Şimdi Ara

Vodafone Hıza Bak be (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
5.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu hediyelerin sürekliligi var mı peki?

12 ay taahhütle nasıl olsa hediye gb veriyor diye geçtik Turkcell e. 6 inci ayda hediyeleri bitirirme ihtimali var mı?

Bir de sadece turkcell in uygulamalarıni yuklemekle veya kullanmakla değil hareket etmek de gerekiyor. Bazı noktalara yuruyup hediye gb alıyorsun. Buna da zaman ayırmak gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanun.ist

Buyur üstad! Yalnız daha önce ss'ini göndermiş olduğum hız testi Bahçeşehir/İstanbul'du. Verdiğim link ise Bağcılar/İstanbul. 😊

https://youtu.be/lSviy3qDT6I
    Sağol usta. Valla bugün vfde hattım açıldı telefon çekmiyor merkezde oturuyorum. Diğerleri 4G çekerken 3Gsi full iken vf 2g bile çekmiyor 4G de 1 çubuk ama gidip geliyor. İstanbulda iyi ise kullanın hocam hangisi iş görüyorsa onu kullanın tabi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kanun.ist K kullanıcısına yanıt
    Noldu? Hani Vodafone'a atıp tutanlar, hızı berbatmış falan car car konuşanlar nerde? Adam size video çekmiş işte demek ki sizin dandik tellerinizde yada bulunduğunuz yerde sıkıntı var. Bilip bilmeden sallamayın bol keseden. Türkiye'de kullanılabilecek en iyi operatördür Vodafone. Turkcell fiyatıyla adamı s*ker, sömürür; Türk Telekom da şehir merkezleri dışında hiçbir yerde çekmez, adama illallah dedirtir. Ne varsa yine Vodafone'da var, orta karar
  • Üç Kağıtçı Mesut kullanıcısına yanıt
    Üstad! 4 yıldır Turkcell kullanıyordum. Turkcell'den fiyatı dışında memnundum. Cihazıma VoLTE desteği olmazdan (Turkcell tarafından) başka cihazda aktif edip kullanıyordum. Kasım 2018'de resmi olarak desteği vermeye başladı, VoLTE'yi kullanamadım. 😊 vodafone, TurkTelekom takıyorum sorun yok. Turkcell'e belirttim : "Sorun sizde". "Yok" dediler. 2 aydır Müşteri Hizmetleri'yle akraba oldum. Geçen hafta vodafone teklif verdi. İçimden "En azından deneyeyim" diye düşündüm ve geçtim. Şuan deneme aşamasındayım ve memnunum. Tabii ki Turkcell'in internet hızına erişemedi ama turkcell'deyken internette yaptıklarımı şuan vodafone'la takılmadan sorunsuz yapabiliyorum. E aynı hizmeti (3 günlük denememe göre) aldıktan sonra neden fazla para vereyim? Şimdilik durum bu. 😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanun.ist -- 2 Şubat 2019; 20:23:2 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    Uzun zamandır turkcellliyim kampanyaların olmadığı uzun bir aralık olmadı. Süpriz nokta çok uzun zamandır var mesela ama noktalar yolunuzun üstünde değilse sıkıntılı işe pek yaramaz doğrudur ama sürekli kullandığınız yollarda varsa hatırladıkça alınır. En çok internet veren kampanyası bence süpriz nokta farklı zamanlarda 3 kez 2 hafta 5gb aldım.

Çoğu kampanyası uzun süreli diyebilirim mesela bip kurduğum günden beri kim 1gb ister uygulaması var yarışma günlük internet veriyor. Ama başlangıçtan bikaç ay sonra hediyeler azalıyor ilk dergilik bip vs indirdiğinde aylık 1gb fln veriliyordu onlar bir seferlik...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • serdarski S kullanıcısına yanıt
    Mum ışığı benzetmenizdeki o baz istasyonu çalışma prensibi çok enteresan ve bir o kadar da mantıksız geldi. Tam tersi olmasın hocam o. O zaman çatı-teraslarında mutlaka baz istasyonu bulunan hemen hemen hiçbir AVM, otel, hükümet-valilik binalarında telefonların çekmemesi lazım. Enteresan gerçekten.

3 adet telefonun 3ünde de sıkıntı olacağını sanmıyorum hocam.
  • DaRK_KniGHT_ kullanıcısına yanıt
    Ama 3-15 Mbps veren yerler de oldu. Bu hızların olduğu yerlerde turkcell 5-30 Mbps'lerde olurdu. Ama hakikaten genel anlamda hiç sorun yaşamadım. Buradan çıkan sonuç; internetin 10 ve üzeri olması yetiyormuş. Şimdilik durum bu. İlerde ne olur bilmem. vodafone'u henüz 3 gündür kullanıyorum. Pazartesi mesai başladığında önümüzdeki hafta asıl değerlendirmem belli olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanun.ist -- 4 Şubat 2019; 0:28:5 >
  • Esenler otogarından hız testi

Vodafone Hıza Bak be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sunset586 -- 2 Şubat 2019; 22:45:9 >
  • Manisa merkez hız testi
    Vodafone Hıza Bak be

İzmir-Şirinyer hız testi

Vodafone Hıza Bak be

• Bursa İznik Candarlı ve Elmalı Köyü hız testleri.Hızı Yüksek olan Elmalı köyü testler Telekom için yapıldı. Önceden Vodafoneyi haritaladım aynı yerleri bu sefer Telekom için haritaladım NPERFTEN. Yalnız şu var Elmalı köyündeki istasyon ulak projesi ile kurulan istasyon Telekom 65 verdi yaklaşık 3 aydır vodafo e ile test yapamadım 4g full çekiyor ama hata veriyor sebebi ne acaba
    Vodafone Hıza Bak be
    Vodafone Hıza Bak be

• quote:

Orijinalden alıntı: Nuroxy

Musteri hizmetleri sorun telefonunuzda diyor uc telefo dan hiz testi atayim diyorum sebeke sorunsuz cok iyi cekmesi lazim diyor la zaten cekiyo indirme hizi rezil anlamiyorlar bu isi yapiyorlar ya Son 3 hafta kaldi degistirmezsem serefsizim bu Vodafone'u.
    ev interneti için buldukları (sorun sizin iç hattınızda) yalanına benzer olan yalanı bulmuşlar ,helal olsun diyelim :)

biz telekom ve türkcell den kurtulmanın yollarını ararken ,hadi buyurun şimdi :)
  • Vodafone Hıza Bak be

Erzurum Palandöken Vodafone 4.5G

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    "Teşbihte hata olmaz" derler. Dediğim gibi çalışıyor. Tarafımdan denenmiştir.

Türk Telekom hat kullanıyorum. Zorlu AVM'de otururken telefonumun Altunizade'den çektiğini gördüm. Aradan İstanbul Boğazı geçiyor.
  • 2 ay zor dayandım istanbul da hemde değiştim şimdi kafam rahat.

• C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    İnanın sorun belki binanızdadır falan dedi yahu dışarıya evin önüne çıktım diyorum o zaman sorun nerede bizden yana sorun yok diyor şu saatte test yaptım download 3 upload 15 yine sözde 4g full çekiyor. Pahalı mahalı geçicem Turkcell'e yeter yahu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuroxy

İnanın sorun belki binanızdadır falan dedi yahu dışarıya evin önüne çıktım diyorum o zaman sorun nerede bizden yana sorun yok diyor şu saatte test yaptım download 3 upload 15 yine sözde 4g full çekiyor. Pahalı mahalı geçicem Turkcell'e yeter yahu.
    Turkcell'de belki bölgende bu şekildesir, test et mutlaka.

• türknet kullanıyorum iki yıldır sorunsuz. akşamları dalgalanma yok hız sabit ping sabit. superonline fiberden geçtim on kat daha iyi superonline 2700 ping veriyordu kutudan daireme kablo çekmeye üşenip komşunun kablosunu kesip yarısını bana vermişler farkedince şikayet edip iptal ettim böyle kurnaz firmaların batması dileğiyle
    Vodafone Hıza Bak be

• quote:

Orijinalden alıntı: Storm Raider

Parasına bakma turkcell kullan. Cat4 iphone6 ile Antalyada aldığım değer 100mbps , ilçelerde bile 1-2 diş gösterdiği zaman 25mbit altına düşmüyor. Şu an Antalyanın köyden hallice bir ilçesindeyim 45mbitt civarı hız var...

Ben eski vodafoneluyum Kırıkkalede 4.5g 3g alayı rezalet olduğu için turkcelle geçtim. Aynı ilçede Turkcell 80mbit , vodafone max 6mbit fln + 4.5g sorunlu kopmalar vs yani bu kadar kötü olunmaz...

https://forum.donanimhaber.com/vodafone-efsanevi-3g-hizi--114963963

Şurdaki sorunu 2 ay çözemediler 5. veya 6. ayda tahaddüt bozdum çıktım. O günden beri turkcelldeyim bir tane bile sıkıntı yaşamadım. Vodafone redde paramla rezil oldum...
    Ben Osmaniye'den Van'a yolculuk yaptım yol boyunca sadece bir yer de 2G diğer çoğu yerde en kötü 3G çekiyordu. Ve 4Gsi de gerçek 4G. Vodafone kullanırken 4G'de 10mbps alıyordum 'en iyi' Vodafone komedi gibi. 4G'yi bulsan şükrediyorsun o zaman bile gerçek hızını alamıyorsun. Turkcell çoğu yerde 4G ve hakiki. Turkcell kaliteli ama pahalı :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veronicaa -- 3 Şubat 2019; 13:40:27 >

Ben de GSM operatöründe TT kullanıcısıyım. Gerçekten enteresan bir durum. Normalde en yakın baz istasyonuna bağlanması lazım. Yani tabi şebekenin durumuna göre. Peki sadece bu olay üzerinden mi çıkarım yaptınız yoksa bunu farklı zaman ve mekanlarda defalarca tecrübe ettiniz mi? Çünkü tam da sizin Zorlu AVM'deyken baz istasyonuna bakım-onarım gibi çalışmalar yapılıyor oluşu veya teknik arıza meydana gelme durumu (örneğin klima arızası sebebiyle yüksek sıcaklık sebebiyle baz istasyonun hizmet vermeyi o an bırakması gibi) gibi olaylara denk gelmiş olabilirsiniz. Baz istasyonları çevre, hava muhalefeti, gerek mal sahiplerinin bencillikleri, gerek elektrik dağıtım şirketlerinin planlı-plansız elektrik kesintileri, belediyelerin usulsüz müdahalalesi gibi daha akla hayale gelmeyen zibilyon adet sorunlar sebebiyle servislerini zor zahmet verebilmektedir. Haliyle sürekli içinde bulunulan şebeke ağının bazen birden komple gittiğine şahit olabilirsiniz. Hatta bazı baz istasyonları başka baz istasyonlarına bağlı çalışır. Bağlı baz istasyonu servis vermezse ona bağlı diğer baz istasyonları da servis vermeyi bırakır. Ve telefonunuz size en yakın ama aslında yine de epey uzaktaki bir baz istaayonuna bağlanmaya çalışır ama mesafeler sebebiyle şebeke durumu berbattır.

Bir diğer sorum ise hangi (neredeki) baz istasyonuna bağlandığınızı nasıl öğrendiğiniz. Uygulama ise uygulamanın adını veya öğrenme yönteminiz neyse o yöntemi öğrenebilir miyim?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.