Şimdi Ara

Visual Studio Debug Hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • New project c# console application diyorum hic kod yazmiyorum f5 e basiyorum hata veriyor build ettikten sonra calisiyor anca ve mesela olusturdum diyelimki build ettim calistirdim daha sonra kodlari degistirdigimde eski yazdigim kodlar calisiyor hala guncellemek icin ise tekrar build etmem gerekiyo sorunum bu compiler buyuk ihtimal duzgun calismiyo nasil cozerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufay1 -- 5 Kasım 2017; 14:40:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Nasıl yani? Tabi ki her güncelleme yaptığında tekrar build edilmesi gerek?
  • gdb G kullanıcısına yanıt
    hocam siz anlamamışsınız ben şimdi new project dedim açtım uygulamayı hiç kod yazmadan debug a bastığımda hata veriyor build etmem gerekiyor. Ettim diyelim Console.Write("Merhaba"); yazdım main bloğunun içine sonra debug butonuna bastım program ekranda Merhaba yazısını göstermeyecektir çünkü build etmedim. Tekrar build ettim varsayalım çalıştırdım ekranda Merhaba yazacaktır ondan sonra ben merhaba yerine çift tırnak arasına nasılsınız yazdım diyelim f5 e bastığımda hala Merhaba gözüküyor çünkü compiler düzgün çalışmıyor sanırsam ve ben bunu düzeltmeye çalışıyorum
  • yusufay1 kullanıcısına yanıt
    F5 tuşu ne yapıyor ki?

F5 sadece debug yapmaya çalışıyorsa normal eski kodu çalıştırması. Her zaman önce build sonra run(debug) yapman gerek.
  • gdb G kullanıcısına yanıt
    tamam işte benim de sorunum bu. Normalde yazdığın kodu çalıştırması lazım benim ise bu işlemi yapabilmem için önce build sonra debug yapmam lazım çok can sıkıcı bişey
  • Normalde öyle bir şey yok. Scripting dili değil bu. Her kodun önce derlenmesi gerekiyor. Derleme yapmadan çalıştırabildiğin dillere interpreted deniyor.

Python, PHP, Javascript gibi dillerde derleme yok. Makineye bir interpreter (yorumlayıcı) kuruluyor. Daha sonra programını (aslında script) satır satır okuyup çalıştırıyor.

Java ve C#, derlenirken önce başka aracı bir dile çevriliyor. Daha sonra bu ara dil ya yorumlama (interpretation) ya da anlık makine koduna derleme (JIT Compilation) yöntemiyle çalıştırılıyor. Yani çalıştırılmadan önce daima "build" edilmesi gerek.

C, C++, BASIC, Go, Lisp, Ada, Pascal gibi diller de derlendiği anda makine koduna çevriliyor. Bu dillerin sadece derleyiciye ihtiyacı var, başka hiçbir aracı program gerektirmiyor. Tek yorumlayıcı, işlemci oluyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.