Şimdi Ara

Vodafone düşük hız problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
1.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçen hafta turkcell den vodafone a geçtim ama internet hızı şaşırtıcı derecede düşük.

3 mbps download sunuyor.

upload ise 7 mbps

hızı test ederken dalgalanmalar dikkatimi çekti. forumda da birkaç yazı okumuştum vodafone da sürekli bağlı olduğun şebeke yada bant genişliği değiştiriyor şeklinde acaba sebebi bu mudur? uygulama veya ayarlarla düzeltilebilir mi?

başka telefondan da denedim ama sonuç aynı. taşrada ikamet etmiyorum şehir merkezindeki hız bu.

yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

• 3/7 mbps vodafone ortalamısına göre fena bir hız değil, mobil olarak yapılacak her tür temel işlemi yaparsınız, 720p hd video belki sorunsuz izletir 1080p de kastırır. Bir çok kalabalık alanda daha 0.1, 0.05 mbps gibi hızlar göreceksiniz, whatsapp mesajı bile zor yollayacaksınız, 3/7 yi bile arayacaksınız, geçmiş olsun...

• maalesef vodafone 4.5g konusunda sinifta kaldı. bölge bölge çok degiskenlikler olsa bile en iyi, stabil olduğu yerlerde bile tt ve turkcell' in çok gerisinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vodafone'un hizmet kalitesi bölgeden bölgeye değişiyor maalesef, iyi olduğu yerlerde çok iyi, kötü olduğu yerlerde ise dalgalı ve değişken bir hizmet sunuyor. Vodafone bölgenizde kötüyse fiyat performans olarak Türk telekom'u deneyebilirsiniz, en azından Turkcell'e göre çok daha uygun Vodafone'a göre daha stabil bir hizmet sunuyor. Band olayına gelecek olursak Vodafone'da böyle bir sorun var, çok fazla band değişikliği yapıyor, android bir cihaz kullanıyorsanız band sabitleme olayını araştırabilirsiniz ancak band sabitleme çekim sorunlarına sebep olabilir, biraz teknik bir konu o yüzden bilginiz varsa bölgeden bölgeye band sabitleme işlemi yaparak daha stabil bir çekim ve hız alabilirsiniz.

• 3/7 mbps vodafone ortalamısına göre fena bir hız değil, mobil olarak yapılacak her tür temel işlemi yaparsınız, 720p hd video belki sorunsuz izletir 1080p de kastırır. Bir çok kalabalık alanda daha 0.1, 0.05 mbps gibi hızlar göreceksiniz, whatsapp mesajı bile zor yollayacaksınız, 3/7 yi bile arayacaksınız, geçmiş olsun...

• 4G frekans ihalesinde yüksek bant genişliği alamadı

• Ben vodafone kullanırkende hız biraz düşüktü. Fakat kullandığımız paketler zaten ortalama 10gb falan. Yaptığım işlemlerde sıkıntı çıkarmıyordu. Twitch, youtube donma yaşamıyordum. Sınırsız internet kullansak hızı dert ederdimde kotalı paketlerde pek anlamı yok.

• cevaplar için teşekkürler

band genişliğini ayarlayabilmek için uygulama aradım ama bulamadım. bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

• MustafaC5 M kullanıcısına yanıt
    Elindeki frekanslar ile 10-20 mbps arası gayet stabil hizmet verebilir, Vodafonenun sorunu fiber altyapısının cok yetersiz olması...
  • Sör Ayzek Niwtın kullanıcısına yanıt

Band genişliği dediğiniz şey müdahale edilebilir bir şey değil karıştırıyorsunuz, benim dediğim şey band seçimi, band genişliği değil. Dediğim gibi bu konuda bilginiz varsa bu yöntemi deneyebilirsiniz, ancak yaptığınız şeyin ne olduğunu bilmeden yapmayın bu işlemi.  

• REDMOD kullanıcısına yanıt

peki hocam bilgiler için teşekkürler

• Sör Ayzek Niwtın kullanıcısına yanıt
    İnşallah faturasıza geçmişsininizdir hocam. Kullanım haklarınızın bitmesini bekleyin.
  • Ben de 2 ay önce geçtim , aynı sorun mevcut. Turkcellde 30-40 mbitlerde görünürken şimdi 3-4 mbit. Upload 5 bile değil.
    Şikayet oluşturdular ama çözüm bulamadılar. Her türlü ayar ve türevi yapıldı.
    Siz bayiden mi geçtiniz yoksa internetten mi?
  • Tam 1 sene oldu vodafone kullanalı. Düşük hız problemi var ancak telefonda genelde hep mobil sitelerde takıldığınız için problem yaşayacağınızı sanmıyorum. Youtube’da belki 1 sene topu topu 3-4 kere 1080p de beklettiğini görmüşümdür. Mesela şu vakitlerde bodrum’da kullanın vodafone’u, 100mbps hızları görebilirsiniz ama kalabalıkta yavaşlıyor. Önemli olan işinizi engelliyor mu budur. Beni pek engellemedi hızı 3-5 mbps çıktığında bile.

Mesela şuan speedtest denemesi yaptım. Download 4.5 upload 1.95 çıktı ve az çekiyor. Youtube’da 1080p video açtım donmadan izledim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lexco kullanıcısına yanıt
    Evet faturasıza geçtim hocam
  • jervis kullanıcısına yanıt
    Bayiden hocam
  • ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Mobildeyken sıkıntı çıkarmıyor ama interneti bilgisayarla da paylasiyorum orda yavas oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sör Ayzek Niwtın

Mobildeyken sıkıntı çıkarmıyor ama interneti bilgisayarla da paylasiyorum orda yavas oluyor.
    O zaman hat değişimi zaruri duruyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden Vodafone kullanirken bu hizin yavaş olması her zaman vardı, sim kartı vın a takınca hız bazen duzeliyordu bir sıkıntı varda çözemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5G de vodafone'un bir şansı var. İnşallah Turkcell devi yıkılır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.