Şimdi Ara

vivo tab 8'' mi toshiba 8'' ips mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
2
Favori
2.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler iyi geceler arkadaşa tablet arıyoruz pek bilgili olmadığımız için sizsiz almayacağız.

Android seçenekler de var onun konusunu kendi kısmına açtım buraya da win seçenekleri açtım yani 4 büyük seçenek var.

Siz olsanız Toshiba Encore 8'' IPS mi tercih edersiniz yoksa ASUS Vivo Tab8'' mi?

Bana sanki toshiba iyi gibi geldi başta tasarım kamera 8.1 oluşuyla ama rakibi de Asus olduğu için hemen eleyemiyorum.

Özellikle kullanan deneyen arkadaşlardan yardım bekliyorum 2-3 gün içinde nihai kararı ulaştırmam gerekiyor.

İlgilenip okuduğunuz için teşekkürler....

• ikisininde kendi başlığı var oradan baksanıza yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: eofdred

ikisininde kendi başlığı var oradan baksanıza yahu

Böyle bir mesaj da olsa yazdığınız için teşekkürler. İkisinin özelliklerine, fabrika verilerine vakıfım. Son aşamaya yani kullanıcı yorumlarına geçtim. Hızlıca cevap almam gerekiyor kendim için olsa neyse arkadaşım için ve kendisi haber bekliyor. Ben de konu açıp boyle beklemeyi sevmiyorum yoksa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre_fan_club

quote:

Orijinalden alıntı: eofdred

ikisininde kendi başlığı var oradan baksanıza yahu

Böyle bir mesaj da olsa yazdığınız için teşekkürler. İkisinin özelliklerine, fabrika verilerine vakıfım. Son aşamaya yani kullanıcı yorumlarına geçtim. Hızlıca cevap almam gerekiyor kendim için olsa neyse arkadaşım için ve kendisi haber bekliyor. Ben de konu açıp boyle beklemeyi sevmiyorum yoksa

iki cihazın konuları altında da onlarca kez cevaplandı sorun hangisini alalım bumu ötekimi şeklinde okusaydın görürdün
  • eofdred E kullanıcısına yanıt
    Tamam çok özür dilerim moralini bozdum sabah sabah

• eofdred trolün hasısın. Bir kaç konuda daha gördüm bu tarz mesajlarını. Millete doğru düzgün cevap vermeyeceksen yazma saçma sapan şeyler.

emre_fan_club özür dilenecek bir şey yok arkadaşım. Gayet güzel şekilde sormuşsun sorunu, anlatmışsın derdini. Ben iki tableti de araştırdım. İkisi de W8.1. Toshiba 8 MP, Asus 5 MP kameraya sahib falat Toshibanın kamera konumu tuhaf biraz. Toshibanın vaad edilen pil ömrü daha uzun ve fiyatı daha uygun. Asusun Wacom stylus kalemi var. Diğer özellikleri is aynı sayılır. Zor bir karar ama benim oyun Toshiba dan yana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theFaLLeN

eofdred trolün hasısın. Bir kaç konuda daha gördüm bu tarz mesajlarını. Millete doğru düzgün cevap vermeyeceksen yazma saçma sapan şeyler.

emre_fan_club özür dilenecek bir şey yok arkadaşım. Gayet güzel şekilde sormuşsun sorunu, anlatmışsın derdini. Ben iki tableti de araştırdım. İkisi de W8.1. Toshiba 8 MP, Asus 5 MP kameraya sahib falat Toshibanın kamera konumu tuhaf biraz. Toshibanın vaad edilen pil ömrü daha uzun ve fiyatı daha uygun. Asusun Wacom stylus kalemi var. Diğer özellikleri is aynı sayılır. Zor bir karar ama benim oyun Toshiba dan yana.

Tablet proseforunden seçmeler. Cihazların ikisini de eline almamışsın oysa benim konu altına yazdığım yorumlara bakmış olsan görürsün toshiba ekran konusunda çok geride kasa olarak çok hantal hdmi haricinde artısı yok. Ama siz özelliklerini okuyup yorum yapın aferin

• İmkanınız varsa ikisini de görün; tablette kullanılan malzeme, ağırlık, elinize uyup uymadığı gibi özellikler önemli.
    Bir de, asıl önemlisi, W8'i 8' ekranda kolayca kullanip kullanamadığınıza bakın mümkünse.

Tablette aksesuar da önemli, Toshiba bu açıdan daha sıkıntılı olabilir.

Kolay gelsin...
  • Tabletleri ellemiş de bilmiş kişi, söyler misiniz acaba Toshiba'nın ekranını "çok geride" yapan unsur nedir? İkisi de aynı çözünürlüğe ve aynı inç başına piksel miktarına sahipken. Evet Toshiba daha ağır ama ebatları az daha ufak. Ayrıca HDMI çıkışı yadırganmayacak kadar önemli bir özellik Wacom kaleme kıyasla. Bir de Toshiba'nın pil ömrü daha uzun mah değerlerinden de anlaşılacağı üzere ki tabletlerde pil ömrü de çok önemli.

Tamam gene görmeden alınmaz ama sırf görerek de bunun ekranı, malzemesi çok geride diyemezsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theFaLLeN -- 3 Şubat 2014; 15:21:44 >
  • quote:

eofdred trolün hasısın. Bir kaç konuda daha gördüm bu tarz mesajlarını. Millete doğru düzgün cevap vermeyeceksen yazma saçma sapan şeyler.

Teşekkür ederim beni savunduğunuz ve yardımcı olduğunuz için. Söylediklerinizi dikkate alacağım yine sizin dediğiniz gibi toshiba daha güzel gibi.

• multimode M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler değerli fikirlerinizi paylaştığınız için. Dediğiniz gibi yapmak iyi olacak sağ olun.

• quote:

Tabletleri ellemiş de bilmiş kişi, söyler misiniz acaba Toshiba'nın ekranını "çok geride" yapan unsur nedir? İkisi de aynı çözünürlüğe ve aynı inç başına piksel miktarına sahipken. Evet Toshiba daha ağır ama ebatları az daha ufak. Ayrıca HDMI çıkışı yadırganmayacak kadar önemli bir özellik Wacom kaleme kıyasla. Bir de Toshiba'nın pil ömrü daha uzun mah değerlerinden de anlaşılacağı üzere ki tabletlerde pil ömrü de çok önemli.

Tamam gene görmeden alınmaz ama sırf görerek de bunun ekranı, malzemesi çok geride diyemezsiniz.

hocam toshibanın ekran parıl parıl parlıyor az bi ışık altında bir iki yıl önceki tablet ekranları gibi benim acer w510 var 10" tablet aynı fiyata aldım onun ekran bile daha iyi.
    çok geride dememin sebebi toshibanın ekranı vivotab ın ekranından çok geride olduğundan değil ama toshiba birde üstüne çok fiyat istiyor. sen şimdi hem çok para iste hem kasan daha hantal olsun hem ekranın daha kötü olsun hem kalem desteği sunma hatta kişisel olarak ekleyim hem birde o windows key i ekranın altına koy kabak gibi. bu sebepler üst üste eklenince bana göre vivotabın yanında toshiba encore çok kötü bir tablettir. hdmi çok önemli ise bu zarara değebilir ama değilse toshiba seçenek bile değil bence bi lenovo miix2 birde vivotab note 8 var piyasada

• Yine bir kaç bilgi hatanı düzeltmek istiyorum.

1. Asus, Toshiba'dan pahalı. Toshiba 1000 lira iken Asus 1100 lira.
    2. Toshiba'nın kalem desteği var. Sadece yanında kalem verilmiyor.
    3. Yanında kalem verilmeyen bir cihazda Windows tuşunu koymazsan Başlat menüsüne girmek için maymuna dönersin. Asus'ta kalem olduğu için Windows tuşunu koymamışlar, gayet doğal.
    4. İkisinde de parlak IPS panel var. İkisinin de ekranı ışık altında parlayacaktır. Asus'u bugün Vatan'da inceledim. Ekran renkleri solgun göründü bana. Samsung tabletler ve toshiba laptoplar ile karşılaştırdım. Samsung tabletler de toshiba laptoplar da daha canlı renklere sahip. En kısa zamanda Bimeks'te de Encore u inceleyeceğim.

Yalnız Asus'un tasarımına ve basınca duyarlı kalemine edecek tek bir kelime yok. Performansı da çok iyi fakat aynı donanıma sahip oldukları için Toshiba'dan da aynı performansı bekliyorum.

• quote:

Yine bir kaç bilgi hatanı düzeltmek istiyorum.

1. Asus, Toshiba'dan pahalı. Toshiba 1000 lira iken Asus 1100 lira.
    2. Toshiba'nın kalem desteği var. Sadece yanında kalem verilmiyor.
    3. Yanında kalem verilmeyen bir cihazda Windows tuşunu koymazsan Başlat menüsüne girmek için maymuna dönersin. Asus'ta kalem olduğu için Windows tuşunu koymamışlar, gayet doğal.
    4. İkisinde de parlak IPS panel var. İkisinin de ekranı ışık altında parlayacaktır. Asus'u bugün Vatan'da inceledim. Ekran renkleri solgun göründü bana. Samsung tabletler ve toshiba laptoplar ile karşılaştırdım. Samsung tabletler de toshiba laptoplar da daha canlı renklere sahip. En kısa zamanda Bimeks'te de Encore u inceleyeceğim.

Yalnız Asus'un tasarımına ve basınca duyarlı kalemine edecek tek bir kelime yok. Performansı da çok iyi fakat aynı donanıma sahip oldukları için Toshiba'dan da aynı performansı bekliyorum.

vivotab olan asusdan bahsediyorum ben. 950 lira.
    toshibanın kalem desteği YOK. sosis büyüklüğündeki o plastik şeyler kalem DEĞİL onlar sahte parmak sadece. onlarla takriben 12 punto büyüklüğünde bir yazı yazmayı dene bakayım sadece kendini rezil edersin.
    windows tuşu tüm windows tabletlerde var ancak dahiyane bir değişiklik yapıp bunu cihazın yanına alan asus ve dell işi çözmüştür. o tuş cihazın önünde ise o cihazı sen kavrayamazsın kardeşim benim başıma geldi iyi biliyorum elimdeki acer w510 u portrait modda tutamıyorum elim hep o tuşa dokunuyor.
    ips i gördün hemen aynı diyorsun oysa aynı değil iki cihazıda yan yana koy bak toshiba çok daha fazla parlıyor ışık altında. ayrıca asusun ekran biraz daha kötü kalıyor gib gelmişti bana lenovo ile karşılaştırında evet ama toshibadan çok daha iyi yinede.

performans konusunda haklısın bir iki ufak ayrıntı dışında test etsen hepsinden aynı sonuç çıkar. ama aynı işi yapmak için alınacak tabletler değil bunlar misal toshibayı sunum yapacak öğretmen alır vivotab ı not alacak öğrenci alır. toshiba tabletin bir öğrenci için derste 3 kuruşluk değeri yoktur ama vivotab note 8 candır can.

• eğer bu bir stylus ise

bu başka birşeydir

ikisini karıştırmayın
    yukarıdaki hiçbir işinizi göremez herşeyi zorlaştırır ve sizi komik duruma düşürürken alttaki ile yapamayacağınız şey yoktur.

ikisinede stylus denir ama üsttekine ben sosis derim stylus demem. üstteki için de cihazın destek sunması mümkün değildir zaten kapasitif bir şekilde parmağı taklit eder sadece. bildiğin parmak kalınlığında sosis. siz hiç tahtaya yazı yazılan tebeşir ile bloknot a not alıyor musunuz? işte o sosis ile yazı yazmak bundan bile daha abzürt bir olay.

kalem kullanacaksanız wacom destekli bir tablet alacaksınız başka seçeneği yok bunun.
    ya da türkiyeye girdiğinde synaptics...

• Üstteki resimdeki tombulu kastetmiyorum. Alttakini kastediyorum ben de. Alt resimdeki kalem her kapasitif ekranda çalışmıyor mu sonuçta?

Al sana Asus VivoTab

http://www.vatanbilgisayar.com/tabletler/asus-m80ta-dl001h-m80ta-intel-atom-z3740-133ghz-2gb-ram-32gbdisk-8-cam-win81/productdetails.aspx?I_ID=71625

Al bu da Toshiba Encore

http://www.bimeks.com.tr/urun/138869/toshiba-encore-wt8-a-102-8--tablet-pc.aspx

950 ye bulduğun yeri göster biz de bilelim arkadaşım. Zaten satın alınabilecek yerler bu tabletler için çok kısıtlı şu an.

• theFaLLeN kullanıcısına yanıt
    Hocam konuya ilginiz için tekrar teşekkür etmek isterim. Asusu hepsiburada.comda 975 lira 50tl de World puan hediyesiyle buldum. Hak ediyor değil mi fiyatını?

• quote:

Hocam konuya ilginiz için tekrar teşekkür etmek isterim. Asusu hepsiburada.comda 975 lira 50tl de World puan hediyesiyle buldum. Hak ediyor değil mi fiyatını?

50 TL hediye puan ile evet ediyor bence. 925 lira 8 inç W8.1 tablet için çok iyi bir fiyat. İçindeki Office 2013 ün fiyatını da düşünürsek.
  • quote:

Ben de hepsiburada'dan sipariş verdim. Yarın elime geçmesini bekliyorum. Eğer sipariş tutarını 1000 tl ye tamamlarsanız 100 tl world puan kazanırsınız.

Internette çeşitli incelemeleri ve forumdaki 2-3 konu başlığını okuduktan sonra tercihimi Asustan yana kullandım.

Benim için Wacom kalemin belirleyici olduğunu söyleyebilirim.
  • domandro D kullanıcısına yanıt
    Elinize ulaşsın da bize bir ufak inceleme yapın
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.