Şimdi Ara

Vites topuzu soyulmuş Octavia - Almalı mıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
1.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Skoda Octavia "otomatik vites" almayı düşünüyorum. 

3-4 yaşında araçların vites topuzu derisi aşınmış.

Otomatik vites araç bu, sürekli dokunulan, hareket ettirilen bir manuel vitesli değil. Bu kadar sürede aşınması düşündürüyor insanı.

O şekilde görünce araç çok mu kullanılmış, kmsi mi düşürüldü acaba diyorum.

Sizce bu durumda ne yapmalıyım? Almalı mıyım o aracı?

Şimdiden teşekkür ederim.

• Şüpheli yaklaşık ince eleyip sık dokuyup hareket edin, bazısı elini eski alışkanlık olarak vitesten çekmiyor veya vitesi manuel modunda kullanmayı seviyor, yüzük çizebiliyor veya bazılarının elleri çok terliyor o da olabilir, ilk sahibinden servis bakımlı bulmaya çalışın.

• elleri terleyen ve elini viteste tutmayı alışkanlık haline getirmiş biri kullanmıştır. başka araç bakın, yok mu başka octavia?

• 2016 octaviam vardı, kronik sorun, diğer kriterleri inceleyerek karar verin.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • O topuz kaç lira ki satarken yenilemeye / değiştirmeye üşenmiş, kimbilir kilometresi bakımları ne alemdedir...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • djinn_inc D kullanıcısına yanıt

Sahibinden düşük km bulamıyorum hocam, varsa da acayip şişiriyor fiyatı.

• mahmut_emmi kullanıcısına yanıt

Düşük kmli bulamıyorum hocam. Renault Megane gibi al satı çok değil.

Genelde kazalı(kaput değişmiş vb), ağır hasarlı oluyorlar.

Temiz olanı da aşırı pahalı satıyorlar.

• elliyedi E kullanıcısına yanıt

Otomatik vites miydi aracınız?

Sizin vites topuzu nasıl aşındı ?

Manuel vites gibi dokunulmuyor çünkü

• musti35 kullanıcısına yanıt

Fiyat kelepirse ekstra dikkat edin. Üretim hatasi degilse hemen yıpranma olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracın hor kullanıldığına veyahut o bölgede kullanılan plastiğin kalitesizliğine delalet olur. Diğer bölgelerde kapı kollarında vs soyulmalar yok ise iyi niyetli düşünülebilir. Nitekim parmakta yüzük varsa hem direksiyon hem de vites topuzuna teması yıpratıcı olabilir. Ancak 3 yaşında araç için bu tür yıpranmalar ciddi göstergelerdir. Cevaplarda yazdığı gibi iyi incelemek ve inceletmek lazım. Dikkatli olamalı.

• 2015 DSG Octaviam da mevcuttu. Bazıları garantiden değiştirebilmişti. Ama benim değişim onaylanmadı.

Nedeni ise yüzük kullanmışım ondanmış. Hayatımda yüzük kullanmadım. Evlilikte bile yüzüğü çıkartıp kenara koydum.

Pek fazlada vitesle oynayan birisi de değilim.

Ama vites topuzu malesef soyuluyordu.

• oky33 kullanıcısına yanıt

Kronik sorunsa takmayayım diyorum.

Ama diğer arkadaşlarımızın yorumlarına göre uzak durmak lazım diye düşünüyorum.

Arada kaldım.

• Dizel jetta üretimden kalkınca doğuşla anlaşmalı filolar octaviaya hücum etti.

Yapmanız gereken şey servis geçmişi, kaç el değiştirmiş vs onlara bakmanız. O fiyatlara octavia almak da ayrı sıkıntı. Octavia sıfır ikinci el farketmeksizin parasının aracı değil.

Siz bilirsiniz tabi. Benim topuz üstünde ki DSG yazısının kenarında ki nikelajları soyulmuştu.(Derisinde problem görmemiştim) Garantiden değiştirmeyi kabul etmemişlerdi.

Diğer arkadaşların dediği gibi servis bakımlı, temiz, fazla el değiştirmemiş araçlara bakmak lazım.

Ayrıca çok güzel araçtır Octavia. Sadece bagajı bile aile için , birçok rakibini elemeye yeter.

• oky33 kullanıcısına yanıt

Bugün 44000 km bir Superb geldi işyerime .

2021 modelmiş.

Vites topuzunda aşınma vardı. Sordum neden böyle diye; 3 arabamız var dedi şirket çalışanı.

Hepsi aynıymış.

KM ile alakalı değil sanırım bu durum

otomatikti. 2016 model sıfır almıştım. 80bin km civarında soyulmaya başladı.

• commandx C kullanıcısına yanıt

Octavia gayet güzel aractir. Hatta yeni kasa bir üst segmente kafa tutar.

• Yeni kasasını test etmedim. İzlediğim kadarıyla fena araba değil. Geniş aile arabası, öyle d segmente kafa tutacak yanı yok. D segment oturaklılığı, konforu yok. O donanım eksiğine rağmen 1.125bin edecek hiç bir şeyi yok.

Vites topuzunun yıpranmasından yola çıkıp arabayı iki dakikada km düşürülmüş takla atmış pert ilan ederler.

Bu foruma kalırsa araba alamazsınız  

• Aracın diğer kısımlarına da bakmak gerek. Direksiyon, kapı kolları, klima-teyp vb. tuşlar, koltuk döşemeleri vs. aklınıza ne gelirse. Kötü malzeme kullanıldığı için sadece bir yer aşındıysa kalite problemidir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.