Şimdi Ara

Visco Yataklar Hakkında (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.912
Cevap
56
Favori
908.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

evlilik hazırlığındayım ve fikirlerinize ihtiyacım var.
    boyum 1.70 kilo 72 nişanlım ise 1.60 ve 49 kilo.
    belimde rahatsızlık var ancak çok sert yataklarda yatamıyorum. örneğin işbirin lilium yatağında yatak güzel olmasına rağmen yorgun uyanıyorum.
    işbir in ergoplus ve yataş'ın five-z modellerine nişanlımla baktık, ikisini de beğendik ve fiyatları da birbirlerine yakın. bir de istikbalin ultra energy modelini merak ediyorum ancak henüz deneme fırsatım olmadı. bu hafta sonu karar verip almam gerektiğinden bana bu yataklar hakkında bilgisi veya tecrübesi olanlar bilgi verebilir mi veya şu daha kaliteli ve dayanıklıdır veya şunu kesinlikle alma diyebilir misiniz?

uzun oldu biraz ama sonuç olarak hem yay hem de visco katman içeren dayanıklı latalı değil normal sunta bazada kullanılacak 1.500 TL civarında bir yatak tavsiyenize ihtiyacım var. şimdiden teşekkürler.
  • arkadaşlar,
    Polytenz Bugetti aldık. sadece deneyerek hiç bilmeden aldık. 2 aydır kullanıyoruz ve muhteşem diyebilirim. tavsiye ederim. çok paralar vermeyin yataklara sakın. zira uykunuz kaçar uyuyamazsınız :))
  • Benim ve eşimin herhangi bir bel rahatsızlığı yok. Ben 1.70 boy, 90 kilo. Eşim 1,65 boy, 60 kilo.

Bellona'nın Viscoped yatağını aldık. Memnunuz. Biraz terletiyor ama yine de rahat bir yatak. Beklediğimden hafif sert ama olsun. 917 TL 'ye 2 ay evvel aldık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: misterno1

quote:

Orijinalden alıntı: immortALance

quote:

Orijinalden alıntı: mirTurk

Konuyu okuyan herkese selamlar,

evlilik hazırlıkları hızla devam ederken yatak konusunda hala tam karara varamadık. İkimizin de çok şükür hastalık durumu yok ancak uykumuz da çok hafif en ufak gürültü veya olumsuzlukta uyanıyoruz. Her ikimizin de boyu 1,70; benim kilom 65 nişanlımın ise 55 civarı. Yatak ölçüsünde 150x200 ile kısıtlıyız. Açıkçası şimdilik bütçe kısıtlı olduğu için ve çevremizdeki birkaç arkadaşımızın tavsiyesi ile Merinos Y02 SILVER LÜKS ORTOPEDİK YATAK modelini düşünüyoruz. Açıkçası aklımda hep visco yatak almak vardı ancak fiyatlarını görünce vazgeçmek zorunda kaldık. Fırsat sitelerinde yer alanlar içinse doğru düzgün yorum yapılmamış. Gönül ister ki ViscoLove'dan alalım bi yatak ama önceden dediğim gibi bütçe ile kısıtlıyız. Konu hakkında bilgisi olan arkdaşlardan öneri bekliyorum. Öneride bulunanlara da şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhabalar;

Öncelikle mutluluklar dilerim. Evlilik zamanında bu konuda ciddi sıkıntılar yaşanabiliyor fakat yanınızdaki kişinin size en az rahatsızlık verdiği ürünler visco yataklardır.

Argentano modeli var mesela. Uygun fiyatlıdır. Kalitesine göre çok iyi fiyatı vardır. Bu yatağı önerebilirim aslında. Bir de Stone modelimiz var. Kampanyalı bir ürün ama Visko Love'a ait değildir.

Teknik özellikleri düşük bir visco yerine yaylı yatak daha avantajlıdır. Bunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye edebilirim.

Ben anlamadim

bu super ucuzluk sebebi nedir? Hic 289 TL ye ortopedik yatak gormemistim

Birileri aciklarsa sevinirim

Viscosense hakkında bilgisi olan veya kullanıyor olan arkadaşlar varsa lütfen bizimle paylaşın

• quote:

Orijinalden alıntı: viperboy84

arkadaşlar merhaba,

evlilik hazırlığındayım ve fikirlerinize ihtiyacım var.
    boyum 1.70 kilo 72 nişanlım ise 1.60 ve 49 kilo.
    belimde rahatsızlık var ancak çok sert yataklarda yatamıyorum. örneğin işbirin lilium yatağında yatak güzel olmasına rağmen yorgun uyanıyorum.
    işbir in ergoplus ve yataş'ın five-z modellerine nişanlımla baktık, ikisini de beğendik ve fiyatları da birbirlerine yakın. bir de istikbalin ultra energy modelini merak ediyorum ancak henüz deneme fırsatım olmadı. bu hafta sonu karar verip almam gerektiğinden bana bu yataklar hakkında bilgisi veya tecrübesi olanlar bilgi verebilir mi veya şu daha kaliteli ve dayanıklıdır veya şunu kesinlikle alma diyebilir misiniz?

uzun oldu biraz ama sonuç olarak hem yay hem de visco katman içeren dayanıklı latalı değil normal sunta bazada kullanılacak 1.500 TL civarında bir yatak tavsiyenize ihtiyacım var. şimdiden teşekkürler.

Yay üzerine visco düşünüyorsanız bütçenizi hiç zorlamadan Mondi ViscoDream'i de deneyin derim. Gayet güzel bir üründür. :)

• Bu Visco yatakların sadece bir yüzüne yatılıyormuş, yaylılar gibi alt-üst değiştirme olayı yokmuş. Peki ben üst tarafının neresi olduğunu nasıl anlayacağım? Fabress marka bir visco yatak aldım bana iki tarafı da aynı yumuşaklıkta geliyor ve üst tarafın neresi olduğuna dair bir işaret de yok. Altını üstünü anlamanın kolay yolu nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Herkese Selamlar

Yatsan Switzerland modelı yatak aldım, 180*200 olculerınde

oldukca uzun arastırmalar yaptım, yatsan ı cok ovduler bende onlarda denedıkten sonra karar kıldım.

Yatsanın Sertem Anorosa marka bır yatagı var, gonul onu almaktan gectı ama malesef 37 cm lık bır yatak oldugu ıcın benım odaya uymuyordu

yalnız cıddı tavsıye ederım cok cok rahat, mukemmel bır yatak

bu arada sızlere sormak ıstedıgım

yatsan swıtzerland modelı hakkında ne dersınız ?

sert ve ortopedık bır yatak, yumusak bır yatak almak ıstıordum ancak bır arkadasım cok rahat ve yumusak bır model yatak alanların bu sefer sabahları uyanmada cok rahat oldugu ıcın problem yasadıklarını soluyordu. Sız ne dersınız bu konuya ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: monk

Bu Visco yatakların sadece bir yüzüne yatılıyormuş, yaylılar gibi alt-üst değiştirme olayı yokmuş. Peki ben üst tarafının neresi olduğunu nasıl anlayacağım? Fabress marka bir visco yatak aldım bana iki tarafı da aynı yumuşaklıkta geliyor ve üst tarafın neresi olduğuna dair bir işaret de yok. Altını üstünü anlamanın kolay yolu nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Üst tarafı visko olan taraftır. Koruyucuyu çarşafı falan çıkardığınızda visco yatak reklamlarındaki gibi bastırdığınızda iz bırakan yer visco olan yani üst tarafıdır.
    Ağırlık dağılımı olsun diye 6 ayda bir ayak tarafını başa yaparak 180 derece çevirmeyi tavsiye ediyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setge2004 -- 26 Haziran 2012; 13:37:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkans

sert ve ortopedık bır yatak, yumusak bır yatak almak ıstıordum ancak bır arkadasım cok rahat ve yumusak bır model yatak alanların bu sefer sabahları uyanmada cok rahat oldugu ıcın problem yasadıklarını soluyordu. Sız ne dersınız bu konuya ?

Benim katılmadığım bir düşünce. Yatak ne kadar rahatsa o kadar dinlendirici olur ve uykunuzu kolay alırsınız. Rahat Yatak = Yumuşak Yatak değildir ama.
  • quote:

Bu Visco yatakların sadece bir yüzüne yatılıyormuş, yaylılar gibi alt-üst değiştirme olayı yokmuş. Peki ben üst tarafının neresi olduğunu nasıl anlayacağım? Fabress marka bir visco yatak aldım bana iki tarafı da aynı yumuşaklıkta geliyor ve üst tarafın neresi olduğuna dair bir işaret de yok. Altını üstünü anlamanın kolay yolu nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar;

Visco ile sünger arasında ciddi bir fark olması gerekli fakat yoğunluğu düşükse pek anlaşılmaz. genellikle kısa olan katmandır visco katmanı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkans

Herkese Selamlar

Yatsan Switzerland modelı yatak aldım, 180*200 olculerınde

oldukca uzun arastırmalar yaptım, yatsan ı cok ovduler bende onlarda denedıkten sonra karar kıldım.

Yatsanın Sertem Anorosa marka bır yatagı var, gonul onu almaktan gectı ama malesef 37 cm lık bır yatak oldugu ıcın benım odaya uymuyordu

yalnız cıddı tavsıye ederım cok cok rahat, mukemmel bır yatak

bu arada sızlere sormak ıstedıgım

yatsan swıtzerland modelı hakkında ne dersınız ?

sabah uyanmakta zorluk çekme gibi bir durum ilk defa karşılaştım. Arkadaşınız anlaşılan yatağı çok sevmiş. :)

Kişiye göre değişiyor yatağın verdiği tepki. Arkadaşınıza özel bir durum olsa gerek.

Switzerland da güzel bir modeldir. :) Serta ve KingCoil markalarının yatakları zaten devasa şekildedir. :)

• quote:

quote:

Merhabalar;

Visco ile sünger arasında ciddi bir fark olması gerekli fakat yoğunluğu düşükse pek anlaşılmaz. genellikle kısa olan katmandır visco katmanı.

Valla bi tarafı biraz daha yumuşak geldi o yüzüne yatıyorum, kısa olan katman derken ne kastettiğinizi de anlayamadım. Ayrıca benim yatağın kılıfı fermuarlı da değil, açıp bakamıyorum içine :)

• Selamlar;

Boyum 1.78m kilom 90 kg. Omurgamda kireçlenme var. Yataş Five-z yatak aldım. Alırken deneyerek seçmiştim ama 1 haftalık deneyimim sanki biraz yumuşak olduğu yönünde... Değerlendirmek için erkenmidir sizce? Benzer fiyata daha iyi bir tercih olabilir miydi ?
  • quote:

quote:

quote:

Merhabalar;

Valla bi tarafı biraz daha yumuşak geldi o yüzüne yatıyorum, kısa olan katman derken ne kastettiğinizi de anlayamadım. Ayrıca benim yatağın kılıfı fermuarlı da değil, açıp bakamıyorum içine :)

O zaman elinizi bastırınız. bir süre tutunuz. hangisi daha geç topluyorsa oraya yatınız. İkisi de aynı derecedeyse maalesef visco değil sünger almışsınız demektir.

• arkadaşlar bu fiyat doğrumudur , işbir ve yataş gibi firmalar 1500 tl üzeri satarken bu yatakları? işbir in 9cm visko yatağı 2000 tl ye sattığını düşünürsek piyasada çok büyük bir kandırmaca var...

http://www.evmanya.com/urun/169234-visco-sense-gold-9-cm-katmanli-visco-yatak

Visco Sense Gold 9 cm Katmanlı Visco Yatak

Satış Fiyatı : 1.925 TL 699,90 TL
    Havale / EFT : 678,90 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tolga_06tr -- 29 Haziran 2012; 14:31:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tolga_06tr

arkadaşlar bu fiyat doğrumudur , işbir ve yataş gibi firmalar 1500 tl üzeri satarken bu yatakları? işbir in 9cm visko yatağı 2000 tl ye sattığını düşünürsek piyasada çok büyük bir kandırmaca var...

http://www.evmanya.com/urun/169234-visco-sense-gold-9-cm-katmanli-visco-yatak

Visco Sense Gold 9 cm Katmanlı Visco Yatak

Satış Fiyatı : 1.925 TL 699,90 TL
    Havale / EFT : 678,90 TL

Öyle bir fırsat yok. :) İşbir'in ürettiği Visko Love'un ürettiği visco ile bir tutulamaz o viscolar.

• Merhabalar,
    Benimde yatak konusunda yardımınıza ihityacım var. Yaklaşık 12 yıldır yaylı yatak kullanıyordum ve yeni bir yatak almak için araştırmalarda bulundum. Yataş'ta body balance isimli bi yatak vardı özellikleri bayağı cazip geldi ama fiyatı bayağı pahalıydı (2200TL) Bir arkadaşım Sünsa diye bi marka var dedi fiyatı uygun kullanılan malzeme de İşbir in aynısı dedi. Bunun üzerine bayisine baktım 8 cm viscolu yatak 1100 TLidi. Forumdaki yazıları da baştan sona okudum ve kafam iyice karıştı Visco mu alsam yataşın body balance adlı yatağını mı alsam kafam allak bullak oldu. Ev sıcak oluyor yazın ve sıcağı bende pek sevmiyorum, boy ve kilo olarak da 178 95- 170 75. Visco terletir mi daha mı rahat ederim. İnanın ne yapacağımı şaşırdım ve yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 09801

Merhabalar,
    Benimde yatak konusunda yardımınıza ihityacım var. Yaklaşık 12 yıldır yaylı yatak kullanıyordum ve yeni bir yatak almak için araştırmalarda bulundum. Yataş'ta body balance isimli bi yatak vardı özellikleri bayağı cazip geldi ama fiyatı bayağı pahalıydı (2200TL) Bir arkadaşım Sünsa diye bi marka var dedi fiyatı uygun kullanılan malzeme de İşbir in aynısı dedi. Bunun üzerine bayisine baktım 8 cm viscolu yatak 1100 TLidi. Forumdaki yazıları da baştan sona okudum ve kafam iyice karıştı Visco mu alsam yataşın body balance adlı yatağını mı alsam kafam allak bullak oldu. Ev sıcak oluyor yazın ve sıcağı bende pek sevmiyorum, boy ve kilo olarak da 178 95- 170 75. Visco terletir mi daha mı rahat ederim. İnanın ne yapacağımı şaşırdım ve yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Merhabalar;

İşbir kendi kullandığı viscoları dışarıya vermez. Daha alt standartlarda visco üretimi yapar piyasadaki firmalara. Bu sebeple aynısı olduğunu düşünmeyiniz. 8cm 50-55 Dns visco kullanıyor olabilir. 5cm 70 dns alsanız daha iyidir o viscodan. Kalınlık kadar yoğunluk da önemli bir unsurdur.

Size Visko Love Bamboo modelini önerebilirim. Güzel bir tepki alırsınız. TErletme gibi bir problem yaşayacağınızı düşünmüyorum. Alternatif olarak da Air modelini önerebilirim. biraz soft gelecektir yatak.

Sert bir modelden hoşlanıyorsanız da high modeli ya da 101D modeli ideal olabilir. Fakat eşinize sizin hissettiğinizden daha sert geleceğini de göz önüğnde bulundurunuz. Eşiniz sert yatak sevmiyorsa uzak durmanızda fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Edd41

Selamlar;

Boyum 1.78m kilom 90 kg. Omurgamda kireçlenme var. Yataş Five-z yatak aldım. Alırken deneyerek seçmiştim ama 1 haftalık deneyimim sanki biraz yumuşak olduğu yönünde... Değerlendirmek için erkenmidir sizce? Benzer fiyata daha iyi bir tercih olabilir miydi ?

Konuyla ilgili yorum yazabilecek, deneyimini paylaşacak, bilgi sahibi kimse yok mu?
  • Kardeş Mondi nin Zerostress yatağı var. Compact vitrin alırken almıştım. Çok memnunum. Bir de kalitesi o kadar iyi ki 1 ay deneyip memnun kalmazsan sorgusuz geri alıyorlar. Bir bak istersen.

Bir de şimdi sitelerinde yeni kampanya yapmışlar 5490 TL alışverişe çift kişilik baza ve Comfort yatağı 1 TL ye veriyorlar.

http://www.mondi.com.tr/yatak-ve-bazalar/yataklar/zero-stress-yatak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hdturk -- 3 Temmuz 2012; 14:32:15 >
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.