Şimdi Ara

vodafone dava açıcam

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31
Cevap
0
Favori
7.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben 1 yıl önce vodafone geçiş yaptım ilk ay sorun yoktu hesaplı esnaf tarifesi kullanıyordum 2. Ay arkadaşımada aynı tarifeden hat aldım iki hat birbiri arasında sınırsız görüşüyor fakat ne hikmetse bunlar birbiri arasında kampanya tanımlanmamış uçuk faturalar geldi iki hatta 3 ay kullanamadım hatları 3 ay önce başka tarifeye geçerken taahhülü olduğumu öğrendim fakat ben sözleşme imzalaamıştım dün belgelerimi gönderdiler imzalarım sahte bariz belli annem bile anladı benim olmadığımı benim bunlara herhangi bir yaptırımım olabilirmi tazminat vs yıllardır uğraştırdılar şimdiden teşekkürler

• Hiç de uğraşmazsınız. Vermelisiniz mahkemeye. Aynen sahtecilikten kim yaptıysa cezayı alır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.R.E.S.

Hiç de uğraşmazsınız. Vermelisiniz mahkemeye. Aynen sahtecilikten kim yaptıysa cezayı alır.
    Mahkemeye verin. Arkasındanda BTK'ya aynı evrakları gönderip operatörlerin kendilerine çeki düzen vermesini ne zaman sağlayacaksınız sorunusunu soran bir dilekçe ile başvurun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Mahkemeye verin. Arkasındanda BTK'ya aynı evrakları gönderip operatörlerin kendilerine çeki düzen vermesini ne zaman sağlayacaksınız sorunusunu soran bir dilekçe ile başvurun.

Alıntıları Göster
    keşke benim başımada gelseydi bu olay :) sahte imza ne demek ya adamın iliğini kurutursun . direk evrakta sahtecilik
  • valla ne olursa olsun yapıcam varmıdır bildiğiniz emsal davalar tazminat almak istyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serukanu

valla ne olursa olsun yapıcam varmıdır bildiğiniz emsal davalar tazminat almak istyorum.

tazminatı emsal davayı bilmem ama.. kesinlikle evrakta sahtecilik söz konusu. dava açarsanız %100 kazanırsınız.

sizin davanız da emsal teşkil eder. soranlara bunu gösterebiliriz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Subat

quote:

valla ne olursa olsun yapıcam varmıdır bildiğiniz emsal davalar tazminat almak istyorum.

tazminatı emsal davayı bilmem ama.. kesinlikle evrakta sahtecilik söz konusu. dava açarsanız %100 kazanırsınız.

sizin davanız da emsal teşkil eder. soranlara bunu gösterebiliriz :)

Alıntıları Göster
    dava aç kardeşim korkma hiç.Zaten başımıza ne geldiyse ''amaaan kim uğraşacak şimdi'' zihniyetinden geldi.BTK zaten açık arıyor GSM operatörlerini haşlamak için.Sahte imza işi suç teşkil eder.Adli Tıp ta senin imzan olmadığı kesinleşir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: die_caprio

dava aç kardeşim korkma hiç.Zaten başımıza ne geldiyse ''amaaan kim uğraşacak şimdi'' zihniyetinden geldi.BTK zaten açık arıyor GSM operatörlerini haşlamak için.Sahte imza işi suç teşkil eder.Adli Tıp ta senin imzan olmadığı kesinleşir.

Alıntıları Göster
    umarım sahte imza atıp aldıgın ve kullandığın hat için hapse girmezsin elindeki bulgurdanda olma sonra
  • ver ver ver..
  • quote:

Orijinalden alıntı: +24edition

ver ver ver..
    arkadaşlar avukat arkadaşla görüştüm pazartesi itibariyle dava açıyorum gelişmeleri buradan aktarıcam size..
  • quote:

arkadaşlar avukat arkadaşla görüştüm pazartesi itibariyle dava açıyorum gelişmeleri buradan aktarıcam size..

masrafları da belirtebilirseniz memnun oluruz Allah yardımcınız olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihancndn

quote:

masrafları da belirtebilirseniz memnun oluruz Allah yardımcınız olsun

Alıntıları Göster
    Allah yardımcın olsun hocam..gelişmeleri paylaşırsan seviniriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahkbjk

Allah yardımcın olsun hocam..gelişmeleri paylaşırsan seviniriz

Alıntıları Göster
    Bende geçicektim Vodafone a ama şimdi soğudum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deprem?Varmı Problem?

Arkadaşlar bu olayın vodafone şirketi ile alakalı olduğunu sanmam,
    dünyanın sayılı gsm şirketlerinden olan vodafone sahte imzamı atacak?
    sadece gülerim buna?
    Bu işbüyük ihtimalle satışı yapan bayiinin marifetidir. sonunu düşünmeden bir müşteri kazanmak adına yapılan ve yapıldıkça olağanmış gibi görünen olaylar.
    Burada bayii yanar.
    Hatta müşteri davadan vazgeçse bile sahtekarlıktan hapse gitme durumu var.
    sahte imza yüz kızartıcı ve nitelikli bir dolandırıcılık suçudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkadım52

quote:

sadece gülerim buna?
    Bu işbüyük ihtimalle satışı yapan bayiinin marifetidir. sonunu düşünmeden bir müşteri kazanmak adına yapılan ve yapıldıkça olağanmış gibi görünen olaylar.
    Burada bayii yanar.

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun hocam,gelişmeleri burdan yaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakum52

quote:

sadece gülerim buna?
    Burada bayii yanar.

Herhalde yani dostum dünyanın en büyük oparatörü seni tahahüte bağlamak için sahte imza atıcak

Bayi fazla prim alsın diye yapmıştır. vodafone canına okur o bayinin eğer arkadaşın yazdığı doğruysa..
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedelpiero

quote:

Orijinalden alıntı: atakum52

quote:

sadece gülerim buna?
    Burada bayii yanar.

Herhalde yani dostum dünyanın en büyük oparatörü seni tahahüte bağlamak için sahte imza atıcak

Bayi fazla prim alsın diye yapmıştır. vodafone canına okur o bayinin eğer arkadaşın yazdığı doğruysa..

Alıntıları Göster
    takipteyim bakalım nasıl bir sonuç çıkacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pre-clinic

Alıntıları Göster
    arkadaşlar benimde avea dan adıma sahte evrakla abonelik sözleşmesi yapılarak faturalı hat açılmış. savcılığa suç duyurusunda bulundum. yasal süreç cok uzar diyorlar, ben gecen sene (2010) da suç duyurusunda bulundum, takipsizlik kararı verilmiş 3 ay önce tekrardan başka bir savcıya suç duyurusunda bulundum, avea şirketi sahte abonelik sözleşmesini göndermekte aşırı yavaş, işleri zorlaştırıyor. neyse lafı uzatmadan...
    arkadaşlar ben devletin bimer sitesine (http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr) sıkıntımı ve şikayetimi anlattım, sahte abonelik-açık hat suçları için yasa çıkarmalarını istedim, bu suçtan sadece şahıs yada bayii değil aynı zamanda gsm şirketininde yüklü miktarda ceza alması için yasa çıkarmalarını istedim ve şikayetle bereber ihbarda bulundum, benim gibi binlerce mağdur oldugunu anlattım. arkadaşlar sizlerde benim gibi bimer e şikayet ve ihbarda bulunursanız, aynı zamanda ceza yasası cıkmasını istiyorsanız lütfen yazın.birlikten kuvvet dogar. (http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pre-clinic

Alıntıları Göster
    Olayın Operatörle ilgisi yok,Bayi ile alakası var gibi geldi bana.Forumu sürekli ve iyi takip edenler bilirler ki aynı sorunlar Turkcell ve Avea abonelerinde de çok olmuş,oluyor.Özellikle bir arkadaşın Turkcel ile ilgili şikayetini hep merak ediyorum ne olacak diye,adamın adına Turkcell İletişim Merkezinde (TiM) faturalı hat açılmış ve kontratlı cihaz alınmış üstelik.Forumda konusu var.Yani bütün operatörler için bir sürü rezil durum söz konusu ama ben olayların direk Bayilerdeki güvenilmeyen çalışanların başının altından çıktığına inanıyorum.
    Geçen hafta hem vodafone den hem avea da faturasız hat aldım,ikisinde de başta söyledim kimlik fotokopime damga vurun başka bir işlemde kullanılmasın diye,tamam zaten yapıyoruz mecburen dediler,buraya dikkat!: Hem Vodafone de hem Avea da evrakları aldılar çekmeceye koydular,ben uyardım damga vuruldumu diye,çıkarttırdım gözlerimle göreceğim dedim damgayı,ancak öyle damga bastılar.Üstelik bir de alınıyorlar bunu zorla yaptırdım diye.Bayilerde çalışanlar da insanoğlu,akıllarına şeytanlık gelebilir.Bazı aktivasyon çalışanları bugün var yarın yok bayide,bombayı patlatıp işten ayrılırlar,turkcell ne yapsın Avea ne yapsın.

Şu yukarda yaşadığım anımda anlatmak istediğim,sanki bayiler kimliğe " başka işlemde kullanılamaz "damgasını vurmamak için elinden geleni yapıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chat-in26

arkadaşlar benimde avea dan adıma sahte evrakla abonelik sözleşmesi yapılarak faturalı hat açılmış. savcılığa suç duyurusunda bulundum. yasal süreç cok uzar diyorlar, ben gecen sene (2010) da suç duyurusunda bulundum, takipsizlik kararı verilmiş 3 ay önce tekrardan başka bir savcıya suç duyurusunda bulundum, avea şirketi sahte abonelik sözleşmesini göndermekte aşırı yavaş, işleri zorlaştırıyor. neyse lafı uzatmadan...
    arkadaşlar ben devletin bimer sitesine (http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr) sıkıntımı ve şikayetimi anlattım, sahte abonelik-açık hat suçları için yasa çıkarmalarını istedim, bu suçtan sadece şahıs yada bayii değil aynı zamanda gsm şirketininde yüklü miktarda ceza alması için yasa çıkarmalarını istedim ve şikayetle bereber ihbarda bulundum, benim gibi binlerce mağdur oldugunu anlattım. arkadaşlar sizlerde benim gibi bimer e şikayet ve ihbarda bulunursanız, aynı zamanda ceza yasası cıkmasını istiyorsanız lütfen yazın.birlikten kuvvet dogar. (http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr)

yasal süreç ne kadar uzarsa uzasın.
    eğer birisi beni madıma imza atıyor ve savcılık takipsizlik kararı veriyorsa o dava aihm ye kadar gidebilir.
    yasa çıksa da sonuç değişmez.
    önemli olan kullanıcı olarak haklarımızı bilmemiz ve son yıllarda tüketici duyarlılığı arttı bu da adaletin sağlanması için iyi bir gelişme.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.