Şimdi Ara

VIVIBRIGHT F30 - Yeni P/F Canavarı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
5
Favori
10.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ürün çıkalı bir kaç ay olmuş 200 USD altı için daha iyisi var mıdır?
    https://tr.banggood.com/VIVIBRIGHT-F30-LCD-Projector-4200-Lumens-Full-HD-1920-x-1080P-Support-3D-Home-Theater-Video-Projector-p-1443148.html?cur_warehouse=CN

Ana Özellikler
    ● Birden fazla cihaz bağlantısı için çoklu arayüzler
    ● Net görüntüler için 4200 lümen parlaklık ve 15.000: 1 kontrast oranı
    ● LED lamba 50 bin saate kadar çalışır ve gözlerinize zarar vermez
    ● Ev sinema sistemi için 1.2 - 6.8m projeksiyon mesafesi
    ● Mükemmel ses efekti için dahili hoparlör
    ● Gürültü 29dB'den az, sessiz tasarım

Teknik Özellikler
    Genel

Marka: VIVIBRIGHT
    Model: F30
    Malzeme: ABS
    Ekran tipi: LCD
    NAND Flash: 1920 x 1080
    çözüm: 1080P
    Parlaklık: 4200 Lümen
    Kontrast Oranı: 15000: 1
    Rasyon at: 1.38:1
    Projeksiyon Açısı: 1,2 - 6,8 m
    Görüntü boyutu: 60 - 300 inç
    Görüntü Ölçeği: 0.67291666666667,0.16875
    arayüzey: DC,HDMI,Kulaklık / Mikrofon Jack-,SPDIF,USB
    En-Boy Oranı: 16: 9/4: 3
    Özellikler: 1080P,HD,Ev tiyatrosu
    sertifika: CE,FCC
    Ürün ayrıntısı

lamba: Led
    Lamba Ömrü: 50000hrs
    Bluetooth: unsupport
    Resim formatı: JPG, JPEG, PNG, BMP, MPO, GIF
    Video Formatları: MPG, TS, AV, MOV, MKV, DAT, MP4, VOB
    Ses Formatları: WMA, LPCM, MP3, AAC, M4a
    Güç kaynağı: 100-240
    Dahili Hoparlör: Evet
    İle uyumlu: Bilgisayar,IOS,Dizüstü,Cep telefonu,PC,Tablet bilgisayar
    Desteklenen DVB-T: yok hayır
    Desteklenen Harici Altyazı: yok hayır
    3 boyutlu: Evet
    Diğer Dekorasyon: Kırmızı ve mavi 3D desteği
    Uygulama: iş,Eğlence,Ev
    Pil Bilgisi

Uzaktan Kumanda Pil: 2 x AAA Pil ( dahil değil )
    Boyutlar ve Ağırlık

Ürün ağırlığı: 2.6800 kg
    Paket ağırlığı: 3.6000 kg
    Ürün Boyutu (L x G x Y): 29.50 x 24.50 x 9.00 cm / 11.61 x 9.65 x 3.54 inç
    Paket Boyutu (L x G x Y): 35.00 x 33.00 x 14.00 cm / 13.78 x 12.99 x 5.51 inç

• Ürünü aldınız mı? Bende almayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuaydin

Ürünü aldınız mı? Bende almayı düşünüyorum.
    Hayır hocam araştırma aşamasındayım 1-2 model arasında kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: war3z

Şöyle bir video var ben burda M18 Beğendim galiba kodlar aynı farklı markaların aynı kodlarda aynı ürünleri oluyor
    alanlar var türkiyeden 4 modeldede şikayet ses seviyesi yüksek olduğu ve netlemenin zor yapıldığıhttps://www.youtube.com/watch?v=HUYKQIbM-Xw&t=256s

m18 :https://tr.banggood.com/AUN-M18-Full-HD-Projector-5500-Lumens-1920x1080-LED-Projector-Support-AC3-Home-Theater-p-1393076.html?gmcCountry=TR¤cy=TRY&createTmp=1&utm_content=garman&utm_campaign=pla-trg-all-pc&gclid=CjwKCAjw0ZfoBRB4EiwASUMdYa-MHlt41ko0W4k9p81GtL2z0j8BCfsxph4iklULSVOwDaqxGKHTMRoCM0AQAvD_BwE&cur_warehouse=CN&p=ZB050433964671201906&custlinkid=358861
    İzlemiştim bu videoyu, M18 yapay renkler ve çok parlak gibi, T26K daha dengeli gözüküyor burada ama projeksiyonların duvardan uzaklıkları vs bilinmediği için çok kesin bir şey söylemek mümkün değil sanırım.

• Gönül ister xgimi alalım , sizin arasın da kaldığınız modeller neler son vergilerden sonra ben bangood dan bakıyorum sadece vergiler dahil başka gönderen yok aliexpress de fahiş bir vergi gelebilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • M18 sahibi olarak ses 55 d civarı ve harici disk sen filmler niye ise 1-2 dakika oynatıp eksik dosya hatası veriyor.
    Cihazı düz bir yerde dengelerseniz netlikde sıkıntı yok Keystone ile düzleştirme yaparsanız alt yada üst tarafta netlik farklı oluyor film seyrederken sıkıntı olmuyor ama internette adres satırı net iken saatin olduğu alt satırda hafif fluluk oluyor.
    Görüntüye diyecek bir şey yok gerçekten f/ p ürünü keyif ile kullaniyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: batuhan57

M18 sahibi olarak ses 55 d civarı ve harici disk sen filmler niye ise 1-2 dakika oynatıp eksik dosya hatası veriyor.
    Cihazı düz bir yerde dengelerseniz netlikde sıkıntı yok Keystone ile düzleştirme yaparsanız alt yada üst tarafta netlik farklı oluyor film seyrederken sıkıntı olmuyor ama internette adres satırı net iken saatin olduğu alt satırda hafif fluluk oluyor.
    Görüntüye diyecek bir şey yok gerçekten f/ p ürünü keyif ile kullaniyorum
    Güle güle kullanın hocam nereden almıştınız acaba vergi çıktımı

• war3z kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Bangoog üzerinden vergi kargo +sigorta dahil 1070 TL aldım yaklaşık 2 ay oluyor alalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhan57 -- 24 Haziran 2019; 22:10:37 >
  • çok iyi fiyata almışsınız şuan 1332
    güzel bir inceleme çekilirdi ona ama tr den pek ilgi olmayabilir
  • war3z kullanıcısına yanıt
    Pek beceremem o işleri.
    Dediğiniz gibi pek talep yok.
    Hafta sonu foto eklerin görüntüyü merak ediyorsaniz

• son bir haftadır baya araştırdıktan sonra az önce banggood dan vergiler dahil 1.065,98TL olarak siparişi geçtim, kronik arıza v.s. yoksa evde kullanım için bu fiyata native 1080p projektör nimettir.
  • EaglePaw_ kullanıcısına yanıt
    Geldiğinde yorumlarınızı yazarsanız sevinirim. Ben de şu araları FullHD Led projeksiyon arayışındayım ve ibreler LGPF1500G'yi gösteriyor ama halâ daha karar vermiş değilim.
  • sasuta kullanıcısına yanıt
    F30'u bir hafta kadar önce bende satın aldım. Lg oldukça iyi 3500 tl seviyelerine ara ara iniyor vatanda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furi -- 4 Temmuz 2019; 18:11:22 >
  • furi kullanıcısına yanıt
    Malesef LG uzun bir süredir 4500 bandında seyrediyor. F30'un incelemelerine youtubedan biraz göz gezdirdim sanki kontrast ve parlaklık sorunu var gibi geldi. Syahlar çok memnun edici değil gibi. Tabi bunda değişkenler oldukça fazla çekilen kamera, izlediğim monitör vs...

F30 sizin elinize ulaştı mı, yorumlarınız nasıl?
    Açıkçası beklentim çok yüksek değil, tercih sebebim çocuklar için evde ufak çaplı bir sinema ortamı yaratmak, bu fiyat aralığında araştırdığım kadarıyla sunduğu özellikleri ve görüntü kalitesi bence iyi, kaldı ki sadece projektör seçimi tek başına kaliteli izleme keyfi için yeterli değil malesef zira yansıttığınız yer eğer perde ise sadece mat olması bile yeterli değil, karanlıkta oda duvarlarının açık renk olması projektörden çıkan ışığı yansıtarak siyahları ve renk dengesini bozabiliyor. Şahsen 3 bin ve üzeri bütçem olsaydı lg v.s. değil bu alanda daha başarılı olan optoma modellerine yönelirdim, renk üretimi, doygunluğu ve netlik mükemmel, bence lg haricinde optomayı alternatifler arasına alın..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • EaglePaw_ kullanıcısına yanıt
    Evet fiyatı çok cazip gerçekten. Projektör almadan önce sizin yorumlarınızı da bekleyebilirim aceleci davranmayı pek sevmem. Optomayı hiç düşünmemiştim açıkçası. PF1500G'ye alternatif olarak önerebileceğiniz bir modeli var mı?
    1- projektörü yaklaşık 3,5 metre uzaklığa koyacak mesafe aralığınız var mı?
    2- 100" görüntü alabileceğiniz beyaz renge boyanmış (tercihen lületaşı beyazı) önünde, yakınında eşyalar olmayan, açıklık bir duvarınız var mı?
    3- kaliteli bir soundbar ya da ses sisteminiz var mı?
    4- çoğunluğu 1080p FHD video özellikli film/dizi arşiviniz var mı?

bütün cevaplar evetse, PF1500G'ye alternatif yok.
  • katrancalı K kullanıcısına yanıt
    2. şık haricinde bütün şıklara rahatlıkla evet diyebilirim. 2. şık için de 240x200cm'lik motorlu perde almayı planlıyorum.
  • Selamlar arkadaşlar ayın 27'sinde siparişimi vermiştim. Ürün elime dün ulaştı (13 Günde). Her şey dahil 1110TL 6 taksite almış oldum.
    Daha önce HD çözünürlüğe sahip 2 farklı cihaz kullanmıştım. Dolayısıyla kıyaslamalarım bu ürünlerle olacak.

Netlik: Ürün %100 net (keskin) olmuyor. Net olmayan kısımlarda çok tatlı flu denilebilecek rahatsız edici olmayan (film-dizi-web gezintisi için) ufak parçalar var. Bir çok normal
    kullanıcı bir rahatsızlık hissetmeyecektir. Genel görüntüsü oldukça güzel.

Renk: Pürüzlü açık sarı renkte bir duvarım var. İlk denemelerimde turuncu-kırmızı gibi renkleri beğenmedim. Ancak bir dakikalık ufak bir renk ayarı sonrası her şey kıvamına geldi
    denilebilir. Renkler konusunda üzücü bir nokta yok (güzel bir perde ile hiçbir sorun olmayabilir). Full yeşil bir sahada görüntüyü batırmıyor. Gayet güzel maç izlenir.

Işık gücü: Gece oda ışığında veya perdeler kapalı güneşsiz bulutlu bir günde izleme sağlayabiliyor ama en ideali gece karanlığı ve ışıksız bir ortam. Yaklaşık 7-8 saatin sonunda gözlerimi
    ağrıtmaya başladı. Rahatsız edici bir şiddeti yok, ışık gücü iyi diyebilirim.

Ses: Cihazın kendi sesi beklentilerimin üzerinde çıktı. Yüksek sesi olmasına rağmen %100'de bozulma ve boğulma yapıyor. %70-75 kıvamında kullanılabilir. Yinede harici bir ses ürünü ile kullanılmasını tavsiye ederim. Ürün çift fana sahip güzel bir soğutması var. Fan sesi tek bir kaynaktan çıkmadığı için ses biraz dağılıyor ama yinede normalden yüksek.

Tasarım: Ürün beklediğimden çok ağır geldi (önceki cihazım oldukça küçük ve hafifti tahminen ondan öyle geliyor). Malzeme kalitesi orta denilebilir. İşçilik güzel görünüyor ama lensin içindeki katmanlardan biri temizlenmeden gönderilmiş ve bölgesel olarak bir kısmı kirli. Kasanın içini açıp temizlemek gerekiyor. Görüntüye ciddi bir zararı olmasa da sıfır olarak alınmış bir cihazda kötü izlenim bırakıyor. Kasanın içini açıp temizleme işlemlerini yaparım ama bir çok günlük kullanıcı bununla uğraşmak istemeyecektir. Ek olarak güç kablosu biraz daha uzun olsaymış güzel olurdu.

Yazılım: Ben TVbox ile kullanıyorum dolayısıyla yazılım kısmıyla ilgili bir problemim yok. Ürün basic versiyon, yazılım basit sade ve iş görür. Kutu üstünde Türkçe dil desteği olduğu yazmasına rağmen menüde bu destek bulunmuyor. Ürün üzerinde gelen sabit bir video bulunuyor, bu video aracılığıyla renk ve tonlama ayarlarını yapıyoruz. Yani tvbox üzerinde bir video aracılığıyla renk düzenlemesine izin vermiyor cihaz. Tvboxtan çıkıp kendi arayüzüne dönerek ayarları açabiliyorsunuz. Biraz sinir bozucu, düzeltilebilir.

Sonuç: Kesin bir dille ürün f/p kıvamında. 4K kaliteli videolarda ayrıca keyif veriyor. Alıp uzun süre keyifle kullanılabilir. Aldığıma pişman etmedi. Bu fiyat bandında M18, L6... gibi rakipleri de bulunuyor. Onlar arasında bu ürüne karar kıldım, şimdilik pişman değilim Benim atladığım konuları lütfen sorun. İyi forumlar

Dün öylesine birkaç fotoğraf çektim. Daha detaylı fotoğraf ve video eklerim ilerleyen günlerde. Resimler görüntü kalitesini kesinlikle yansıtmıyor bilginize :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furi -- 11 Temmuz 2019; 15:10:24 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.