Şimdi Ara

Visco Yataklar Hakkında (145. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.912
Cevap
56
Favori
908.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dün İkea'ya gitmiştik orada görüp aldık bir tane. Pek sıvı geçirmez değil ama çift katlı olduğuhndan teri tutmaya yeterli göründü. Membran pamuklu üst kumaşa yapışık değil dikişle tutturulmuş hava geçirir yapıda.

Kılıfı yıkamak için çıkarınca görmüştüm İkea koltuk süngerlerini bu kumaşla döşek haline getiriyor. Sıkı doldulmuş süngerleri bir arada tutmak için çok sağlam değil 2-3 yıl sonra yırtılmalar meydana gelmişti bende. Alez için yeterli olur diye düşündüm.
  • merhabalar yatak almam gerekıyor aşağıdaki linkteki yatak sizce nasıldır? yatak hakkında yapılan yorumları okudum çoğunluk memnun ve olumlu yazmış ama emin olamadım. yatak konusundan anlayan dostlarında yorumlarını beklıyorum. sizce alsam pişman olur muyum? bırde bu markayı hiç duymadım ben daha önce :)

https://www.hepsiburada.com/sleeppeople-3d-bamboo-visco-cift-kisilik-yatak-150x200-cm-p-HBV000006NL4S?magaza=Sleeppeople
  • quote:

Orijinalden alıntı: barikat2005

merhabalar yatak almam gerekıyor aşağıdaki linkteki yatak sizce nasıldır? yatak hakkında yapılan yorumları okudum çoğunluk memnun ve olumlu yazmış ama emin olamadım. yatak konusundan anlayan dostlarında yorumlarını beklıyorum. sizce alsam pişman olur muyum? bırde bu markayı hiç duymadım ben daha önce :)

https://www.hepsiburada.com/sleeppeople-3d-bamboo-visco-cift-kisilik-yatak-150x200-cm-p-HBV000006NL4S?magaza=Sleeppeople
    Yatak olarak öyle aşırı bir özelliği yoktur ki yataktan birşeyler bekliyorsanız o yatak bu yatak değildir. Fakat yatak olsun diye düşünüyorsanız olabilir. Bambi Golden var mesela. En azından garanti vb. durumlarda uğraşmazsınız.https://www.yatakveyatak.com.tr/urun/bambi-golden-yatak tabii biraz daha pahalıdır ama iyidir o fiyat aralığında. :)Marka internet markası olarak tabir edilen bir marka.

• quote:

Orijinalden alıntı: svevo

Selamlar size de. Bir vakitler yazismistik sizinle yine buralarda olmaniza sevindim.

Mumkunse yatagin uzerine kalin kapitone bir alez almak istemiyorum. Visco Love microftted urunundeki hava gecirebilen bir membran laminasyonu mu yoksa puskurtme PVC mi biliyor musunuz acaba? Siteniz degismis sanirim, alsak kontrol etsek begenmezsek iade kabul edilir mi?

Konu hakkinda bilgim internet aramalarina dayanmaktadir yoksa konudan uzagim.
    Kullanıktan sonra iade olmaz ama eve geldiğinde bakıp cayman hakkınızı kullanabilirsiniz.

Tam detayını ben de bilmiyorum ne teknikle üretildiğini fakat laminasyon diye hatırlıyorum. Yanıltmak istemem.

Web sitemiz ve markamız Visco Yatka Merkezi'nden Yatak & Yatak olarak değişti bir süre önce. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: WELLMATT YATAK

Merhaba hocam, orta sert yatak öneriyoruz, bel ağrıları için. Lateks Soft ve Lateks 50 modellerimiz mevcut incelerseniz yardımcı olabilirim.
    Hocam,
    bu bahsettiğiniz lateks 50, lateks soft ve visko 70 dns, 100 dns lerin yumuşaklığının ne olduğu konusunda hiç bir fikrimiz yok.
    Bu yatakları deneyebileceğimiz İstanbul'da bir merkeziniz var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 22 Şubat 2019; 13:55:37 >
  • Yıllardır kullanıyorum çok istifade ettim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 17 yıldır kullandığım yatağım sanırım eskidi sabahları belim ağrıyo , yatak alayım dedim bi araştırmaya başladım visco mu , lateks mi , yaylı mı daha ona karar veremedim . işbir iyi dediler gittim denemeye lateks çok sert geldi , viscolar boy boy yumuşaklıkları ama yumuşak yatak ağrıları artırırmı bilemedim :) hala kararsızım
  • Vallahi çıldırcam artık yatak bakmaktan , ararken daha çok stres oldum . Orta sert olsun yorgun uyanmayalım yeter çift kişilij bütçe de 1500-2000 ama adamlar bu bütçeye sünger veriyolar anca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MERHABALAR uygun fiyatlı visco yatak arıyorum orta sertlikte boyum 1.87 - 75 kg tek kişilik bir yatak olacak teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickelcan

Ben tempur aldım, ilk başlarda seninle aynı sıkıntıları yaşadım vücut bir süre sonra adapte oluyor ama yatak rahatsız, ara ara yine bacak bel veya sırt ağrısı ile uyandırdığı oluyor.
    açıkça söyleyebilirim visco'lardan uzak durun. paket yay ve lateks karışımı yataklar daha rahat görünüyor ayrıca çok yumuşak yatak almayın yatağınız vücudunuzun şeklini almamalı, yoksa kolunuz sırtınız beliniz çok ağrır. Tecrübelerime göre ilk 5cm yumuşak gerisinin çok sert olması en ideali vücut için
    Selamlar,
    Buna uygun model ürünler var mı? visko yatakların yerine delikli lateks olsun deniyor, bende paket yay üstünde visko yada lateks olan 7-9 cm kadar modelleri araştırıyorum. fiyat kalite olarak hangi ürünlere bakmalıyım bilemiyorum.

• suskun3457 S kullanıcısına yanıt
    gördüğüm kadarıyla king koil yataklarda var böyle yataklar
  • 2013 yılında aldığım Yataş Alore Pure model yatağımdan çok memnundum. Şimdi boyut büyütmem gerekiyor fakat yatak üretimden kalkmış. O zaman için 4cm kalınlığında 60DNS visco süngeri olduğundan bahsetmişim. Var mıdır aynı rahatlığı sağlayacak bir alternatif?
  • Visco yatak almayı düşünen varsa önce şu yazıyı okusun sonra alsin derim ben
    https://tazemuhendis.net/2019/10/visco-yatak-nedir-visco-yatak-kullanici-yorumlari.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firstengineer -- 22 Ekim 2019; 0:38:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enkidu1981

Arkadaşlar benim yatak 8 senelik. Her döndüğümde Gacır gucur ses çıkarıyor. Ben Gvenlik görevlisiyim. Vardiyalı çalışıyorum. Ve malesef benim gündüz uyuyamama gibi bir problemim var. O yüzden sürekli bitkin yorgun ve halsizim. Bu kas yorgunlukları için visco yatak önerdiler. Ayrıca bende ankilozan spondilit denen romatizmalı bir rahatsızlık var. Bel fıtığı ile aynı belirtileri gösteriyor. Yatağımın değişim vakti geldi. Sizden yatak önerisi alabilir miyim? Ayrıca DNS si yüksek yatakların ömrü uzun olduğu söyleniyor. O yüzden aşağıdaki linkteki wellmatt yatağı çoktandır takip ediyorum. Değerlendirebilir misiniz? Sanırım herkes gibi bende özellikle Visco yatak kullanan, ve özellikle wellmatt ın visco yataklarını kullananların yorumlarını çok merak ediyorum. Çünkü Firma nın ürünlerinin özellikleri üst dizey ve fiyat olarak piyasanın oldukça altında satıyorlar. Ve de çok bilindik bir firma değil...

http://www.wellmatt.com/1876-9cm---100-dns-visco-ortopedik-yatak-firsati.html
    Merhaba, Eğer forumdaysanız yatak konusunu ne yaptınız? Bende de aynı rahatsızlık var. Araştırma içerisine girdim. Ya da bilgi sahibi olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: fozcan

Merhaba, Eğer forumdaysanız yatak konusunu ne yaptınız? Bende de aynı rahatsızlık var. Araştırma içerisine girdim. Ya da bilgi sahibi olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

Alıntıları Göster
    ben wellmat ın hem lateks 40 modelini hem de şu an kullandığım diamond modelini deneyimledim.
    lateks 40 modeli bana hiç uymadı üstüne 1-2 kat yorgan takviyesiyle tahammül edip bir hafta sonra geri yolladım(eylül ayında) . şu an kullandığım diamond modeli son bir aydır hafif bel/sırt ağrısı yapmaya başladı. bugün belki ters çeviririm. ancak üzerine bir yorgan veya kalın bir yatak örtüsü koysam ağrı yapmayacağını adım gibi biliyorum. firmadan yatak örtüsü istedim parası neyse verelim diye - ondan bile acizler. olmadı yorgancı bulup ona diktireceğim. ben olsam işbir 100 plus modelini de incelerdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhan_fcb

ben wellmat ın hem lateks 40 modelini hem de şu an kullandığım diamond modelini deneyimledim.
    lateks 40 modeli bana hiç uymadı üstüne 1-2 kat yorgan takviyesiyle tahammül edip bir hafta sonra geri yolladım(eylül ayında) . şu an kullandığım diamond modeli son bir aydır hafif bel/sırt ağrısı yapmaya başladı. bugün belki ters çeviririm. ancak üzerine bir yorgan veya kalın bir yatak örtüsü koysam ağrı yapmayacağını adım gibi biliyorum. firmadan yatak örtüsü istedim parası neyse verelim diye - ondan bile acizler. olmadı yorgancı bulup ona diktireceğim. ben olsam işbir 100 plus modelini de incelerdim.

Alıntıları Göster
    Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Bir çok yatak firmasını dolaştım. Ama maalesef Tempur'dan aldığım hissi hiç birinde yakalayamadım. İşbir yatakta da visco var ama tempurla kıyaslayınca arada dağlar kadar fark oluyor. 4000 lira civarına işbir'den alınabiliyor. tempur'da ise 6740 civarında. Açıkçası ikinci el arayışına girdim. Temiz, az kullanılmış ikinci el tek kişilik bir tempur arıyorum.

• 120 dns üzeri şu anda satışta olan visco yatak bilen var mı?
  • Bende ekonomik ama rahat bir yatak almak istiyorum yatak 250 kg taşımalı bütçem 2000 lira
  • Daha önce hiç visko yatak kullanmadım. Eğer alışamazsam belirli bir süre içerisinde iade edebileceğimiz markalar var mı acaba
  • Biraz baştan biraz ortadan biraz sondan okuduğum kadarıyla yüzbaşı Emre Bey bayağı emek sarfetmiş başlığa emeğine sağlık :) ben de yaklaşık 1 aydır yatak bakıyorum. kendi yatağım 10 yıllık bonel yayları dışarı fırlamış bir yatak olduğundan denediğim her yatak rahat geliyor :D forumları okuyorum resmen ikiye bölünmüş, viskocular-antiviskocular. hepsi çok iddaalı. Yataş mesela sitesindeki Smartmatch uygulamasını kullandım 3 model çıkarttı, 3ü de yaylı sistem :) ama çıkarttığı modeller yakınımdaki mağazalarda bulunmadığından deneyemedim :(

kendim bel fıtığı hastasıyım 65-70 kilo civarıyım. en son bu gün işbir' in Viskoları (farklı yoğunluklarda) ile Bambi'nin lateks ve double pocket+visko katman modelinde rahat ettim. Visko ya da lateks tercih edeceğim büyük ihtimal.

Şimdi ben bu viskonun 75liğinde de 85 liğinde de 103lüğünde de rahat ettim (dediğim gibi şu an her yatakta rahat edebilirim). Peki uzun vadede ya da en azından gecelik uyumada hangi sertliği tercih etmeliyim fıtık durumum ve kiloma bakılınca?

İlaveten şu an bu İşbir' in viskoları 2500-3000 bandında, Bambi' nin lateksi ise 1500 tl civarı (sert visko kıvamında).. Dolayısıyla bu fiyat farkı da seçimi etkileyecek faktörlerden biri olacak..

Sizin öneriniz nedir Yüzbaşım hem tip hem sertlik olarak? @immortALance

• 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.