Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Vodafone'dan mobil internet paylaşımıyla ilgili açıklama geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
180
Cevap
3
Favori
13.433
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Vodafone'dan mobil internet paylaşımıyla ilgili açıklama geldi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1491 Mesaj

Türkiye’nin en büyük mobil operatörlerinden Turkcell, mobil internet paylaşımını açan kullanıcılardan bundan böyle ek ücret talep edeceğini açıklayarak büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi. Söz konusu açıklamada, Wi-Fi hotspot özelliğini aktif eden kullanıcılardan 9 TL ücret alınacağı, karşılığında internet paylaşımında kullanılabilecek 2 GB internet paketi tanımlanacağı belirtilmişti.

"Ücret talep edilmiyor" 

Turkcell kullanıcılarının canını fazlasıyla sıkan bu haber sonrası gözler Vodafone ve Türk Telekom’a çevrildi. Zira bu şirketlerin de benzer uygulamaya geçip geçmeyeceği bilinmiyordu. Konuyla ilgili suskunluğunu bozan ilk taraf Vodafone oldu. Vodafone, hotspot yoluyla mobil veri paylaşımı için kullanıcılardan ücret talep edilmediği açıklamasında bulundu.

Açıklamada Vodafone kullanıcılarının herhangi bir ek ödeme yapmaksızın hücresel internet bağlantısını başka cihazlarla paylaşmayı sağlayan ‘kişisel erişim noktası’ özelliğini kullanmaya devam ettiği bildirildi. Konuyla ilgili Türk Telekom cephesinden henüz bir açıklama yapılmadı.

• Ben mi yanlış anlıyorum. Almıyoruz demiş. İlerde almayacağız dememiş. Anlık konuşmakta sıkıntı yok ki. Bana planlarından bahset.

Satın almış olduğum interneti istediğim gibi kullanma özgürlüğüm var!
    Türkcell’in yaptığı tam soygunculuktur!

Vodafone neyse ki bu hataya düşmedi.

He valla ya, en iyisi 9TL ödemek, 100mbps alırız. Hem Turkcell'i bu tarz başka kampanyalar yapması içinde desteklemiş oluruz. Ne bileyim mesela amiral gemisi model telefon kullananlar da ekstra ödesin, sonuçta interneti daha hızlı kullanabiliyoruz. 4,5g kullanandan da ekstra alsın. Bayıldım bu Turkcell in hizmet kalitesine. O da bizim gibi müşterilere bayılıyor belli :D

Neden siz turkcelliler çok çekiyo ayağına 5 liralık fiyata 70 lira ödeyenler değil misiniz :dd 9tl ni veriyim iban at geçme vodafone falan

Dostum senınle aynı dusuncedeyım ama hepsı aynı seyın lacıvertı. Turk telekom mu kullanalım ? Adamlar ulkeyı soyup kactılar, ınternet fıyatlarına zam yapmaya calısıyorlar. Vodafone dogru durust cekmıyor ve musterı hızmetlerı dıye bır sey yok. Ulkede duzgun hızmet veren bır operator yok anasını satayım hepsı aynı. Mecbur turkcell kullanıyorum, alternatıf bulsam 1 dk durmam. Foruma kaç kere konu açtım cogunluk hep vodafone'u kotuledı cevremdekılerde aynı sekılde zar zor canımızı kurtardık dıyorlar.

• Yarbay
    16157 Mesaj
    Vodafone'a geçiş yapma zamanı geldi öyleyse.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    (bkz: krizi fırsata dönüştürmek)
  • Yarbay
    2181 Mesaj
    Vodafone doğru bir adım atmış olması gereken de budur. Turkcell de bu adımının yanlışını anlayacaktır tabi onun içinde bir kaç müşteri kaybetmesi gerekiyor
    |
    |
  • Er
    5 Mesaj

Neden siz turkcelliler çok çekiyo ayağına 5 liralık fiyata 70 lira ödeyenler değil misiniz :dd 9tl ni veriyim iban at geçme vodafone falan

Whippoorwill kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2854 Mesaj
    Vodafone'un yapmasını beklemiyordum ama araptelekom kesinlikle yapar hemde daha fazla fiyata yapar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Vodafone kullananlar kızacak şimdi

Bizim 100 mbps aldığımız yerde 4-5 mbps zor görüyorlar.

BenQ XL2420Z - 24 Inch - 144 Hz - 1 ms | Intel Core i5-4690K Processor 4.0 GHz | MSI Z97 GAMING 5 | MSI GAMING GeForce GTX 970 4GB OC 256Bit NVIDIA | Kingston 16 GB HyperX RAM | Corsair SPEC-02 Gaming Case | Corsair CPU Cooler H100i

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

Turkcell'e 3 verdim 5 daha istedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bahsedilenler: Speed-Step

Şu tüketici hakem Heyeti sonucu belli Olsun hemen Vodafone a geçecem.

Hem vowifi özelliği de var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    1) Turkcell'in aç gözlülüğü
    2) Kota numarası çeken internet sağlayıcıları
    3) Yurdışından telefon kaydına 680 lira isteyenler (isteyecek olanlar)
  • Binbaşı
    1503 Mesaj
    tüm dünyada zaten olan bi uygulama neden bukadar büyütüldü anlamıyorum. dolar bazında baktığımızda türkiyedeki gsm operatörlerinin karlılıkları zaten yerin dibinde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

He valla ya, en iyisi 9TL ödemek, 100mbps alırız. Hem Turkcell'i bu tarz başka kampanyalar yapması içinde desteklemiş oluruz. Ne bileyim mesela amiral gemisi model telefon kullananlar da ekstra ödesin, sonuçta interneti daha hızlı kullanabiliyoruz. 4,5g kullanandan da ekstra alsın. Bayıldım bu Turkcell in hizmet kalitesine. O da bizim gibi müşterilere bayılıyor belli :D
    TITAN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    362 Mesaj
    Platinium 25 Paketinden, Red 20 'ye geçeceğim fakat şöyle bir ibare var.
    Kontratsız Turkcell 195 alıyor. Vodafone 155.
    5GB eksik olabilir ama youtube internetten düşmüyor.
    Ben vodafona geçiyorum. Yıllardır saçma paralar ödedik.
    |
    |
  • Yarbay
    5191 Mesaj
    İşte VODAFONUN GÜCÜ... Bir mobil hızı var ki Düşman başına.. Şuan mesela Ben 150Mbps hız alıyorum.. Upload a güç yetmiyor.. Bodruma iniyorum Full çekiyor... Daha Ne olsun..
    Bir de üstüne Paylaşım bedava.. Doya doya paylaş Türkiyem..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
  • Binbaşı
    1552 Mesaj
    Satın almış olduğum interneti istediğim gibi kullanma özgürlüğüm var!
    Türkcell’in yaptığı tam soygunculuktur!

Vodafone neyse ki bu hataya düşmedi.

• Yüzbaşı
    564 Mesaj

Senin gibiler sayesinde dönüyor bu saçmalıklar ülkede zaten. Yüzyılında adam sınırsız mobil veri kullanıyor 'dolar' bazında. Biz hayvan gibi para ödeyip bir b.k alamıyoruz hala da yeaaa niye abartılıyor ki anlamıyorum diyorsun...

Bahsedilenler: muradisdan
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
google reklamları
son dakika
haberler
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.