Şimdi Ara

Vista daha fazla RAM istiyormuş.............

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vistaya terfi etmenin maliyeti epey fazla olucak anlaşılan, daha fazla RAM...........................

http://www.crysis-online.com/Information/System%20Requirements/

• Merhaba,

Windows Vista 512 MB. RAM'e sahip olan ve Windows XP'yi çalıştıran her makinada çalışır, konfigurasyon eski ise sadece ekran kartından dolayı AERO özelliğini kullanamayabilirsiniz hepsi bu, kimse Vista'nın donanım canavarı olacağını sanmasın lütfen...

Teşekkürler,

Hicks
  • zaten cogu kullanıcı 1 gb ram kullanmaya basladı ve buda olması gerekır. vısta ıcınde bu yeterlı olacaktır. ekran kartı pıyasasıda zamanla oturdukca kullanıcılarda tercıhlerını yapacaktır.
  • 2gb ve üzeri olursa 5.0 üzeri puan alınabiliyor vista dan
  • Valla şunu söyleyeyim XP ye bile birkaç arkaplan programı yükleyince 512 MB bellek ucu ucuna gidiyor. Vistayı 512MB bellek ile adam gibi kullanmayı düşünenler boşuna hayal kurmasınlar heee çalışır çalışmaz demiyorum. Amaaaaa FEAR ı FX5200 le de oynarsın 1900XTX le de. Ama ikisinin arasında fark olur değil mi?

Bu arada Vista büyük ihtimal 512MB ramle sürünecek sürünecek ve sürünecek. Adam gibi kullanmak için en az 1GB olması lazım o da vista için sadece işin içine sürücü ve benzeriarka plan programları girince ihtiyaç 1.5GB civarı olur. Zaten Microsoft ta 1.5GB ram öneriyor.
  • Windows Vista Premium Sürümüne Hazır Bilgisayar en az şu özelliklere sahiptir:

1 GHz 32 bit (x86) veya 64 bit (x64) işlemci1 .
    1 GB sistem belleği.
    WDDM sürücülü ve 128 MB grafik belleği (en az) ile DirectX 9 grafik desteği2, Pixel Shader 2.0 ve piksel başına 32 bit.
    40 GB sabit disk kapasitesi ve 15 GB boş alan.
    DVD-ROM Sürücü3 .
    Ses çıkışı özelliği.
    Internet'e erişim özelliği.
    http://www.microsoft.com/turkiye/windowsvista/getready/capable.mspx
    denediğim beta aşırı kastırıyordu, son beta daha iyimiş denemedim. piyasaya çıkınca daha da iyi olacaktır.
    win xp den önce de aşırı sistem isteyecek filan dendi, ama beklenen kadar güçlü sistem istemiyordu. hatta vasat pc lerde bile çaıştı.

ama adam gibi kullanmak için çift çekirdekli işlemci, 2 gb ram, iyi bir ekran kartı şart sanırım.
  • beyler yalnız vista nın en önemli özelliği görselliği değil mi?görsel alanda devrim yaratacağı söyleniyodu?yoksa görsellikten vs. biraz kısarakta kullanılabilir tabi 512 ramle ama tatmin edici olur mu?
  • Benim dikkati çekmek istediğim nokta aşşağıdaki satır.

Verdiğim linkte yer alan satırda

768MB on Windows XP or 1GB on Windows Vista

durum böyle......

Kullanacağımız uygulama aynı olmasına rağmen xp daha az ram ihtiyacı duyuyor.....................
  • 512 mb ram sistemınızı kaldırmaz en aşağı 1gb daha rahat olsun sistem çalışsın diyorsanız 2 gb en idaali ramlerın fiyatıda arttı zaten 4 ram alsan 512 400ytl ödüyeceğiz
  • arayüz,pencereler,sesler vs.. hepsi 2000 ve Nt nin makyajli hali. Vista rc1 betayi kurdum,services kapandıgında normal bi sekilde calısıyor.Her versiyonda 1-2 sistem service ekliyorlar o kadar.
  • sistem zaten açılışta 550 mb civarı ram yiyor bütün temalar ve gereksiz servisler devre dışıyken ama gerçekten hızlı bir işletim sistemi daha düzgün bir şekilde kullanmak ve kasmamak için 2 gb şart
  • en az 1 gb
    performasnlı olarak 2 gb gerekli vista için
  • vista rc1 beta yı denedim. en az 1 gb ram şart gibi gözüküyor. normalde biraz program filan yükledinizmi 600 mb ram kullanıyor zaten. xp gibi kullansak herhalde en az 800-900 mb ram ihtiyacı olur
  • sorunsuz vista= 2gb rem
  • 64 bit işletim sistemlerinde programlar 32 bite oranla daha fazla yer kaplıyor, işin bir esprisi de bu. 32 bit Vista'nın fazla donanım canavarı olacağını sanmıyorum ama 64 bit Vista için en az 1 GB gerekeceğini düşünüyorum.
  • ben 32 bit vista rc1 kullandım. kesinlikle 512 ram ile düzgün çalışmaz vista. xp yi 256 ramle çalıştırmak gibi bir şey olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZEUS__

beyler yalnız vista nın en önemli özelliği görselliği değil mi?görsel alanda devrim yaratacağı söyleniyodu?yoksa görsellikten vs. biraz kısarakta kullanılabilir tabi 512 ramle ama tatmin edici olur mu?

ben Windows XPyi Klasik temayla kullanan biri olarak bu seçeneğe hiçte kafa takmıyorm
  • hyperspace aynen sana katılıyorum
  • vista aslında daha fazla $$$ istiyor mesele bundan ibaret!!...
  • quote:

Orjinalden alıntı: nadir_en

vista aslında daha fazla $$$ istiyor mesele bundan ibaret!!...

sanırım gayet gerçekçi bi çıkarım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.