Şimdi Ara

Vodafone en az yatırım yapan operatör

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
2.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Üç mobil işletmecinin 2008-2017 yılları arasındaki toplam yıllık yatırım
    bilgilerine yer verilmektedir. 2015 yılı, 4,5G yetkilendirmelerinin de etkisiyle mobil yatırımlar
    bakımından yaklaşık 14,7 milyar TL ile en fazla yatırım yapılan yıl olmuştur. 2017 yılı toplam
    yatırımı ise 4 milyar TL civarındadır.

mobil işletmecilerin gerçekleştirdikleri yıllık yatırım değerlerine yer
    verilmektedir. 2017 yılında Vodafone 984 milyon TL, TT Mobil 987 milyon TL, Turkcell 2.072
    milyon TL yatırım yapmıştır

üçer aylık çeyrek dönemler itibarıyla mobil işletmecilerin yatırım miktarları
    gösterilmektedir. Buna göre, 2018 yılı üçüncü çeyreğinde Turkcell 445 milyon TL, Vodafone 200
    milyon TL ve TT Mobil 306 milyon TL düzeyinde yatırım gerçekleştirmiştir.

Mobil Gelir
    2008 yılından bu yana mobil telekomünikasyon hizmetlerinden elde edilen
    yıllık gelir bilgilerine Uluslararası Finansal Raporlama Standardı (UFRS) ve Vergi Usul Kanunu (VUK) bazında yer verilmektedir. Gelirlerin her iki standarda göre de artış eğiliminde olduğu
    görülmekte olup UFRS bazında 2016 yılında 26,4 milyar ₺ olan toplam gelirin 2017 yılında bir
    önceki yıla göre %13,03 oranında artış göstererek 29,8 milyar ₺’ye yükseldiği, VUK bazında
    2016 yılında 23,7 milyar ₺ olarak gerçekleşen toplam gelirin ise 2017 yılında bir önceki yıla göre
    %12,95 oranında artış göstererek 26,7 milyar ₺’ye yükseldiği görülmektedir işletmecilerin mobil telekomünikasyon hizmetlerinden elde ettiği gelirler 2016
    yılı başından itibaren üçer aylık dönemler halinde gösterilmektedir. 2018 yılı üçüncü üç aylık
    dönemde mobil hizmet gelirleri yaklaşık 9,2 milyar ₺ olarak gerçekleşmiştir.mobil işletmecilerin üçer aylık net satış gelir verilerine göre hesaplanan
    pazar paylarına yer verilmektedir. 2018 yılı üçüncü çeyrek dönem itibarıyla gelire göre pazar
    payları incelendiğinde Turkcell’in pazar payının %41,4, Vodafone’un pazar payının %36,7 ve TT
    Mobil’in pazar payının ise %21,9 seviyelerinde olduğu görülmektedir. 2018 yılı üçüncü çeyrekte
    gelire göre pazar payları bir önceki dönem ile kıyaslandığında Vodafone’un pazar payının 1,7
    puan azaldığı, TT Mobil’in pazar payının 0,3 puan, Turkcell’in pazar payının ise 1,4 puan arttığı
    görülmektedir. 2017 yılının aynı dönemi ile kıyaslama yapıldığında ise, Turkcell’in pazar payının 0,1 puan arttığı, TT Mobil’in pazar payının 0,2 puan azaldığı, Vodafone’un pazar payının ise 0,1
    puan arttığı görülmektedir.
    https://www.btk.gov.tr/uploads/pages/pazar-verileri/2018-3-ceyrekraporu-26-12-18-kurum-disi.pdf

• Abi hakkaten, hadi benim cihaz kampanyam var bırakamıyorum. La bunca adam bu vodafone'u niye kullanır anlamam. Hız yok, hediye yok, farklı operatörü aradığında karşıdakinin ne dediğini anlamazsın, adam gibi muamele yapan bi temsilcisi yok, mh aramaları bile ücretli.

Şu verilerden sonra vodafone kullanan kitle sanırım akıllı telefon kullanmıyor.

Şunuda belirteyim, doğru düzgün yatırım yapan her firma bence desteklenmelidir. Her ne kadar vodafone global bir operatör olmasına rağmen ülkemize yaptığı yatırımı ve kaldırdığı parayı görüyoruz.

Mesela sabitte benim eve fiberi TT getirdi ve aboneliğimde TT'dadır. Zahmet edip yatırım yaparak benim interneti daha yüksek hızda kullanmamı sağlayan TT. Ben ne diye daha ucuza TT altyapısı kullananlara para vereyim ki, onlar altyapı yapsaydıda onlara verseydim.

Tabi bu düşünce yapısına sahip kaç kullanıcı var bilemiyorum. Çoğunluk aman ucuz olsunda gerisi önemli değil diye düşünüyor. Turkcell bu yatırımlara bu şekilde devam ettiği sürece benden her ay 350 lira almaya devam edecek.

Kasım ayından sonra da bu yatarak para kazanan vodafone adlı firmaya tek kuruş daha vermem.
  • Abi hakkaten, hadi benim cihaz kampanyam var bırakamıyorum. La bunca adam bu vodafone'u niye kullanır anlamam. Hız yok, hediye yok, farklı operatörü aradığında karşıdakinin ne dediğini anlamazsın, adam gibi muamele yapan bi temsilcisi yok, mh aramaları bile ücretli.

Şunuda belirteyim, doğru düzgün yatırım yapan her firma bence desteklenmelidir. Her ne kadar vodafone global bir operatör olmasına rağmen ülkemize yaptığı yatırımı ve kaldırdığı parayı görüyoruz.

Mesela sabitte benim eve fiberi TT getirdi ve aboneliğimde TT'dadır. Zahmet edip yatırım yaparak benim interneti daha yüksek hızda kullanmamı sağlayan TT. Ben ne diye daha ucuza TT altyapısı kullananlara para vereyim ki, onlar altyapı yapsaydıda onlara verseydim.

Tabi bu düşünce yapısına sahip kaç kullanıcı var bilemiyorum. Çoğunluk aman ucuz olsunda gerisi önemli değil diye düşünüyor. Turkcell bu yatırımlara bu şekilde devam ettiği sürece benden her ay 350 lira almaya devam edecek.

Kasım ayından sonra da bu yatarak para kazanan vodafone adlı firmaya tek kuruş daha vermem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 30 Ocak 2019; 15:50:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• benim taahhütüm martta bitiyor. Değiştirebilirim. Turktelekom nasıl ilerleme var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: bouninboun

benim taahhütüm martta bitiyor. Değiştirebilirim. Turktelekom nasıl ilerleme var mı ?
    faturalı hat aldım.

15gb internet
    1000 dk konuşma
    1000 sms

12 aylık taahhütle 35 lira ödüyorum.

Şu an en iyi TT paketi bu bence.

O fiyata faturasızlara 7 gb gibi paketler var en fazla.
  • quote:

benim taahhütüm martta bitiyor. Değiştirebilirim. Turktelekom nasıl ilerleme var mı ?
    Sanıyorum ki daha önceden TT senin oralarda sorunluydu. Geçersin faturasıza 1 ay denersin, kendin karar verirsin.

Şehir merkezlerinde TT fiber altyapıda ki avantajından dolayı Vodafone'dan hız anlamında çok çok daha iyi. Hatta yer yer Turkcell'e kafa tutuyor.

Sesli görüşmelerde ki rezaletten dolayı TT bu şartlarda favorim olamaz, o ayrı. Buna pek önem vermiyorsan mutlaka martta TT faturasızı bir dene.

• Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    Evet tt biraz sorunluydu bende bir sene önce vodafone geçtim şimdi martın 20 sinde bitiyor . Martın 20 sinde ne olacak peki hiç bir tarife seçmezsem . Başka bir tarifeye atarlar mı ?

• quote:

Evet tt biraz sorunluydu bende bir sene önce vodafone geçtim şimdi martın 20 sinde bitiyor . Martın 20 sinde ne olacak peki hiç bir tarife seçmezsem . Başka bir tarifeye atarlar mı ?
    Vodafone seni muhtemelen arayıp yeni teklif sunacaktır, aramazlarsa da tarifenin taahhütsüz ücretinden devam eder diye düşünüyorum.

Mart'ın ilk haftası üzerine düşmeye başla sen.
  • Adamın kendi ülkesi mi neden yatırım yapsın
  • king56 K kullanıcısına yanıt
    Vodafone kendi ülkesi olmayan birçok ülkede yatırım yaparken Türkiye'ye neden yatırım yapmıyor?

Kullanıcılardan para alıyor. Aldığı para karşılığında hizmet veriyor. Verdiği hizmeti iyileştirmek zorunda. Sonra 5G'de ortak altyapı lazım diye söylenip duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Vodafone kendi ülkesi olmayan birçok ülkede yatırım yaparken Türkiye'ye neden yatırım yapmıyor?

Kullanıcılardan para alıyor. Aldığı para karşılığında hizmet veriyor. Verdiği hizmeti iyileştirmek zorunda. Sonra 5G'de ortak altyapı lazım diye söylenip duruyor.
    Valla bilmiyorum hocam türk telekom daha az kazanmasına rağmen daha çok yatırım yapıyor
    TT az mı kazanıyor ? güldürmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: AMC

TT az mı kazanıyor ? güldürmeyin.
    Mobil de vodafone dan az kazanıyor tabloları aç bak
    Martın 10 u gibi tt ye geçiş talebinde bulunsam cayma ücreti yazar mı onu merak ediyorum

• quote:

Martın 10 u gibi tt ye geçiş talebinde bulunsam cayma ücreti yazar mı onu merak ediyorum
    Son ay bir bedel çıkmaz diye biliyorum ama kesin diyemem.

Daha bilgili kişiler cevap verecektir.

Tamamdır hocam sağolun

• Vodafone cidden pişmanlık olmaya başladı. Resmen kanser olacağım kimseyle düzgün konuşamıyorum. İnternet allaha emanet berbat derecede yavaş. Son zamanlarda iş iyice beter bir hal aldı. Sırf Havalimanı Lounge hizmeti youtube pass için kullanıyorum yoksa katlanılacak çile değil.
    Turkcell Platinium çok pahalı

TT'nin elinde daha iyi 4G frekansları var. Bunlarla Vodafone'dan daha iyi hızlar verebilir. Fibere erişimi daha ucuz ve kolay TT'nin. Vodafone'da frekanslar da yetersiz, fiber de yok; yani iş çok. Bizim bölgede birçok binaya fiber getirdi Vodafone, hani biraz yatırım yapıyor ama mobil tarafta zayıf.
    Valla bana verdikleri tarife 500dk 100sms 4gb wp sinirsiz23 ₺. Evet hiz dusuk ama kotam 4gb ondan dert etmiyorum ben. Volte fikanda var guzel ses kalitesi sunuyor. Onun icin cikmadim vf den.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jazzalyn

Abi hakkaten, hadi benim cihaz kampanyam var bırakamıyorum. La bunca adam bu vodafone'u niye kullanır anlamam. Hız yok, hediye yok, farklı operatörü aradığında karşıdakinin ne dediğini anlamazsın, adam gibi muamele yapan bi temsilcisi yok, mh aramaları bile ücretli.

vodafone kendi alt yapısıda var,olmadıgı yerlerdede dıger iss lerin alt yapısını kullanıyor.oyle bir anda heryere alt yapınızı doseyemıyorsunuz ttnet ile kıyas yapmak ne kadar dogru sızce biri devlet kurumu yıllarca bakır kablo dosemıs birisi 2-3yıllık operatör :)

82 lira 100mbit sınırsız kullanıyorum vodafoneda suanda , daha yuksek hızda ınternet ttnet te ne kadar soyleyin bizde gecelim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: SYLAS

Valla bana verdikleri tarife 500dk 100sms 4gb wp sinirsiz23 ₺. Evet hiz dusuk ama kotam 4gb ondan dert etmiyorum ben. Volte fikanda var guzel ses kalitesi sunuyor. Onun icin cikmadim vf den.
    Aslında o civarlarda kullanım yapıyorsan en iyisi en ucuzunu seçmek gerek.

4-5GB için 60-70 lira ödenmez.

Seni arayıp mı bunu teklif ettiler?

Yedekte duran bi vodafone faturalı hattım var, 3GB ve sanırım 750DK için 30 veriyorum. (Devreden) Senin tarifeye geçirme imkanım olur mu? Zaten kullanmıyorum, 30 yerine 23 ödiyim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.