Şimdi Ara

Vodafone Dolandırma ve TH başvuru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar mağdur olduğum bir durumdan size bahsetmek istiyorum geçtiğimiz haziran ayı vodofone dan ayrılıp farklı bir operatöre geçtim sonra faturama 712.40 TL bir borç geldi. Bu normal bir durumdu bu borç vakti zamanında vodofoneden taksitle aldığım telefonun aylık ödemesinin geri kalan borcunun tamamının yansıtılması idi. Böyle bir borç gelince manuel olarak elden yatırmak istedim ve İş Bankası İnternet şubesine girerek vadesiz hesabımdaki paradan fatura ödeme işlemlerinden bu borcu ödedim. Borç İnternet şubesinden de görünüyordu. Aradan bir hafta kadar geçti ve mail adresime Garanti bankasına ait olan bonus kredi kartımın ekstresi geldi. Bir de ne göreyim bu 712.40 TL borcu birde Garanti bankası otomatik ödeme ile vodofone ödemiş buradaki benim hatam Garanti bankasındaki otomatik ödemeyi unutup elden iş bankası internet şubesinden manuel olarak yatırmamdı. Toplamda vododone hesaplarına 2x712.40=1.424,8TL geçmiş oldu neyse dedik. Vodofone bu durumu anlar ve bize geri dönüş sağlar diye umarken iş başa düştü ve taşın altına elini ilk ben koyarak müşteri hizmetleri ile görüştüm. Müş.hiz. durumun bizimle değil banka ile alakalı olduğunu ödenen ücreti bankanızdan alırsınız dedi. Bankaya gittim oda aynı şeyi vodofone için dedi. Defalarca banka ve müş.hizmetleri arasında git gel yapsam da iş bilen biriside çıkıp yardımcı olmadı. Belki 30 defa müş.hiz aradım abartısız artık sayıp sövecek duruma geldim adamlar hiç bir şey anlamıyor. Mail atın bize diyorlar atıyorum sonuç yok. Ne yöntem denediysem fazla ödenen 712.40 TL ücreti henüz geri almış değilim. Elimde paranın ödendiğine dair 2 adet dekont ta mevcut ama ilgilenen bir personel yok. Böyle bir bu durumda vodofone yetkilileri beni arayıp demesi lazımdı ki "böyle bir fazla tutar ödemişsiniz iban no verin ödenen fazla tutarı gönderilim" diyecekleri yerde sanki vodofone bu paraya ihtiyacı varmış gibi geri ödeme yapmadı. Bende son çare Tüketici hakları hakem heyetine başvurdum. Eğer ki başvurulacak başka yerler varsa lütfen yarımcı olun oralara da başvurmak isterim tüketici haklarına 15.8.2017 bir dilekçe ile internet üzerinden başvuru yaptım şuan 20.09.2017 tarihindeyiz bildirim olarak savunması istendi diye yazı yazıyor 1 ayı geçti hala bir sonuç yok. Böyle bir durum karşısında beni mağdur bırakan vodafone lanet olsun. O parada alın teri var bu düpe düz dolandırıcılık firmalar ne kadar isim ve marka yaparsa yapsın müşteriye verdiği değer bu denli oldukça kaliteli olamayacaklar. Sizden ricam benim aklıma gelen sadece tüketici haklarına başvurmak oldu Ankarada ikamet ediyorum eğer varsa başvuracağım başka yerler söylerseniz hakkımı savunmak için elimden geleni yapmaya çalışacağım. Okuduğunuz ve ilginiz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmelon -- 20 Eylül 2017; 10:58:59 >

• Müşteriyi bir şekilde mağdur eden firmalara lanet olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • E devlet de bununla ilgili bir bolum var alacagin var ise orada gorunuyor ayrica konu vodafone ile ilgili mukerrer odeme olmus bunu sistemlerinden rahatca gorebiliyor ve bununla ilgili kauit aciyorlar. 2 hafta icinde de hesabina odeme geciyor yani musteri hizmetleri hatali bilgi vermis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • E devletden de ayrica geri iade icin basvura bilirsin ben d smart superonline vodafone avea dan paralarim kalmis edevlet sayesinde iade aldim

• Otomatik ödeme olduğu için iki kere ödemiş olman normal.
    Operetorden ayrıldıktan sonra alacağını edevlet üzerinden hesabına talep edebiliyorsun.
    https://www.turkiye.gov.tr/vodafone-abonelik-borc-ve-alacak-sorgulama

2 yıl önceden 1 tl alacağım çıktı talep ettim 1 hafta içinde yattı.
    Heyecan yaratmana gerek yok.
    Turkcell olsun vodafone olsun telekom olsun, paranın üstüne yatacak firmalar değiller.
    Kimse de parasını bırakmaz zaten.
  • Btk ya da şikayet edebilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.