Şimdi Ara

vitesi 5'ten 3'e atıp arabayı şahlandırmak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
4.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • TuVNeRa kullanıcısına yanıt
    forumda daha 40 mesajım falan var ama o kısa sürede bile namınızı duydum hocam çözeceğiz seni yakında
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Benim Subaru 5 den 3 e atınca duruyor

geri geri gitmedigine dua et.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben yapmadım o vites topuzunu bunun bir konusu vardı ordan aldım onu. Bir club hattahttp://forum.donanimhaber.com/m_46861775/tm.htm bu da linki
  • Bir sey olmaz ama dogru yaparsaniz. Araba one yigiliyor dediginize gore yanlis yapiyorsunuz. Rev match yaparak 3 e alirsaniz hem vites daha rahat gecer hem one yigilma olmaz hem de daha cabuk hizlanirsiniz. Ayrica bu sekilde arabaya da zarar vermezsiniz.

• tugberk23 T kullanıcısına yanıt
    Rev match nedir hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: espv

Rev match nedir hocam?

Mesela siz 2500 devirde 5. Viteste gidiyorsunuz. 3. Vitese gecince atiyorum 4000 devire gelecek araba. Vites degistirirken ayagi gazdan tamamen cekmiyorsunuz ve debriyaja basinca devir yukseliyor ve tam 4000 devirdeyken vitesi gecirip ayagi debriyajdan cekerseniz hem cok hizli sekilde vites degistirirsiniz hem de araba hic sallanmaz. Kisaca gececeginiz vitesteki deviri tutturma isi. Youtube da videolar izleyip daha net gorebilirsiniz.

hocam tam tersi yığılmıyor dedim aslında hızlı okudunuz muhtemelen sizin tanıma göre doğru yapıyorum,teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

yanlız çat diye 4 de atmıyosan olmaz o işin zevki çat diye 4e atmakta hatta konusu bile var

buda vites topuzu
     vitesi 5'ten 3'e atıp arabayı şahlandırmak

anladım.cevap için teşekkürler
  • Civic ies ler icin siradan bir hamle, 3. Vites 150 155 civari kesiciye girdigi icin kafaya gore 5 den 3 alabilirsiniz... hatta 5 ile 70 80 civari giderken 2 bile alabilirsiniz. O kadar uzun oranli vitesleri var ki 190 civari 4 den 5 e cektiginizde araba yavasliyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Gerçekten çok güçsüz arabalarla küçük zevklerin peşindeyiz, bende 1.6 corollayla benzer zevklerin peşinde koşuyorum, ama 4.6 motordan aşağı inmeyen bir amerikan bu motorlu araçları alışveriş arabası yapmaz.

Bunu yazmaya girmiştim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • onunda hoşuna gidiyordur bence
  • Hiç bir şey olmaz, duruma göre 6 dan 3 e bile atabilirsiniz. Zaten hemen her otm şanzıman roketleme yaptığınızda duruma göre 1 veya 2 vites birden küçültür.
  • quote:

yanlız çat diye 4 de atmıyosan olmaz o işin zevki çat diye 4e atmakta hatta konusu bile var

buda vites topuzu

• quote:

buda vites topuzu

Süpermiş

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.