Şimdi Ara

Vodafone 858 Smart Genel (uygulama, ROM, tiyolar...) (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
440
Cevap
5
Favori
54.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Utku

smartlucky 2.3 romu deneyen var mı?

Orjinal rom ondan daha iyi. ICS CM cikana kadar offical romda kalin bence.
  • root uninstaller diye bir program ile stok romda gelen bazı şeyleri kaldırdım. ilk olarak google maps'ten başladım.
    google maps'in ilk gelen versiyonu telefonda normal çalışmasına rağmen, güncellendikten sonraki sürümü kasım kasım kasılıyor.
    aktif kullanan bilir nasıl kastığını. onun yerine yandex map yükledim, onu kullanyorum.
    çünkü google maps arka planda sürekli çalışıyordu. latitude kullanım ihtiyacım şimdilik yok, olduğu zaman yüklerim tekrardan.
    google mapsi kullanmak isteyen arkadaşlara da tavsiyem ilk gelen sürümü kullanmaları. çok daha rahat çalışıyor.
    güncelleme yaptılarsa uygulamalr kısmında kaldır diyince güncellemeleri siliyor sadece.
  • arkadaşlar ciddi bir sorunum var nette biraz araştırdım ama pek bişey bulamadım bu telefonu aldım arkadaştan hattı taktım sorunsuz çalışıyor ancak sıkıntısı gelen çağrıların hepsi meşgul düşüyor arama yapıyor saıkıntı yok ama gelen çağrıların bir türlü almıyorr hep meşgul düşüyor ne kadar hat taktıysam değişen olmadı bilgisi olan yardımcı olabilcek biri varsa çok sevinirim teşekkrler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zurrani

quote:

Orijinalden alıntı: redrols

Arkadaşlar ben telefondaki marketten 4-5 tane wallpaper indirdim. İndirilen uygulamalarda gözüküyor fakat bir türlü kullanamadım yani tema yapamadım. Nasıl yapçağımı bilen biri yardımcı olabilirse sevinirim

ben de indirmiştim, çalışmamıştı. uygulamalar kısmında ise gözüküyordu. bizim telefonun çözünürlüğüne uygun olmayabilir.
    ya da bizim stok rom bu tarz bir kişiselleştirmeye performans kaybı yaşanmasın diye kapalı olabilir.
    multitouch olayında olduğu gibi. o yüzden custom romda da denemek lazım diye düşünüyorum.
    ama o düşüncemden daha çok gerenk yok diye düşünüyorum bu donanım ve şarj başarımı için

yardımcı olduğun için teşekkürler hiç telefona uygun olmuyacağı şeklinde düşünmemiştim saolasın iyi geceler .

• quote:

Orijinalden alıntı: redrols
    yardımcı olduğun için teşekkürler hiç telefona uygun olmuyacağı şeklinde düşünmemiştim saolasın iyi geceler .

Marketten "GO Launcher EX" programını indirerek temanı değiştirebilirsin.

https://market.android.com/details?id=com.gau.go.launcherex&hl=tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 29 Aralık 2011; 1:13:11 >

• Keske yeni bir rom ciksa. Hangi uygulamalari yuklesem bilemiyorum.
  • CM V6 cikmis onu deniyecem. Overlock 691 iyimidir yoksa 710 cikartayimmi? Ve performance mi seceyim yoksa powersave mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AndroidOS

CM V6 cikmis onu deniyecem. Overlock 691 iyimidir yoksa 710 cikartayimmi? Ve performance mi seceyim yoksa powersave mi?

indirme linkini bizimle de paylaşır mısın?
  • quote:

kullandığım programları paylaşayım

sistem:
    quick settings - hızlı ayarlar (cynogenmod bir çok kısmını hallediyor ama olsun)
    no led - ekran kapalı iken bildirimleri gösterme
    3g watchdog - 3g veri hesabı, kota oluşturma
    adaway - uygulamalardaki reklamları kaldırma
    task manager - bildiğin task manager
    superuser - cynogen ile birlikte geliyor zaten, isteyen telefonunu root ederek stok roma da kurabilir, adı üstünde süper kullanıcı
    apps2SD - telefonda kurulu uygulamaları görme, toplu sd karta taşıma. bir kere taşıma işlemini yaptıktan sonra silebilirsiniz.
    rom nanager - adı üstünde
    spare parts -ekstra ayarlar...
    net scan - bağlı olduğunuz ağdaki cihazları gösteriyor ip ve mac adresleriyle birlikte
    data counter - bu bi widget, ekranda wifi ve 3g veri trafiğinizi ayrı satırlarda ölçerek gösteriyor.
    titanium backup - yedek alma programı.

normal program:
    adobe reader - pdf için
    converter - detaylı bir çevirici programı, kurulu olmasına gerek yok, lazım olduğunda marketten yükleyebilirsiniz.
    compass - kumpas. ama abimdeki htc desire kadar doğru çalıştığına emin değilim.
    apv pdf viewer - yine pdf okumak için
    keep safe ve media hide - medya dosyalarını gizlemek için. yoksa galeri kısmında telefondaki tüm resim ve videolar listeleniyor.
    color note - not alma programı, widget özelliği de var, özellikle custom rom kuranlar kurmalı, stok romda benzer bir uygulama var.

sosyal ağ:
    twitter - en kaymak gibi çalışan sosyal ağ uygulaması bu ayrıca.
    facebook for android
    facebook messneger (bu iki facebook uygulaması beni ayar ediyor, kesinlikle güncellenmeli)
    foursquare - bazı arkadaşlarım kadar verimli kullanamıyorum ama olsun :)
    latitude - google'ın konum tabanlı servisi
    gtalk - messenger yerine bu im yapısını kullanırım ben genelde.
    ebuddy - çoklu im destekleyen bir uygulama, popülerdir. facebook messengera buradan bağlanın çok daha dinamik.

faydalı gadget:
    shazam- şarkıyı dinletiyorsunuz telefona, internete bağlanıp size şarkını adını buluyor.
    google reader - google reader ile de senkron çalışmasıyla başarılı, rss takip programı, bir tane mutlaka bulunsun.

faydalı internet uygulamaları:
    ibb cep trafik - istanbullular için. markette yok, apk'sını iett'den yükleyeceksiniz.
    iett otobüs saatleri - istanbullular için.
    çeviri (google) - bulunması iyidir.
    tureng sözlük - online sözlük. offline'larında adam gibi bişi bulamadım. kimse bedavaya bir şey yapmıyor.
    zaman, ntvmsnbc - habertürk uygulaması desteklemiyor telefonu, kıl bir durum.
    operamini - minisi daha hızlı çalışıyor.
    lyric wiki - şarkı sözü bulma, daha iyileri olabilir markette
    imdb - hızlı şekilde film bilgisi almak için, watchliste atmak ya da oylama yapmak için güzel. m.imdb.com a gerek yok artık
    youtube - olmalı telefonda.

oyunlar:
    küçük ekranda küçük oyunlar tercihimdir.
    angry birds (ilk versiyonu az kasıyor, gerisi çok)
    block puzzle - tetris parçalarıyla bir kare oluşturmaya kasıyorsunuz, baya da kastırıyor.
    chess ve chess free- satranç her zaman favorimdir, ai levellerini tek tek yenmek saplantımdır
    move it! free - klasmanındaki en eğlencelilerden
    labyrinth free - kendi labirentlerinizi oluşturma imkanınız var web sayfasından telefona özel kodunuz ile.
    reversi free - çok kıl oyun, dikkat edin.
    sudoku free - sudoku eğlencelidir, her telefonumda bir tane olmuştur.
    unblock master - move it! free tadında
    atilt 3d labyrinth - kıl bir labirent oyunu, hareketli kollar adamı yoruyor.

bunlara ek olarak yandex maps, root uninstaller, tv izle.

• quote:

quote:

kullandığım programları paylaşayım

sistem:
    quick settings - hızlı ayarlar (cynogenmod bir çok kısmını hallediyor ama olsun)
    no led - ekran kapalı iken bildirimleri gösterme
    3g watchdog - 3g veri hesabı, kota oluşturma
    adaway - uygulamalardaki reklamları kaldırma
    task manager - bildiğin task manager
    superuser - cynogen ile birlikte geliyor zaten, isteyen telefonunu root ederek stok roma da kurabilir, adı üstünde süper kullanıcı
    apps2SD - telefonda kurulu uygulamaları görme, toplu sd karta taşıma. bir kere taşıma işlemini yaptıktan sonra silebilirsiniz.
    rom nanager - adı üstünde
    spare parts -ekstra ayarlar...
    net scan - bağlı olduğunuz ağdaki cihazları gösteriyor ip ve mac adresleriyle birlikte
    data counter - bu bi widget, ekranda wifi ve 3g veri trafiğinizi ayrı satırlarda ölçerek gösteriyor.
    titanium backup - yedek alma programı.

normal program:
    adobe reader - pdf için
    converter - detaylı bir çevirici programı, kurulu olmasına gerek yok, lazım olduğunda marketten yükleyebilirsiniz.
    compass - kumpas. ama abimdeki htc desire kadar doğru çalıştığına emin değilim.
    apv pdf viewer - yine pdf okumak için
    keep safe ve media hide - medya dosyalarını gizlemek için. yoksa galeri kısmında telefondaki tüm resim ve videolar listeleniyor.
    color note - not alma programı, widget özelliği de var, özellikle custom rom kuranlar kurmalı, stok romda benzer bir uygulama var.

sosyal ağ:
    twitter - en kaymak gibi çalışan sosyal ağ uygulaması bu ayrıca.
    facebook for android
    facebook messneger (bu iki facebook uygulaması beni ayar ediyor, kesinlikle güncellenmeli)
    foursquare - bazı arkadaşlarım kadar verimli kullanamıyorum ama olsun :)
    latitude - google'ın konum tabanlı servisi
    gtalk - messenger yerine bu im yapısını kullanırım ben genelde.
    ebuddy - çoklu im destekleyen bir uygulama, popülerdir. facebook messengera buradan bağlanın çok daha dinamik.

faydalı gadget:
    shazam- şarkıyı dinletiyorsunuz telefona, internete bağlanıp size şarkını adını buluyor.
    google reader - google reader ile de senkron çalışmasıyla başarılı, rss takip programı, bir tane mutlaka bulunsun.

faydalı internet uygulamaları:
    ibb cep trafik - istanbullular için. markette yok, apk'sını iett'den yükleyeceksiniz.
    iett otobüs saatleri - istanbullular için.
    çeviri (google) - bulunması iyidir.
    tureng sözlük - online sözlük. offline'larında adam gibi bişi bulamadım. kimse bedavaya bir şey yapmıyor.
    zaman, ntvmsnbc - habertürk uygulaması desteklemiyor telefonu, kıl bir durum.
    operamini - minisi daha hızlı çalışıyor.
    lyric wiki - şarkı sözü bulma, daha iyileri olabilir markette
    imdb - hızlı şekilde film bilgisi almak için, watchliste atmak ya da oylama yapmak için güzel. m.imdb.com a gerek yok artık
    youtube - olmalı telefonda.

oyunlar:
    küçük ekranda küçük oyunlar tercihimdir.
    angry birds (ilk versiyonu az kasıyor, gerisi çok)
    block puzzle - tetris parçalarıyla bir kare oluşturmaya kasıyorsunuz, baya da kastırıyor.
    chess ve chess free- satranç her zaman favorimdir, ai levellerini tek tek yenmek saplantımdır
    move it! free - klasmanındaki en eğlencelilerden
    labyrinth free - kendi labirentlerinizi oluşturma imkanınız var web sayfasından telefona özel kodunuz ile.
    reversi free - çok kıl oyun, dikkat edin.
    sudoku free - sudoku eğlencelidir, her telefonumda bir tane olmuştur.
    unblock master - move it! free tadında
    atilt 3d labyrinth - kıl bir labirent oyunu, hareketli kollar adamı yoruyor.

bunlara ek olarak yandex maps, root uninstaller, tv izle.

Overlock için 691 iyimidir 710 çikartayimmi yoksa 652 mi dursun. Ve powersave mi seçeyim yoksa performanceyimi?

• hepsi olabileceği için birer seçenek onlar

şimdi pilin birazcık uzun gitmesi mi önemli senin için yoksa biraz daha fazla performans mı biz bilemeyiz.
    ayrıca stabil çalıştığı noktaya kadar oc yapabilirsin, sorun olmaz. stabilite sorunu farkedersen downclock edersin olur biter.
  • .Mp4 ve .flv oynatıyor mu ?
  • Mediavel Castle diye bir oyun var yuklemenizi oneririm. Kasmiyorda.
  • flash yuklemeyi basaran var mi?

• quote:

flash yuklemeyi basaran var mi?

hocam merakımdan soruyorum, bu donanımda ve bu çözünürlükteki telefonumuza flash yüklesen ne yapacaksın onunla
  • Cerceve koruma kilifini nerden bulabilirim.
  • quote:

quote:

flash yuklemeyi basaran var mi?

hocam merakımdan soruyorum, bu donanımda ve bu çözünürlükteki telefonumuza flash yüklesen ne yapacaksın onunla

haber sitelerindeki videolari izleyecegim.
  • Antivirus olarak Dr.Web gercekten cok basarili.
  • Beyler Wlan ağından bağlan seçeneğini etkinleştiriyorum fakat nete giremiyorum wlan etkin olmasına rağmen ?
  • Kablosuz aglar
    Kablosuzu ac
    Kablosuz ag ekle de.
    Boyle baglanmasi lazim hangi romu kullaniyorsun?

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.