Şimdi Ara

[SINAVI GEÇTİM] Vites hangi durumlarda ne zaman küçültülür?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
2.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet beyler, bu gün sınava girip başarıyla tamamladım. Komisyon üyeleri gaymahlı ekmek gadayyıfı gibiydi

Bi ara arabayı stop ettim ama bir daha yapmamak şartıyla yola devam ettik ve sınavı tamamladım... Bu gün çok mutluyum, destek ve yardımcı olmaya çalışan herkeze içtenlikle teşekkür ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9B02FED77 -- 20 Ekim 2019; 0:31:54 >

• Dayak yiyeceğini anladığında.
  • trafik durumuna göre örneğin çok yavaşladı trafik 4 den 3 e çekersin yada araba çekmemeye başladı yokuşta falan, örneğin 3 de ise 2 ye çekersin, zamanla alışacaksın zor değil.
  • Fulton F kullanıcısına yanıt
  • serseri006 kullanıcısına yanıt
    saolun hocam kavşağa girerken biraz hız kesilip yavaşlanıyor çıkarkende hızlı çıkılıyor, o yüzden kavşağa girmeden önce 3 ten 2 ye almam doğrumu?
  • daha onu bilmiyorsan sınavdan kal bir zahmet,hatta inşallah kalırsın da trafikte senin gibi acemiler dolaşmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9B02FED77

saolun hocam kavşağa girerken biraz hız kesilip yavaşlanıyor çıkarkende hızlı çıkılıyor, o yüzden kavşağa girmeden önce 3 ten 2 ye almam doğrumu?
    Rally yapmıyorsan doğru. 3'le mi döneceksin veya etrafına bakacaksın? Sınavda kavşağa 2yle bile yaklaşmamanı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zibidi Gonzales

daha onu bilmiyorsan sınavdan kal bir zahmet,hatta inşallah kalırsın da trafikte senin gibi acemiler dolaşmaz
    daha 5 gün olmuş,sora sora pratik yapa yapa öğrenilen bir şey zaten.galiba siz usta şoför olarak direksiyon başına oturdunuz.
    lütfen heves kırmayın
  • zibidi gonzales kullanıcısına yanıt
    5 gun diyor normaldir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zibidi gonzales kullanıcısına yanıt
    bilmiyorum değil, kavşaktan düz gidecekken bile vitesi 2 ye alıyordum hoca gerek yok demişti emin olmak için hangi durumlarda alınır diye konuyu açtım
  • HALO kullanıcısına yanıt
    saolun hocam arkadaş biraz tepkili çıkış yapınca şaşırdım hayatımda beşinci kez araç kullanıyorum içimi rahatlattınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9B02FED77 -- 15 Eylül 2019; 3:24:35 >
  • Motor denklemi : guc(motor devri)= teker donme hizi(arac hizi)*tork
    Yuksek viteslerin torku daha dusuktur.
    Dusuk hizda motor devrinin dusmemesi icin torku yukseltmek gerekir o zaman hiz dusuruyorsan vites kucultursun.
    Yokus yukari arabayi tasiyabilmek icin yuksek tork gerekir bunun icin de vites dusurulur.
    Bir de sollama yaparken acil hizlanman gerekiyorsa vites dusurebilirsin(yuksek tork= yuksek ivme).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hynx -- 15 Eylül 2019; 4:9:18 >
  • Şuan ki araçlarda göstergede yazıyor (i 20 ile girdim yazıyordu). Kasise gelirken ışığa yaklaşınca yaya geçidinde ve sınavda 50yi geçme de yani 1-2. Vites arasında gidip gel

• Devir = hız
    Vites küçült / vites büyüt
    Galiba basit anlatım be denklemi böylede olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Baktın öndeki araba yavaşlıyor hızın düşecek çek 4 ten 3 e baktın yokuş yukarı çıkacaksın çek 5 ten 4 e baktın kırmızı ışık var arabayı boşa al aksın debriyajla uğraşma

• Hiz düştükçe vites düşürürsün. Zaten arabanın gidisatindan bir süre sonra kaça düşürmen gerekeceğini anlayacaksın.

Mesala arabayı durdurmadan keskin bir dönüş yapıcaksin 2ye alarak dondurebilirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Motorun sesini dinleyip vites büyült yada küçült mesela boğuldu araba hemen düşür

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • aracın devri düştüğünde düşürürsün ki araba yürüyebilsin atıyorum 3 vitesteyken hızın 30 kmye düşerse devir rölantiye yaklaşırsa gaza basman arabayı hızlandırmaz vitesi 2ye alıp gaza basman lazım
  • Konuda yazılanlara ek olarak yokuş inerken de vites küçültülebilir. Gaza basmadığın sürece motor belli bir devri geçmeyeceğinden sabit hızla inersin. Uzun süre durmadan frene bastığın zaman ısınma sebebiyle fren gücü zayıflar hatta hiç tutmama bile olabilir(aracına göre).
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.