Şimdi Ara

Visco Yataklar Hakkında (78. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.912
Cevap
56
Favori
908.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dangerous adlı arkadaşımla tamamen aynı soruları yöneltecektim bende. Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangerous

Merhaba,

Ben sıkıntımı anlatayım visco yatak bana uygun mudur değil midir diye belirtirseniz sevinirim.

Kısmetse eylül ayında düğünüm var. Yazın üstsüz yattığım dönemlerde sabah inanılmaz bel ağrısıyla uyanıyorum. Hatta yataktan bile kalkamadığım dönemler oluyor. Bunun yanında yaz aylarında da iyi terlerim. Boyum 1,94 kilom da 82.
    Eşimin de boyu 1,70 kilo 60. O da boyun ve sırt ağrıları çekmekte. Sizce bizim için visco yatak uygun mudur uygunsa hangi modeli uygundur öğrenebilir miyim?

Bir de bu dansite olayı nedir? Kullanılan süngerin kalınlığı mıdır acaba?

Merhabalar;

Sizin için 101 Dansiteyi öneririm. Terlemenizi arttırmaz. Ufak bir düşüş sergiletir. Terlemye karşı da etkili olsun isterseniz eğer size önerebileceğim model spring olabilir. Bu da içerisinde iyi bir hava sürülasyonu yaratabilmesi ve kılıfının özellikle nemi hızlı bir şekilde kurutarak ıslaklık hissini minimuma indirebilmesi açısından sizin için iyi olabilir.

Tavsiyem bu iki üründen yanadır. Farklı sorularınız olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

Dansite visco maddesinin yoğunluğunu belirtir. süngerlerde de yoğunluk ayını derecededir. Dansite=Kg/m2 olarak formüllendirilebilir. 25dansite süngere de visco denilen bir piyasada olduğumuz için olsa gerek tüketici anlamakta zorluk çekebiliyor. 50-55 dansite altına visco yerine sünger denilebilir. süngere daha yakındır.

• çoğu yatağın ürün özellikleri kısmında gururla bahsedilen ""5 zone pocket yay sistemi" ne demektir? 5 çok az değil mi? 5 zone bir yatak, yumuşak, orta, sert üçlemesinden hangisine tekabül eder?
  • quote:

Orijinalden alıntı: face1tr

çoğu yatağın ürün özellikleri kısmında gururla bahsedilen ""5 zone pocket yay sistemi" ne demektir? 5 çok az değil mi? 5 zone bir yatak, yumuşak, orta, sert üçlemesinden hangisine tekabül eder?

5 Zone dedikleri şey yatağın içerisinde 5 farklı sertlik noktaları kullanılmasıdır. Vücut 5 farklı bölgeye bölünür ve ağırlık özelliklerine göre farklı sertlik derecesi verilir.

ayak ucu yumuşak, Kalça ve sırt bölgeleri sert baş bölgesi yumuşak baldır kısmı orta sert gibi yaylar farklı sertliklerde dizilir.

Şuanda 7 Zone olarak kullanan yerler var fakat viscoda basınca duyarlı olduğu için bu sistem kullanılmamaktadır. Zaten yay da yoktur bir çok viscoda. :)
  • http://www.dogtas.com.tr/Urun/dogtasyatak/sensitiveserisi/195/Visco%20Pocket/

bilgilendirme için çok teşekkür ederim; doğtaşın kimi visko yataklarında söz konusu bu teknoloji kullanılıyor, buna istinaden sormuştum.

bir diğer konu, rutubetli, nemli ortamlarda visko yatakların, diğer yataklara oranla daha az başarım gösterdiği doğru mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: face1tr

http://www.dogtas.com.tr/Urun/dogtasyatak/sensitiveserisi/195/Visco%20Pocket/

bilgilendirme için çok teşekkür ederim; doğtaşın kimi visko yataklarında söz konusu bu teknoloji kullanılıyor, buna istinaden sormuştum.

bir diğer konu, rutubetli, nemli ortamlarda visko yatakların, diğer yataklara oranla daha az başarım gösterdiği doğru mudur?

Bu ürün yay üzerine Visco olduğundan dolayı yayda kullanırlar.

Başarım konusunda herhangi bir sorun olmaz. Yine performans alırsınız fakat yatağı yeteri kadar havalandırmazsanız ekonomik ömrü kısalır. Yaylı yataklarda da aynı problemi yaratır. Yaylar ve diğer metal aksamlar oksitlenme gösterir. Visco maddesi hava sirkülesini yapğacağından dolayı rahatlıkla o nemi deşarj ederek kurutacaktır. Yaylı yataklarda modeline göre genelde kurutamaz.

Bazen müşterilerimizden eski yataklarını almaktayız. Uzun süreçli kullanılan yatakları parçalayarak kontrol ediyoruz. Ne gibi sorunlarla karşılaşılmış, iç yapısı nasıl kalmış vb. gibi. Genellikle yaylarda yorulma söz konusu oluyor. Yay izolasyonu sağlanmayan ürünlerde de paslanma gibi durumlar söz konusu oluyor. İstanbul nemli bir şehir. Bu sebeple evi havalandırırken yatağı da yaylı veya visco olsun havalandırmak gerekmektedir. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: immortALance
    Merhabalar;

Sizin için 101 Dansiteyi öneririm. Terlemenizi arttırmaz. Ufak bir düşüş sergiletir. Terlemye karşı da etkili olsun isterseniz eğer size önerebileceğim model spring olabilir. Bu da içerisinde iyi bir hava sürülasyonu yaratabilmesi ve kılıfının özellikle nemi hızlı bir şekilde kurutarak ıslaklık hissini minimuma indirebilmesi açısından sizin için iyi olabilir.

Tavsiyem bu iki üründen yanadır. Farklı sorularınız olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

Dansite visco maddesinin yoğunluğunu belirtir. süngerlerde de yoğunluk ayını derecededir. Dansite=Kg/m2 olarak formüllendirilebilir. 25dansite süngere de visco denilen bir piyasada olduğumuz için olsa gerek tüketici anlamakta zorluk çekebiliyor. 50-55 dansite altına visco yerine sünger denilebilir. süngere daha yakındır.

Merhaba, bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Bu visco yatak olayına çok aşina değilim. Yeni evleneceğimden, yatağım iyi olsun istiyorum. 24 saatin yaklaşık 8 saati onun üzerinde geçiyor çünkü. Araştırmaya devam. Tekrar teşekkürler.

• Oncelikle Merhabalar,
    Sayın immortALance birkac soru ve sorunum var eger yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Sitede ki yataklar hakkında yazilan ve sizin yazdiginiz yazilari okudum. Biraz yardıma ve bilgiye ihtiyacim var.
    15 senedir kullandıgım yatagi degistirmek istiyorum. Ben 1.80 boylarında 80-90 kg. arasında birisiyim. Cift kisilik bir yatak düsünüyorum.
    Visco'nun hangi yatagini ve hangi olculer de olani tavsiye edersiniz?
    Yatak ile birlikte "Rexsona Pırlanta Bazalar" siyah olan bazayı düsünüyorum sizce dogru bir secim midir?
    Acaba ürün hangi kargo ile gonderiliyor ve kargo ucreti ne kadar tutuyor?
    Baza ve yatak ücreti ne kadar oluyor acaba bu konuda da özelden mesaj atabilirseniz cok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BogachanTurk

Oncelikle Merhabalar,
    Sayın immortALance birkac soru ve sorunum var eger yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Sitede ki yataklar hakkında yazilan ve sizin yazdiginiz yazilari okudum. Biraz yardıma ve bilgiye ihtiyacim var.
    15 senedir kullandıgım yatagi degistirmek istiyorum. Ben 1.80 boylarında 80-90 kg. arasında birisiyim. Cift kisilik bir yatak düsünüyorum.
    Visco'nun hangi yatagini ve hangi olculer de olani tavsiye edersiniz?
    Yatak ile birlikte "Rexsona Pırlanta Bazalar" siyah olan bazayı düsünüyorum sizce dogru bir secim midir?
    Acaba ürün hangi kargo ile gonderiliyor ve kargo ucreti ne kadar tutuyor?
    Baza ve yatak ücreti ne kadar oluyor acaba bu konuda da özelden mesaj atabilirseniz cok sevinirim.

Merhabalar;

15 yıl yatak için fazla bir süreç denilebilir. ARtık esnekliğini ve performansını hijyenle birlikte kaybetmiştir.

Ölçü olarak standart 150X200 ebatıdır fakat rahat bir ürün isterseniz 160X200 idealdir diyebilirim. Eğer sığıyorsa odanıza tavsiye edebilirim bu ölçüyü.

KArgolama olarak yatakları ücretsiz olarak göndermekteyiz. Bazalar konusunda il dışında kargo ücreti değişmekte. Ambar kargolarla ya da normal kargoyla isteğinize göre göndermekteyiz. Ben size ayrıntıları pm oarak göndereceğim.

Yatak olarak eşinizin standart kilo ve boyda olduğunu düşünürsek eğer size 70 dansite ürünleri tavsyie edebilirim. Air modeli gayet güzel olacaktır. Bu ürünü düşünebilirsiniz. Alternatif olarak da Bamboo ve Argentano modellerimize bakabilirsiniz.

Fiziksel bir probleminiz varsa Fıtık V.b. gibi o zaman size High modelini önereceğim. Bu model o zaman daha iyi performans verecektir.

Farklı sorularınız olrsa çekinmeden sorabilirsiniz. Cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

• Air, ve Bamboo arasında ki fark nedir? Fiyat olarak birbirine cok yakin urunler gibi. Siz hangisini tercih edersiniz?
    Kargo olarak Surat Kargo olacaktir, peki Aras Kargo'yu tercih edersem arada fiyat cok fazla olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BogachanTurk

Air, ve Bamboo arasında ki fark nedir? Fiyat olarak birbirine cok yakin urunler gibi. Siz hangisini tercih edersiniz?
    Kargo olarak Surat Kargo olacaktir, peki Aras Kargo'yu tercih edersem arada fiyat cok fazla olur mu?

Merhabalar;

Ben 178 boyunda 89 kiloyum ve Air modelini tercih ettim. Oldukça da memnunum. Arasındaki fark olarak da Bamboo ve Air sadece kılıfsal olarak farklıdır. Air modeli terlemeye karşı daha etkili ve basıncı daha iyi yayarak konfora artı koyan bir kılıfa sahiptir. :)

İstediğiniz kargoyla gönderimini gerçekleştirebiliriz. Surat Kargo ile anlaşmamız mevcuttur. Ciddi uygun fiyata düşüyor fiyatlandırması ama ben araştırarak size pm olarak bilgi vereceğim kısa bir süre içerisinde. Dedğim gibi yatağı ücretsiz yolluruz. Tüm Türkiye'ye ücretsiz teslimatımız var. Bazalarda da yarısını karşılamaktayız kargo bedelinin.

• Konuyu okuyan herkese selamlar,

evlilik hazırlıkları hızla devam ederken yatak konusunda hala tam karara varamadık. İkimizin de çok şükür hastalık durumu yok ancak uykumuz da çok hafif en ufak gürültü veya olumsuzlukta uyanıyoruz. Her ikimizin de boyu 1,70; benim kilom 65 nişanlımın ise 55 civarı. Yatak ölçüsünde 150x200 ile kısıtlıyız. Açıkçası şimdilik bütçe kısıtlı olduğu için ve çevremizdeki birkaç arkadaşımızın tavsiyesi ile Merinos Y02 SILVER LÜKS ORTOPEDİK YATAK modelini düşünüyoruz. Açıkçası aklımda hep visco yatak almak vardı ancak fiyatlarını görünce vazgeçmek zorunda kaldık. Fırsat sitelerinde yer alanlar içinse doğru düzgün yorum yapılmamış. Gönül ister ki ViscoLove'dan alalım bi yatak ama önceden dediğim gibi bütçe ile kısıtlıyız. Konu hakkında bilgisi olan arkdaşlardan öneri bekliyorum. Öneride bulunanlara da şimdiden teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mirTurk -- 4 Haziran 2012; 12:08:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mirTurk

Konuyu okuyan herkese selamlar,

evlilik hazırlıkları hızla devam ederken yatak konusunda hala tam karara varamadık. İkimizin de çok şükür hastalık durumu yok ancak uykumuz da çok hafif en ufak gürültü veya olumsuzlukta uyanıyoruz. Her ikimizin de boyu 1,70; benim kilom 65 nişanlımın ise 55 civarı. Yatak ölçüsünde 150x200 ile kısıtlıyız. Açıkçası şimdilik bütçe kısıtlı olduğu için ve çevremizdeki birkaç arkadaşımızın tavsiyesi ile Merinos Y02 SILVER LÜKS ORTOPEDİK YATAK modelini düşünüyoruz. Açıkçası aklımda hep visco yatak almak vardı ancak fiyatlarını görünce vazgeçmek zorunda kaldık. Fırsat sitelerinde yer alanlar içinse doğru düzgün yorum yapılmamış. Gönül ister ki ViscoLove'dan alalım bi yatak ama önceden dediğim gibi bütçe ile kısıtlıyız. Konu hakkında bilgisi olan arkdaşlardan öneri bekliyorum. Öneride bulunanlara da şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhabalar;

Öncelikle mutluluklar dilerim. Evlilik zamanında bu konuda ciddi sıkıntılar yaşanabiliyor fakat yanınızdaki kişinin size en az rahatsızlık verdiği ürünler visco yataklardır.

Argentano modeli var mesela. Uygun fiyatlıdır. Kalitesine göre çok iyi fiyatı vardır. Bu yatağı önerebilirim aslında. Bir de Stone modelimiz var. Kampanyalı bir ürün ama Visko Love'a ait değildir.

Teknik özellikleri düşük bir visco yerine yaylı yatak daha avantajlıdır. Bunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye edebilirim.

• Visco-Pro ' nun kampanyası devam ediyor ihtiyacı olan alabilir ben aldım çok kullanışlı , yatakta sadece kargo sıkıntı çıkardı oda benim olduğum yerdeki şubeleri kapanmış ondan 2 gün geç geldi ama geldi :) World karta 7 taksit burada

http://www.manipon.com/firsatlar/tum-turkiye/30/saglikli-ve-kaliteli-uykunun-ozlemini-cekenler-icin-;-visco-pro-tam-oropedik-visco-yataklar--2-yil-garanti-ve-tum-turkiye-ucretsiz-kargo-

• quote:

quote:

Merhabalar;

Öncelikle mutluluklar dilerim. Evlilik zamanında bu konuda ciddi sıkıntılar yaşanabiliyor fakat yanınızdaki kişinin size en az rahatsızlık verdiği ürünler visco yataklardır.

Argentano modeli var mesela. Uygun fiyatlıdır. Kalitesine göre çok iyi fiyatı vardır. Bu yatağı önerebilirim aslında. Bir de Stone modelimiz var. Kampanyalı bir ürün ama Visko Love'a ait değildir.

Teknik özellikleri düşük bir visco yerine yaylı yatak daha avantajlıdır. Bunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye edebilirim.

Paylaştığınız bilgiler icin teşekkür ederim. Önerdiğiniz modellerin diğer urunlerinizle olan farkları nelerdir? Ödeme koşullarım iyileşirse taksit erteleme kampanyanızın da yardımı le belki diğer modellerinizi de düşünebiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Merhabalar;

Paylaştığınız bilgiler icin teşekkür ederim. Önerdiğiniz modellerin diğer urunlerinizle olan farkları nelerdir? Ödeme koşullarım iyileşirse taksit erteleme kampanyanızın da yardımı le belki diğer modellerinizi de düşünebiliriz.

Diğer ürünlerle pek bir farkı yoktur. Standart özeliklere sahip sadece 600 adet üretilen özel ölçü yapılmayan bir üründür. :)
    Diğer ürünler gibi 7cm 70 dansite visco ve 13 cm 28dns HR bir destek katmanına sahiptir. Antistress bir çıkartılıp yıkanılabilir dış kılıfa sahiptir ve 10 yıl garantisi vardır.

Fiyat olarak size bir pm atıyorum. :)

• viscosense marka yatak önerirmisibiz? büyük kampanya yapıyorlar ama hiç bilgim yok. yardımcı olursanız sevinirim..
  • Bugün Yatsan Beauty Visko Yatak aldım. Nişanlımla birlikte mağazadaki yataklara yatarak, deneyerek baktık. Bizim ölçümüz uymadığından ve çok pahalı olduğundan Tempur alamadık fakat, mağaza içinde kendimizi en rahat hissettiğimiz yatak oydu. Aldığımız yatak da onun kadar olmasa da yine çok rahattı. Tabi bu maksimum 5 dakikalık denemelerde oluşan durum. Visko veya latex yatağa yattıktan sonra yaylı yataklarda bir eksiklik varmış gibi geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: panikatak01

viscosense marka yatak önerirmisibiz? büyük kampanya yapıyorlar ama hiç bilgim yok. yardımcı olursanız sevinirim..

mrb...
    visco yatak akıllı yatak diyede bilinen sadece birçeşit elastik süngerdir. hareket yeteneği sayesinde ısı ve ağırlığa duyarlı olarak vücudun şeklini alır,fakat piyasada visco yatak olarak satılan yatakların çok farkları vardır,sıcak döküm ve soğuk döküm bu fark yatağın kullanım ömrünü etkiler,bunuda birçok satan kişiler bilmez yada ayrıntıya girmez.Yani yatağı kullandıkça kaliteli olup olmadığını anlarsınız tabiiki iş işten geçmişte olabilir.şayet istanbul / bahçeşehir'deki şubemizde sizlere ürünlerimizi göstermekten memnun olurum.hayırlı günler dilerim...
  • quote:

quote:

Merhabalar;

Ben anlamadim

bu super ucuzluk sebebi nedir? Hic 289 TL ye ortopedik yatak gormemistim

Birileri aciklarsa sevinirim

• 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.