Şimdi Ara

Vodafone'dan mobil internet paylaşımıyla ilgili açıklama geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
3
Favori
15.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Türkiye’nin en büyük mobil operatörlerinden Turkcell, mobil internet paylaşımını açan kullanıcılardan bundan böyle ek ücret talep edeceğini açıklayarak büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi. Söz konusu açıklamada, Wi-Fi hotspot özelliğini aktif eden kullanıcılardan 9 TL ücret alınacağı, karşılığında internet paylaşımında kullanılabilecek 2 GB internet paketi tanımlanacağı belirtilmişti.

"Ücret talep edilmiyor" 

Turkcell kullanıcılarının canını fazlasıyla sıkan bu haber sonrası gözler Vodafone ve Türk Telekom’a çevrildi. Zira bu şirketlerin de benzer uygulamaya geçip geçmeyeceği bilinmiyordu. Konuyla ilgili suskunluğunu bozan ilk taraf Vodafone oldu. Vodafone, hotspot yoluyla mobil veri paylaşımı için kullanıcılardan ücret talep edilmediği açıklamasında bulundu.

Açıklamada Vodafone kullanıcılarının herhangi bir ek ödeme yapmaksızın hücresel internet bağlantısını başka cihazlarla paylaşmayı sağlayan ‘kişisel erişim noktası’ özelliğini kullanmaya devam ettiği bildirildi. Konuyla ilgili Türk Telekom cephesinden henüz bir açıklama yapılmadı.

• He valla ya, en iyisi 9TL ödemek, 100mbps alırız. Hem Turkcell'i bu tarz başka kampanyalar yapması içinde desteklemiş oluruz. Ne bileyim mesela amiral gemisi model telefon kullananlar da ekstra ödesin, sonuçta interneti daha hızlı kullanabiliyoruz. 4,5g kullanandan da ekstra alsın. Bayıldım bu Turkcell in hizmet kalitesine. O da bizim gibi müşterilere bayılıyor belli :D
    Dostum senınle aynı dusuncedeyım ama hepsı aynı seyın lacıvertı. Turk telekom mu kullanalım ? Adamlar ulkeyı soyup kactılar, ınternet fıyatlarına zam yapmaya calısıyorlar. Vodafone dogru durust cekmıyor ve musterı hızmetlerı dıye bır sey yok. Ulkede duzgun hızmet veren bır operator yok anasını satayım hepsı aynı. Mecbur turkcell kullanıyorum, alternatıf bulsam 1 dk durmam. Foruma kaç kere konu açtım cogunluk hep vodafone'u kotuledı cevremdekılerde aynı sekılde zar zor canımızı kurtardık dıyorlar.
    Pardon ya. 59.5 yazmışım da. 58.5 TL. olacaktı. Telsiz kullanım vergisi ile 60.7 geliyor.
    25 GB değil de 15.25 GB.

Ammmaaaaaa;

• Facebook da izlediğin her şey ve yüklediğin tüm video ve resimler,
    • Instagram'da dolaşırken izlediğin ve yüklediğin tüm videolarla resimler,
    • Twitter'da izlediğin tüm videolar,
    • Whatsapp'da sesli ve görüntülü görüşme hariç indirdiğin ve gönderdiğin tüm resimler ve videolar,

Bir de sanıyorum İzlesene.com da izlediğin videolar ile 1-2 yerde dinlediğin müzikler kota yemiyor.
    Zaten bunlar hariç bir YouTube kalıyor. Onu da kalan 15 GB da kullan işte.

Vodafone RED 15 Sosyal Pass lı tarife. Israrla 90 lira deseler de yeni geliyorsan 58.5 a alıyorsun.
    Ama benim 2 sene bitti. Yeni seneye devam ediyorum. Fiyat değişecek falan dediler. Kabul etmiyorum.
    İlla yine gideyim mi istiyorsunuz dedim. 2-3 defa aradılar. Beni Turkcell'e göndermeyin dedim.
    Öyle askıda kaldı. Tarifemin bitmesine 1 gün kala "Aynı şartlar ve fiyatla devam edeceksiniz" diye mesaj geldi...

Yurtdışını tarifemden arayabilme dahil dakikam:

İnternetimden yemeyen Sosyal Pass ım:

İnternetimden yemeyen Müzik Pass ım:

Normalde bu tarifenin adı ve fiyatı:

Bu da 2.5 yıldır ödediğim rakam. Eylüle kadar 60.4 idi. Sanırım telsiz vergisi arttı, 60.7 olmuş...

• Vodafone'a geçiş yapma zamanı geldi öyleyse.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • (bkz: krizi fırsata dönüştürmek)
  • Ben mi yanlış anlıyorum. Almıyoruz demiş. İlerde almayacağız dememiş. Anlık konuşmakta sıkıntı yok ki. Bana planlarından bahset.

• Vodafone doğru bir adım atmış olması gereken de budur. Turkcell de bu adımının yanlışını anlayacaktır tabi onun içinde bir kaç müşteri kaybetmesi gerekiyor

• Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Neden siz turkcelliler çok çekiyo ayağına 5 liralık fiyata 70 lira ödeyenler değil misiniz :dd 9tl ni veriyim iban at geçme vodafone falan

• Vodafone'un yapmasını beklemiyordum ama araptelekom kesinlikle yapar hemde daha fazla fiyata yapar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • VODAFONE KULLANMAYIN, PİŞMANLIKTIR. HİZMET KALİTESİ ÇÖP.

Vodafone kullananlar kızacak şimdi

Bizim 100 mbps aldığımız yerde 4-5 mbps zor görüyorlar.

• Turkcell'e 3 verdim 5 daha istedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bank Telekom da kesin yapar şimdi.

Şu tüketici hakem Heyeti sonucu belli Olsun hemen Vodafone a geçecem.

Hem vowifi özelliği de var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2019'un lanetli bilişim olayları:
    1) Turkcell'in aç gözlülüğü
    2) Kota numarası çeken internet sağlayıcıları
    3) Yurdışından telefon kaydına 680 lira isteyenler (isteyecek olanlar)

• tüm dünyada zaten olan bi uygulama neden bukadar büyütüldü anlamıyorum. dolar bazında baktığımızda türkiyedeki gsm operatörlerinin karlılıkları zaten yerin dibinde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkcell i çıldırtan açıklama
  • TITAN kullanıcısına yanıt
    He valla ya, en iyisi 9TL ödemek, 100mbps alırız. Hem Turkcell'i bu tarz başka kampanyalar yapması içinde desteklemiş oluruz. Ne bileyim mesela amiral gemisi model telefon kullananlar da ekstra ödesin, sonuçta interneti daha hızlı kullanabiliyoruz. 4,5g kullanandan da ekstra alsın. Bayıldım bu Turkcell in hizmet kalitesine. O da bizim gibi müşterilere bayılıyor belli :D

• Platinium 25 Paketinden, Red 20 'ye geçeceğim fakat şöyle bir ibare var.
    Kontratsız Turkcell 195 alıyor. Vodafone 155.
    5GB eksik olabilir ama youtube internetten düşmüyor.
    Ben vodafona geçiyorum. Yıllardır saçma paralar ödedik.

• İşte VODAFONUN GÜCÜ... Bir mobil hızı var ki Düşman başına.. Şuan mesela Ben 150Mbps hız alıyorum.. Upload a güç yetmiyor.. Bodruma iniyorum Full çekiyor... Daha Ne olsun..
    Bir de üstüne Paylaşım bedava.. Doya doya paylaş Türkiyem..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkcell'den Vodafone'a geçtiğim için daha da rahatladım. Red 15 paketi TRKCLL tarifelerine bin basar.

• Satın almış olduğum interneti istediğim gibi kullanma özgürlüğüm var!
    Türkcell’in yaptığı tam soygunculuktur!

Vodafone neyse ki bu hataya düşmedi.

• Senin gibiler sayesinde dönüyor bu saçmalıklar ülkede zaten. Yüzyılında adam sınırsız mobil veri kullanıyor 'dolar' bazında. Biz hayvan gibi para ödeyip bir b.k alamıyoruz hala da yeaaa niye abartılıyor ki anlamıyorum diyorsun...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.