirket.

bundan 5 yıl sonra pazarın lideri olursa ne yapar bilemem o zaman kampanyası tarifesi uygun olmaz belki bilmiyorum ama şu an bu kampanyası biz tüketiciler için mükemmel

• quote:

Orijinalden alıntı: SİBGATULLAH

ARKADAŞLAR ONLİNE İŞLEMLERDEN' GÜNCEL FATURA DETAYLARINA' BAKTIĞIMDA 7.20 LİRA BİR ÜCRET GÖZÜKÜYOR NE OLDUĞUNU AÇIKLAMASI YAZMIYOR. 444 HAT VS ARAMADIM ZATEN GÜNCEL MESAJ VE GÖRÜŞME, İNTERNET KULLANIMLARIMIN HEPSİ ÜCRETSİZ GÖRÜNÜYOR.

BU BİR VERGİ OLABİLİR Mİ SİZDE DE VAR MI ACABA

FİKRİ OLAN VAR MI
  • http://www.sehirfirsati.com/deals/tumturkiye/alalimbakalimcom/599114?nlp=&CID=TR_CRM_1_0_0_211&a=1668

639 TL Finans'a 3 Taksit + %10 parapuan (puan geri alınmayacakmış.)

575'e geliyor.

telefon fiyatı vodfone'da 480 se 100 tl için taahhüde girmek istemeyenlere güzel fırsat gibi.
  • 2.el bölümünde 700 e satan gördüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

2.el bölümünde 700 e satan gördüm

uykusundan uyandırmadın umarım
  • quote:

Bayandan mıymış
  • 480 in üstü bu telefon için fazla millet dikkatli olun görün deneyin alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

quote:

uykusundan uyandırmadın umarım

satışı baltalamak istemedim :)
  • 525 tl'ye almak isteyen olursa istediği renk alabilirim vodafone'den
  • quote:

Diğer taraftan genç avantaj ile alacaklar çok şanslı. Bu telefonun sıfırı 700 lira civarında.. Sahibinden'de 480-500 liraya 3-5 gün kullanılmışları satıyorlar. Madem her türlü 480i vereceğim neden taahhüt yapayım diye düşünüyorum. Gerçi sahibinden'de kredi kartına taksit yapmazlar heralde :)

Arkadaş sen bildiğin manipülasyon yapıyorsun, insanları yanlış yönlendiriyorsun.

Yaptığın hesaplar hatalı, verdiğin bilgiler yanlış. Kampanyanı detayları net bir şekilde verilmiş durumdahttp://www.vodafone.com.tr/Kampanyalar/HTC-Wildfire-S-Cihaz-Kampanyasi.php kampanyanın esasları bölümünden inceleyin.

Kimseyi yanıltmayın. Bu cihaz bazı tarifeler için 110 TL'ye, bazı tarifeler için 240 TL'ye ve aylık ödemesi düşük olan tarifeler için 360 ve 480 TL'ye gelmektedir.

Aylık tarife ücreti çok olan telefonu ucuza, az olan biraz daha yüksek bir rakama almaktadır. Ama her ay fatura ödeyenler için son derece kârlı bir kampanyadır.

240 TL'ye sıfırını almak varken sen gidip sahibinden ikinci elini alırsan hepimiz için süper olur, insanların kafası da karışmaz. Bir kaç sayfa evvel de biri çıkmış ben yurtdışından getiritirim uğraşamam diyordu. Bu fiyata yurt dışında gitsin getirsin bakalım.

Kısa ve öz olarak insanları yanlış yönlendirmeyelim, ayıptır !

• Arkadaslar ben bir sey sorucam bilgisi olanlar yardimci olursa sevinirim cunku ben tam anlayamadim kampanyayi. Ben vodafone lu degilim ogrenciyim gidip cep ogrenci paketiyle bu telefonu alsam 35 tl ye 24 ay taahhutle alaabliyorum. Peki ben telefonu aldim 2 gun sonra da taahhutden vazgectim. Hatti iptal ettirdim. O zaman benim cayma bedeli olarak ne kadar odemem gerkecek. Yani cebimden toplam ne kadar cikacak?
  • quote:

quote:

ARKADAŞLAR ONLİNE İŞLEMLERDEN' GÜNCEL FATURA DETAYLARINA' BAKTIĞIMDA 7.20 LİRA BİR ÜCRET GÖZÜKÜYOR NE OLDUĞUNU AÇIKLAMASI YAZMIYOR. 444 HAT VS ARAMADIM ZATEN GÜNCEL MESAJ VE GÖRÜŞME, İNTERNET KULLANIMLARIMIN HEPSİ ÜCRETSİZ GÖRÜNÜYOR.

BU BİR VERGİ OLABİLİR Mİ SİZDE DE VAR MI ACABA

FİKRİ OLAN VAR MI

Bende de 9 küsür yazıyordu...bir arkadaştada aynıymış, mh yi aramış ama fatura kesilmeden birşey göremiyoruz demişler...fatura kesimini bekliyeceğiz artık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: inexo

480 in üstü bu telefon için fazla millet dikkatli olun görün deneyin alın

480 mörtyüzseksen falan yok... Kimse böyle şeyler uydurmasın... Nereden çıkartıyorsunuz bunları...

En fazla 360 TL...

Kuru sıkı sallamadan önce kampanya koşullarını bir okuyun...

• Bu 480 muhabbeti nedir anlamadım. Bayisine gidip sordum genç tarife aylık 25 telefon için 10 lira. 10x24=240. Kampanyaya uygun kartım olsa alacaktım ama iş bankasıyla alamadım. Tarife şartları da iyi, bence alınabilir.
  • bana genc avantaj hattına 23TL fatura geldi. 380/12 ile almıştım.ben indirim filan göremedim faturada.acaba diğer ayamı yansıyacak.faturada 30 tl düşecek demişti bayi.

genç avantaj+aylıkcepnet üyesiyim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkingfb

bana genc avantaj hattına 23TL fatura geldi. 380/12 ile almıştım.ben indirim filan göremedim faturada.acaba diğer ayamı yansıyacak.faturada 30 tl düşecek demişti bayi.

Faturadaki ücretlendirilmiş kalemler nedir?...Eğer kk dan çektirdiyseniz bir hata olmalı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rapator

quote:

Orijinalden alıntı: darkingfb

bana genc avantaj hattına 23TL fatura geldi. 380/12 ile almıştım.ben indirim filan göremedim faturada.acaba diğer ayamı yansıyacak.faturada 30 tl düşecek demişti bayi.

Faturadaki ücretlendirilmiş kalemler nedir?...Eğer kk dan çektirdiyseniz bir hata olmalı...

kk dan 380/12 çektirmiştim.

• Faturanda yanlış yapılmış...Mh yi bir ara bence...Cepnetide hesaba katarsan 13tl civarı birşey gelmesi gerekiyor...Ama Avantaj Ücretlerini (2.80) anlamadım...Ayrıntıda bununla ilgili birşey var mı?...
  • 360 çekmeleri gerekiyodu sizden neden 380 çektiler ki ? karttan çekerken pos makinesine numaranızı girdiler mi? o şekilde sisteme giriyomuş fatura düşüşleri için
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.