DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Visco Yataklar Hakkında
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
2.815
Cevap
58
Favori
741.464
Tıklama
Giriş
      52 Mesaj
      05 Mart 2012 09:05:26
      Visco yatakları bazı insanlar çok çok seviyor. Bazıları ise çok rahatsız edici bulabiliyor.

Şahsi fikrimi soracak olursanız 95kg ve 55kg gibi çok farklı kilo ve boy oranları olan çiftlerin aynı yataktan memnun kalmaları imkansız gibi birşey. Önümüzdeki dönemlerde kişiye özel yatak üretimine dönecek bütün yatak sektörü. Ölçülecek, biçilecek yatağın bir tarafı hanıma bir tarafı da eşine göre üretilecek. Yoksa bu tip işlerin içinden çıkmak çok çok zor.

• Yüzbaşı
      639 Mesaj
      05 Mart 2012 10:56:06
      quote:

Orijinalden alıntı: viscomağduru

Merhaba, biz bu forumu uzun uzun okuduk.Sonunda işbir yatağa gücümüz yetmeyince viscolovedan bambu modelini aldık..Eşim 180 boy 95 kilo,ben 174 - 67..Bende bel fıtığı var diye yatakları sürekli ben denedim alırken..Eşim nasılsa her yerde yatarım diyordu..Daha önceki yatağımız yataş bluestar..Viscolveda yatınca eşim kolunun,omzunun ağrısından kanepede yatmaya başladı,bense rahatım..Şimdi aldığımız yere gidip yaylı yatak mı alsak diye sorduk..Onlar da daha yumuşak bir yatakla değiştirelim dediler..Ben az önce tüm viscolove yatakları inceledim ve şöyle anladım; 60-70-80 dansite var..Bir de çift taraflılar var 70+60..Gerisi tamamen hikaye..Kılıf farklı vs vs vs..Eşime yatak çok sert geliyor asla yatamıyor,acaba bazı insanlara uygun değil mi visco?..Kan dolaşımım duruyor gibi oluyorum diyor....Şimdi 60 olanlara bakmalıyım sanırım.. natural visco 60 mesela..Dansiteden başka bir kriter yok gibi geliyor bana..Yardımcı olursanız seviniriz..

Merhabalar;

Eşler arasındaki kilo farklılıkları yatak seçiminde zor süreçlere sebep olmaktadır. Ortayı bulmak zor olmaktadır. Bir de vücudun tepkiye alışım süreci söz konusu oluyor.

Kılıf farklılıkları ürün tepkisini etkileyen unsurlardandır. Bamboo ile Air kılıfın yatımı arasında fark vardır fakat bamboo ile comfort kılıfın yatımı açısından fark yoktur. SAdece bamboo antibakteriyelliği biraz daha iyi sağlamaktadır.

Dansite zaten en büyük etkendir. Önce dansite belirlenir sonra kılıf müşterinin isteğine göre seçilir. Visco mağduru gibi bir durumu biz visco yatak merkezi oalrak kabullenmemekteyiz. Bu sebeple sizlere 15 günlük deneme süresi vermekteyiz. Bunun sonucunda istediğiniz ürün ile herhangi bir kılıf kullanım maliyeti gibi bir bedel yansıtmadan değişimini uygulamaktayız. Yalnız bu hizmet diğer Visko Love bayilerini bağlayıcı değildir. Kılıf bedeli karşınıza çıkabilir.

Çok nadir durumlarda visco tepkisine alışamama durumu var. Bu yüzde 1 bile değildir diyebilirim. Bu duurumda bir çok markanın ürününü bünyemizde barındırmaktayız. İdaş, Mondi, Laressa, Yatsan gibi markalar mevcuttur.

Eğer yatak sertliğinden şikayetçiyseniz 70+60 dansite olan modellere yönelmenizi tavsiye edebilirim. Fakat kilonuz daha da artarsa size çok yumuşak gelmesi durumu var. Eğer yumuşak bir yataktan hoşlanırsanız bu ürünü kullanabilirsiniz.

Ürünü aldığınız mağazayla iletişime geçmenizi öneririm. Eğer ürünü Visco Yatak Merkezi mağazalarından herhangi birinden aldıysanız lütfen benimle iletişime geçiniz. Derhal probleminizi çözmeye çalışırım.

Herhangi bir soru veya sorununuz olursa ilgilenmekten memnuniyet duyarım.

Emre BAYRAKTAR
      Visco Yataklarda Şimdi Forum Üyelerine Özel Ekstra İndirim ve Ödeme İmkanları
      Visco Yatak Visko Love Lateks Yatak
      Yatak, Baza, mobilya, koltuk takımı ve diğer tüm ürünlerimizde Ege ve Akdeniz bölgelerine ücretsiz teslimat yapılmaktadır. Visko Love ürünlerinde Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Teslimat.
    • Onbaşı
      16 Mesaj
      05 Mart 2012 18:00:44
      quote:

Orijinalden alıntı: immortALance

Alıntıları Göster

Merhabalar;

Eşler arasındaki kilo farklılıkları yatak seçiminde zor süreçlere sebep olmaktadır. Ortayı bulmak zor olmaktadır. Bir de vücudun tepkiye alışım süreci söz konusu oluyor.

Kılıf farklılıkları ürün tepkisini etkileyen unsurlardandır. Bamboo ile Air kılıfın yatımı arasında fark vardır fakat bamboo ile comfort kılıfın yatımı açısından fark yoktur. SAdece bamboo antibakteriyelliği biraz daha iyi sağlamaktadır.

Dansite zaten en büyük etkendir. Önce dansite belirlenir sonra kılıf müşterinin isteğine göre seçilir. Visco mağduru gibi bir durumu biz visco yatak merkezi oalrak kabullenmemekteyiz. Bu sebeple sizlere 15 günlük deneme süresi vermekteyiz. Bunun sonucunda istediğiniz ürün ile herhangi bir kılıf kullanım maliyeti gibi bir bedel yansıtmadan değişimini uygulamaktayız. Yalnız bu hizmet diğer Visko Love bayilerini bağlayıcı değildir. Kılıf bedeli karşınıza çıkabilir.

Çok nadir durumlarda visco tepkisine alışamama durumu var. Bu yüzde 1 bile değildir diyebilirim. Bu duurumda bir çok markanın ürününü bünyemizde barındırmaktayız. İdaş, Mondi, Laressa, Yatsan gibi markalar mevcuttur.

Eğer yatak sertliğinden şikayetçiyseniz 70+60 dansite olan modellere yönelmenizi tavsiye edebilirim. Fakat kilonuz daha da artarsa size çok yumuşak gelmesi durumu var. Eğer yumuşak bir yataktan hoşlanırsanız bu ürünü kullanabilirsiniz.

Ürünü aldığınız mağazayla iletişime geçmenizi öneririm. Eğer ürünü Visco Yatak Merkezi mağazalarından herhangi birinden aldıysanız lütfen benimle iletişime geçiniz. Derhal probleminizi çözmeye çalışırım.

Herhangi bir soru veya sorununuz olursa ilgilenmekten memnuniyet duyarım.

Cevap için teşekkür ederim..Modokodan aldık..Değiştirmeyiz demediler ama benim sorunum 60+70 alınca yeterince yumuşak olacak mı? Eşim kesinlikle yumuşak olmasını istiyor. Mağazada da anlamıyoruz tabi..Şimdi biz yumuşak istiyoruz..70 zaten bize sert geldi o malum..İki taraflı visco iyi midir? Bana direk bir ürün tavsiye eder misiniz? Yumuşak visco hangisidir? Bambuyu sert bulan birisi için..Hem de çok sert! Eğer değiştirmiyoruz derlerse sizinle bağlantı kurarız.Aslında cashmer ( adı sanırım buydu) modeli çok yumuşak ve konforlu görünüyor ama fiyatı çok yüksek..Hemen yarın öğlen değişim yapacağım, ilginiz ve bilgiler için teşekkür ederim..

• Onbaşı
      17 Mesaj
      05 Mart 2012 19:42:58
      quote:

Orijinalden alıntı: kangalkopegim

iy günler. ben de yeni evleneceğim. boyum 1.81, kilom 83. müstakbel eşimin boyu 1.65, kilosu 62. ikimizin de beli çok sağlıklı değil. ikimizin de terleme problemi var ama benim daha fazla oluyor. bu koşullarda bana uygun fiyatlraı da yazarak bir yatak tavsiyesinde bulunabilir misiniz? izmirde yaşıyorum, yatak odasında klima olmayacağını göz önunde bulundurusanız sevinirim. özellikle terleme için yatağın üstüne kılıf vb. ped gibi çözümler uygunsa bunları da değerlendirebilirim

yardımcı olabilir misiniz bana da?yardımcı olabilir misiniz bana da?

• Yüzbaşı
      639 Mesaj
      05 Mart 2012 21:26:45

quote:

Orijinalden alıntı: kangalkopegim

Alıntıları Göster

yardımcı olabilir misiniz bana da?yardımcı olabilir misiniz bana da?

Merhabalar,

Sizin icin soft isterseniz silver, fashion,comfort gibi modelleri, biraz tok isterseniz de 70 dns modelleri onerebilirim. Terlemeye karsi etkili olarak air onerebilirim. Soft olsun derseniz outlast gayet iyidir. Kilonuza uygundur. Fiyat olarak da taksitli olarak yuzde 5 pesinde ekstra yuzee 10 daha indirim yapmaktayiz liste fiyatlarindan.

Farkli bir sorunuz olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Emre BAYRAKTAR
      Visco Yataklarda Şimdi Forum Üyelerine Özel Ekstra İndirim ve Ödeme İmkanları
      Visco Yatak Visko Love Lateks Yatak
      Yatak, Baza, mobilya, koltuk takımı ve diğer tüm ürünlerimizde Ege ve Akdeniz bölgelerine ücretsiz teslimat yapılmaktadır. Visko Love ürünlerinde Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Teslimat.
    • Teğmen
      113 Mesaj
      06 Mart 2012 12:58:46
      35 Senedir sünger piyasasındayız , bende 12 seneyi devirdim.Yatak ureticisi degiliz ama yatak ureticilerinin kullandıkları sistemleri , sungerleri , pazarlama stratejilerini iyi bilirim , bildiklerimi dilim dondukce paylasacagım. Visco ve sünger işi çok basit gözüktüğü halde çok karmaşıktır. Visco aslında basit bi yaylı yatak alınır gibi alınmaz. Baştan şunu söyleyeyim süngerden anlamanızı bekleyemem ama süngerden anlamıyorsanız işiniz zor.

Visco yatakta şundan kaçının yaylı sistemli viscoları almayınız. Visco yatak flexi veya soft süngerin üzerine uygulanması makuldur sertlik sorunu varsa hard sünger kullanılmalıdır. Dunyada yaylı sistemler nedense sadece ulkemizde cogunlukla kullanılmakta.

Visco yatakta kapitoneli yani elyaf ve süngerli desenli kumaştan çok , desensiz esnek ve yıkanılabilir kumaş tercih edin.

Terleme sorununuz olacaktır. Yatagınızı mumkun oldukca uzerini hemen kapatmayın bırakın havalansın.

Visco ideal dansite standartı maksimum 60-65 dansitedir. Üstü sadece ve sadece fiyat yükseltmektir. Dansite yükseldikçe sertlik veya kalite yükselmez. Hepsi birbirinden ayrı durumlar.

Visco yatakta sertlik , yumuşaklık veya esneklik için visconun degil altında ki süngerin yapısıyla çözüm bulunabilir.

İki kişilik yataklarda mümkün oldukça ikiz yataklara yönelin. Eşiniz ve sizin için ayrı yataklar kullanın.

Visco nun özelliği yattığınız bölge seklini vucudunuzdan aldıgı sıcaklıkla sekilllendirir.

Türkiyede visco yatak yapan firma coktur . Ama visco ureten firma azdır. Hangi firmanın süngerini kullandıgı cok onemlidir.

Neticede : Yuksek dansite kalite demek degildir. Yaylı visco sistemlerinden mumkun oldukca uzak durun. Sertlik veya yumusaklık sorununu visconun altında ana katman olan süngerle cozum arayınız.

Not: Kimseye is bilmiyor demek istemiyorum yanlıs anlasılmasın. Sozumde kusurum olduysa ozur dilerim.

• Teğmen
      168 Mesaj
      09 Mart 2012 14:00:18
      Merhaba,

Uzun uzun bu incelemeleri ve yorumlari okumak isterdim, ama maalesef o kadar vaktim bulamiyorum :(
      Sunu soracagim hemen. Ben senede 2-3 ay Türkiye'ye geliyorum ve maalesef Türkiye'deki yatagim cok eski. Bu yüzden yeni yatak almak istedim. Tek kisilik bir yatak yeterli olacak. Fakat gercekten kafami karistiran seyler var. Latex, visko, sünger, yayli bircok farkli ürün var ve bunlarin hangisinin tam olarak ne yarari oldugunu bilemedim. Saticilardan dinledigim kadariyla kendilerinin de sattiklari mal hakkinda pek bir bilgisi yok. Benim su an kullandigim yatak(Türkiye'deki degil asil kaldigim yerdeki yatak) yaklasik 80€ ya aldigim anti-alerjik 7-Konfor bölgeli H2 ( 2. sertlik seviyesi : 90kg civari ) sünger bi yatak. Yani cok üst düzey birsey beklemesem de gercekten rahat oldugunu söyleyebilirim. Fakat burada gercekten kafam karisti, acikcasi 1000TL ye alacagim latex yatagin nasil bir fark yaratacagini anlayamadim. Eger bu konuya hakimseniz bana en kisa yoldan direk hedef göstererek sunu al diyebilir misiniz? yayli almak istemiyorum, latex, visko, sünger farketmez, ama alerjimin ve bel fitigimin oldugunu söylemek isterim, 90 kiloyum.

Yardiminiz icin simdiden tesekkür ederim. :)

• Teğmen
      113 Mesaj
      09 Mart 2012 14:28:29
      quote:

Orijinalden alıntı: eduedix

Merhaba,

Uzun uzun bu incelemeleri ve yorumlari okumak isterdim, ama maalesef o kadar vaktim bulamiyorum :(
      Sunu soracagim hemen. Ben senede 2-3 ay Türkiye'ye geliyorum ve maalesef Türkiye'deki yatagim cok eski. Bu yüzden yeni yatak almak istedim. Tek kisilik bir yatak yeterli olacak. Fakat gercekten kafami karistiran seyler var. Latex, visko, sünger, yayli bircok farkli ürün var ve bunlarin hangisinin tam olarak ne yarari oldugunu bilemedim. Saticilardan dinledigim kadariyla kendilerinin de sattiklari mal hakkinda pek bir bilgisi yok. Benim su an kullandigim yatak(Türkiye'deki degil asil kaldigim yerdeki yatak) yaklasik 80€ ya aldigim anti-alerjik 7-Konfor bölgeli H2 ( 2. sertlik seviyesi : 90kg civari ) sünger bi yatak. Yani cok üst düzey birsey beklemesem de gercekten rahat oldugunu söyleyebilirim. Fakat burada gercekten kafam karisti, acikcasi 1000TL ye alacagim latex yatagin nasil bir fark yaratacagini anlayamadim. Eger bu konuya hakimseniz bana en kisa yoldan direk hedef göstererek sunu al diyebilir misiniz? yayli almak istemiyorum, latex, visko, sünger farketmez, ama alerjimin ve bel fitigimin oldugunu söylemek isterim, 90 kiloyum.

Yardiminiz icin simdiden tesekkür ederim. :)

Hocam yazımda belirttiğim gibi yaylı yatagın bu kadar ilgi gosterilen nadir ulkelerdeniz.

Latx yataklar'ın gundelik uyku icin hem yuksek fiyatlıdır. Latex yapısal farklılık ve zor uretim asamalarından dolayı pahalıdır. Latex yataklar agırlıkla medikal , saglık sektorunde kullanılır. Uzun sureli yatıs yapacak hastalar icindir. Yani latex gece uykusu icin gereksizdir.

Yaylı yatak'la ilgili sunu soyleyeyim ordan cıkarın. Ortapedik dedikleri yatakların , normal yaylı yataklardan farkı yaylar arasında takoz sungerlerin olmasıdır. Yazlık ve kıslık taraf diye bi sey tutturmuslardır. Oda yayların ustunde kullanılan kecenin farkıdır ki keceler tekstil artıklarından yapılır. Herkul yay , helezon yay , bilmem ne yay , kılıflı yay , ooo o kadar cok degistirdiler ki yay yaydır :)

Normal sünger yatak . Sünger cesidi coktur ve ozellikleri farklıdır. Esnek , hafif veya cok sert yatak seviyorsan HR veya HLB süngerlerden yapılmış bi yatak almanı tavsiye ederim.

Visco yataga gelince ;

Tamamen senin yatmaktan aldıgın zevke baglı . Yumusak yatak mı seversin , cokmu hararetli yani hareketli mi yatarsın gibi genis genis ayrılır. Nasıl mı ?

Visco yatakta bu 100 dansite bu 120 dansite bu bilmem dansite( dan. ) diye kullanılan pazarlama hilelerine bakma . A firmasının 50 dan. , B firmasının 80 dan. kalitelidir , sertlikleri ve esnekligi farklıdır.

Bel fıtıgım var 40-45 dan. 12-15 cm HR sünger uzerine maksimum 4 Cm visco seni ideal uyku rahatlıgına kavusturur ve 600 700 liradan fazla sakın verme bu verdigim fiyat bile yeterince luks. Selamlar

Sırf bu pazarlama hileleri yuzunden sonunda yatak uretiminede girecegim . Bu hafta ismi lazım degil 3 4 tane yatak ureticisine girdim yatak almak istiyorum diye ya o kadar alakasız ve laf salatası bilgiler verdiler ki iyi ki bu isi azda olsa biliyorum yoksa cebimdeki her seyi verip yatak alıp cıkacak seviyeye getirdiler . :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omercilsaldi -- 9 Mart 2012; 14:32:25 >

• Er
      3 Mesaj
      10 Mart 2012 00:03:03
      inşallah pişman olmam diyere söze başlıyorum :)
      bende bugün five z aldım yataştan ben 170 cm 55 kiloyum eşim 186cm 90 kilo
      dilerim memnun kalırız.
      salı teslim edeceklermiş. bekliyoruz bakalım

• Teğmen
      113 Mesaj
      10 Mart 2012 01:11:49
      Hayırlısı olsun hocam. İnsallah memnun kalır ve mutlu olursunuz :)

• Teğmen
      168 Mesaj
      11 Mart 2012 08:50:30
      omercilsaldi:
      Ayrintili cevabiniz icin cok tesekkür ederim, benim icin direk önerebileceginiz bir marka ve yatak var mi peki? A markasi B markasi demissiniz ama ne o markalar mesela? :D

• Teğmen
      113 Mesaj
      12 Mart 2012 09:37:01
      Marka onermem yonlerdime yapmam nasıl olur bilmem ama baska bi onerim var onuda pm atıyorum.

• Er
      1 Mesaj
      14 Mart 2012 15:40:59
      Ömer bey merhaba,
      ben de uzun zamandır bu forumu okumaya çalışıyorum, eduedix e verdiğiniz öneri nedir acaba?
      Aklıma şu gelmişti benim 5-10 cm lik visko kat almak? yatak yerine hani üstüne konulan bu kalınlıklarda şilteler oluyor...
      Ben bir günlüğüne hastaneye yatırılmıştım... orada visko yatakta yatmak bana iyi geldi, orada kağıdına bakmıştım yatağın, özellikleri:

Üst kısmı - Dual stertch PUR-Incontinence fabric
      Altı kısmı - Composite of visco-elastic and HR-PUR sünger

sizce bu durumda hangi modelden almalıyım? Hasta olduğum için çok ihtiyacım var iyi gelmesine ama normal 8 saatlik uyku yetiyor. Uzun süreli hastahane yatağı olması gerekmiyor yani.

Mesela ortosellanın Medline ına bakmıştım, hastane yatağı gibi ama o tam tersi bir kompozisyonda idi. Aslında tek ihtiyacım olan yayların iç organlarıma yaptığı baskıyı azaltmak. zayıf bir insanım.

İşlerinizde kolaylıklar dilerim.

• Yarbay
      3050 Mesaj
      14 Mart 2012 17:11:03
      quote:

Orijinalden alıntı: immortALance

Alıntıları Göster

MerhabalaR;

Sizin için High modelimizi önerebilirim. 80 dansite yoğunluğa sahiptir. Eşinizin için hafif sizin için ise orta sertlikte bir yapıya sahip olacaktır.

Farklı bir sorunuz olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

merhaba,

Ben 105 eşim 58 kg. yaylı sistemi olmayan hangi visco yatağı önerirsini?

Şimdiden teşekkürler

Golf 7 1.6 TDI DSG Highline Pasifik Mavi+17" Geneva Jant+Panaromik Açılır Cam Tavan+"Keyless Entry" Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma+Elektrikli Katlanabilir Yan Aynalar+Renkli Ekranlı çok Fonksiyonlu Premium Yol Bilgisayarı+Geri Görüş Kamerası+14 Yöne Manuel Ayarlanabilen ErgoAktive Spor Koltuklar+Sürüş Profili Seçme Özelliği+LED Stop lambaları ve Arka Plaka Aydınlatması+Bi-Xenon Farlar+LED Gündüz Farları+Alarm+Krom Egzos Ucu+Kauçuk Paspas+Kauçuk Bagaj Havuzu+Beşiktaş APP Plaka+VW Sibop Kapakları+İSTANBUL
    • Teğmen
      113 Mesaj
      14 Mart 2012 22:16:50
      Pmden cevaplıyorum.

• Er
      3 Mesaj
      15 Mart 2012 18:01:18
      ben iş bir vısko yatak aldım bayagı pahalı ama yattıkça iyi ki almışım diyorum

• Onbaşı
      39 Mesaj
      19 Mart 2012 17:37:11
      quote:

Orijinalden alıntı: omercilsaldi

Pmden cevaplıyorum.

Adaşım sana özelden yazdım cevaplarsan sevinirim.

• Teğmen
      113 Mesaj
      19 Mart 2012 19:52:57
      hemen cevaplıyorum.

• Er
      2 Mesaj
      21 Mart 2012 11:23:55
      paraya kıyıp istikbal Biomagic yatak aldık ve 1 yıl geçmeden yatak çöktü ve değiştirmiyolar tamir yapacaz diyorlar, yatak alırken mutlaka sorun garantisi bitmeden yatak çökerse ne olacak diye yenisiyle degiştirecek mi? müşterisini düşünen bi marka seçin size tavsiyem istikbalden uzak durun aynı duruma düşmeyin...

• Teğmen
      113 Mesaj
      21 Mart 2012 11:26:24
      GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARAYIN KESİN COZUM SUNURLAR...

Reklamlar
https://ad.doubleclick.net/ddm/trackimpj/N103003.2
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.