Şimdi Ara

vista ultimate 32bit ve 6gb ram

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba bugün vista ultimate 32 bit kurdum bende 6gb ddr3 ram var. bilgisayarıma sağ tık yapıp özelliklere girdiğimde ram 6gb olarak gözüküyor ancak görev yöneticisinden performansa kısmına girdiğimde toplam bellek 3325 olarak gözüküyor. şu anda acaba ramlerim 6gb olarak mı kullanılıyor yoksa 3 gb mı. vista 64bit'e geçmem mi gerekecek? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Ramlerinizin sadece 3 gb'ini kullanabilirsiniz. Tamamını kullanabilmeniz için 64-bit işletim sistemi kurmanız gerekiyor. Windows 7 isletim sistemini öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 14 Eylül 2009; 19:53:59 >
  • windows 7 konusunda henüz tam sürüm çıkmadığı için uyumluluk sorunları olduğunu duymuştum. oyunlarda filan performansı nasıldır? uyumluluk konusunda sorun çıkarıyormu
  • Tam sürümü resmi olarak çıkmasada nette var. Ufak bi araştırmadan sonra bulabilirsiniz. Şuan ben kullanıyorum çok memnunum hiç bir sorun çıkarmıyor.

Oyun performansı gayet iyi uyumluluk sorunuda yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 14 Eylül 2009; 20:17:32 >
  • 32 bit Vistada 3.5 Gb. RAM in üzerini görmek için, Service Pack 2 Türkçeyi yüklemen lazım.
    Service Pack 2 Türkçe ile 32 bit Vista 3.5 Gb. ramın üzerini görür.
    Bulamazsan bana pm at.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi messire -- 15 Eylül 2009; 3:30:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: messire

32 bit Vistada 3.5 Gb. RAM in üzerini görmek için, Service Pack 2 Türkçeyi yüklemen lazım.
    Service Pack 2 Türkçe ile 32 bit Vista 3.5 Gb. ramın üzerini görür.
    Bulamazsan bana pm at.

Orada 4 Gb görürsünüz ama, 32 bit sistemde yine 3-3,5 Gb arası (anakarta göre) kullanır.
  • quote:

Alıntı: tan
    Orada 4 Gb görürsünüz ama, 32 bit sistemde yine 3-3,5 Gb arası (anakarta göre) kullanır.

Arkadaşım olurmu hiç öyle şey. Koskoca Microsoft o zaman yalanmı söylüyor.
    SP1 yüklü 32 bit Vistaya bakarsanız, 3.5 Gb. RAM gösterir. Ama SP2 yüklü 32 bit Vista
    ne kadar ram varsa (ana kartın max. limitine göre) onu gösterir.
    Ama görülen değer doğrudur.

Adam Windows 7 ye bile bu uyarıyı boşuna mı koymuş...?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi messire -- 22 Eylül 2009; 14:07:09 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.