Şimdi Ara

Vista pc nin kullancı şifresi formatsız nasıl çözülür?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar vista işletim sistemi kurulu pc ye arkadaşım yanlışlıkla şifre koymuş ve koyduğu şifreyi bilmiyor formatsız kurtarmanın bi yolu varmıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhaaan

Merhaba arkadaşlar vista işletim sistemi kurulu pc ye arkadaşım yanlışlıkla şifre koymuş ve koyduğu şifreyi bilmiyor formatsız kurtarmanın bi yolu varmıdır?

Hocam xp de oluyor vista da da olur herhalde uygula bunu.
    bilgisayarı açarken f8 e bas sürekli ekran gelince komut istemiyle güvenli mod u seçin.sonra bekleyin pc açılsın. Pc açıldığında sistem geri yükleme sorabilir kabul etmeyin sistem geri yüklemeyi gelmeyedebilir, hatırlamıyorum. sonra ekran gelcek bi tane oraya (tırnak içerisindekini yaz) "start c:" yazın enter deyin. Hata mesajı gelebilir, hepsini kabul edin kafaya takmayın. Biraz bekleyin windows açılacaktır. Denetim masasına girin. kullanıcı hesaplarından mevcut olan şifreyi kaldırın. Burda şifreyi kaldır dediğinizde size tekrar şifre sormaması gerekir xp de öyle. Kolay gelsin.
  • vistada denemedim ama win 7 de çalışıyor bi dene bişey kaybetmezsin passwordchanger programını indirip bi cd ye yazdır daha sonra pc ni bu cd ile başlat ordan parolayı sıfırlayabilirisin
  • usb ile yapılabiliyordu bu sanırsam usb i takınca şifre ekranını otomatik geçiyodu bulabilirsem paylaşcam
  • Ahmet17 ustadim sizin anlatgınız yöntemle olmadi malesef daha sonradan Casper in kurtarma cdsini bulduk öle hallettik yardımlarınız için teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhaaan

Ahmet17 ustadim sizin anlatgınız yöntemle olmadi malesef daha sonradan Casper in kurtarma cdsini bulduk öle hallettik yardımlarınız için teşekkürler...

Emin değildim zaten xp de oluyodu galiba sadece. Sorunu halletmişsin geresi teferruat.
  • hirendiye bir program var onu
    boot ederek şifreyi kaldırabilirsiniz

buradan indirebilirsiniz veriyon 14.0
    10.6 versiyonunu kullanıyorum ve W7 de kullanıcı şifrelerini kaldırmada başarılı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BBC886F5C -- 1 Ağustos 2011; 0:02:22 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.