Şimdi Ara

Vize ücreti 80€ ama 140-160€ alıyorlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hadi vize ücretini anlarım bir şekilde ama yanında alınan 60-80€ nedir???Benim yerime o firmalar mı evrakları mı topluyor? Vize ücretlerinin bu fiyatları çıktığını görünce resmen soğudum. Zaten yapacağım tatil 400€ civarı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 80 € aracı kurumun vize ücretidir.

vize danışmanlığı veren şirketlerden bahsediyorsunuz sanırım, 140-160 € arasındaki bedele seyahat sigortası fiyatın içerisinde mi? detay lazım

hadi içinde diyelim 15-20 € arası tutar sigorta, yani 100€ olsun

vize başvurusunda konsoloslukların istediği evraklar şahsidir, sizden başka kimse erişemez.

ama konsolosluk, otel rezervasyonu ve uçak bileti ister. Göstermelik otel rezervasyonunda, ve uçak biletinde 'opsiyonlu' yani otelde ve hava yolunda rezervasyonu gözüken, ücreti ödenmemiş, ve iptal edilebilinen esnek rezervasyon yaparlar.

formu eksiksiz ve tam doldurması, evrakların, konsolosluğun istediği düzen ve nizam içerisinde dosyalaması, dilekçelerin konsolosluğun normlarına göre yazılması, randevu alması, takibi, sonucu beklemesi gibi konular hizmetin tamamını kapsar.

kısacası 40-50 € arası bir hizmet bedeli söz konusudur. Tabi bu Schengen için geçerli, diğer ülkelerin vize işlem hizmet bedelleri zorluk durumlarına göre değişir.

piyasa için normal bir durum, ücrette piyasa daki ortalama hizmet bedeli ücretidir.

bu şekilde bir danışmanlık hizmeti almayı istemezseniz, bütün işlemleri kendiniz yapıp bu şekilde tasarruf edebilirsiniz.

• Vizesiz yerlere git.Vizeye bos yere ne para veriyorsun bosver
  • Vizesiz ülkelerde git.. aracılar ekmek 🍞 yemesin..sen ye:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vize işlemlerini kendin yaparsan sadece 80 euroyu ödersin ama yok benim topladığım evrakları onlar gidip aracı firmaya versinler diye başka bir aracı firmayla anlaşırsan onlar da kendi hizmet bedellerini eklerler...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.