Şimdi Ara

Visco Yataklar Hakkında (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.912
Cevap
56
Favori
908.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dilerseniz ViscoPlus yatak modellerini de araştırmanızı tavsiye ederim.
  • Sleep to live 600 serisi yatas aldım umarım pişman olmam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi red_blade -- 7 Haziran 2013; 22:08:25 >
  • Bu gün Adana Gizerler'den 180X200 ebadında Tempur Original 20 Yatak aldım.
    Aslında Yataş Visco Fresh almaya kararlıydım(daha ucuz olduğu için) ancak son anda almışken en iyisi olsun istedim.
    Mağazada her iki yatakta vardı ve eşimle birlikte uzun uzadıya inceledik,yattık.
    Visco Fresh kesinlikte kötü bir yatak değil ancak talihsizliği Tempur'la yan yana olması :)
    Zira Tempur'dan sonra uzandığım Visco Fresh yeterince rahat ettirmedi beni ve eşimi.
    Yani biri Mercedes ise diğeri VW.

Gözümü karartıp 3.230 TL karşılığında yatağı aldım.
    Yastıklarını da almak isterdim ancak uçuk fiyatından dolayı vazgeçtim,zira 3 adet almam gerekiyordu ve 1.000 TL tutuyordu.

Ayrıca;
    İdaş 180X200 Asil Baza (850 TL)
    İdaş Fuga Başlık (180 TL)
    3 Adet Yataş Visco Yastık (195 TL)
    Alez (hediye)

satın aldım.

Toplam tutar 5 ay ötelenip 10 taksite bölündü (Bonus kampanyası)

Ürünlerin görselleri;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drmert -- 6 Haziran 2013; 20:59:18 >

• bu kadar parayı verdikten sonra nasıl uyudun anlat hele bi dinleyelim
  • Valla daha uyuyamadım çünkü bazanın gelmesi 20 günü bulacakmış
  • kim öle kim kala 20 gün allah sabır versin
  • vayyy vayy vay bence yatak için çok fazla bir miktar ben o yatağı o fiyata alsam heralde yatamam
  • Merhaba,

Fırsat sitesinden aldığınız ürün visco pro muydu acaba?www.viscopro.com?
    İyi günler
  • Şu topic'i kirleten reklam heveslisi mağaza çalışanlarından nefret ediyorum
  • http://www.mondi.com.tr/yatak-ve-bazalar/yataklar/majestik-yatak

Bu yataktan kullanan var mı acaba, tavsiye eder misiniz?
  • Merhaba

yaylı visco yatak olmayı düşünüyoruz.

Ebatları 150x200
    ben 95 Kg eşim 55 kğ Boy 182 Eşim 170 önerebileceğiniz model varmıdır?

Ayrıca benim belimde ağrılar olabiliyor ve çok fazla terliyorum.

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnlySzr

Merhaba

Ebatları 150x200

Teşekkürler

Merhabalar,

Şu başlığı inceleyebilirsiniz,http://forum.donanimhaber.com/m_65317876/mpage_11/f_//tm.htm#76245270

Hoşçakalın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnlySzr

Merhaba

Ebatları 150x200

Teşekkürler

Merhabalar;

Bu durumda size Mondi ViscoDream önerebilirim. Gayet güzel bir yapıdadır yaylı bir visco düşünüyorsanız eğer.

http://www.viscoyatakmerkezi.com/viscodream-yatak.html

• Arkadaşlar 4 yıldır bellona yaylı bir yatak kullanıyorum. Kullandığım yatak gıcırdamaya başladı ve yeni bir yatak almaya karar verdim. Benim boyum 1.70 ve kilo 105 eişiminkide boy 1.70 kilo 80 ve ben uyurkem çok terliyorum. Bütçemde 2000 TL civarında hadir zorlasan az bişey daha çıkabilir. Visco yatak almayı düşünüyordum fakat yorumlardan anladığım kadarıyla terleme için lateks yatak tavsiye ediliyor.

Özellikle marka ve model belirterek tavsiyelerinizi bekliyor.
  • arkadaşlar yeni bir yarak almak niyetindeyim benim boy 1.70 kilo 105 eşimin boy 1.70 kilo 75 ve ben çok terliyorum. Visco yatak almayı düşünüyordum fakat farumda yaptığım incelemede terleme için lateks yatak tavsiye ediliyor. Eğer visco yatak alırsam da kaç dns yatak almalıyım malüm biraz kilo var Bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bütçem 2.000 TL civarında hadi zorlasan az bir miktar dahada arttırabilirim.
  • yaz aylarında havanın ısınmasıyla visco yatağım yumuşuyor, bedenimi sarıyor ve ben kan ter içinde kalıyorum. kışın sertliği iyi. havadayım ve rahat uyuyorum.

şuna eminim artık:
    bir yatak kullandığı kumaşı ile terlemeyi önleyemez. terleme, vücudun her noktası ile yatağa temas etmesi ve bu yüzden hava akımının kesilmesinden oluyor. yaz aylarında da yatak yumuşamaya başlayınca vücudumun her noktası temas ediyor ve ben terliyorum.

geçen sene yaz boyu ters çevirdik yatağı ve süngerli kısmıyla idare ettik. bu yıl sert bir ped araştırayım mı diye düşünüyorum. yatak visco lovedan alınma.

sonuç olarak yatak alacaklara önerim şu:
    yatakta en önemli hatta tek kriter sertlik diyorum. yatak vücudu çok noktasından (her noktasından değil) taşıyacak kadar yumuşak, her noktasıyla temas etmeyecek kadar da sert olmalı. (yoksa hava akımı kesilir)

tüm viscoların yazın yumuşama yaptığını bilmiyorum, benimki yapıyor. eğer alacağınız visco yaz kış sertlik durumunu sabit tutabiliyorsa ilk 45 günde uygun viscoyu seçmek gibi bir imkanınız olacak. yoksa benim gibi tırmalarsınız.

o çok bilmiş yatak satıcılarının "bu kumaş terlemeye karşı uzayda üretildi" gibi uçuk terminolojiyle yaptıkları etkileme/kandırma taktiklerine karşı dikkatli olun. terleme kumaş işi değil sertlik işidir. eğer vücudun her noktası yatakla tam temas ederse hava akımı olmaz ve terlersiniz. hikaye bu.

aslında yeni bir yaylı yatak en iyisi olabilir diye düşünüyorum, visco yerine. ya da yaylı yatağınız aşırı bozulmadıysa, uygun bir visco ped düşünebilirsiniz.

Sıcak hastası olup ta soğuktan nefret eden bir adam olduğum halde karşı karşıya olduğum terleme sorununu nasıl çözerim bilmiyorum. Ya yaz-kış aynı sertlikte kalan bir ped bulacam sünger, visco ya da pamuk her neyse. Hatta pamuk iyi olabilir. Bazı akşamlar çekyatta yatınca rahat ettiğimi biliyorum. Ya da yatağı gene ters çevirip, o kadar para verdiğim yatağın viscosunda değil de süngerinde yatacam yine.

• Benimde kafam o kadar karıştı ki Visco alsam mı? Alırsam hangisi? En güzeli bir süre daha araştırmak galiba. Belki bu arada yeni birşeyler çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceviz1

yaz aylarında havanın ısınmasıyla visco yatağım yumuşuyor, bedenimi sarıyor ve ben kan ter içinde kalıyorum. kışın sertliği iyi. havadayım ve rahat uyuyorum.

şuna eminim artık:
    bir yatak kullandığı kumaşı ile terlemeyi önleyemez. terleme, vücudun her noktası ile yatağa temas etmesi ve bu yüzden hava akımının kesilmesinden oluyor. yaz aylarında da yatak yumuşamaya başlayınca vücudumun her noktası temas ediyor ve ben terliyorum.

geçen sene yaz boyu ters çevirdik yatağı ve süngerli kısmıyla idare ettik. bu yıl sert bir ped araştırayım mı diye düşünüyorum. yatak visco lovedan alınma.

sonuç olarak yatak alacaklara önerim şu:
    yatakta en önemli hatta tek kriter sertlik diyorum. yatak vücudu çok noktasından (her noktasından değil) taşıyacak kadar yumuşak, her noktasıyla temas etmeyecek kadar da sert olmalı. (yoksa hava akımı kesilir)

tüm viscoların yazın yumuşama yaptığını bilmiyorum, benimki yapıyor. eğer alacağınız visco yaz kış sertlik durumunu sabit tutabiliyorsa ilk 45 günde uygun viscoyu seçmek gibi bir imkanınız olacak. yoksa benim gibi tırmalarsınız.

o çok bilmiş yatak satıcılarının "bu kumaş terlemeye karşı uzayda üretildi" gibi uçuk terminolojiyle yaptıkları etkileme/kandırma taktiklerine karşı dikkatli olun. terleme kumaş işi değil sertlik işidir. eğer vücudun her noktası yatakla tam temas ederse hava akımı olmaz ve terlersiniz. hikaye bu.

aslında yeni bir yaylı yatak en iyisi olabilir diye düşünüyorum, visco yerine. ya da yaylı yatağınız aşırı bozulmadıysa, uygun bir visco ped düşünebilirsiniz.

Sıcak hastası olup ta soğuktan nefret eden bir adam olduğum halde karşı karşıya olduğum terleme sorununu nasıl çözerim bilmiyorum. Ya yaz-kış aynı sertlikte kalan bir ped bulacam sünger, visco ya da pamuk her neyse. Hatta pamuk iyi olabilir. Bazı akşamlar çekyatta yatınca rahat ettiğimi biliyorum. Ya da yatağı gene ters çevirip, o kadar para verdiğim yatağın viscosunda değil de süngerinde yatacam yine.

Merhabalar;

Kılıflar zaman zaman ters etki yaratmaktadır. Ya da yatağa aşırı gömülmenizden kaynaklanıyor olabilir. Visco malzemesi ısıya duyarlıdır. Sıcaklık eğer çok aşırıysa gözle görülür bir yumuşama hissedebilirsiniz.

Uzayda imalat söz konusu değil. :) Sanmıyorum bu kadarını sallayabilecek bir satıcı var mıdır. Sanırım terleme olayını biraz irdelemek gerekmekte.

Terleme dediğimiz durum beden ısısının normalinden yükseğe çıkması sonucunda ter bezlerinin çalışarak bedeni serinletmeye çalışmasıdır. Ortamdaki ya da temastaki ısının beden ısısından üksek olması durumunda gerçekleşir.

Yatak içerisinde beden şu şekilde terlemektedir. Bedendeki sııyı yatak içerisine almaktadır. Isınan yatak beden ısısını geçtğinde bedeni soğutamayarak ısı sonucucu terlemesine sebep olmaktadır. Kumaşlar aslında bunun önüne geçmektedir. Durumu şöyle anlatabiliriz. Yatakla temasınızdan ısınan yatak içerisindeki hava genleşecektir. Doğal olarak yoğunluğu düşecektir. Eğer ortamdaki havadan daha sıcak olursa kumaş da bu havanın yükselmesine izin veririse yani havayı yatak içerisinde hapsetmezse ortamdaki serin hava sıcak havayla yer değiştirecektir. Eğer ortamdaki hava da sıcaksa bu soğutma işlemini doğal olarak gerçekleştiremeyecektir.

Vücudun her noktasının yatağa temas etmesi hava akımını engellese de terleyeceğiniz anlamına gelmez. Biraz bedenle biraz da ortamla alakalıdır. Yatağınız ne akdar havalanmaya müsaitse o kadar az terlersiniz. Aslında tüm hikaye budur. Standart kılıflarda bu durum söz konusu olmakla birlikte bir çok farklı varyasyon ile bu durumun önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Bugün gelişen teknolojiyle birlikte gerçekten ısı farkını gözle görülür şekilde yaşayabilceğiniz kumaş çeşitleri üretilmiştir. :) Mesela Penelope'nin thermy ve outlast kumaşlarında bunu aşırı şekilde görebilirsiniz.

Eğer ürünü bizden aldıysanız duruma acil olarak müdahale edelim ya da bizden almadıysanız pm olarka model bilgisini verirseniz daha farklı çözümler sunmaya çalışalım. :)

• Terlemeyi örtünme alışkanlığı yapıyor
    Üstünüze pike örtün
    Terleme olmaz
    Şu anda alanya Mahmutlar da deniz kenarı yatak odasında visco yatak da yım oda içi 30 derece
    Klima açık değil
    Terleme yok
    Yatak sıradan visco bir yatak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinman

Terlemeyi örtünme alışkanlığı yapıyor
    Üstünüze pike örtün
    Terleme olmaz
    Şu anda alanya Mahmutlar da deniz kenarı yatak odasında visco yatak da yım oda içi 30 derece
    Klima açık değil
    Terleme yok
    Yatak sıradan visco bir yatak

Bahsettiğim gibi yatak içerisindeki genleşen havanın deşarj olması lazım. Bunu yorgan da etkileyebiliyor. Bir çok farklı unsuru var. :) Üzerine örttüğünüz çarşaf bile dahil buna.
  • 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.