Şimdi Ara

Vodafone 64kb Simkart Şarj Sorunu Yaşayanlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
751
Cevap
10
Favori
50.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hattın tek kademe çektiği yerde nadirde olsa full çekmesi gibi gariplikler oluyor. Tabi tek kademede şarja etkisini siz düşünün. Aveaya geçip 1 gb lık paketini denemenin zamanı geldi. Eğer şarja bi etkisi olurda 1 gb net paketi işimi görürse vodafone a elveda..
  • tek de cekse fullde cekse sarjı hemen bitiriyor vodafone hocam ben turkcelle gectim kurtuldum sorun kalmadı aveada cekme sorunu var turkcellede pahalı ama yapacak bir sey yok
  • Kart ile mi ilgili bilmiyorum fakat Haziran ayında Turkcell'den Vodafone'a geçtiğimden beri benim de şarj sürem 3G açık olduğunda telefonun şarjı Turkcell'e göre yarı yarıya daha az gidiyor..
  • Vodafone simkart ile ilgi hocam 1 hafta diger kartlarlada test ettim
  • Telefonun şarjı çok gidiyo diye oparatör değiştirenide ilk defa görüyorum.

Yakında iddaa'da tek maçtan yattım Turkcelle geçcem

sınavda zayıf aldım aveaya geçcem diyenler çıkar diye korkuyorum
  • Akıllı telefonların şarjı zaten zar zor 1 gün dayanıyor. Bir de operatörün beceriksizliği yüzünden o süre de kısalınca başka operatöre geçmek iyi bir tercih olabiliyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedelpiero

Telefonun şarjı çok gidiyo diye oparatör değiştirenide ilk defa görüyorum.

Yakında iddaa'da tek maçtan yattım Turkcelle geçcem

sınavda zayıf aldım aveaya geçcem diyenler çıkar diye korkuyorum

hocam öyle diyorsunda vodafonedeyken sabah sarja takıyordum dolunca cıkarıyordum ertisi sabaha sarjı tamamen bitmiş bu arada telefonu hiç kullanmıyordum 3 kere telpa teknik servise gönderdim ilkinde telefonun anakartını bataryasını degiştirdiler telefon geldi sarj sorunu devam ediyordu 2 kere daha gönderdim teset ettiler sorun yok dediler telefonu ilk aldıgımda sarjı iyi gidiyordu ozaman vodafone 32 kb sim kart kullanıyordum ne zamanki 64 kb vodafone simkart degişikligi yapana kadar benim hiç aklıma gelmemişti simkarttan yapacagı ama simdi anlıyorumki simkarttan turkcelle gecince sorun düzeldi vodafone müsteri hizmetlerine sorunu bildirip 128kb veya 32kb simkart istedim elimizde yok deyip kestirip attılar bende turkcelle gecmek zorunda kaldım

• quote:

Orijinalden alıntı: thedelpiero

Telefonun şarjı çok gidiyo diye oparatör değiştirenide ilk defa görüyorum.

biz çok gördük:

http://forum.donanimhaber.com/m_43582020/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_42029282/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_43221727/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_41691539/tm.htm

ve daha nicesi...

• enteresan bir durum
  • evet hocam enteresan bir durum ama gercek su ki vodafone 64 kb kartlarda ve ya sebekesinde sorun var bizzat kendim yasamış biri olarak söylüyorum sarjı sömürüyor suan turkcelldeyim sarjı en az 1 hafta gidiyor vodafone de bir gün bile gitmiyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: notebook-yk

evet hocam enteresan bir durum ama gercek su ki vodafone 64 kb kartlarda ve ya sebekesinde sorun var bizzat kendim yasamış biri olarak söylüyorum sarjı sömürüyor suan turkcelldeyim sarjı en az 1 hafta gidiyor vodafone de bir gün bile gitmiyordu

bu sadece vodafone de mi var hocam?
  • evet hocam suan turkcell kullanıyorum her hangibir sorun yok turkcellede vodafonede sorun var
  • vodafone 3g şarjı diğerlerine göre daha çabuk bitiriyor vodafone ise bu konuda cihazın bataryasında sorun olabilir görüşünü dile getiriyor.maalesef hiç bir çözüme ulaşmaz bu konu.
  • ulaşmadıgı icin bende zaten türkcelle geciş yaptım bataryamdan olmadıgını kanıtlaya bilirim telpa teknik servisi aracılıgıyla batarya test sonuclarını gönderdiler bana telefonu 3 kere telpa teknik servise göndermiştim
  • merhaba, ben nokıa e6 aldım, batarya 1500 miliamper ve bekleme süresi çpk iyi diye aldım, bn uzun şarja önem veren biriyim. Fakat ben telefonla günde20 kadar mesajlaşmayla bile şarjın 3te 1 inin bittiğinin gözlemledim. Yani ne wlan ne 3g ne başka bir extara enerji tüketici şey yapmamama rağmen şarj 3 gün gidiyordu.

Ben de energy profiller ile telfona bir türkcel hat takıp gözlem yaptım ve grafiği dikkkatle incelediğimde, grafik oldukça düzdü yani tüketim azdı, vodafonu taktım, grafikte sivri tepeler oluştu. Neticede ben buna ikna oldum, yani vodafone kesinlikle şarj katili. ÇÜNKÜ TELEFONDA TASARRUF SAYILACAK NE VARSA, AMA NE VARSA YAPMAMA RAĞMEN ŞARJ NEREDEYSE ŞIPIR ŞIPIR AKIP GİDİYOR.
  • istatistikleri şöyle özetleyeyim: Türkcell hat takılıyken tüketim, sabit 0,35 w, vodafone takılıyken yine 0,35 w ama bu ara ara 0,45 ve üstüne çıkıp çıkıp iniyor. bu iniş çıkış da birikince şarjı toplamda daha fazla bitiriyor o kesin. yoksa telefon 680 mhz ve symbian, öyle mekanizma olarak aşrı şarj katili olacak bir şey de açık değil. Demek ki katil, vodafone.
  • sonuc olarak turkcell demi cok gidiyor sarj vodafondamı
  • evet hocam katil vodafone 1gün gidiyordu sarjım telefon beni kurtar su vodafoneden dedi turkcelle gectim valla telefon havlara uctu abartısız 4-5 güngidiyor fazla kurcalayınca normalde 1 hafta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Teknisyeni -- 20 Ocak 2012; 18:35:13 >
  • Aynı problem bende de var. Daha önce Avea ve Turkcell de kullandım, Turkcell de 3,5 - 4 günde bir şarj ederdim. Avea da zayıf çekmesine rağmen 2,5 gün giderdi. Vodafone 'a bir geçtim sinyal tam gösteriyor ama istisnasız hergün şarj ediyorum. Bende de 64kb sim kart var. Windows mobile işletim sistemi kullanıyorum, 3G simgesi 1 saat beklemenin ardından hemen sonra içi boş çerçeveli bir simgeye dönüşüyor, ondan sonra da pil seviyesi inişe geçiyor.
    Turkcell ve Avea da hiç böyle olmuyordu, 3G simgesinde bir değişim görmüyordum. Vodafone 3G de bir sıkıntı olabilir. Ayrıntılı resimli mail attım durumu anlattım ama çözüm bulamadık. Eniştem de aynı telefon var, o da vodafone'a geçti bendeki aynı problem onda da var hergün şarj ediyor. Telefone pil dayandıramıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MelihTR -- 19 Ocak 2012; 21:25:50 >

• Sorun vodafone de ama email attim vodafone geri dönüs yapmadilar müsteri hiz kabul etmiyorlar bende direk turkcelle gectim kafam rahat no vodafone yes turkcell
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.