Şimdi Ara

vista 64 bit ultimet oyun sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar benim sorunum vista ultimet 64 bit yükledim fakat oyun oynıyamıyorum 32 bitte rahatlıkla oyun oynanıyor bu vista bana gerçekten kafayı yedittirecek 64 bitte oyun oynayanlar varmış nasıl oluyor bu anlamadım bu vistada her dakika bir sorun birini çözüyorsun diğeri başlıyor ltf bana yardımmm ilgilenen arkadaşlara şimdiden tşekkür ederim

• 2 seçeneğin var ya oyun alırken 64 bitlik versiyonunu alacaksın ki bunu tavsiye ederim
    yada vistayı uyumluluk modunda çalıştıracaksın
    eğer 64 bit oyun alırsan 2 kat daha ii performansla oynunu oynarsın
    uyumluluk modundanda tam emin olmamakla beraberer çalıştıracağın dosyayı sağtıklayıp farklı çalıştırı seçtiğinde çıkan seçenekleri kullanrak ayarlıyor olman gerekiyordu
    uzun zamandır vista kullanmadığım için fazlada emin olamıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: girdap054

Selam arkadaşlar benim sorunum vista ultimet 64 bit yükledim fakat oyun oynıyamıyorum 32 bitte rahatlıkla oyun oynanıyor bu vista bana gerçekten kafayı yedittirecek 64 bitte oyun oynayanlar varmış nasıl oluyor bu anlamadım bu vistada her dakika bir sorun birini çözüyorsun diğeri başlıyor ltf bana yardımmm ilgilenen arkadaşlara şimdiden tşekkür ederim

sırf oyunları rahat oynayayım dediğin için vista64 bit kurduysan yol yakınken geri dön, 2 kat hızlı çalışmayacaklar çünkü..Yok vistanın cicili bicili hali hoşuma gitti diyorsan 32 bit vistaya devam..Yok illa 64 bit işletim sistemi isterim diyorsan daha oturmuş bir os olan xp64 bit öneririm..

vista64 henüz çok yeni sürücü ve program desteği zayıf..ama xp64 çıkalı epey oldu ve çoğu donanım üreticisinin xp64 sürücü var.

oyun oynayamıyorum derken sorunu daha açık belirtseydiniz iyi olurdu, ama dediğim gibi büyük performans artışı bekliyorsanız unutun..hatta sisteminiz, 2gb ramli nvidia 8600-8800 yada ati muadilleri cift çekirdek cpu bileşenlerden oluşmuyorsa xp64 bit kursanızda oyunlarda hiç bir performans artışı hissetmezsiniz..sonuçta 64 bit oldu diye fx5200 'e şakır şakır crysis oynatacak hali yok.

yok ben 64bit işletim sistemini kullandığım özel programlar için kullanacağım diyorsanız lafım yok, her ne kadar forumda ve nette xp64 eskidi sürücü yazılmıyor gelecek vistanın filan deselerde (gelecek vistanın olabilir ama şu an xp'nin zamanı) tekrar xp64 tavsiye ediyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clarion -- 5 Şubat 2008; 12:04:19 >

• Eğer kullandığınız özel bir program yoksa 3dsmax gibi 64bit Xp de 64 bit Vistada gereksiz.Eski olmasına ragmen 64bit Xp de dahi program ve oyun problemleri yaşayabiliyoruz.Kolay gelsin
  • No vista no cry... NOOOO VISTA NO CRY! say say... Oyunların üzerinde şöyle bir ibare yer alır: Required Ram 512MB (XP) At least 1000MB (VISTA) O zaman ne diyoruz? Hasta la vista, vista... Hatta VIVA LA XP PRO SP2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thunderwatcher -- 5 Şubat 2008; 19:30:52 >
  • insan bilmediği şeyden korkarmış :) gerçekten bu söz vista için baya uydu kimseye laf attığım yok ama
    şunu da belirtmeliyim vista eski bilgisayarlar için değildir, bilgisayarımız eskiyse korkmakta da haklıyız zaten
    vistayı ben tercih etmedim ama benim nedenim farklı benim için fazla güvenli
    teknolojinin hızına sapan taşı yetişmez biliyorsunuz, sürücü sorunları kaldımı bilmiyorum ama şu ana kadar ne sürücüsü aradıysam mutlaka birde vista versiyonu vardı. 64 bit demek veriyolunun 2 kat genişlemesi demek, eğer 32bitlik veri yolunu tam kullanamıyorsan zaten hiç bulaşmamak lazım. bu büyük dosya hareketlerinin sağlanmasına olanak sağlıyor buda tabiki gelişmiş son çıkan oyunlardaki veri aktarımı doğrudan ilgilendiriyor.
    ve kimsenin dikkat etmediği vista configurasyanu sen sistemdeki gereksiz kullanmadığın hizmetleri açık bırakırsan oyun oynarken tabikide sistem kaynakları yetmez söylenecek çok şey var aslında
    ama temel düşüncem türkler olarak geri kalmayı sanki biraz adet edindik birkaç yüzyıldır

• sayın arkadaşım oynıyamadıgın oyunlar neler?? bende vista 64 bit ultimate kullanıyorum fakat ben vistadan 5.9 taban puan aldım sistem derecelendirmesinde senin sistemin durumu nedir?düşük bi sistem configirasyonuna sahip bilgisayarda kurdu isen ondan dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirsin....
  • Selam arkadaşlar ilginiz için teşekkürler benim pc kısaca tanıtayım Anakat Asus Striker Extreme // işlemcim Quad Q660 2400,0MHz//remlerDDyar2 corseğır2*4 //Ekran kartım nvidia 8800 GT SLİ ÇİFT // GÜÇ KAYNAĞI Tagan 1000 wat Yani kısaca benim pc desorunum yok ben 32 bit visata da oyun yükledim oyuna başlar ken işletim sistemi beni microsoft ta gönderdi ve güncelleme yaptırdı oyun için günceleme olmadan oyun oynanmıyor zaten güncellemede şu WİNDOWS6.0-KB940105-*86(2) DİYE BİR GÜNCELLEME BEN 64 BİT VİSTA ULTİMETİ YÜKLEDİM İŞTE SORUN DA ORADA BAŞLADI BENİ GÜNCELLEMEYE YOLADI İNDİRDİM FAKAT GÜNCELLEME İŞLETİM SİSTEMİNE AĞİT DEĞİL DEDİ NE YAPTIMSA YÜKLEYEMEDİM İŞTE SORUN BURADA
    EGER O GÜNCELLEMEYİ BİLEN ARKADAŞLAR VARİSE LÜTFEN YARDIIM İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER .

• öncelikle sli için 64 bit patch var ise arat....ikinci olarak bendede 64 bıt vısta mevcut oyunu program files(x86) dizinine kur ancak soyle soyleyebılırım call of duty 4 64bıt destegı yok mesela....eskı oyunlar bas agrıtır....yenı oyunların cogunda sorun cıkmıyor....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.