Şimdi Ara

VODAFON FİBERNET GİTTİ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
0
Favori
8.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuraya bak yaa .. ISS en az dolandırıcıyı arıyoruz. Yuhh yaniii

Adamlarda hızlar yerlerde hala burunları göklerde..

Yaşanan arıza hakkında hiç bir açıklama yapmamalarıda ne kadar bizi bir taraflarına takmadıklarını gösteriyor.

Zaten adamların dediği dedik çaldığı düdük. Bunları denetleyen felanda yok. Hoop ne yapıyorsun kardeşin diyen hiç yok.

Soracak olan adamlara güzel güzel bayram hediyeleri gitmiştir.

Yanii bu durumdan bunu çıkarıyoruz.
  • Konuyu görünce test yapayım dedim. Herhangi bir sorun yok ama upload 20den 5 e düşmüş :(

VODAFON FİBERNET GİTTİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

Konuyu görünce test yapayım dedim. Herhangi bir sorun yok ama upload 20den 5 e düşmüş :(

Gündüz bizde de sorun yok akşamdan sonra tüm istanbulda hızlar 3-5 mbit lere iniyor. Diğer şehirlerde durum ne bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• VODAFON FİBERNET GİTTİ

2 saat sonrasında editleyeceğim bu mesajı dursun burda.

1 Saat sonrasındaki edit: 2. aşamaya geçmiş bulunuyoruz ping patladı hızlar düştü. twitch de 720p yayın izlenmiyor.

VODAFON FİBERNET GİTTİ

2 saat sonrasındaki edit: 3. ve son aşamadayız 360p üzeri hiçbir yayın izlenmiyor, oyun oynamak isterseniz 130 ping ile oynayabilirsiniz.

VODAFON FİBERNET GİTTİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mânâlùx Râpérâ -- 1 Ağustos 2020; 22:52:3 >

• Evet kesinti yine başladı. Şimdi arayıp sövücem lanet olsun bu iş böyle gidecek düzeleceği yok.

VODAFON FİBERNET GİTTİ

Edit: Güleyim mi ağlıyayım mı

VODAFON FİBERNET GİTTİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekostros -- 1 Ağustos 2020; 22:38:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

Gündüz bizde de sorun yok akşamdan sonra tüm istanbulda hızlar 3-5 mbit lere iniyor. Diğer şehirlerde durum ne bilmiyorum

Alıntıları Göster
    VODAFON FİBERNET GİTTİ

Ankara icin bir problem yok galiba.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kapasite sorunu gibi duruyor. ISS değiştirme imkanınız varsa bence değiştirin. Çünkü bununla uğraşılmaz. Sinir stres başa bela. Paranız gitsin daha iyi. Sadece bir tavsiye.
  • İstanbul beylikdüzü artık bir klasik.

Gündüz saatleri kapasitenin yarısı, bir vakit ise neredeyse tamamı veriliyor, akşamdan geceye ise 4 5 mbit oluyor yada o bile olmuyor. Gece bir vakit ise muslukları açıyorlar, 85 90 görüyorum.

Akıl almaz birşey

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evet rezalet devam ediyor.

Bunları nasıl denetleyen yok ben anlamıyorum..

Bir allahın kulu hocam siz sapıyorsunuz diyemiyor.
  • Mânâlùx Râpérâ M kullanıcısına yanıt
    Bayram vakti yahu, İstanbul'da kimse kalmadı. Buna rağmen niye bu kadar etkileniyor bu hızlar?
    Tekirdağ'da benim böyle bir sorunum yok, yoğunlaştırıcı da esentepeftthisg1. Sizinki ne acaba? Hani normal bir zamanda olsa anlayacağım yine ama bayram vakti, o otoyollarda o kaçış trafiği boşa mıydı, hiç sizin bölgeden memleketine giden olmadı mı?..
  • Bakın pandeminin zirve olduğu, sokağa çıkma yasaklarının olduğu dönemde bile olmadı bu durum.

Bunun yoğunluk ile alakası yok, başka birşey var işin içinde ama söylemiyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    nasıl bakıyor o yoğunlaştırıcı olayına hocam? ne işe yaradığını dahi bilmiyorum.
  • Mânâlùx Râpérâ M kullanıcısına yanıt
    Evde değilim şuan ama Nokia GPON'un arayüzünde WAN değerleri arasında görünüyordu sanırım. Hani farklı bir şey yazıyorsa belki yoğunluk olan ya da sorunlu bir cihazdır. Ben de çok bilmiyorum tam ne olduğunu.
  • Pandemide 1.5 - 2 ay kestiler hızı. Her akşam aynı sorunu yaşadık kendi konumda sayfalar dolusu konuşmuştuk. Arıza varsa "arıza var birkaç hafta hız düşebilir, en kısa sürede halledicez" gibilerinden birşey söylemek zorundalar. Eğer yoğunluk var kapasite yetmiyorsa bu kesinlikle bir mazeret olamaz, kapasite yetmiyorsa ya yatırım yapacak yeterli hale getirecekler ya da 100 mbit yerine en fazla 5 mbit satacaklar. 100 mbit kullanan birinin hızını 5'e düşürmek nedir ? Fiyatıda düşür o zaman aylık 10 Tl vereyim günün yarısı 5 mbit ile geçiyor. Akşam 8'den sonra kilit hiçbir şey yapamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekostros -- 2 Ağustos 2020; 19:3:36 >
  • VODAFON FİBERNET GİTTİ

• tam atıyordum evet 21:30 Vodafone yine hızları düşürdü. Bu 1. kademe yarım saat sonra 2. kademeye geçicez 3-5'lere inecek bir Vodafone klasiği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekostros -- 2 Ağustos 2020; 21:35:10 >
  • ekostros kullanıcısına yanıt
    Heralde bu buyuksehirlere ozel bir durum. gece 10 ve 11 de denedim. 95mbit civari hiz. tekirdag.
  • VODAFON FİBERNET GİTTİ

ilginç bir şekilde steamde 10mbps ile download yapıyorum ama 360p yayın bile izleyemiyorum.

VODAFON FİBERNET GİTTİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mânâlùx Râpérâ -- 2 Ağustos 2020; 23:20:46 >

• Download denemedim ama hız düşürdüklerinde online oyunların hepsi sorunlu. Bazı oyunlarda server'a bile bağlanmıyor bazılarında bağlanıyor ama haritalar yüklenmiyor , karakterler donuyor ve bir süre sonra "connection timeout" oluyor.

Edit: Steam değil ama torrent download denedim ne yazik ki speedtest değeri kadar iniyor. 300 kbps

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekostros -- 2 Ağustos 2020; 23:39:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.