Şimdi Ara

Visual Studio platformu Mac’e geliyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Yazdığın uygulamanın framework ü önemli. Eğer Net Core ile yazarsan hem macOs hem de windows hatta linux üzerinde çalıştırabilirsin. SQL Server in ya linux tabanlı ya da windows tabanlı bir sunucuda olmalı. MacOs için Sql Server yok.

Eğer yazdığın uygulama .Net Framework ü üzerinde ise bu sefer MacOs ce Linuxta çalışmaz çünkü .Net o platformlarda yok.

Bir diğer seçenek ise Mono Framework kullanmak. Bir nevi .Net Framework un editlenmiş hali. Onu kullanırsan da MacOs ve Linux üzerine o paketleri yükleyip kullanabilirsin.

Server için söylediklerim 3 yol içinde geçerli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: L[A]hor

Yazdığın uygulamanın framework ü önemli. Eğer Net Core ile yazarsan hem macOs hem de windows hatta linux üzerinde çalıştırabilirsin. SQL Server in ya linux tabanlı ya da windows tabanlı bir sunucuda olmalı. MacOs için Sql Server yok.

Eğer yazdığın uygulama .Net Framework ü üzerinde ise bu sefer MacOs ce Linuxta çalışmaz çünkü .Net o platformlarda yok.

Bir diğer seçenek ise Mono Framework kullanmak. Bir nevi .Net Framework un editlenmiş hali. Onu kullanırsan da MacOs ve Linux üzerine o paketleri yükleyip kullanabilirsin.

Server için söylediklerim 3 yol içinde geçerli.

Teşekkürler yanıt için. Maalesef yazılım .net framework üzerinde:(

Bilgi işime yarayacak, kolay gelsin.

• Roark kullanıcısına yanıt
    Ben bir iki gündür kurcalıyorum core u tavsiye ederim. Ayrıca rica ederim. Eğer kendimi geliştirirsem ve kullandığım mimariyi implement edebilirsem ona geçmeyi düşünüyorum. Bağımsız olmaskndan dolayı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.