Şimdi Ara

Vista Service Pack 1'i şimdiden indirin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
466
Cevap
0
Favori
24.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Vista Service Pack 1'i şimdiden indirin

RTM sürümü OEM üreticileri gönderildi bile. Eğer Mart ortasını beklemek istemiyorsanız çözümü burada

Evet, yanlış değil. Vista SP1 Final sürümü indirmek mümkün. Nasıl mı? Öncelikle bir ön bilgi gerekiyor.

Başlamadan önce önemli not: Bu yöntem sadece İngilizce, Almanca, Fransızca, Japonca veya İspanyolca Vista'lar için geçerli.

Önceki haberimizde dendiği gibi MS son kullanıcıya SP1'i mart ortasında dağıtmaya başlayacak. Bu dağıtılacak olan paket de beş dillik paket olacak. Ama OEM üreticilerine 4 Şubatta RTM (nihai sürüm ile aynı anlamı taşıyor) sürümü gönderildi bile. Eğer isterseniz ufak bir kayıt defteri hack işlemi ile SP1 RTM'yi edinebilirsiniz.

Burada tek şart Vista'nızın İngilizce, Almanca, Fransızca, Japonca veya İspanyolca olması. Zira MS'in OEM üreticilerine yolladığı paket, önceden bahsedilen 5 dillik paket. Eğer Vista'nız bu dillerden biriyle yüklüyse SP1 indirme işlemine başlayabilirsiniz. Aşağıda anlatılan yöntem ile SP1'i Windows Update üzerinden indirebilirsiniz.

Öncelikle aşağıdaki CMD dosyasını PC'nize kaydedin. Daha sonra üzerine sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" deyin. İşletim bittiğinde Windows Update açılacak. Güncelleştirmeleri Denetle" deyin. Update for Windows Vista (KB938371) - v1.025 bulunacak. Bunu yükleyin ve sisteminizi yeniden başlatın.

Daha sonra oturum açtığınızda yeniden Windows Update'i açın ve yine güncelleştirmeleri denetleyin. Bu sefer Update for Windows Vista (KB937287) - Build 6001.18000 (x86) bulunacak. Bunu da indirin ve kurun.

Yeniden güncelleştirmeleri denetleyin. Artık Service Pack 1'i görebilirsiniz. İlk denetlemenizde gözükmeyebilir. Biraz ısrarcı olun ve yeniden denetleyin, gözükecektir. Sakın korkmayın, benim de başıma geldiği gibi RC1 sürümü gözükebilir listede; ama asıl indirilen RTM sürümüdür - yani nihai sürüm.

Bitti... Windows Vista Service Pack 1'iniz hayırlı olsun

Dipnot: Yukarda da belirttiğim gibi Vista'nız sayılı beş dilden biriyle yüklü ise SP1'i bu yöntem ile indirebilirsiniz. Vista x86 sürümü ile denenmiştir, x64 sürümü için garanti yoktur.

Halil Mollaoğlu

CMD Dosyası :http://45209.webhosting3.1blu.de/custom/vista-sp1-rtm.cmd

Not: CHIP Online sitesinden alıntıdır...(http://www.chip.com.tr/konu/Vista-Service-Pack-1-i-simdiden-indirin_5516.html )

• Teşekkürler indirdim kuruyorum...
  • arkadasim isletim sistemin nedir ben denedim ama bir turlu olmadi benim isletim sistemim vista ultimate 32 bit dediklerini yapiyorum herşey normal gidiyor update listesinde cikiyor services pack 1 diye ama yukleme yapmiyor hata veriyor hata kodu : 800f0818 bu hatayi veriyor
  • büyüksün ağa

• I'm just too damn good
  • Öyle bi igoogle bakıyım dediydim baktım chipte Sp1 yazıyo hemen foruma aktarıyım diye geldiydim ama geç kalmışım Ellerine sağlık aga benimki tr ama işine yarayan vardır elbet yada olacaktır neyse indirinde yorumlarınızı alalım ingilizce vistacılar hadiyin bakalım...
  • boşuna yüzbaşı değiliz herhalde anında görüntü
  • 64 bit vista ultimate de çatır çatır çalıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtusft -- 6 Şubat 2008; 15:42:55 >
  • virtusft yüklemişsin.nasıl? sağ alt köşede rc sp1 lerde yazı çıkıyodu.o yazı yine çıktımı.?bilg. performansını nasıl etkiledi..? vs. vs. anlatsana biraz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: virtusft

64 bit vista ultimate de çatır çatır çalıştı

peki kuranların yorumları nedir ? gözünüze ilişen iyileştirmeler varmı ?

arkadaş Türkçe yok demiş ama Türkçe için yükleyen yoktur sanırım.

• ben bunu kuralı 10 gün oldu . türkçe
     Vista Service Pack 1'i şimdiden indirin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesutismail -- 6 Şubat 2008; 17:43:18 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesutismail

ben bunu kuralı 10 gün oldu .
    http://img249.imageshack.us/img249/4049/adsz2we1.th.jpg

vista ultimate x64 TÜRKÇE için SP1 mi kurdunuz yani ? final sürümü mü peki ?
  • evet türkçe 64 bit , yalnız bu foruma bir türlü resim ekleyemedim . daha önce hiç olmamıştı .windows updatede release candidate 1 build 6001.18000 (x64) yazıyor ,ayrıca sağ altta deneme kopyası yazmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesutismail -- 6 Şubat 2008; 17:27:54 >
  • yüklemede sanırım türkçe ultimate kurdunuz sonra ing dil paketini indirip sp1 yükledini değilmi

quote:

Orjinalden alıntı: mesutismail

evet türkçe 64 bit , yalnız bu foruma bir türlü resim ekleyemedim . daha önce hiç olmamıştı
  • hayır ingilizce dil paketi yüklemedim ayrıca regeditten türkçe dil anahtarınıda silmedim .daha önceleri böyle iniyordu ama bu türkçe
  • Türkçe vistada da görünüyor. Yüklesek bir sorun çıkar mı acaba?
  • ben bu komut dosyasını kullanmıştım (apids) ekleyin http://r****hare.com/files/89660425/vista-sp1-rc-refresh2rk.zip.html
  • Vista SP1 ile gelenler:

- Daha hızlı dosya kopyalama
    - Büyük dosyaları daha hızlı açma
    - Etkinleştirilmemiş sistemlerde Sınırlı Kullanım Modunun kaldırılması
    - DirectX 10.1
    - Tekil sabit disk bölümlerinin grafiksel arayüz üzerinden defrag edilmesi
    - Yeni BitLocker özellikleri
    - Farklı Windows Media Center genişleticilerinin desteklenmesi
    - Alternatif masaüstü arama motorlarını entegre etme şansı, ön yükleme (bootable) özelliği olan bir kurtarma DVD’si oluşturabilme
    - EFI’nin daha iyi desteklenmesi (BIOS halefi)
    - exFAT dosya sisteminin desteklenmesi
    - Anti virüs geliştiricileri için programlama arayüzü (Vista 64-Bit’teki Kernel Patch Protection (çekirdek yamalama koruması) sorunlarını ortadan kalkacak).
    - Enerji tasarrufu moduyla ilgili geliştirmeler
    - IEEE 802.11 Draft-n kablosuz ağ standardına tam destek
    - EPS korumalı dosyaların korunması

• bunları alıntımı yaptın yoksa kendin yükleyipdemi yazdın hocam...?
  • Çok teşekkürler haber için.

CHIP Online sitesi koyduysa sorun yoktur. Ben de şimdi indiriyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.