Şimdi Ara

Vitesli Motorla Başlamak(Chopper / Cruiser )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
2
Favori
1.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Motora başlamayı düşünüyorum çok fazla video izledim kullanıcı yorumlarını okudum ama pratikte sıfırım . Öncelikle ehliyet alıcam B ehliyetim var şuanda . Daha sonra alacağım motora göre kask ve mont almayı düşünüyorum . Ama ne alacağım konusunda kararsızım hiç motora binmediğim için çevremdekiler scooter ile başla yolu öğren sonra vitesli al diyen de var , vitesli kullanacaksın ilerde uğraşma direk vitesli al öğrenirsin diyo . Benim de düşüncem vitesli ile başlayıp öğrenmek devam etmek . Kuba Superlight 200 düşünüyorum chopper olarak , cbr 125 , mondial mh drift 125 vs düşünüyorum vede . Çalışıyorum ve okuyorum bütçem her ay artıyor yani ama sabırsızım . Superlight derseniz sabreder biriktirir alırım , cbr derseniz 1 2 aya alırım . Ne yapmamı önerirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cbr alırsan acemi olduğun için düşüp kalkarsın hayliyle ve parçalarıda pahalı
    Tarzın chopper mı supersport mu

• quote:

Orijinalden alıntı: bursagsli

Cbr alırsan acemi olduğun için düşüp kalkarsın hayliyle ve parçalarıda pahalı

Chopper beni daha çok kendine çekiyor , 20 yaşındayım supersport da görünce içim gidiyo ama Superlight 2 senedir çok araştırdığım hep düşündüğüm motor

• Ben de bu konuyu merak ediyordum. Herkes önce scooter diyor. scooter ilk başta denge ve refleks için gerekli gibi. Ancak bunlar vitesli motorlarda da sağlanamaz mı?

• sserdar93 kullanıcısına yanıt
    Vitesli motorla da pekala başlanır ama tarz olarak süpersport da olmaz cruiser da olmaz. başlangıç motoru commuter veya scooterdır. cruiser chopper bunlar öğrenmek için pratik değiller hakimiyet zor. ilk zamanlarda tüm dikkatinizi yola ve trafiğe vermelisiniz motor hakimiyeti ile uğraşırsanız dikkatiniz dağılır kaza riski daha büyük. vitesli kullanmak o kadar da kolay değil sol el debriyaj sağ ayak fren, sol ayak vites bir sürü teferruat var. dur kalk vites yükselt arkandan taciz yandan sıkıştırma önüne atlayan yayalar aynaya bakmadan kapı açan dallamalar bir sürü tehlike var.
  • Pompeii Müftüsü kullanıcısına yanıt
    Alacaksan kesinlikle sıfır al çinli alma derler al kardeşim ama sıfır olsun motorun bakımını eksik etmezsen o da seni yolda bırakmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Vitesli motorla da pekala başlanır ama tarz olarak süpersport da olmaz cruiser da olmaz. başlangıç motoru commuter veya scooterdır. cruiser chopper bunlar öğrenmek için pratik değiller hakimiyet zor. ilk zamanlarda tüm dikkatinizi yola ve trafiğe vermelisiniz motor hakimiyeti ile uğraşırsanız dikkatiniz dağılır kaza riski daha büyük. vitesli kullanmak o kadar da kolay değil sol el debriyaj sağ ayak fren, sol ayak vites bir sürü teferruat var. dur kalk vites yükselt arkandan taciz yandan sıkıştırma önüne atlayan yayalar aynaya bakmadan kapı açan dallamalar bir sürü tehlike var.

Elbette haklısın dediklerinde hocam. Bir de şu var. Scooter alıp en az 10 15bin km yapıp vitesliye geç dediler bana. Düşünüyorum,ben sadece haftasonları keyif için motorsiklet alsam,o zaman vitesliye geçmem bile en az 5-6 yıl alacak. Tamam işin güvenliği için şart bunlar. Ama bunun başka bir yolu da yok mudur offf :(

• bende ilk defa başlıcam zerre kadar bilmiyorum sürmeyi, başlangıç için superlight 200 uygun.

önceden eğitim tavsiye ederim. bende 12 saatlik sürüş eğitimine katılacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bursagsli

Cbr alırsan acemi olduğun için düşüp kalkarsın hayliyle ve parçalarıda pahalı

honda parçaları pahalı mı? en ucuz parçalar hondada?
  • CBR 125 R başlangıç için gayet uygun bir tercihtir. Kullanımı kolay ve parçaları ucuzdur. Ama cruiser alacaksan sana çin malı önermem çok titreme oluyor onlarda eğer alacaksan da araştır ve V motor olanından al az da olsa titrer ama koy yoğurdu ayran olsun dedirtmez. Genel tavsiyem CBR 125 R'dır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Senceroo kullanıcısına yanıt
    Pahalı

• Kardeşim bu adamı dinle zararlı çıkmazsın

https://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.